Jump to content
  • 0

Clasament Competitii


Cicinho13

Question

Recommended Posts

din 12 post-uri, doar unul singur e la subiect...si ne mai miram ca merge tara asta cum merge...



nu joc cu reload-uri...nu-mi place, ma mint singur si n-am niciun interes...singura modificare care am adus-o a fost la inceput...am promovat ASU POLI in Liga 1 si am pus 15.000.000 de E buget de transferuri (valoarea aproximativa a lotului de acum 2 ani) + ceva buget de salarii (nu exagerat)...

Link to comment
Share on other sites

Pe ce considerente se face Clasamentul pe competitii la sfarsit de sezon?Chiar daca am luat UCL cu POLI (e al 5-lea in ultimii 10 ani) , cateva zile mai tarziu Liga 1 a cazut 2 pozitii si are tot 3 stele ca la inceputul jocului... :|

Nu stiu pe ce considerente se face dar asa ceva e posibil si in realitate. Degeaba faci u puncte pentru tara ta , daca de exemplu se duc 5 echipe e cam egal cu 0 ce faci u daca celelalte nu se descurca prea bine. Pt. ca toate punctele tele se aduna cu ale lor si se impart la 5. De ex: Anglia daca duce 2 echipe in semifinalele UCL si 2 in semifinalele EL , e mult mai castigata decat Romania care castiga cu o echipa UCL iar celelalte nu iasa din grupe.

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt de acord ca este mult mai greu sa iei UCL cu o echipa din Romania fata de jocurile precedente dar nu imposibil. In principal e mai greu din cauza sumelor crescute pe care trebuie sa le platesti pentru jucatorii tineri plus faptul ca nu mai poti cumpara jucatori cu plata in intregime in rate de 48 de luni. Cea mai buna performanta a mea este o semifinala UCL cu Steaua in 2017 in conditiile in care aveam un regen slovac, probabil unul dintre cei mai buni atacanti la ora aceea din lume. Sa iei ucl de 5 ori in 10 ani cu POLI mi se pare fantasmagoric , sigur nu te-ai enervat si ai dat cate un reload mic din cand in cand? :)

Link to comment
Share on other sites

Pff... si eu am wonderkids la echipa si regeni de-ti pica falca-n cur ( cred ca am cel mai bun DC din joc si am dat 1,2 m pe el ) , patron exagerat de bogat , top training facilites + youth si singurul regen roman bun din care sunt sigur ca fac jucator in top 5 pe postul si specialitatea lui. Si totusi nu am trecut de first knock out round anu` trecut in EL si nici nu cred ca trec anu asta de aceeasi faza dar in ucl. Sunt eu doar sez 3 , dar la ce echipe extraterestre au Realu , Chelsea , Man Utd , Barca , Bayer , City , Valencia ( care bate PSG in deplasare cu 8-2 ) si altele ... nici cu save-load nu cred ca pot sa castig ucl.

Link to comment
Share on other sites

Nu joci cu reload dar iti faci schimbari la buget , in fine , clasamentul pe competitii se face in functie de ce reusesc toate echipele din acea tara sa faca in Europa , transferuri , situatie financiara. Degeaba castigi tu UCL daca celalalte echipe nu trec de grupele EL.

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa dau explicatii nimanui cu privire la schimbarile care le-am facut in joc, tactica folosita sau transferurile facute...mihai, incearca sa observi prajina din ochiul tau, nu paiul din ochiul altuia!multumesc celor care au fost la subiect.

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa dau explicatii nimanui cu privire la schimbarile care le-am facut in joc, tactica folosita sau transferurile facute...mihai, incearca sa observi prajina din ochiul tau, nu paiul din ochiul altuia!multumesc celor care au fost la subiect.

nici noi nu tree sa iti dam explicatii tie despre sistemul in care se alcatuieste clasamentul FIFA de participare in cupele europene si totusi o facem desi ai putea afla de pe google asta.

Link to comment
Share on other sites

Tu esti primul care s-a uitat la ¨paiul¨ meu, cand ai spus ca ¨din cauza noastra¨ aia care raspundem off-topic merge tara prost, eu doar ti-am dat replica, si acum vii cu asta?

Bineinteles ca nu am fost chiar off-topic avand in vedere ca toti am avut dreptate cand te-am acuzat ca ai trisat. Nici nu stiu de ce discut cu trisori. Adios.

Link to comment
Share on other sites

Hai mai Andrei, am discutat de 2-3 ori pe forum si deja esti curios de organele mele genitale ? Sunt putin xenofob cand vine vorba de unguri dar cu gay-ii nu am nimic, asa ca atata timp cat nu imi faci avansuri, o sa te tolerez indiferent de orientarea ta sexuala.

Link to comment
Share on other sites

mihai, ai venit cu o replica pentru ca te-ai simtit cu "musca pe caciula"...te-am furat pe tine cu ceva?sau de cand si pana unde vi cu acuze ca as fi trisat?pentru mine unul ac recas nu e POLI...deci nu exista nici cea mai mica sansa sa incep cu echipa robilor!Am inceput cu echipa mea de suflet si am "adaptat" jocul la conditile de acum 3 ani cand echipa se batea an de an la campionat (doar jocurile de culise au facut sa nu i-a titlul) si avea rezultate si-n cupele europene.Nu inteleg unde si cu ce am trisat...sau de exemplu, cei din Craiova (suporteri "U" Craiova) trebuie sa se lase de jucat football manager pentru ca echipa lor a fost distrusa de sandu si dragomir si nu participa in niciuna din mizerabilele ligi ale campionatului romanesc de fotbal?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy