Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Mircea Rednic


Guest Interistu'

Recommended Posts

Guest Interistu'

Cam ai dreptate , dar e titular pe dreapta ca nu are concurenta,pana acum a reusit numai 7 assisturi si 4 goluri in 18 meciuri.Macar e constant in evolutii.

Scrie bine pentru un fotbalist.  ^_^

<{POST_SNAPBACK}>

Ma rog,ar trebui sa il iau ca pe un compliment?

Apropo la anu' cred ca dau la jurnalistica,ca la inginerie e grea viatza.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ma rog,ar trebui sa il iau ca pe un compliment?

Apropo l-a anu' cred ca dau la jurnalistica,ca la inginerie e grea viatza.

Cred ca m-am cam grabit cu complimentul. :(

Incearca mai bine la jurnalism. ;)

Oricum eu citesc pentru continut deci continua. ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ilici, am inteles ca esti un aparator masiv, cu marcaj bun. Oare m-ai putea marca? Cred ca te-as urechea la fiecare faza.  :B:

Motto-ul meu este: Daca trece mingea, jucatorul nu se mai ridica :P

P.S. Sunt singurul care a reusit sa-l darame pe blondu de 2 ori in acelasi meci...

si de cand joc cu el l-am mai vazut cazand o singura data... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Mersi baieti de invitatie.Sa vad ce fac cu examenele,dar daca e serios chiar o sa vin sa facem o partida de fotbal. Numai sa nu intrati tare ca sunt cam fragil si fiindca s-ar putea ca in vara sa semnez un contract cu Precizia. fac cinste !!

dar acum' sa continuam story-ul asta care nu-mi da pace.

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

M-am bucurat enorm, cand am reusit sa il iau pe Paduret,fost la Sportul.

Cand am semnat cu el nici nu m-am uitat la bani,i-am dat tot ce isi dorea,salariu de

divizia A vreo 60.000 euro , i-am pus la dispozitie casa si masina chia si un tel. mobil

Impresarul lui unul I. Becali mi-a zis ca e de acord si ca astzi semneaza contractul.Mi-am zis ca o sa fie titular incontestabil pe postul de MC,dar a doua zi o

surpiza soc : (te invit aici...la surprize ,surprize)

Ma sunase Paduret ,sa-mi spuna ceva:

Paduret: Alo? Nea Mircea?

JE : Da Romica care-i baiul?

Paduret: Pai astia de la liga mi-au dat un global ban pt 6 luni.Stii tu pt. treaba cu Craiova cand am semnta contractul si am fugit din cantonament.Mi-au interzis sa mai joc la orice echipa timp de 6 luni , asa ca din pacate nu puteti conta pe mine decat din retur.

Je: Hmm. Pai si ai voie sa semnezi cu alta echipa,daca iai ban ?

Paduret: Pai mai fac si eu un ban asa "cinstit". Ha-ho-ha!!

Je: Da ma!Ce sa zic ?Mi-atzi tras teapa tu si Giovani!Frumos din partea voastra!

Paduret: Nea Mircea!Stai linistit ca in retur ii facem pe totzi ,intru in teren si rezolv toate meciurile.

:nono: Asta so crezi tu,ba nesimtitule!!! Las ca iti arat io tie. Nici un meci nu o sa joci

las ca vezi tu,te rezolv eu.

Incredibil , m-a facut din nou,atunci cu craiova si acum la UTA,are pb. serioase. tipu' asta.Bai , bai ce grea e viata de antrenor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Pe 10 iulie am facut cunostinta cu echipa. Adevarul este ca am ramas socat sa vad ca din 32 jucatori numai 3erau cu adevarat niste jucatori buni.Bineinteles neobositul Sumudica si cei 2 DC , Norbert Varga si Adrian Rusu.

I-am cerut secundului Dan Anca sa imi aduca un raport despre toti jucatorii chiar si

despre noile achizitii.

Portari:

- Mihai Grozavu,Adrian Blid(transferat de curand), Cosmin Mersca,Marius Marne. (4 GK)

Fundasi :

- Dinu Maghici,Norbert Varga, Adrian Rusu,Nicolae Ionele,Stefan Stere,Mihai Romanu,Alin Ardelean. (5 DC 1 DRC, 1 DRL)

Mijlocasi:

- Leonard Chitescu,Catalin Azoitei(transferat),Stefan Bandi,Yahaia Makama,

Dorin Radoi,Teodor Turcus,Romeo Paduret(transferat),Catalin Bota,Adrian Szilyer, Romeo Constantin Stancu(transferat),Horatiu Cioloboc(transferat),

George Usurelu(transferat),Alin Vigariu(transferat).

Atacanti:

- Marius Sumudica,Constantin Barbu(transferat), Stefanut Stefaliga,Ovidiu Balan,Marius Neamt,Petrus Manta,Flavius Hada,Daniel Stefaliga,Bogdan Apostu.

Prea multi jucatori,si prea putini titulari :to_keep_order: .Am observat ca la capitolul fundasi stau destul de rau.Aveam doar 7, iar cei laterali ,erau singuri pe post.Am mai negociat un

contract cu Bucuroaia pt. postul de fundas stanga i-am dat 50.000 euro,dar din pacate Giovani Becali a intervenit din nou pe fir si i-a facut rost de un contract in

China ,daca tot este la moda acum.Vazandu-ma fara un suport masiv in aparare am

riscat si am incercat sa le impun baietilor o noua tactica un 3-5-2 mai ofensiv,si cu

un joc bazat pe extreme.

post-550-1109282705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

L-am intrebat pe Sumi daca a reusit sa faca aranjamente pt. niste amicaluri de rodare a jucatorilor noi veniti,si ca sa vad cum merge echipa in noua formula.

11.07.2004 Primul amical cu Minerul Motru.Eram nerabdator sa vad cum merge echipa.Imi era cam frica deoarece jucatorii inca nu erau pregatiti 100% fizic si

puteau interveni niste accidentari nedorite.In plus eram ingrijorat de tactica,nu stiam daca sa joc mai mult la offsaid si mai putin marcaj la om, iar C. Azoitei DMC,care trebuia sa faca legatura dintre defensifa si mijloc avea 36 de ani si

ma cam indoiam daca o sa se achite cu bine de sarcina lui.Fix cu 30 de min inainte de amical , cand i-am pus pe baietzi sa faca o incalzire scurta de sprinturi si de o miuta mica, Blid se juca cu Sumi dea cine apara mai multe penaltyuri.I-am zis sa o i-a mai moale cu plonjoanele la varsta sa (36 ani) dar el era determinat sa castige berea pusa in joc. Nici nu trecusera 3 minute si il aud pe Sumi:

-Nea Mircea s-a rupt batrinu'. Il dorea spatele.L-am injurat spunandu-i ca este

imatur cea ce a facut si ca il mai amendez daca mai face ceva de henu asta.A venit medicul echipei Dan Ifrim , si desi credeam ca este vb. doar de o accidentare usoara de vreo 3-4 zile, mi-a spus ca o sa rateze startul sezonului.O sa lipseasca cel putin primele 5 meciuri. Just great,dupa ghinionul cu paduret, acum si blid s-a dus. Era portarul titular.Incredibil dupa ca ce nu prea aveam fundasi acum am ramas si fara portar.Asa ca l-am Bagat pe Grozavu si i-am spus sa fie atent si concentrat ca incep sezonulcu el titular.Mi-a spus ca o sa dea totul si ca o sa ma faca sa il tin in poarta tot sezonul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Am inceput meciul cu urmatoarea formula:

un 4-4-2 : in poarta M. Grozavu, cei doi fundasi centrali A. Rusu si Varga,pe care vroiam sa ii sudez ca un cuplu defensiv de nedepasit. deoarece era important sa joace in teamwork.Fundasii laterali singurii pe care ii aveam Romanu si Maghici,am zis sa ii vad pe amandoi la lucru pana decid pe cine o sa pastrez langa Rusu si Varga ca sa joace 3-5-2. La mijloc am inceput cu Turcus pe stanga,avea 16 ani si era viitorul echipei,chiar mi-am zis ca o sa incerc sa ii ofer cat mai multemeciuri anul asta in dauna noii achizitii Stancu de le Poli AEK. Pe dreapta am inceput cu singurul stranier, nigerianul Makama,nu prea arata cine stie in fisa personala dar mi-am zis macar africanul asta fuge.La mijloc Cioloboc si Azoitei un cuplu de de 36+36 de ani. Trebuia sa vad cate migi o sa joace spre varfuri,Iar in atac Sumudica capitanul echipei si executantul lovituriilor de la 11 "picioare". Iar langa el l-am pus pe Apostu

deoarece , Barbu era un pic accindentat si nu am riscat, si in plus tot mi-l lauda Sumi ca stie baiatu' asta fotbal.O sa vedem ce o sa iasa.Imi parea rau ca meciul a fost program in deplasare si ca nu o sa jucam primu' meci in fata suporterilor dar baieti trebuiau sa se invete cu presiunea meciurilor din deplasare.

Spre surprinderea mea venisera un mic grup de suporteri.I-a adus Noel , liderul incontestabil al galeriei.Si meciul a inceput:

min 3: lovitura libera pt. Minerul , Stoian bate lung pana in careul nostru,Iar Hanu preia pe piept lchiar in afara careului intrecandu-i pe Rusu si Varga, deja erau 3 fundasi pe el iar extrem lor stanga era libera-libera in careu, si chiar acolo a pasat pt. Sinescu care a reusit sa atraga spre el pe Maghici si pe Varga lasandu-l liber in careu pe SC lor Stiubei si mingea se indrepta spre lovitura de cap a lui Stiubei,dar in ultimul moment intervine Rusu,ii ia fata si respinge cu capul,iar mingea respinsa ajunge la Balan care isi incearca sutul dar acesta trece la 4 metrii de poarta. Le-am spus baietilor sa urce sa nu se lase dominati inca din debututl meciului.

min 5: Se pare ca baietii m-au ascultat. Bota repune de la margine, repede spre Sumudica care i-a mingea de unu l singur si avanseaza pe flancul drept, cu 2 jucatori in spatele lui, ...si urmeaza centrarea lui spre cioloboc...dar e corner.Varga a urcat ca sa bata cornerul , mingea se indreapta spre Rusu lovitura de cap si ... sii mingea intalneste bara iar apoi Hanu calmeaza jocul trimitand in aut. S-a repus repede Bota pt. pustiul meu de 16 ani Turcus, care avanseza 5 metrii cu mingea la picior ridica capul sau ca un mare jucator , si centreaza la semi inaltime pt. Apostu care le ia fata celor doi fundasi si prinde un voleu de ziel mari.GOOOOOL.

post-550-1109283001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

apoi jocul merge intr-o singura directie,spre poarta lui Minerul Motru. in minul 10 Sumi primeste o pasa pe culoar suteaza puternic dar il loveste pe portar si mingea este degajata de un fundas advers.

min 19: Bota bate lung un aut spre cioloboc , care il vede pe apostu la marginea stanga a careului ii da o pasa printre doi adversari uitandu-se in cealata parte ca ronaldinho Apostu face un stop neglijent cu stangu iar inainte sa fie atacat de un fundas reuseste o centrare pt. sumi care reia in vinclu cu capu. gol 0-2. Si jucatorii mei ataca in continuare.

min 22: gazdele incearca sa avanseze in careul nostru dar azoitei face un tackling meserias recupereaza trimite spre nigerian, acesta ia minge la picior si avanseaza spre poarta dar se opreste neputand sa dribleze un adversar, il vede pe sumi pe partea stanga ii trimie o pasa de 9 metri si acesta fara sa se gandeasca trage tare,portarul e pe minge,dar fundasul lor deviaza sutul si gooool UTA . 0-3.Meciul era incheiat din prima repriza.

Pana la pauza am mai avut 2 ocazii de gol prin apostu,chiar era bun cum zicea sumudica, dar din pacate statea prost cu finalizarea,iar adversarii nostrii nu au avut nici o sansa de gol,mai bine zis nici un sut pe spatiul portii nici in afara portii.

La vestiar le-am zis ca sunt multumit cum au evoluat asa ca nu are rost sa mai fortam, scot toti jucatorii si ii introduc pe ceilalti.

min 49: Petrus Manta preia o minge la 35 de metrii de poarta , avanseaza cu ia la picior dribleaza un jucator, bete la un fundas ramane singur in careu si suteaza in diagonala portarul respinge , dar la mingea ajunge la Barbu care pune latul si goool. 0-4. Care avea sa fie si scorul final. Le-am zis baietilor sa se apere,ca sa vad cum fac si faza defensiva, dar cei de la minerul erau prea timorati ca sa mai atace si

s-au baricadat in aparare pt. a evita un scor si mai rusinos.

Eram multumit de rezultatul primului meci amical.In drum spre casa baietii cantau in autocar, erau veseli debea asteptau inceputul campionatului.Eu l-am luat pe Noel :worship

cu mine in autocar ca sa vb. ceva cu el.

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Je: Ce parerea au avut suporterii, care au venit la meci ?

NOEL: Super meci.Oricum erau de batut dar nu la scorul asta. Toti au jucat bine.Cand ajungem la Arad le spun la tozi suporterii sa vina la meci sa ne incurajeze ca avem anul asta sansa la promovare.Ar fi minunat daca ne-am bate din nou cu bcurestenii.

JE: Asa e. Sa-i batem pe Rapid, Dinamo , Steaua.ce minunat ar fi.

NOEL: Nici chiar asa. Ii batem pe dinamovisti si rapidisti , dar cu Steaua facem si noi un egal acolo,nu ca suntem infratiti cu el la galerii.

Je: Ha-ha! Ma uit la tine si nu pream dau seama daca tii cu steua mai mult sau cu Aradul.Oricum e bine si asa.

NOEL: Da,auzi Mister ? Paduret de ce nu a jucat astazi ?

Je: E suspendat sase luni, am cam luat teapa cu el , am aflat numai dupa ce a semnat contractul.Se pare ca giovani a uitat sa mentioneze lucrul asta.

NOEL: Ce caini. Lasa ca ne descurcam si fara el. Da ,auzi Mister, numai iei si tu un fundas ca parca nu pre avem acoperire,stii tu in caz de o accindentare de lunga durata.

Je: Ai dreptate dar, nu stiu pe cine sa mai aduc si mai avem decat 1.000 de euro pt. transferuri.Ma gandeam sa iua un fundas de la FC. Brasov dar cred ca il iau din iarna, sa vedem ce se mai intampla pana atunci.

post-550-1109283246_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Apoi pe 14 am avut urmatorul amical.Era cu niste croati acasa.Desi aveam doar 1500 de locuri cu scaun lumea a venit in nr. mare aproximativ 3339 de suflete(i-am numarat asa dintr-o privire) Am mai schimbat ceva in primul 11 dar am ramas tot cu 4-4-2.A dat roade in meciul anterior , si parca speram sa o folosesc tot sezonul dar inca nu puteam sa imi iau nici un risc fiindca darca ramaneam fara un fundasi latelral sau fara amandoi , nuprea aveam ce sa fac.Asa ca mi-am zis ca mai joc acum 4-4-2 iar in urmatorul amical , care am inteles ca este cu Auxerre(Lugoj) trecem la 3-5-2.Meciul a fost unul frumos cu multe faze de poarta dar din pacate din partea echipei mele nici o finalizare decenta. Asa ca am pierdut cu 0-1.Imi parea rau de suporteri,dar ei nu erau ingrijorati scandau in continuare numele meu si imi promiteaua ca sunt cu mine pana in panzele albe. :yupee:

post-550-1109283411_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Se simtea lipsa lui Vigariu si lui Romeo Stancu ambii accidentati usor.Au revenit in

echipa la meciul cu Radnicki, si s-a vazut clasa lor au dot impreuna 3 goluri, Stancu 2 si o pasa de gol pt. Vigariu,iar Vigariu 1 gol si o pasa de gol pt. Stancu. Se intelegeau ft. bine la cross-uri asa ca am decis sa il folosesc pe Stancu in locul tanarului Turcus careimplinise 17 ani si semnase pe 3 ani deci avea timp sa evolueze si mai incolo.

La meciul cu Dunarea a fost ziua lui Barbu cu 3 goluri,2 din lovituri libere si unul din actiune. Pacat ca luasem 3 goluri toate pe greseli de portar. Inca mai eram furiso pe Blid ca alasat echipa balta pt. debutul campionatului doar pt a lossy beer.(era Aurora) :angry:

post-550-1109283570_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Dupa cum am promis ziaristilor ca voi tine o conferinta de presa dupa amicale si noile achizitii am tinut unu doar cu 1zi inainte de primul meci oficial , cel cu Liberty

Salona.

20 august 2004,Conferinta de Presa:

Dupa cum stiti , noile achizitii sunt Blid,Cioloboc,Azoitei,Usurelu,Barbu,Paduret,Vigariu si Romeo Stancu.Au dovedit toti ca merita sa evolueze pt. batrana doamna si toti sunt cu sufletul si mintea daruite 100% echipei. Vom avea un debut de campionat greu deoarece portarul pe care voiam sa contez in acest sez. s-a accidentat pt. o perioada de 5 saptamani. Si nu va reveni decat peste 4-5 meciuri.In rst sunt f. multumit de baieti cum s-au pregatit in acest presezon si cred ca toti merita sa fie titulari,iar selectia va fi facuta in functie de cine este mai in forma.Tactica pe care o vom folosi in acest sez. este un 3-5-2 , desi baietii au jucat bine si pe 4-4-2,mie frica de accidentari si nu vreau sa risc.Intrebari?

Emilian: Domnule Rednic,Emilian de la revista Rapidului.Am o intrebare se poate ?

JE: Desigur, domnu Emilian (ia ute ma! s-a mai cumintit baiatul)

Emilian: Cine va fi liderul echipei in acest sez ?

JE : Toti jucatori au optat pt. Marius Sumudica care este un jucator cu o mare experienta si in plus este si secundul echipei.Iar cel de-al doilea lidrr va fi Barbu,

care sper ca ne va dovedi la toti calitatile sale extraordinare si in ciuda varstei va fi un om de gol pt. echipa.

Emilian : Dar , credeti totusi ca jucatorii care i-ati transferat si anume cioloboc,azoitei,si blid vor duce greul echipei la varsta lor inaintata pt. fotbal?

Je: (De parca se putea schimba peste noapte :evil ) Nu domnule emilian,ei vor face parte din echipa si echipa toata intreg lotul cu rezerve titulari antrenori medici , vor duce greul.Va multumesc,alte intrebari ?

Anahoret: Domnule Rednic! de la Gazeta. Ce sanse aveti la titlu ?Sunteti pregatit pt. primul meci oficial ?

Je : Cred ca sansele noastre la titlu sunt mari. Suntem contracanditati dupa parerea mea cu ,,U" Cluj si cu Gaz Metan, dar ne vom juca sansa.

Pt. primul meci suntem pregatiti in proportie de 99% deoarece nu se stie niciodata cand va interveni ceva nedorit.Dar sunt increzator in baieti , si daca vor da totul pt. echipa vom reusi sa depasim momentele grele ce vor veni.

Va multumesc, si va astept la conferinta de dupa primul meci,Multumesc si o zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Stai linistit,se va angaja la o echipa din A in vara si o sa am lupta grea cu el in vreo 2 sez. Ca deja am terminat 3 sez. Sory ca nu am mai scris dar mi-a cazut netu'.Peste o luna sigur postez din nou.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy