Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Jurnalul Unui Suporter


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Inca un pic si incepe noul sezon. Dupa ce anul trecut am prins abia locul 2, si ala intr-un mod destul de dubios, plus plecarile unor jucatori, in opinia mea, excelenti ca Thereau si Elton, nu am prea mari sperante la noul sezon. Macar a plecat Oli si acum avem sansa ca macar meciurile sa fie frumoase.

Cica Gica :D va fi numit antrenor. La ce "palmares" are, m-as lipsi. Eh, asta e, nu mai prindem noi prea curand un antrenor ca Protasov, mai ales cu jiji patron. Cica vrea sa aduca la Steaua un coordonator si un atacant cum n-a mai vazut clubul asta :hysterical:.

Deocamdata a venit doar Golanski. Fundas dreapta. Petre Marin e cam batran asa ca daca asta confirma cred ca e de bine.

Cica tre sa mai vina Bikfalvi, Neaga si Vatca. De Neaga chiar sunt fericit, imi placea enorm cum juca inainte sa plece. De juniorul ala de la Jiul nu stiu ce sa zic, probabil o sa-l vad jucand abia peste 2-3 sezoane. Daca e macar la fel de bun ca Ochirosii eu sunt multumit. Iar legat de Vatca, ce sa spun. Tare mi-e ca e un nou balon de sapun in stilul romanesc. Unul care are un sezon bun si e vazut mare vedeta.

...

Inca doua transferuri. Cica au venit Rada si Badoi. Badoi nu stiu cat de bine se va potrivi la Steaua si in Rada imi bag p**a. Nu-mi pasa cum joaca dar pe asta chiar nu-l vreau aici. Au venit Vatca si juniorul. Cu Neaga cica sunt probleme.

...

A plecat Oprita :yahoo:, I'm happy. Dau de baut :D

...

Inca un transfer. Au adus un portar columbian. Robinson Zapata. Cica e de nationala. Ramane de vazut ce stie...

---

A venit Neaga. Acum ma gandesc cum ar fi aratat un trio Neaga - Dica - Elton cu Thereau in fata lor. :(

S-a lamurit si misterul mijlocasului si atacantului mai buni decat orice din istoria Stelei. Dupa ce toata vara s-a negociat cu Dady si Belluschi, au venit Zaharia si Plesan. :hysterical: multumim jiji.

mortii matii de aurolac

. Un atacant de aproape 30 de ani care acum 2 ani era prin divizia C si mister Plesan. Curva campionatului. Asta a iubit mai multe echipe ca Brianna Banks. Fuck Him.

...

A venit Emeghara. Se pare ca Nesu o sa faca tusa.

Cica au mai venit Surdu si Ninu. WTF is Ninu??. Surdu era bun acum doua-trei secole, poate mai iese ceva din el.

A plecat si Bostina. Imi cam pare rau dupa el, avea unele meciuri chiar excelente.

Se apropie inceputul sezonului. Emotiile cresc. Chiar sunt curios sa vad ce se intampla. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

toate ziarele o anunta pe dinamo ca mare favorita. :hysterical: yeah right :hysterical:. stilul lor de a-si da cu stangul in dreptul cand le merge bine si dorinta rapidistilor de a se auto-distruge ma face sa cred ca daca reusim sa depasim stilul dezastruos din retur, singurii adversari seriosi vor fi cei de la CFR Cluj. Au investit mult si ei in general o fac cu cap. Iar Andone e un antrenor bun asa ca orice e posibil acolo.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A venit si supercupa romaniei. M-am uitat la meci cu juma de ochi. Am fost mai atent la ce faceam pe calculator. Pe scurt:

Rapid a castigat cu 1-0 desi au jucat juma de meci cu un om in minus. Dinamo a jucat ca un cur (told you :D). La inceputul reprizei secunde Daniulescu a scapat spre poarta si Danut Coman i-a rupt gura in afara careului. A luat rosu si Dinamo tot n-a fost in stare sa joaca ceva serios. In min 81, la un corner, Mazilu a inscris si cam asta a fost tot.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Prima etapa :yahoo:

A inceput nebunia :yahoo:

O lista dureroasa de accidentati: Neaga, Plesan, Emeghara, Ghinea, Cristocea, Badea si Iacob. Unii dintre ei am si uitat cum arata de cand nu i-am mai vazut pe teren. Sa speram ca Gica e capabil sa incropeasca o echipa din ce a mai ramas.

Hai sa va spun si echipa de start ca doar asa puteti invata lotul celei mai bune echipe din Romania :yahoo:

Zapata, Golanski, Petre Marin, Goian, Rada :angry:, Badoi, Banel (singurul valid care poate juca pe stanga), Radoi, Croitoru, Zaharia si Dica. Rezerve Vatca, Nesu, Baciu, Ovidiu Petre, Bicfalvi, Surdu si Vaduva (un junior)

Ca sa ne prefacem ca ne intereseaza va spun ca jucam impotriva Farului in templul fotbalului romanesc si subsemnatul va fi in tribune (l-am convins pe Andrei sa ne luam abonament).

Ce va spuneam? Fara probleme. Dica inscrie in secunda 30 cu un lob superb :yahoo:. In min 5 inscrie si Badoi din lovitura libera si se anunta un sezon excelent :D. Se termina primul sfert de ora si Dica mai inscrie o data. Centrare Golanski din lovitura libera, cap Dica, respinge Curca si tot Dica inscrie. Prin min 35 Golanski e milostiv si le da constanenilor sansa pt golul de onoare, dar Dorel Stoica trimite penaltyul in tribune. Baietii o lasa mai moale si dupa pauza Gerlem (WTF is that?) inscrie dupa o greseala a lui Croitoru. Pt ca suntem cei mai buni, am mai inscris o data. Dubla Badoi in min 55 si conducem iar la 3 goluri distanta. Au intrat Bicfalvi, Surdu si Nesu, victimele au fost Golanski, Zaharia si Croitoru. Pana la final am mai bagat un gol (Surdu din corner) si am castigat cu 5-1.

stefarja1.th.jpg

Hai ca va spun si restul rezultatelor:

UTA - CFR 1-2

Buzau - Mioveni 1-1

Poli Iasi - Vaslui 3-4

U Cluj - Gloria 3-1

Dinamo - Ceahlaul 5-1 (dinamo isi bate satelitul)

Rapid - Urziceni 0-1 (Emiliane, ce facurati muica? :D)

Craiova - Poli 1-1

Pandurii - Otelul 1-2

Clasamentul nu va intereseaza ca e prea devreme

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A venit si turul cu KF Tirana. In deplasare. A inceput drumul spre grupele CL :D

Aceeasi echipa. Asteptam spectacolul. :yahoo:

Dar spectacol p**a. O labareala generala si un meci de rahat castigat printr-un penalty dat in min 85. Aia au avut si ei o bara in prima repriza, noi am mai ratat 2-3 ocazii si asta a fost tot.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Avem meci la Craiova. Mereu am avut probleme cu oltenii asa ca sunt un pic ingrijorat, mai ales dupa meciul de la tirana.

Aceeasi echipa.

Meciul a inceput bine pt noi si dupa ce am ratat cateva ocazii se parea ca n-o sa avem probleme. Vine min 17, apararea noastra greseste copilareste la un corner si Baird inscrie. Ghinion stupid. Atacam, ratam, atacam, ratam, mai rateaza si ei o ocazie, iar atacam, iar ratam. N-am mai vazut atata ghinion. Am avut mai multe ocazii ca in meciul cu Farul... In mod normal, trebuia sa se termine 5-1 sau 6-1 pt noi. Asta daca erau astia in stare s-o bage in poarta. Asta e... Macar am jucat frumos :(

crasteks1.th.jpg

Restul etapei:

Pandurii - Gloria 0-2

Buzau - Urziceni 0-3

Poli Iasi - Mioveni 0-3

U Cluj - Farul 0-1

UTA - Ceahlaul 2-1

Dinamo - Otelul (macar s-au impiedicat si amaratii astia)

Rapid - Poli 1-0

Vaslui - CFR 2-5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy