Jump to content

Se Poate Face Amical Intre Echipa Nationala Si Echipa Club?


Booghy

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Se pot face, dar trebuie indeplinite niste conditii destul de drastice.

1. Jocul trebuie sa se desfasoare intr-o zi dedicata meciurilor echipelor nationale, care sunt putine.

2. Din regula de mai sus mai deriva o chestie, ar trebui sa nu ai prea multi jucatori de-ai tai la echipele nationale.

3. Echipa trebuie sa aiba suficienta reputatie pentru a putea juca amical cu o nationala. Cred ca daca s-ar incerca un Real Madrid - China spre exemplu, intr-o zi in care in europa si america de sud nu se joaca nici un meci, ar trebui sa se poata.

Ceea ce scrie mai sus e pur teoretic.

Link to comment
Share on other sites

In realitate stiu ca se poate face, in joc nu stiu :) De exemplu, Bayern Munchen cand si-a prezentat Allianz Arena, a facut-o contra Germaniei. In iarna Dinamo a jucat un meci amical cu Coreea de Nord si mai sunt exemple

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy