Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Hot-seat Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Jucam in franta, eu PSG, el Marseille. Deja am ajuns in retur asa ca inceputul va fi destul de comprimat.

Obiectivul meu: o clasare respectabila si daca se poate o calificare in cupele europene

obiectivul lui: sa se bata la titlu :D

logic, primul lucru pe care il facem e sa ne uitam la echipa. dupa ce andrei se bucura ca-l are pe cisse si-mi vara sub nas un atacant de 15 ani care, zice el, va ajunge mare vedeta, eu il caut disperat pe reinaldo si ma mir cand il vad pe rothen la echipa a II-o.

dupa ce imi admir jucatorii (adica pauleta, kalou, rozehnal si landreau pt ca restul nu prea se pot numi asa) ma apuc sa vad ce pot aduce. din maretul meu buget de 3800000 i-am adus pe vilakazi (600k), tibi balan (150k), Rolan Gusev (1,7m) si N'Goua Mebale(200k). spre fericirea mea am reusit sa-i aduc imprumut pe kose si sonk.

desteptul asta isi cheltuie toti banii pe radoi si paraschiv. mai amuzant a fost ca pe langa radoi care a venit deja accidentat, s-a mai rupt si paraschiv :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

primele meciuri le are patlagica asta in inter-toto. primul tur contra celor de la fc sopron

si-a facut omul asezarea, un 4-3-3 ofensiv, cu ribery pe dreapta si maulinda pe stanga :hysterical: , lucru pe care l-am observat eu, dar prin etapa a 10-a.

primul meci marseille - sopron

asta-i calareste pe unguri, dar cigan si cr munteanu il pocnesc cand ii e lumea mai draga si scorul final e 3-2

msoiw0.th.jpg

vine si returul. asta hotarat sa-i sparga pe unguri la ei acasa, dar in min 30 cr munteanu i-o trage dupa un corner. liber la ras :hysterical: marseille ataca in valuri si in min 78 maulinda il scoate din rahat si egaleaza la 1. doar ca in min 84 acelasi cr munteanu bate o lovitura libera la vinclu si sopron il elimina din inter-toto

cum spuneam, liber la ras :hysterical:

somwg5.th.jpg

logic ca dupa meci l-am luat pe munteanu cu amenintarea ca-l bag in meciul direct

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

supercupa. si eu imi asez echipa tot intr-un 4-3-3, incercand sa-i prind pe contra-atac. din pacate nu prea imi merge asa ca lyonul ma bate cu 1-0

lypjh7.th.jpg

prima etapa. andrei bate pe lorient cu 2-0. marcheaza iar maulinda, cu toate ca joaca pe stanga :D

mlogy9.th.jpg

eu mananc bataie la sedan printr-un autogol al lui mendy si ma hotarasc sa schimb tactica. trec la un 4-4-2.

sepxa9.th.jpg

etapa a II-a. eu fac un meci fantastic cu auxerre, kalou in zi mare iar ciupacabra pierde la troyes cu un gol primit in min 86 :D

pauim3.th.jpgtrmkj6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

etapa 3

eu ma duc plin de sperante la bordeaux, dar sunt linistit repede. ei rateaza un penalty in min 3, in min 10 cisse se gandeste sa le indulceasca ghinionul si marcheaza un autogol iar chamakh ma linisteste inainte de pauza

bopas5.th.jpg

andrei bate pe nantes cu 3-1, acelasi maulinda da o dubla si nantes isi mai baga si singuri mingea in poarta.

mnapi9.th.jpg

etapa 4

eu bat pe le mans cu 2-0 iar andrei si-o ia de la nancy cu 4-1 :hysterical:

plewp6.th.jpgnamuh5.th.jpg

etapa 5

eu fac 1-1 la lille (primul punct obtinut in deplasare) iar andrei pierde cu monaco

lipzz7.th.jpgmmolu6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

primul tur in cupa uefa. mananc bataie la atromitos si andrei deja incepe sa rada de mine.

atpur1.th.jpg

intre timp andrei face egal cu toulouse (gol primit in min 90) si se afunda tot mai mult in clasament :D

mtokw2.th.jpg

vine primul tur al cupei ligii. andrei e eliminat de caen iar eu, dupa un meci dramatic, pierd la penaltyuri cu lens

mcaga7.th.jpgplegf2.th.jpg

inapoi in campionat. eu pierd acasa cu st. etienne iar andrei pierde la lyon, cu zubar in zi de gratie :D

pstqb0.th.jpglymxv1.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

auzi bai...Maulinda esti tu mah ciupacabra

MAOULIDA....nu esti in stare sa scrii nici dupa dictare...:(

Propun stergerea topicului

:hysterical: stai calm ca e alta faza... sa vezi cand ajung la utakaaaaaaaaaaa :D

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

joc returul in cupa uefa, sterg pe jos cu grecii astia si andrei nu mai rade :D

sonk marcheaza primu lui gol :( pauleta inca asteapta pastele cailor :( nu stiu ce ma fac cu atacantii astia

patuf1.th.jpg

in campionat pierd cu lens iar andrei bate pe valenciennes

lepwb4.th.jpgmvaum2.th.jpg

urmeaza un 2-2 cu nice in care pauleta ma uimeste iar andrei primeste o corectie de la rennes cu utakaaaaaaaaa in zi de gratie :D

nipbs8.th.jpgremya6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

restanta cu lorient. pauleta face inca un meci excelent.

ploha2.th.jpg

urmeaza marele meci. joc cu andrei pe teren prorpiu

inscriu primul si atac in valuri. am ocazii peste ocazii, dar logic ca eu nu reusesc sa mai marchez iar el inscrie la singurul lui sut pe poarta. scor final 1-1 si nu se duce nimeni sa ia shaorma...

pmkw4.th.jpg

etapa urmatoare eu bat pe troyes in deplasare iar andrei invinge pe sedan

trphm9.th.jpgmseqz6.th.jpg

apoi andrei pierde la auxerre si eu fac egal acasa cu nantes

aumid9.th.jpgpnabv4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eu sunt in retur. andrei e la mine si jucam si acum... o sa mai bag niste meciuri maine. in momentul ala eram in subsolul clasamentului undeva intre locurile 10 si 14

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

urmeaza cupa uefa unde am sters pe jos cu parma. 4-0

ppaua1.th.jpg

inapoi in campionat eu pierd cu nancy si decid ca acesta e ultimul meci al lui rothen la echipa iar andrei umileste pe bordeaux cu 7-0

napnl8.th.jpgmboyt8.th.jpg

in etapa urmatoare eu bat pe monaco iar andrei pierde la le mans

pmoia8.th.jpglemfp8.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

subsolul clasamentului e intre 17-20 , ala e mijlocul clasamentului.

poate pt tine. pt mine 17-20 e retrogradarea, 11-16 subsolul. 6-10 mijlocul, 1-5 varful

dar poate avem alte aspiratii...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

a urmat o victorie a mea cu sochaux iar andrei bate pe lille

psost3.th.jpgmlisp6.th.jpg

apoi eu bat pe toulouse iar andrei e umilit de sochaux

topxq8.th.jpgsocmou3.th.jpg

pt mine au urmat 2 meciuri in cupa uefa

mai intai am invins la praga

slpul6.th.jpg

apoi west ham mi-a tras-o pe teren propriu

pweto8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inapoi in capionat andrei face 2-2 la nice iar eu inving pe lyon. desi am jucat in superioritate numerica de la inceputul meciului, lyonul m-a chinuit cat au putut, victoria fiind obtinuta abia pe final.

nimew8.th.jpgplyqv9.th.jpg

in etapa urmatoare eu am fost invins de bratu care a marcat o dubla iar andrei a invins pe st etienne.

vapmh3.th.jpgmsttx0.th.jpg

a urmat ultimul meci in grupele cupei uefa. am batut pe legia si am terminat pe primul loc

legptp2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eu bat pe rennes iar andrei mai sufera o infrangere din partea lui lens

preqc9.th.jpglenmbl9.th.jpg

apoi suntem eliminati amandoi din cupa frantei. eu de reims iar andrei de valenciennes

mvaltd5.th.jpgpreibz5.th.jpg

in campionat eu bat pe auxerre iar andrei face egal acasa cu troyes

aupbr3.th.jpgmtrsl7.th.jpg

spre fericirea mea eu continui sa urc in campionat, ajungand in primii 6, dar paralelul de andrei se zbate in mocirla intre locurile 13 si 15 iar patronul de la marseille a inceput sa maraie si sa-l ameninte cu demiterea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

a urmat un egal cu bordeaux pt mine, iar pt andrei a pierdut la nantes

nanmoe3.th.jpgpboyd8.th.jpg

a venit perioada de transferuri din iarna. andrei la dat pe ribery la inter pt 27mil si a inceput sa faca cumparaturi. l-am fraierit sa-l ia pe rothen cu 3 mil, apoi la luat pe boussafa cu 14mil, pe skoubo cu 3 mil, pe alamo cu 150k, pe nygaart gratis, pe tiote cu 26k si pe van damme cu 4 mil

eu m-am folosit de banii primiti de la club si de la andrei si i-am adus pe dica 2,8mil , aruna kone 6mil si pe dalmat gratis. am mai aranjat venirea lui ylmaz okan din vara pe 6mil si am negociat cu mai multi jucatori care vor veni gratis in vara.

am batut un le mans care a terminat in 8 oameni iar andrei a invins pe monaco si pare a fi in revenire. urmeaza meciul direct si imi fac griji

lempcr4.th.jpgmomvn4.th.jpg

in meciul direct am razbunat tot ghinionul din tur. am batut cu 1-0, gol dintr-un penalty facut de radoi :D a ratat andrei cat pentru 3 meciuri :D

mpfg1.jpg

a facut spume... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

in primavara uefa am batut pe litex in bulgaria

litplf3.th.jpg

in campionat am mancat bataie de la nice iar andrei a invins pe nancy

pnipf8.th.jpgmnawq3.th.jpg

in returul din uefa am folosit cateva rezerve si am batut cu 1-0. ma asteapta werder

plitc7.th.jpg

in campionat am pierdut iar, acum cu st etiennes, iar andrei face 0-0

stpmc3.th.jpgtomjh2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

in etapa urmatoare amandoi am facut 0-0. eu cu lens, andrei cu lyon. daca eu n-am probleme, fiind pe 5 andrei iar e amenintat cu demiterea

mlycg6.th.jpgplensut8.th.jpg

in turul cu werder, desi tot meciul am avut un om in plus, am pierdut cu 1-0

wepdn5.th.jpg

ne intoarcem in campionat unde eu bat pe lorient iar andrei pierde iar cu valenciennes zilele ii sunt numarate la echipa.

lopjn3.th.jpgvamcb4.th.jpg

in cupa uefa, fac 0-0 cu werder si sunt eliminat... :(

pwerhr2.th.jpg

andrei este demis si ajunge la alaves

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

clasamentul dupa ce andrei a fost demis:

ligpy6.jpg

clasamentul in spania:

secbi3.jpg

obiectivul lui e clasarea pe un loc la mijlocul clasamentului. nu pare greu de obtinut iar andrei spera chiar la promovare. marea lui problema e criza financiara prin care trece clubul

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy