Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

campionate selectate: Belgia, Brazilia, Bulgaria, China, Croatia, Cehia, Danemarca, Anglia, Franta, Germania, Olanda, Ungaria, Italia, Polonia, Portugalia, Romania, Rusia, Scotia, Serbia, Spania, Turcia, Statele Unite, Ucraina

Toate ligile din campionatele astea sunt selectate

Database Huge

Alte modificari:

Romania membra UE

Steaua II in Divizia B in locul lui Prefabricate Modelu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Si au aparut ofertele. Am ales pana la urma pe Vila Nova din divizia a II-a braziliana. Echipa e pe locul 2 iar eu am primit un contract pe 6 luni avand ca obiectiv promovarea.

stire1oh5.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul meci impotriva lui Atletico Miniero (7). Suntem cotati cu sansa a II-a inaintea acestei deplasari. Un meci extrem de greu mai ales datorita unei epidemii de gripa. Am hotarat asez echipa intr-un 5-3-2 attacking. Din pacate timpul a fost prea scurt pt a ma putea edifica care sunt calitatile jucatorilor asa ca am lasat secundul sa aleaga prima echipa.

Clasamentul inaintea meciului:

clasament1vq2.jpg

Echipa: Gleguer - Vitor, Valdson, Jedson - Gustavo, Adriano Sella - Romeu, Alexandre Ala, Vandinho - Roberto Santos, Romulo Rezerve: Luiz Muller, Andre Turatto, Kim, Alisson, Fabiano Silva, Rinaldo, Jaja

Meciul a inceput cu Atletico Miniero in atac, dar prima lor ocazie serioasa a fost abia in min 16 cand Geguer apara in fata lui Roni. In min 21 inca o faza periculoasa. Marcinho bate un corner direc pe poarta dar Gleuger e atent. Doua minute mai tarziu inevitabilul se produce si Atletico Miniero inscriu prin Marinho dupa un contra-atac rapid. 1-0. In min 29 Vitor trimite o pasa aiurea spre portar, acelasi Marinho intercepteaza si scorul devine 2-0 [mare bug] dar arbitrul da offside[/mare bug] :scared . Ultima faza periculoasa a reprizei are loc in min 44 cand Marcinho are doua sanse sa-l invinga pe Gleguer, dar portarul nostru se descurca remarcabil.

Repriza a doua incepe genial cu Vitor primind al doi-lea galben in min 46. In min 76 totusi, incredibilul se produce si la singurul nostru atac mai consistent din meciul asta Rinaldo, intrat in locul lui Roberto Santos, egaleaza cu un sut de la marginea careului 1-1. Atletico Miniero se arunca in atac iar in min 78 portarul ne salveaza de la primirea unui nou gol. In min 81, dupa o noua interventie salvatoare a lui Gleguer, Gustavo scapa pe dreapta, centreaza pana la Alisson in careu, capul acesuia e aparat de portarul advers. mingea ajunge la Romulo, iar Lima intra neatent si ne ofera un penalty. Valdson bate, dar Diego respinge. Mingea ajunge la Sella, acesta suteaza dar nimereste doar bara. Min 88 nenorocirea se produce si Galvao inscrie dupa o lovitura libera batuta de Lima. 2-1

Acesta este scorul final. Puteam obtine mai mult dar avand in vedere evolutia noastra, consider ca scorul este corect. Arbitrajul a fost extrem de slab iar jocul are inca destule buguri.

minvnvo6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 10:

Vila Nova (7) - Ituano (15)

Am schimbat un pic echipa de start. Sper sa nu mai avem aceeasi evolutie dezamagitoare ca in meciul anterior

Echipa: Gleguer - Higo, Valdson, Jedson - Gustavo, Adriano Sella - Romeu, Alexandre Ala, Vandinho - Rinaldo, Romulo

Rezerve: Luiz Muller, Andre Turatto, Kim, Germano, Fabiano Silva, Roberto Santos, Jaja

Meciul incepe echilibrat dar dupa o prima ocazie in min 3 adversarii nostrii raman in 10 oameni dupa ce Robston e eliminat pt o intrare criminala. Omul in plus nu ne ajuta si in min 13 Ituano deschide scorul prin lovitura libera executata de Gilson. 0-1 Ne aruncam in atat dar desi dominam copios nu reusim sa inscriem pana la pauza.

Dupa ce am tipat un pic la jucatorii mei in vestiar, iesim mult mai determinati si in min 56 reusim sa egalam prin Rinaldo dupa o serie superba de pase. 1-1 In min 81 Pedinho primeste al doi-lea galben si jucam 11-9. Atacam in valuri dar nu suntem capabili sa mai marcam o data.

Rezultatul e dezamagitor. Daca nu ii fac pe jucatori sa se trezeasca nu mai fac pureci pe aici mult timp...

vnituzo8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 11-a:

Vila Nova (7) - Marilla (14)

Trebuie sa obtinem o victorie. As mai fi modificat echipa dar datorita nr mare de accidentati nu am variante viabile. Voi folosi acelasi 11.

Echipa: Gleguer - Higo, Valdson, Jedson - Gustavo, Adriano Sella - Romeu, Alexandre Ala, Vandinho - Rinaldo, Romulo

Rezerve: Luiz Muller, Vitor, Kim, Germano, Fabiano Silva, Roberto Santos, Jaja

Dupa 20 de min destul de anemice facem inca o gafa in aparare si scorul devine 0-1. Doua minute mai tarziu reusim sa egalam dupa o lovitura libera executata de Alexandre Ala 1-1. In min 36 Romeu reuseste sa-l intinda serios pe portarul oaspetilor cu o lovitura de cap din apropiere. In min 48, in urma unui corner, gafam iar in defensiva si Joao Marcos ne da gol 1-2. Repriza a II-a se scurge cu ratari de ambele parti dar scorul nu se modifica.

Trebuie sa modific tactica. As fi incercat un 3-4-3 dar lipsa mijlocasilor laterali ma obliga sa ma abtin. Voi incerca un 4-3-3... poate poate...

vnmarsp9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy