Jump to content
  • 0

Bursa Transferurilor Liga Ii Romania


Uaizel

Question

  • Generaţia de Aur

CSMS IASI

Veniri:

Costel ENACHE (antrenor – liber de contract);
Ovidiu MIHALACHE (fundas lateral, liber de contract – Astra Ploiesti si Bihor Oradea) – a semnat pe 3 ani;
Serghei LEPMETS (portar – Ceahlaul Pt. Neamt);
Codrut CIORANU (fundas central – Sportul Studentesc);
Marius CALUGARU (mijlocas – Kosarom Pascani);
Ionut NUTESCU (mijlocas – Kosarom Pascani);
Daniel NOVAC (mijlocas – Concordia Chiajna si Sportul Studentesc);
Leonoard DOBRE (atacant – Sportul Studentesc);
Mugurel DEDU (mijlocas - CS Otopeni)
Adrian Olah (mijlocas - CS Severin)

Ionut BADESCU (mijlocas - Ceahlaul)

Ciprian PANAIT(physio)


Plecari:

Sorin CARTU (antrenor);
Ionut Irimia (portar);

Razvan TINCU (fundas central) – FC Botosani;
Claudiu TUDOR (mijlocas central);
Artem SEMENENKO (mijlocas);
Ciprian MILEA (mijlocas) – Otelul Galati;

Cezar LUNGU (portar) – Astra Giurgiu;
Alexandru CIUCUR (mijlocas) – Pandurii Tg. Jiu;
Hugo MOUTINHO (mijlocas);

Adrian NALATI (mijlocas);
Ramses GADO (mijlocas);
Souleymane KEITA (mijlocas);
Ionut MIHALACHIOAE (fundas);

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 82
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Francisc Agbleta (57037403) - de mutat de la Bucovina Rădăuţi la FC Olt/Alro Slatina din 21.07.2013. contract pe 2 ani pana la 30.06.2015

Joseph Apeaning (22054880) - de adus din Bulgaria la FC Olt/Alro Slatina din 28.07.2013. contract pe 2 ani pana la 30.06.2015

Link to comment
Share on other sites

Până pe 9 august, noua echipă CSM Rm. Vâlcea se va pregăti centralizat la Alba Iulia, iar până la ieşirea din cantonament, tehnicianul Claudiu Niculescu a programat trei meciuri amicale. Primul va avea loc vineri, 1 august, în deplasare, la FCM Turda, apoi, pe 6 august, la Avrig, contra echipei din localitatea nou-promovate în Liga a III-a. Ultima confruntare a „alb-verzilor” va avea loc în preziua încheierii stagiului centralizat de pregătire, la FC Hunedoara. Până acum, potrivit afirmaţiilor directorului sportiv Bogdan Medrea, niciun alt jucător nu s-a mai alăturat lotului de la noul CSM Rm. Vâlcea. Vă reamintim că Niculescu s-a deplasat la Alba Iulia cu următorii 21 de jucători: Florin Matache, Dragoş Geantă, Iosif Mihai – portari, Samson Nwabueze, Mihai Deaconescu, Ionuţ Stoica, Eduard Stoica, Cătălin Pârvulescu – fundaşi, Ovidiu Popescu, Valentin Bărbulescu, Codruţ Lircă, Alexandru Neagu, Adrian Popa, Victoraş Cataramă, Iosif Melcea – mijlocaşi, Daniel Iancu, Bogdan Geantă, Andrei Nilă, Sergiu Arnăutu, Andrei Voica, Adrian Codin – atacanţi. „Pe parcurs, vor mai apărea câţiva jucători noi în lot, dar, deocamdată, nu putem face nicio precizare în acest sens. Vrem să finalizăm negocierile mai întâi, după care vom oferi mai multe amănunte despre ei. Oricum, la întoarcerea din cantonament, vom organiza o conferinţă de presă, la care să oferim mai multe detalii”, a declarat Bogdan Medrea

Concluzia: Arnautu la Valcea

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FC Olt/ Alro Slatina:

de mutat Raul Marincau (8051678) de la Delta Tulcea din 01.07.2013, contract pana la 30.06.2015

de mutat Petrica Hutanu (57038445) de la Soimii Pancota din 01.07.2013, contract pana la 30.06.2015

de mutat Octavian Draghici (7549565) de la Gaz Metan din 01.07.2013, contract pana la 30.06.2015

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ema Dolha, Batfoi Marius, Sergiu Homei (mai am un Homei la tineret), nu stiu ce cauta in lot la G. Bistrita?!!

Ce pana mea ?!!!! Am lucrat degeaba prima tura? Negrean e disparut, trebuie sa vad ce e la Gloria II...

Am facut modificari data trecuta inclusiv in Liga IV -a , nimic nu mai e..

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

De mutat Polgar de la Olt, la G, Bistrita.

De asemenea A. Nalati de la Iasi la Bistrita, Mihai Maris de la Turda, Părăvan, Vălean, jucători care şi-au încheiat în vară junioratul la CFR Cluj, Biţă si Vădană de la Sănătatea Cluj, Lauruc căruia i-a expirat împrumutul la Satu Mare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

De la CSM Metalul Reşiţa i-am mutat înapoi la CSM Rm. Vâlcea pe Dozescu, Cl. Vlad şi Dumitraşcu, sunt juniori şi au rămas acolo.

În schimb eu am nevoie la Reşiţa de Constantin Stoica, Jean Turmacu (director -"secretar general"), Tomozei şi Istvan Szabo. Data de transfer 05.08.13.

Link to comment
Share on other sites

@ justafan

ti I-am mutat pe cei de la Valcea.

Daca ai nevoie de ajutor cu Metalul, eu fiind responsabil de Valcea inainte sunt more than happy sa te ajut.

Plecanciuc cred ca va fi capitan (el a fost la Valcea)

Eu cred ca, dupa cum arata situatia momentan sunt 4 echipe ce se vor bate la promovare (ar trebui puse in L1) din seria a 2: Valcea, Resita, Craiova lu Olguta si Tg Muresul.

Tu ce zici?

De asta poate ii ridici un pic la CA pe vedetele (Pascal, Plecanciuc, Octavian Vasile, Constantin Stoica)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

de creat (eu nu l-am gasit) Cristian Matei - da probe de joc la Rapid, sezonul trecut a jucat la Fortuna Brazi...nu am prea multe informatii despre el: atacant, 17 ani, nascut in Slatina.

http://www.gazetanoua.ro/index.php?mod=stiri&id=21950&title=Cristian-Matei-a-ajuns-in-Giulesti--Tanarul-atacant-se-pregateste-cu-Rapid.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/cristian-matei/profil/spieler_226777.html

Link to comment
Share on other sites

UTA Arad (liga 2)

Antrenor Eugen Trica

Antrenor second: Ioan Romica Ceausu

De adus:

Ovidiu Popescu, L. Neagu, Ardelean (Scoala Marcel Baban) - sunt create sau nu? - inca nu, intai sa ii rezolve

George Rosca (Alro Slatina)

Dragos Firtulescu

Zanardini (Bihor)

Pascariu

Tabara (Botosani)

Salajan - atacant (cred ca e de la Alro)

Fundașul central, Luciano Ospina, Mijlocașul central ofensiv, Daniel Santa și aripa stângă, Junior Media. Toți au cochetat cu selecționatele Columbiei, Ospina (foto) fiind chiar căpitanul naționalei Under 20.- - inca nu, intai sa ii rezolve

Portarul David Oberhauser - 23 ani - Ajaccio - - inca nu, intai sa ii rezolve

Radu Domsa (mijlocas central) - din generatie cu Ovidiu Popescu - sa nu fie cel de la CFR Tim

Marcu - fundas (Rimini)

Vlaicu Horvath- Deva - portar

Eu stiu (poate gresit) ca Alin Roman (de la Dinamo 2) e la UTA- Mihai tu ce stii? nope. e la tg mures



Tot la UTA

Tothăzan, Totu (de la MArcel Baban) - - inca nu, intai sa ii rezolve

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy