Jump to content
  • 0

Bursa Transferurilor Liga Ii Romania


Uaizel

Question

  • Generaţia de Aur

CSMS IASI

Veniri:

Costel ENACHE (antrenor – liber de contract);
Ovidiu MIHALACHE (fundas lateral, liber de contract – Astra Ploiesti si Bihor Oradea) – a semnat pe 3 ani;
Serghei LEPMETS (portar – Ceahlaul Pt. Neamt);
Codrut CIORANU (fundas central – Sportul Studentesc);
Marius CALUGARU (mijlocas – Kosarom Pascani);
Ionut NUTESCU (mijlocas – Kosarom Pascani);
Daniel NOVAC (mijlocas – Concordia Chiajna si Sportul Studentesc);
Leonoard DOBRE (atacant – Sportul Studentesc);
Mugurel DEDU (mijlocas - CS Otopeni)
Adrian Olah (mijlocas - CS Severin)

Ionut BADESCU (mijlocas - Ceahlaul)

Ciprian PANAIT(physio)


Plecari:

Sorin CARTU (antrenor);
Ionut Irimia (portar);

Razvan TINCU (fundas central) – FC Botosani;
Claudiu TUDOR (mijlocas central);
Artem SEMENENKO (mijlocas);
Ciprian MILEA (mijlocas) – Otelul Galati;

Cezar LUNGU (portar) – Astra Giurgiu;
Alexandru CIUCUR (mijlocas) – Pandurii Tg. Jiu;
Hugo MOUTINHO (mijlocas);

Adrian NALATI (mijlocas);
Ramses GADO (mijlocas);
Souleymane KEITA (mijlocas);
Ionut MIHALACHIOAE (fundas);

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 82
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Cristian Ciobanu 57109565 de la Dinamo II la FC Olt Slatina



Marius Ologu la FC Olt Slatina...nu l.am gasit in excel...nu ii stiu ID-ul, a mai jucat la Severin si la Sageata Navodari. Contract pe un sezon.

http://www.gazetanoua.ro/index.php?mod=stiri&id=21985&title=Marius-Ologu--noul-transfer-la-FC-Olt-Slatina.html

L-am gasit acum...are ID 57028027 si apare in DB la U Craiova, de mutat la FC Olt Slatina.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

În schimb se pare că Ardelean a rămas la UTA, fundaşul central de la Marcel Băban, pe el îl mut.

Pe Ovidiu Popescu tot de la Jimbolia, nu ştiu de ce aveam impresia ca l-am creat, la mine nu e, dacă nu există datele lui sunt 27.02.1994, Reşiţa, 1,64/50kg din 2009 a fost la Marcel Băban, înainte, la CS Muncitorul Reşiţa. Dacă va trebui să-l creezi utistule.

Iar Neagu de la tine am înţeles că e Leonard Neagu, 10.03.1994, Timişoara, 1,69/66kg, din 2009 a fost şi el la Jimbolia, el cu siguranţă nu e în db. Datele sunt din anuarul F.v. spor!

apropo ei s-ar putea să fie doar loan iniţial, din ce am înţeles de pe sportarad.

Link to comment
Share on other sites

Oberhauser, Horvath – portari, Oltean, Țabără, Ardelean, Neagu, Gornic, Raț, Marcu, Firțulescu, Popescu, Zaluschi, Tecsi, Sălăjan, Roman, Bîrză, Monac și Dumitru – jucători de cîmp, plus Zanardini și Surugiu si Apostu asta e lotul UTA-ei pana acum, cu mentiunea ca Rosca, Selagea au contracte semnate dar nu prea intra in vederile lui Trica.

Oltean a jucat pana acum la Baia Mare; Dumitru e Robertu Dumitru

Si da, Ardelean si Popescu sunt loan e loan initial

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

de creat (eu nu l-am gasit) Cristian Matei - da probe de joc la Rapid, sezonul trecut a jucat la Fortuna Brazi...nu am prea multe informatii despre el: atacant, 17 ani, nascut in Slatina.

http://www.gazetanoua.ro/index.php?mod=stiri&id=21950&title=Cristian-Matei-a-ajuns-in-Giulesti--Tanarul-atacant-se-pregateste-cu-Rapid.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/cristian-matei/profil/spieler_226777.html

Nu stiu ce e cu el momentan

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy