Jump to content

Sportul Studentesc In 5 Ani


Guest Swift aka Bobby Devious

Recommended Posts

Guest Swift aka Bobby Devious

Am preluat pe Sportul Studentesc in 2007 primul sezon am terminat pe 5 dar n-am promovat,urmatorul am promovat si am terminat pe locu 8 am luat si cupa,in sezonul 2010 - 2011 am terminat pe locul 1 si m-am calificat in grupele Cupei Uefa eliminand pe Aj Auxerre iar in sezonul 2011-2012 am terminat pe locu 3 in grupele Champions League cu ( Arsenal , CSKA Moscova si PSV Eindhoven ) am luat'o in primul cu Arsenal cu 1-4 , in meciul 2 am batut pe PSV cu 2-1 , in meciul 3 am facut egal cu CSKA la CSKA acasa 1-1 , iar am furat'o de la Arsenal cu 1-4 in retur, am pierdut cu CSKA acasa c 1-0 si am batut pe PSV cu 3-2 ... In primul tur in UEFA eram condus la pauza de AJax(3-0) dar am reusit sa fac egal cu ei si i-am batut acasa cu 3-2 , am pierdut in urmatorul tur cu Everton 3-5 din cauza tacticii am intrat in teren 5-4-1 si in retur am batut cu 4-2 ,am spulberat pe Nurnberg 10-2 scor general iar in finala m-am calificat in prelungiri dupa un meci dramatic cu Lyon 1-1 la ei 2-1 la mine in Extra Time am castigat Cupa in fata lui AC Milan printr'un deep defending cu contratacuri bruste avand 2 atacanti explozivi ....aa da si am luat campionatu!

Link to comment
Share on other sites

Guest Swift aka Bobby Devious
Cum sunt contraatacurile bruste?

Am jucat cu deep defending din cauza ca milan avea o echipa peste a mea ca valoare si am setat la mijlocasii laterali sa urce , sa tina de minge cu mentalitatea la maxim pe atacking am jucat long ball si aveam 2 atacantii de aceeasi valoare cu 19 acc,16 agility si 20 pace unu iar celalalt cu 20,18,20 amandoi cu finishing de 17 ... am un jucator cu creativitate 20 , flair 17 si passing 20 imi este mijlocas playmaker si am atacat pe flancuri practic i-am invitat sa ma atace si i-am surprins pe contraatac...Nu sunt nou la jocul asta si o sa pun si poze cu jucatorii ... in inca 2 ani garantez ca la Sportul o sa am cea mai buna echipa din lume...am scouteri foarte buni ... si nu ma axez pe jucatori mari la mine cel mai batran jucator are 24 de ani...cel mai tanar din primul 11 are 17...Tactica mea e cumpar ieftin , ii cresc ...ii vand scump...am bugetu anual momentan 10 mil euro...acum ca am luat uefa am pus mana pe 8 jucatori tineri de 7 stele si mai cumpar in continuare pana imi fac vreo 2 echipe competitive ...de cand joc manager asta e cea mai buna tactica dar si cea mai putin distractiva ca ajungi in 7-8 ani sa nu mai ai adversar in lume....a da daca luati o echipa mica la inceput e bine sa faceti amicale cu echipe cat mai mari pentru a va face o situatie financiara cat mai buna...primul an sa va mentineti pe o pozitie neretrogradabila si sa faceti cat mai multe amicale acasa....si daca puneti mana pe jucatori cu potential jucatii si daca primiti oferte mari sa nu-i vindeti chit ca se vor supara pana nu le gasiti inlocuitorii apoi totul va curge de la sine ....

Am nick-ul lung deoarece compensez pentru perioada in care-mi trebuie sa fac performante in manager;) ... a da si sa intrebe si frustratii care habar n-au de joc si cauta antrenamente si tactici pe forum!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Swift aka Bobby Devious
Si mai e si tare in gura pe deasupra. Eu nu cred ca unul ca mine, de exemplu, nu are habar de joc in timp am atatia ani de cand joc, probabil experienta mea e de varsta ta, asa ca mai veziti de studentii tai.

Crezi ca-mi pasa de cati ani il joci ?! Eu mi-am expus aici povestea cu Sportu...daca tu ai chef de caterinca doar nu crezi ca am de gand sa stau impasibil la caterinca!

Link to comment
Share on other sites

Nu e greu sa castigi UCL cu o echipa din Romania. Poti reusi asta in minim 5 ani.

Swift, povestea trebuie sa aiba inceput, cuprins si , implicit, sfarsit. Trebuie sa fie mai detaliata, cu rezultatele din etape, meciuri din cupa, transferuri, etc. Continua povestea din sezonul curent.

Sau poti sa continui asa ca sa mai rada lumea pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest Swift aka Bobby Devious

Nu s-a vrut story am vrut daor sa ma dau mare ca am citit pe forum cat va chinuiti cu echipe mari sa luati nishte campionate ...Ah ... Daca vreti povesti va recomand Punguta cu doi bani ca multi vad ca inca n-ati depasit nivelul acelei povesti! ... Cum zicea cineva : " Copii vedeti-va de teme ca tot ce ati reusit sa creati pana acum au fost probleme! "

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy