Jump to content
  • 0

Sanmartean


valentine

Question

  • Answers 52
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Ca sa fac cateva clarificari in legatura cu Sanmartean si nu numai:

- nu va fi un jucator world class

- nu e, nu a fost si nu va fi de nivelul lui Veron (a jucat la Gloria, la Vaslui si la Panathinaikos...)

- are 34 de ani, prevad ca e ultimul lui sezon ever...nu va merge nici macar sa joace la Gloria in L4...sezonul asta il va stoarce de toate puterile

- e unul din cei mai in forma jucatori din campionatul intern, daca nu chiar cel mai in forma - lucru care va trebui evidentiat in FM2015

- va primi CA la nivelul campionatului, probabil vor mai fi jucatori cu acelasi CA ca al lui

- sunt stelist, fac research-ul la Steaua (cred ca e al treilea sezon, deci am o imagine cat de cat asupra research-ului), citesc guide-ul pentru editor si incerc sa fiu cat mai obiectiv cu putinta

- vad toate meciurile Stelei, urmaresc atent toate evolutiile jucatorilor si imi iau notite cat mai multe, nu doar in ceea ce priveste golurile din corner/6 goluri intr-un meci

- imi argumentez punctul de vedere. Nu am pretentia ca nu ma pot insela, sper doar sa ma insel cat mai putin cu putinta

- Sanmartean nu e de Barcelona, Sanmartean nu e nici macar de Utrecht, Sanmartean e de Steaua si de Liga Intai. (punct)

- esecurile anterioare (Mitea, Raphael Stanescu, Stancu, poate si Chiriches, Bumba, Zicu, Alibec, Torje, Frasinescu...pe astia mi-aduc aminte, lista e mai lunga) ne pot face mai sceptici in ceea ce priveste potentialul jucatorilor romani, dar nici nu putem cadea in cealalta extrema...sa ajunga prin 2018 sa ne-o de-a Andorra pe coaja cu regenii ei. Consider ca varfurile de la Under 21/19/18/17 sa primeasca potential mare.

- jigniri absolut neconstructive (precum "bosorogul") si generalizari de Targul Vitan (gen "asa sar stelistii aici cand e cate un gol") nu sunt dispus sa le citesc pe un topic deschis in legatura cu research-ul pentru FM (pentru asta exista alte sectiuni ale forumului). Atitudini de genul acesta ma fac sa actionez precum Capitanul Burcea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sunt de acord cu ce zice Ovidiu despre Sanmartean.

Nu-mi aduc amimte acuma daca Torje a avut si -9, parca da. Dar a cam fost varf de generatie, tare precoce si a iesit un fotbalist bun - fie el de rang secund, de fapt un -8 ca rezultat. Nu stiu daca mai traim intr-o lume unde Romania creste reale talente dincolo de varsta de 18-19 ani. Sau daca Romania poate produce o vedeta internationala, daca vedeta in cauza petrece vreo 4 ani in Liga 1. Lipsa de valoare iti toceste talentul intr-o maniera iremediabila.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy