Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Storia Fm


stef

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Am aruncat o privire asupra situatiei de la club.

Cam neobişnuit pentru mine, the baggies au în palmares câteva titluri nationale.

Buget de transferãri 4,3 milioane de lire şi un plus contabil cu ceva peste 1 milion de lire. Cum la salarii sunt nitel peste plafon şi nu am reuşit sã "plasez" nici cel mai bun jucãtor dintre cei nedoriti de mine am decis sã nu fac nici un transfer în primul sezon. Altfel am putea sã ne trezim cu câteva puncte deduse.

Obiectiv, evident, salvarea de la retrogradare.

Am încercat sã aduc un asistent cât mai bun. L - am gãsit pe Adrian Ursea. De pomanã. Clubul a blocat plecarea lui Pearson.

Echipa nu aratã rãu, dupã pãrerea lui Paerson. Sincer sã fiu mã cam îndoiesc de abilitãtile lui de a forma o opinie coerentã despre un jucãtor.

Vedeta echipei, dupã spusele aceluiaşi Paerson, este Gera Zoli, un mijlocaş ofensiv maghiar, care fãrã nici o problemã poate juca şi winger. Mã mir de ce este el peste Kanu, un jucãtor trecut şi pe la Inter, campion olimpic la Atlanta, dar asta e.

Amicalele pe care le - am avut le - am terminat fãrã înfrângere chiar dacã am jucat şi contra primei echipe a bavarezilor. Un 0 - 0 dãtãtor de sperante cu Hoult în zi mare.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Începem campionatul acceptabil, cu douã meciuri în deplasare (partida de acasã cu Fulham fiind amânatã) 0 - 0 cu Tottenham şi 0 - 1 cu Blackburn. Zic acceptabil fiindcã specialiştii nu ne acordau nici o şansã. Suntem pe locul 15 în timp ce ultimele trei clasate încã nu au acumulat nici un punct iar fatã de unele dintre ele avem şi o partidã de jucat.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul sezon nu este identic cu cel pentru Hopeless Challenge. Nu ar fi corect fatã de voi. Motivele le am dat la topicul respectiv dar nu mai vroiam sã postez acolo de douã ori la rând. Aştept şi opiniile altora.

Later edit: nu vreau un story fãrã nationala României sau jucãtori români.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Al treilea meci, acasã cu Southampton. 1 - 0. Gol Sakiri de la o distantã apreciabilã. Şi pentru ca aceastã victorie sã fie sigurã doi inşi curioşi de la oaspeti au vãzut cum aratã cartonaşul roşu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Generaţia de Aur

Etapa 4:

Jucãm cu Bolton în deplasare. Având în vedere cã ar trebui sã ciupim un punct bag un 442 defensiv: Hoult - Scimeca, Moore, Gardsoe, Robinson - Gera, Koumas, Chaplow, Dyer - Kanu, Sakiri. Gazdele joacã 433, cu Diouf în atac, jucãtor împrumutat de la Liver.

Minutul 13: aruncare de la margine N'Gotty şi Kevin Davies se înaltã de pe lângã Koumas şi plaseazã mingea în poartã: 1 - 0.

Minutul 26: Gera îl lanseazã pe Kanu, pasã pentru Sakiri, şut pe lângã.

Minutul 30: acelaşi Sakiri, paradã Jaaskelainen.

Minutul 43: se accidenteazã Sakiri, intrã Horsfield.

Minutul 56: gazdele rãmân în 10, Julio Cesar fiind eliminat

Minutul 72: Dyer centreazã de pe stânga, cap Kanu, reflex uluitor Jaaskelainen.

Full Time: 1 - 0 MOM: Jussi Jaaskelainen. :capu

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 5:

Acasã cu Fulham. Intrã în defensivã Zander Diamond în locul nesigurului Darren Moore. Pe stânga Clement ia locul lui Dyer, în rest primul 11 rãmâne neschimbat.

Minutul 44: demi - voleu Clement de la 16 metri, Van der Sar retine în doi timpi.

Minutul 45 + 1: Buari dã o pasã genialã cãtre Andrew Cole care plaseazã obiectul muncii la pãianjen. 0- 1.

Minutul 47: Boa Morte fatã în fatã cu Hoult trage în Russel.

Minutul 50: Radzinski îl depãşeşte în vitezã pe Gardsoe şi scorul devine 0 - 2. Gata cu visurile de a câştiga meciul.

Minutul 52: la oaspeti iese Cole, intrã Claus Jensen, un mijlocaş ofensiv în locul unui atacant.

Minutul 59: iese Diop accidentat. Intrã Bocanegra. Dublã schimbare şi la noi. Jonson în locul lui Chaplow şi Hulse în locul lui Sakiri.

Minutul 70: intrã Horsfield în locul lui Kanu şi McBride în locul lui Radzinski.

Minutul 81: iese Horsfield, accidentat.

Minutul 85: centrare Gera, cap Robinson, Knight scoate de pe linia portii.

Minutul 90: promenadã Hulse printre fundaşii oaspetilor: 1 - 2.

FT: 1 - 2. MOM: Moris Volz.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa 6:

Acasã cu Newcastle. Reintrã Dyer. Iese şi tânãrul Chaplow, intrã Andy Johnson.Atac Earhshaw - Sakiri.Oaspetii cu tot ce au mai bun.

Min. 31: loviturã liberã Robert, putin peste.

Min. 43: şut Bowyer, mingea îl loveşte pe Diamond, Hoult oarecum e derutat de traiectorie dar retine mingea.

Min. 45: iese Earnshaw intrã Dyer. La oaspeti Kieron Dyer pentru Bowyer.

Min. 48: şut Hulse, mingea îl loveşte pe Babayaro, mingea ajunge la Sakiri care trage în Given.

Min. 64: dublã schimbare la oaspeti: Chopra - Robert (accidentat) şi O'Brien - Boumsong.

Min. 69: centrare Esposito, cap Chopra, Hoult împinge peste barã.

Min. 70: intrã Chaplow în locul lui Dyer. Koumas trece pe stânga.

Min. 73: cursã şi centrare Ameobi, Shearer bate în aer pe Scimeca şi Shearer stabileşte scorul final.

FT: 0 - 1. MOM: Hoult. Pãcat, am fi putut obtine un punct.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Turul 2 din Cupa Curling.

Din cauza situatiei financiare precare decid sã joc cu titularii deşi nu sunt obişnuit cu aşa ceva cu o echipã dintr - un eşalon inferior. Poate de asta nu am câştigat pânã acum nici mãcar în vise vreo cupã dar avem nevoie de orice bãnut ce putem strânge. Nu vreau sã primim un cadou de - 8 puncte.

Min. 17: Andy Johnson deschide scorul cu largul concurs al portarului oaspetilor, Scarsella.

Min. 87: dublã Johnson.

Victorie facilã în fata a 24867 spectatori. Mã bucur cã avem sprijinul neconditionat al publicului, chiar dacã în ultimul timp nu am jucat prea bine. În turul urmãtor ne aşteaptã Manchester City.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy