Jump to content
  • 0

Football Manager 2013 Demo


Bogonici

Question

Azi a aparut Demo-ul pentru joc.Acesta e linkul de download de pe Steam(http://store.steampo...com/app/207890/).In dreapta va apare optiunea Download Demo.

Pentru a descarca jocul e nevoie de Programul Steam si de un cont gratuit pe reteaua lor.

We’re pleased to announce the Football Manager 2013 Demo is now available to download via Steam. As with previous years, the demo will allow you to get half a season of Football Manager game-time in before it ends. Then, if the user wishes, that save game can eventually be loaded into the full retail version of FM13 and continued.

For the first time ever, this year’s version contains a half season version of Football Manager and Football Manager Classic. The FM version allows you to choose one ‘quick start’ league to play, whilst FMC will allow you to choose three leagues to run from the start, exactly like you’ll find in the full game.

As the demo is only available via Steam, you will need to have a Steam account to play. If you haven’t done this yet, you can do so here – http://store.steampowered.com/about/

Then, when Steam is installed and you’ve created an account, follow the instructions below:

1 – Launch Steam and sign into your account

2 – In the search bar, type Football Manager 2013 Demo (alternatively go directly to the game here - http://store.steampowered.com/app/207890/)

3 – On the right hand side, click the ‘DOWNLOAD DEMO’ button (you may need to scroll down to see this)

4 – Follow the instructions to complete the download

5 – Once downloaded, launch the game and it’ll install and load up.

If you have any issues launching the game, please verify your game cache as shown in the link below:

http://community.sigames.com/showthr...=1#post8165123

If you encounter any type of 'Virus' message when attempting to run the game, this is a false positive. There are no viruses within the FM.exe. We very much suggest adding the FM.exe to your exceptions list. This issue has been encountered when running Avira and Avast!

We very much hope you enjoy our FM13 Demo, please feel free to leave feedback within our forum feedback thread found here – http://community.sigames.com/showthr...02#post8199602

Thanks.

The Sports Interactive Team.

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 190
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Luat, instalat, jucat pana la primul amical -> crash dump in min 4. Salvasem inainte de meci asa ca reintru si rejoc meciul totul ok pana la final. Ajung pe 2 august, meci in EL vs Vitesee. Salvez din nou apoi intru in meci -> crash dump in min 7. Reintru, reincep meciul si crash dump in min 4.

Astea fiind spuse, l-am dezinstalat frumos si nu cred ca voi cumpara nici jocul full. Raman la fm12

inteleg ca e ceva prestabilit ca si eu tot cu liverpool am inceput de 2 ori si tot cu vitese am picat de fiecare data.

eu nam avut nici o problema sa crape jocul. oricum tin sa te contrazic..daca nu il cumperi macar piratat si tot se merita sa il joci.

numai faptul ca nu mai trebuie sa ma chinui de fiecare data sa ii vand pe charlie adam, kuyt sau maxi rodriguez si m-a convins deja sa il cumpar. :)

Link to comment
Share on other sites

varianta cu fm classic mi se pare o prostie sincer...si e mult prea colorata (parca s-au gandit ca daca tot te joci mai putin sa te oboseasca la fel de mult macar). probabil e pentru cei care joaca prima oara fm pentru ca nu cred ca un impatimit al genului ar putea sa accepte sa i se ia din control.

in rest mi se pare cam ca toate fm-urile din ultimii ani - cea mai importanta schimbare e baza de date.

match engine-ul nu ma prea intereseaza fiindca sunt fan al 2d classic.

cea mai tare faza mi se pare ca acum iti arata salariu brut (totalul) si net (cat ajunge la fotbalist dupa ce se platesc impozitele) si in unele tari gen italia e japca pe fata.

pai pentru totti, roma plateste salariu aproape 8.8 milioane euro, din care doar 3.4 ajung la fotbalist - HOTIE (in conditiile astea cred si eu ca berlusconi a facut evaziune fiscala ca sa ii tina atata timp pe ibrahimovic, thiago silva si compania)

Link to comment
Share on other sites

L-am incercat si eu. In mare parte mi se pare acelasi cacat, ambalat si prezentat altfel. O singura intrebare, care e faza cu "Add player to transfer list" ? Am dat chestia asta la cativa jucatori si a inceput nenea Zubizarreta sa ma spameze ca nu reuseste sa achizitioneze respectivii jucatori, pe motiv ca "player not interested". Eh, sa mori tu! cine n-ar vrea sa vina la Barcelona ? Si nu, nu erau jucatori consacrati, era vorba despre niste pusti de 17-18 ani, plus Chivu.

PS: Am jucat in modul ala normal, de toate zilele.

Link to comment
Share on other sites

Interfata e destul de ok, desi e mai greu pana te obisnuiesti, in schimb, skinul asta ma face sa renunt la joc pana apare un skin decent. Parca as juca alt joc, nimic nu e la fel cu albul asta stupid. Sunt multe lucruri care nu-mi plac. De exemplu, acum daca dau click pe un rezultat, imi genereaza raportul meciului, asta e chiar o chestie care ma dispera. Pana acum, cand dateam click pe un rezultat, imi arata statistica meciului, fara a genera si raportul acestuia. Si cand totusi reusesc sa intru la match stats, felul in care informatiile sunt afisate e cam prost gandit. In loc sa pastreze vechiul format cu echipa X intr-o parte si echipa Y in cealalta parte, despartite frumos printr-un grafic care arata ce echipa a avut mai multe suturi, posesie mai mare, etc, acum au ingramadit informatiile, incat ajung sa ma chiorasc ce si cum...

Ai dreptate, albul ala pe fundal ma rupe si pe mine la ochi, de aia nici nu pot juca noaptea, o sa joc la challenge pana apare un skin cu fundal mai inchis, acolo skin-ul e putin mai decent...

Link to comment
Share on other sites

Eu deja am dezinstalat jocul! :D Au mutat pana si optiunile cu quit game si quit to start screen, de ce oare au pus optiunile astea in partea de sus????

Trecand peste amanuntul asta, ME mi se pare dezastru. Sunt cu Barcelona si echipele adverse joaca numai in un-doi contra mea, de parca la ei ar fi Xavi, Iniesta, Messi, etc. Am vazut problema asta sesizata si pe forumul SI, chiar era cineva care reusise 1000 de pase cu QPR, realist jocul...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inteleg ca e ceva prestabilit ca si eu tot cu liverpool am inceput de 2 ori si tot cu vitese am picat de fiecare data.

eu nam avut nici o problema sa crape jocul. oricum tin sa te contrazic..daca nu il cumperi macar piratat si tot se merita sa il joci.

numai faptul ca nu mai trebuie sa ma chinui de fiecare data sa ii vand pe charlie adam, kuyt sau maxi rodriguez si m-a convins deja sa il cumpar. :)

Azi mi-a mai crapat odata (crash dump) dupa returul cu Vitesee. Am 2 prieteni care au inceput cu alte echipe si tot la fel patesc desi toti avem sisteme peste cerintele minime

Am vazut ca se plangea cineva ca nu poate da gol din faze fixe. Eu in 3 meciuri jucate am dat 3 goluri din corner.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu sunt multumit de cota jucatorilor la inceputul jocului.Probabil vor fi si mai multi bani oferiti echipelor, dar asta nu inseamna ca jocul e foarte realist...Banel valoreaza aproape 10 milioane$. :wtf:

La Monaco in Ligue 2 ,am buget de 20 de milioane pentru transferuri.Stiu ca acolo a ajuns un print sau seic din Arabia,dar totusi 20 de milioane pentru o echipa din L2 e cam mult...Insa tinand cont ce preturi au jucatorii,nu ma mira. :swoon:

Link to comment
Share on other sites

Am observat si eu valoarea foarte mare a jucatorilor in general, dar mai ales a celor romani care joaca in strainatate. Mi se pare ca Banel este cel mai scump, 6.5 mil euro, Keseru 3 milioane, de-al de Cocis, Florescu, Bicfalvi, Ropotan, Mazilu si Gigel Bucur valoreaza si ei cate 2 milioane. In comparatie, jucatorii romani din campionatul nostru au preturi foarte mici, unele chiar nerealiste.

Link to comment
Share on other sites

Din cate am vazut,doar Romania si Bulgaria are jucatori asa de prost cotati in comparatie cu alte campionate.Jucatorii din Serbia,Croatia sau Ucraina(Gregory Nelson valoreaza 3.4 milioane,iar in Fm 12 valora in jur de 200k.Eu am reusit sa il aduc la inceputul primului sezon cu 10k) au cote mult mai mari decat in Romania.Ma rog.Sper sa se rezolve si chestia asta.In caz contrar trebuie sa imi cheltuiesc tot bugetul cumparand rezerve din Serie B ,in rate...

Daca asa va arata si varianta finala a jocului(si cel mai probabil asta se va intampla)FM va deveni un joc foarte neatractiv.Dupa ce ca dupa 3-4 sezoane cotele cresteau foarte mult,jucatori buni si ieftini existand din ce in ce mai putin,acum chestia asta devine si mai rea.Nu ma deranjeaza cu nimic ca jucatorii au cote mari,ci ca nu merita cotele pe care le au!

Link to comment
Share on other sites

Fundasii ma scot din sarite. Am inceput un sezon cu Athletico Madrid si echipa asta nu are, totusi, cei mai prosti fundasi. Daca in meciul cu Barcelona fundasii mei se uitau la Messi cum alearga pe langa ei, am jucat cu Anderlecht si mi-au dat 3 goluri, toate din vina fundasilor care nu aveau chef sa sara la cap sau sa alerge dupa atacanti. Cu siguranta este un bug.Sau asta sper sa fie, ca altfel e nasol rau de tot daca ma gandesc la jocul full.

Link to comment
Share on other sites

Eu sper sa fii umblat si la "Financial Fair Play" sa nu te mai lase sa iti cumperi o gramada de jucatorii cu "adjust buget" mi se pare o prostie!!!!!

Financial Fair Play nu se refera la ajustarea bugetelor.Prin Fair Play financiar cluburile sunt obilgate sa cheltuie mai putin decat produc(prin castigarea sau participarea in diverse competitii,prin vanzare de jucatori,de articole sportive care tin de club cum sunt tricourile,fularele etc. sau prin sponsorizari din cate stiu eu).Aceasta regula vizeaza in special cluburile patronate de oameni cu bani,care nu tin cont de banii cheltuiti pe achizitii,gen Chelsea,City sau PSG.Dupa parerea mea in FM chiar e respectata aceasta regula.De exemplu de cate ori am castigat ceva si am primit o anumita suma de bani,in sezonul viitor aceasta suma nu a fost alocata in totalitate bugetului clubului.Orice club e liber sa isi administreze cum vrea finantele pe care le are.

Link to comment
Share on other sites

Incredibil cate se cere pe jucatori .. Te doare sufletul sa dai atatia bani in joc, daramite in realitate ...

am inceput si eu un joc cu ajax. m-am chinuit 2 ore sa cumpar un fundas dreapta si un mijlocas dreapta. probabil ca imi mai trebuia inca o ora pentru un atacant, in general cluburile nu vor sa vanda jucatorii ... dau enquiry, primesc reject, dupa care urmeaza cate 10-20 oferte refuzate pana cand imi cer de 100 ori suma pe care o valoreaza respectivul jucator - de ex. pe Erick Torres, care valora 800k $, mi s-au cerut 11.5m $ :blink: ; Carlos Fierro - valoare 160k $, cer 9m $ si piesa de rezistenta : Mauro Caballero - valoare 55k $, cer 6m $. sa inteleg ca daca am dat pe un fundas dreapta (care valora 850k $), 5.25m $, ar trebui sa ma simt norocos...

am mai observat ca shout`urile sunt foarte importante - in meciurile in care nu le-am folosit, ai mei nu jucau nimic, iar in meciurile in care le-am folosit, am scos rezultate bune...

Link to comment
Share on other sites

am inceput si eu un joc cu ajax. m-am chinuit 2 ore sa cumpar un fundas dreapta si un mijlocas dreapta. probabil ca imi mai trebuia inca o ora pentru un atacant, in general cluburile nu vor sa vanda jucatorii ... dau enquiry, primesc reject, dupa care urmeaza cate 10-20 oferte refuzate pana cand imi cer de 100 ori suma pe care o valoreaza respectivul jucator - de ex. pe Erick Torres, care valora 800k $, mi s-au cerut 11.5m $ :blink: ; Carlos Fierro - valoare 160k $, cer 9m $ si piesa de rezistenta : Mauro Caballero - valoare 55k $, cer 6m $. sa inteleg ca daca am dat pe un fundas dreapta (care valora 850k $), 5.25m $, ar trebui sa ma simt norocos...

am mai observat ca shout`urile sunt foarte importante - in meciurile in care nu le-am folosit, ai mei nu jucau nimic, iar in meciurile in care le-am folosit, am scos rezultate bune...

cred ca ideea pe care vor ei sa o implementeze e ca daca respectivul club nu vrea sa vanda jucatorul nu o sa il vanda decat daca suma de transfer e de nerefuzat (poate si de 10 ori mai mare decat cota lor)

pe aceeasi idee jucatorii care sunt transfer listed cu not needed by the club de multe ori sunt mai ieftini decat cota pe care o au.

mie unul mi se pare destul de realist

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Treaba asta si mie mi se pare destul de ok,exemplu cel mai bun ar fi Victor Moses,pentru care Chelsea o facut mai mult de 3 oferte pana sa il cumpere,la un pret dublu decat valoare lui.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy