Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


A New Beginning- Just An Ordinary Man .


Sergiu11

Recommended Posts

Aterizam in Caen in 10 minute....

De cand asteptam fraza asta . Imi iau bagajele merg la hotel si inchiriez o camera pentru 2 zile . Zis si facut. Eram in Franta pentru a urmari un pusti pe nume Mbaye Niang . La varsta de 16 ani era in lotul mare si mai prindea si meciuri ca titular . Am ramas impresionat de abilitatile jucatorului . Dupa 3-4 casete in care l-am urmarit , am decis sa merg personal in cautarea lui .

- Nu vrei sa trimit un scouter , e mai bine .

-Nu , nu doar sti cat de mult imi place sa urmaresc singur jucatori .

-Acum esti antrenorul nostru nu scouter , ar trebui sa te obisnuiesti cu asta .

-Multumesc , dl Moratti dar raman la parerea mea , maine plec spre Franta , apoi voi merge in Franta si saptamana viitoare voi face o calatorie pana in Mexic .

-De ce toate astea ?

-Cum de ce , ca sa descopar tinere talente care ne vor ajuta in viitor pentru proiectul ce vreau sa il derulez.

-Inteleg , dar sper sa nu fie timp pierdut . Antrenamentele cu echipa cine le va face ?

-Am vorbit deja cu Stramaccioni , nu e nicio problema pentru el . Si oricum , vor fi plecati la nationale majoritatea dintre ei .

-Pai bine atunci , faci cum vrei tu .

Moratti , isi facea griji pentru mine , nici poveste , doar e prea disperat sa fiu langa echipa . Nu in special eu , orice alt antrenor . Caen era un oras frumos , era chiar o zi insorita si am avut programat sa ajung exact in ziua meciului . Am ajuns la ultima etapa contra lui Marseille , vroiam sa il vad macar pentru 10 minute , dar am avut o surpriza foarte placuta cand a fost anuntat titular .

-Il stiti pe M`Baye Niang ?

-Pe Niang , cum sa nu , e perla echipei .

-Serios ?

-Da , el impreuna cu Lacazette se spune ca sunt cei mai promitatori pusti ai Frantei .

- Foarte bine atunci , eu vin din partea lui Internazionale Milano ca sa il urmaresc , vreau sa il cumpar .

- Jean- Francois , asta vrea sa iti cumpere diamantul , e de la Inter .

- Cine , aa da ?

- Da , sunt noul antrenor al lui Inter si .. aa dar stati , cine sunteti ?

- Sunt , presedintele lui Caen .

- Sa urmaresc meciul si dupaia vom mai discuta .

Niang a jucat absolut minunat in acel meci , a dat golul 2 al lui Caen si a fost jucat tot meciul , -a convins , il cumpar , la 16 ani este un adevarat jucator . Dupa indelungi discutii cu dl . Francois am ajuns a suna de 16 mil. de euro , dar 2 pe loc si 14 in urmatoarele 36 de luni . Venea in ianuarie , dupa rugamintele lui Francois . Facusem un prim transfer , dar acum plecam in cautarea altui francez , Antoine Griezmann , un pusti de 20 de ani foarte tehnic , nu am vazut decat 20 de minute din meci si am decis sa platesc suma de 30 mil. de euro dar tot in rate . 15 mil.acum si 15 in 36 de luni . Ultimul loc in care ma duceam era Mexic , la un meci de juniori al celor de la Chivas , urmaream un anume Fierro .

Am ramas socat , cand am vazut cum joaca . In acel meci a dat 5 goluri , era fenomenal , era un adevarat asasin in fata portii avea o viteza si o tehnica extraordinara + ca puteam sa il iau gratis , fiindca nu avea contract , era o oportunitate perfecta . Aflasem ca nu eram singurul care venise sa il urmareasca , un scouter de la Tottenham si unul a lui Ajax mai erau in tribuna , dar in cele din urma a semnat cu noi , din cauza varstei va veni si el in iulie anul viitor . Ma intorc spre Milano incantat de ceea ce am vazut in cele 3 tari in care am fost .

Link to comment
Share on other sites

-Multumit , ca ai vazut personal jucatori ?

-Da , sunt foarte multumit , Fierro va fi un star al generatiei sale .

- Tu deabea l-ai vazut si deja star il faci .

-Asta e , parerea mea . Asta va fi Fierro .

Moratti avea asa un comportament de figurant , mereu in vocea lui recunosteam aerul de superioritate si intr-un fel rautatea cred ca am descoperit singur jucatorii .

-Diseara mergem la club , inteles ?

-Hee , deja ai tupeu jegos , ai uitat ca sunt antrenorul tau .

-Bine , coach . Atunci merg singur , ca si asa am vacanta .

-Cum sa ai vacanta ?

- Ai uitat ca nu mai sunt la nationala .

-Aa , da? Pai atunci mergem .

Mergeam cu masina lui Cristi , a cata oara mergeam in masina asta . Si eu aveam masina , un Mercedes cumparat de club . Mergeam la Bellagio , unul dintre cele mai cunoscute cluburi din Milano . Era plin de jucatori cunoscuti . L-am vazut pe Robinho , Totti chiar si Vucinic daca nu ma insel . Dar cu siguranta nu am vazut niciun antrenor .

-Iti place aici ?

-Ce ?!

-ITI PLACE AICI ?

-Aa , da , mult . Frumoasa atmosfera .

- Ce beti ?

- Paii , o be.... , nu mai bine dati-mi un suc .

-Eu un Mojito .

Nu vroiam cumva sa beau si sa ma fac de ras imbatandu-ma de fata cu toti cei cunoscuti de acolo , in tot dealungul serii , o fata pe nume Eva sau Andreea ,sincer nu mai stiu nici eu , a stat alaturi de mine , a fost o companie placuta si o seara placuta , deci ne-am combinat .

-Seara furtunoasa pentru debutantul de la Inter !

-La o bauta impreuna cu jucatori !

-Frumos exemplu pentru jucatori !

In toate ziarele sportive , vuiau titlurile astea , parca cine stie ce am facut . Am si eu viata mea , am dreptul la distractie , pana la urma pot sa fac ce vreau . Sunt curios ce va zice Moratti despre asta .

-Iubitule ,eu plec la lucru.

-Si unde lucrezi , uimeste-ma ?

-La o agentie de avocatura , am bani mei doar .

-Bine , bine hai ceau .

Frumoasa si buna fata asta , Andreea . Imi placea mult de ea , tin mult la ea . Ocunosteam doar de o seara dar m-am atasat de ea , sper sa nu imi iau teapa .

-Vino la stadion , la mine in birou . Imediat !

-Imediat ajung .

Era nervos Moratti , se cunostea din vocea lui , dar nu imi era frica . Postul nu imi era amenintat performantele erau foarte bune , na acum sa vedem ce va fi .

-Tu iti dai seama ce ai facut ?

- Ce am facut , am iesit si eu in club .

-Ca antrenor a lui Inter , trebuie sa ai o anumita prestanta .

-Da trebuie sa ai , daca ai 40-50 de ani ca Mourinho sau Mancini .

-40-50 de ani , dar au facut performante extraordinare .

-Nu neg asta , dar nu trebuie sa faceti spume pentru o iesire .

-Nu fac spume , si ai grija cu vocabularul .

- Nu am vorbit necuviincios si nu am chef de cearta .

- De ce ? E dimineata , esti mahmur si nu vrei sa fi mustrat ?

- In primul rand informati-va inainte sa afirmati ceva si in al doilea rand nu am baut .

- Fie cum zici tu , sper sa fie prima si ultima oara cand o sa se intample asta .

- Ultima oara ?! Niciodata , sunt tanar si o sa imi traiesc viata , o sa mai ies in continuare in cluburi .

- Bine , bine iesi tu in cluburi .

Dupa toata discutia asta eram foarte agitat si am organizat o conferinta de presa la stadion .

- Buna ziua , v-am chemat sa vorbim despre scandalul de ieri .

- Ce parere aveti despre asta ? spuse un jurnalist de la TuttoMercato .

-Ce parere sa am , sunt foarte dezamagit , cum ati inflorit toate astea .

- Noi nu am inflorit nimic . Am spus doar adevarul . spuse unu jurnalit de la CalcioSport .

- M-ati vazut voi beat , si mai ales sa ii bagati si pe jucatori , pentru ei as face orice pe lume .

-Si ei sunt niste betivi ordinari .

In acel moment am vazut negru in fata ochilor , m-am ridicat de la masa , am ajuns langa jurnalistul de la TuttoSport si i-am dat un pumn in fata cu ura si forta . Nu am mai avut nimic in cap dupa acea .

Deja presimteam ce o sa se scrie in presa , ce va spune Moratti . Nu ma interesa nimic cand a vorbit urat despre jucatori . Stiam ca jucatori sunt alaturi de mine acum .Cred ca ma va da si in judecata , nu imi pasa , mi-am aparat onoarea si echipa .

Link to comment
Share on other sites

- Bruta din Milano !

-Roman imputit !

- Violenta cat se poate la Inter !

Deja ma saturasem de articolele astea , si in + am primit si o citatie in care eram anuntat sa ma prezint la proces pe 2 August in legatura cu incidentul cu jurnalistul . Era o problema mare , am facut un gest nesabuit si trebuia sa recunosc , am gresit . Cred ca Moratti ma va da afara dupa iesirea asta .

-Hai , incepeti jocul , azi nu va pun la munca .

- Coach , pentru ceea ce ai facut o sa te respectam mereu .

- Da baieti , multumesc , dar nu mai pot indrepta greaseala .

- De demis nu ve-ti fi demis .

- Nu prea cred .

- Coach , am fost deja si am vorbit cu Moratti .

- Si ce a spus ?

- Mai conteaza ? I-am spus ca daca te va demite , nu vom mai juca .

-Cum asa ? Ati innebunit , nu va pot lasa sa va pierdeti cariera pentru mine .

-Si dumneavoastra ati facut un gest frumos pentru noi .

- Dracu sa il ia de jurnalist retardat .

- In locul dumneavoastra ii mai aplicam si doua voleuri in frunte , asa ca desert .

-Nebun esti ma , Wesley .

- Oricum i-ati dat-o bine .

- Stiu , stiu .

Ce facusera jucatorii pentru mine , era minunat . Am aflat ca Zanetti , Wesley si Cristi au fost la Moratti si au vorbit in numele tuturor . Zanetti ? A dovedit ca nu are ciuda pe mine , frumos din partea lui .

- Domnul Sergiu Frone , este rugat sa se ridice in picioare .

- Ma numesc Marco Rosseti , sunt avocatul lui Marek Andressi . Pot sa stiu motivul pentru care l-ati lovit ? De ce ? Cum ? Cand si unde ?

- In primul rand buna ziua . L-am lovit din simplul motiv ca m-a jignit pe mine si pe jcuatori mei , nu vi se pare un motiv bun ?

-Cred ca mai aveti de raspuns la niste intrebari , si apoi va voi raspunde si eu.

- V-am spus deja de ce , un pumn in figura si apoi am plecat , si la stadionul Giuseppe Meazza la o conferinta de presa .

- Hmm da , la intrebarea dvs. tind sa va raspund cu da si nu . Da deoarece a adresat jigniri la adresa dvs. si a jucatorilor si nu pentru ca nu se face asa ceva , sunteti o persoana publica si nu aveti dreptul de a lovi alt om .

- Intervin eu acum .

-Da , dle.judecator .

- Cred ca acest om are dreptate , clientul dvs . la provocat . Il declar nevinovat pe Sergiu Frone , dar ca sa nu scape asa usor primeste o amenda de 1500 de euro . Si va plati ingrijirile medicale ale pagubitului .

-.... Bine , cred ca e bine . Clientul meu e multumit .

Pffuu . Scapasem bine de tot . A fost un proces corect , eram multumit . Jucatori au fost minunati . Acum aveam respectul si sustinerea toatei echipei .

Link to comment
Share on other sites

-Intelege , m-a jignit , stiu am reactionat urat .

- Sunt suparata pe tine , dar te iert .

-L-am lovit din cauza ca ma jignit .

-Dar eu nu te stiam asa .

-Pai nu sunt asa , asta tot vreau sa iti explic .

- Bine , bine te-am iertat .

Ma impacasem cu Andreea , Moratti ma iertase , jucatorii ma sustineau , era o perioada buna a vietii mele. In repetate randuri , aveam vizite si telefoane de la Mancini . Ma exaspera deja , il vroia neaparat pe Lucio , dar de fiecare data ii dadeam acelasi raspuns : nu e de vanzare . Dar nu vroia sa inteleaga .

Stateam acasa , ma uitam la un meci al Stelei cu Zestafoni , joc slab practicat de romani , ca de obicei . Fotbalul romanesc lasa mult de dorit . Steaua reusea sa deschida scorul printr-un atacant brrazilian parca.. Tatu . Oricum jocul si stilul de joc imi diplacea total . Am schimbat rapid pe Pro Tv International , era Romanii au Talent unul dintre emisiunile mele preferate . In semi-finale erau super-talente , dar cel care imi placea cel mai mult era Gigel Frone , pur si simplu imi era simpatic de la celebrul : "Americanoo ! "

- Hai pe la mine , ne uitam la Romanii au Talent , il vedem pe Frone , preferatul meu .

- Daca nu mai nnebunit cu ala , pe cuvant , ce ai cu omul ala .

- Daca te mai iei de el , te tai .

-Hai ca vin , facem putina caternica . Poti sa vi si cu Adelina , sta cu Andreea .

Se anunta a fi o seara perfecta , impreuna cu cel mai bun prieten al meu , la o emisiune de divertisment.

- Ooo , Gigel Frone , in sfarsit !

- Tu esti nebun .

- Americanoo ! Cel mai caluema . Yeeeee .

- Vaii , de capul meu , ce om retardat .

Cristi se enerva mereu cand ziceam de Frone . Nu stiu de ce , era doar invidios .

Link to comment
Share on other sites

-Cat de mult seamana cu tine .

-Multumesc , sper sa si ajunga ca mine .

-Are sanse , vad doar ce poate face cu mingea .

-Face , face are pe cine mosteni .

-Julioo , vino pana aici .

-Da , coach ? Oo , dl . Zidane , incantat de cunostinta .

-Asemenea .

-Dute si stai in poarta , acela e fiul lui Zinedine , iti va da niste suturi , sa nu cumva sa te lasi sau sa te prostesti .

-Enzo , dute si dai niste suturi lui Julio .

-Julio Cesar ?! Dumnezeule , e unul dintre cei mai buni portari din lume .

-Hai , o sa trebuiasca sa te obisnuiesti , doar esti fiul meu .

- Iti multumesc frumos ca l-ai acceptat sa dea proba .

-Cu cea mai mare placere , oricum e acceptat .

-Acceptat ?! Pai cumn ? Nici nu l-ai vazut cum da la poarta nimic .

-Mi-a fost de ajuns sa il vad putin cu mingea ca sa imi dau seama cat este de talentat .

-E perfect pentru el , de la juniori lui Real la juniori lui Inter .

-Juniori ?! Poate echipa mare ai vrut sa zici .

-La echipa mare ?! Esti nebun de tot.

Puteam sa citesc pe fata lui Zidane mandria si fericirea de a avea copilul la jucator la Inter Milano . Imi placea de Enzo , ce rau imi parea ca l-am chemat la proba asa tarziu . Venea abea in ianuarie anul viitor .

-Cine e asta , coach ?

-Fiul lui Zidane , Enzo .

-Da ?! Pai de ce a venit aici ?

-Pai e al nostru acum .

-Al nostru ?!

- Da , l-am luat , a fost aici pentru probe .

-Esti nebun .

-Si Zizou mi-a zis asta .

Inca un jucator sub 20 de ani , toate transferurile mele erau jucatori tineri , asta si vroiam . Ii pregateam pentru un proiect maret , bazat pe o noua generatie de staruri .

Link to comment
Share on other sites

Eram foarte optimist inaintea meciului contra celor de la Palermo . Incepem cum nu se putea mai rau , din cauza unui cartonas rosu in secunda 43 , Lucio era elminat dupa o intrare criminala . Dar , cu toate astea la pauza era 2-0 , prin golurile luii Milito si Zarate , in minutul 60 reduc din diferenta printr-un super gol a lui Miccoli si egalati in inutul 80 dupa o greseala a lui Cristi , eram extrem de nervos pe el .

Ajungeam in Torino si ma aflam in fata primului derby din campionat contra lui Juventus , speram macar la un egal . Era o atmosfera incendiara , fani lui Juventus si ai nostri se intreceau in scandari .

S:-Putem sa invingem , simt asta , va rog jucati pentru victorie , jucati pentru fani .

Jucatori pareau cu adevarat motivati . Meciul a inceput perfect pentru Juventus , ne dominau , acest lucru ma enerva la culme .

S:-Wesley , da-o lunga pe Milito . Bravo , dai Diegoo....GOOOOOOOOOOOLLLLLL !!!

1-0 , era perfect , dar nu ne-am bucurat prea mult deoarece dupa numai 2 minute , Vucinic a egalat . Pana la pauza era 2-1 pentru ei , nu era bine deloc . A fost o repriza stearsa , dar in minutul 83 , Samuel face penalty , dar Julio pareaza si confirma faptul ca a fost cel mai bun om de pe teren . Pierdusem era prima mea infrangere la echipa .

Ne deplasam la surprinzatorul loc 1 , Cagliari , nu acceptam altceva inafara de vicrotie si se pare ca si jucatori au inteles asta . Un lejer 2-0 prin golurile lui Zarate . Urma al doilea meci din UCL , contra lui Sahtior . Trebuia o victorie pentru a obtine puncte . Incepem prost , condusi dupa o faza fixa . La pauza era deja 3-1 pentru noi , revenisem miraculos . Atat a fost si rezultatul final , o victorie meritata .

Se parea ca ne revenisem destul de bine , dupa esecul cu Juve .

kdn22r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plecam spre Sicilia , optimist , tanjind la victorie contra Cataniei . Eram pe val si trebuia sa profitam la maxim de acest lucru . Incepem perfect , prin golul din minutul 30 al lui Zarate . Scorul ramane intact pana la faza din minutul 62 in care a marcat Forlan . Un meci dominat de noi cap coada , am batut fara prea mari emotii .

Parma , nu era tocmai o echipa usor de batut , dar jucam acasa si forma buna trebuia sa continue . Deschidem scorul prin Zarate la o faza fixxa , Zarate majoreaza scorul in repriza a doua , iar acelasi Zarate inchide tabela in minutul 87 , cu un 3-0 categoric , reusind totodata si hattrick-ul .

Aveam cred ca cea mai grea deplasare de pana acum , plecam in Anglia , pentru a juca contra celor de la Man.City . A dominat grupa pana acum , cu un 3-0 contra nemtilor si un usturator 5-0 contra lui Sahtior . Era un stadion imens , era arhiplin .

C:
Buna seara , astazi vom urmari meciul dintre Manchester City si Inter Milano , unul dintre meciurile tari din aceasta editie de UCL .

C:Scuzama ca te intrrup dar tin sa spun ca englezi sunt intr-o forma extraordinara si sunt favoriti in aceasta seara , uita-ti si echipele , doua formati solide cu jucatori valorosi si vedete de talie mondiala . Sa inceapa spectacolul !

C: Este primul actiune mai importanta a acestui meci , Silva paseaza la Aguero , care ii aseaza mingea pe sut lui Yaya Toure si ce GOOOOOOOOOLLLL ! In minutul 3 , la prima actiune ivorianul reuseste sa deschida scorul , inceput de cosmar pentru italieni , il vedem pe antrenorul nerrazurrilor ramas socat de acest gol .

C:Aceasta a fost prima repriza , un meci frumos pana acum sa vedem ce se va mai intampla . O modificare in tabara lui Inter , intra Diego Milito in locul lui Pazzini , un meci foarte slab facut de Pazzini , sa vedem daca argentinianul va reusi sa aduca vreun plus italienilor .

C: Un atac a lui Inter , paseaza Sneijder pentru Griezmann , care da o paza in gaura pentru Milito , este la 30 de m de poarta si nu cred ca va reusi sa mentina ritmul pana acolo , dar suteaza si ce GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL !!! Fantastic gol reusit de Milito , nimeni nu se astepta sa suteze din pozitia aceea , ce nebunie de gol , noul intrat readuce egalitatea pe tabela .

C: Ne aflam spre finalul meciului , in minutul 86 , un atac ratat al Interului , Silva paseaza inapoi la De Jong , paseaza spre Hart , dar prea incet , Milito speculeaza , trece de Hart , ramane cu poarta goala poate inscrie si GOOOOOOOLLLL !!! Ce schimbare face Sergiu , incredibila inspiratie . De Jong se ia cu mainile de cap . O victorie senzationala pentru italieni .

2aevyww.jpg

Batusem in Anglia era senzational , continuam sa invingem . Al 5-lea meci in care invingem , consecutiv.

Dupa acest meci , jucam in deplasare la Atalanta , un meci in care am folosit multe rezerve pentru odihnirea titularilor . S-a dovedit a nu fi un meci usor , si la pauza era 0-0 . Era minutul 67 si nu reuseam sa inscriem , i-am introdus pe Zarate si Milito , dovedindu-se schimbari inspirate . Zarate ii centreaza lui Lucio si conduceam 1-0 , iar in min.93 Samuel inchide tabela .

ra85r7.jpg

Link to comment
Share on other sites

-Roberto , uite ce face fostul tau scouter , te bate in UCL .

-Mdaa... noroc .

-Si norocul face parte din joc , oricum felicitari .

-Mersi , mersi , am auzit ca te descurci bine la Inter .

-Da , chiar foarte bine spre deosebire de tine .

-Ai grija cum vorbesti .

-Vorbesc cum vreau .

-Bine fa ce vrei...apropo cat vrei pe Lucio ?

-NU E DE VANZARE ! E a 1000 oara cand intrebi .

Era nebun asta , jur , ma rog am uitat faza acea . Urma un meci foarte greu , acasa cu Udinese , ma multumeam si cu un egal . Dar jucatori au intrecut asteptarile si am reusit sa iinvingem cu 1-0 , cu golul lui Forlan , o noua victorie . Plecam in deplasare pentru un meci cu Siena , in totalitate echipa era formata din rezerve ,deoarece jocul era inaintea emciului cu City . Rezervele si-au facut foarte bine treaba , reusind sa invinga cu 1-0 , dupa golul lui Castaignos . Eram intr-o forma extraordinara .

Daca reuseam macar un egal , cred ca eram caificati . Un inceput foarte slab ca in tur si ne vedeam condusi prin acelasi Yaya Toure , dupa un gol in minutul 3 . Dar replicam rapid , prin egalarea din minutul 14 a lui Griezmann . Atat a fost scorul pauzei . A fost o repriza stearsa , dar pana in minutul 80 cand Ranocchia face penalty dupa o greseala uriasa , Aguero nu rateaza tinta si eram aproape de infrangere . Minutul 88 aduce o faza fixa pentru noi in care Ranocchia inscrie , era inger si demon , era egal , perfect pentru noi , incepeam sa ma gandesc deja la meciul de la Roma .

Meciul cu Roma era unul greu , dar trebuia sa profitam de forma slaba a lor si sa invingem . Avem o lovitura libera de la 35 de m . Guarin suteaza si ..GOOOOOOOOOLLLLL , ce gol reuseste columbianul , fantastic . Un meci sters in general , pana in minutul 70 cand avem penalty , acelasi Guarin bate si GOOOOOOOLLLLL ! A batut pperfect , o victorie meritata . Urma meciul cu Milan....

16lfh1y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Urmeaza derby-ul cu Milan , cel mai greu meci al sezonului dupa parerea mea , eram favoriti din cauza formei bune , dar nu credeam in totalitate in asta . Milan e Milan , si toti stiu asta , are niste jucatori fantastici . Am facut un meci groaznic si s-a vazut si rezultatul .

vp896h.jpg

Z:
Instructie de fotbal !

Z:Derby Della Madollina , un meci obsnuit!

Z :Diavolii distrug Interul !

M: - E INACCEPTABIL ! Stiu ca ne clasam bine si jocul e perfect , dar nu putem pierde asa contra rivalilor de moarte .

S: - Intradevar , un joc mizerabil , dar ne vom redresa . Voi organiza o conferinta de presa ,pentru a le cere scuze fanilor .

M :-Foarte bine faci . A fost o lovitura grea pentru ei , mai ales dupa cum am jucat pana acum .

S:-Bine , pai atunci ma duc sa vad cum o organizam .

Stiam ca voi fi bagat in sedinta , dupa aceasta umilinta . Am facut un meci groaznic si rezultatul era de asteptat .

S: Buna ziua , vam chemat aici pentru a le cere express scuze fanilor , pentru infrangerea contra Milanului .

J : Putem sa va punem intrebari sau ne ve-ti lovi si pe noi ?

S: ... Spune-ti .

J : Pana acum am fost obisnuiti cu un joc foarte bun al Interului si victorii pe linie .Ce s-a intamplat acum ?

S :Cred ca oboseala si-a spus cuvantul si de aceea am pierdut , dar va promit voua , fanior si patronului ca de acum vom incerca sa jucam cat mai bine si sa invingem in toate meciurile .

J : Bine , cred ca acestea sunt toate intrebarile .

Nu stiam daca fani ma vor ierta , doar speram la asta , plec spre casa foarte mahnit de toate cele intamplate , voi munci mai mult pentru performantele bune ale echipei .

S : SERGIU NU PLECA , CASA TA E ITALIA !

S: AVEM NEVOIE DE TINE , TU FACI TREABA FOARTE BINE!

S TU PE 1 NE-AI ADUS , VREMEA TA NU A APUS !

Fani , scandau de dupa gardul casei mele , nu imi venea sa cred ce se intapla , imi sarea inima din piept de bucurie . Ei m-au facut sa imi dau seama ce inseamna spiritul de echipa si de lupta , vom munci de 100 de ori mai mult pentru victori , si nu vom trata niciun meci mai prejos decat altul .

Link to comment
Share on other sites

Infrangerea cu usturatoare cu Milan trebuia uitata printr-o victorie acasa cu Dortmund in UCL . A fost unul dintre cele mai frumoase meciuri din cariera mea , am reusit o victorie clara cu 5-1 , o lectie de fotbal predata nemtilor . Pentru meciul cu Cesena nu imi faceam mari griji , ma asteptam la o victorie din partea baietilor si asa a si fost , o victorie nu asa usuoara , cu un doar 1-0 . Eram multumit oricum .

Plecam spre Florenza , la un meci greu contra Fiorentinei , ma multumeam si cu un egal . Incepem bine si Pazzini dechide scorul , dovendind inca odata ca si-a revenit in forma . Pana in minutul 72 la marcarea golului 2 a lui Pazzini meciul a fost sters , dar gazdele au reusit sa reduca din diferenta in minutul 88 prin Kara , reusisem inca o victorie . Ultimul meci din grupe era contra Sahtiorului , eram calificati asa ca am decis sa introduc rezervele si rezultatul nu a fost unul tocmai dezamagitor 1-1 .

Primeam vizita revelatiei campionatului Novara , un meci foarte greu chiar daca numele echipei nu arata deloc pericol . La pauza eram condusi cu 1-0 , prin golul lui Morganella . Aleg sa il introduc pe Milito in speranta ca poate face ceva , si a facut . In minutul 67 , reuseste sa egaleze , iar in minutul 69 reuseste sa intoarca de unul singur meciul , a doua oara dupa ce a reusit asta si cu City . O victorie foarte importanta.

San Paolo era mereu un loc unde Inter mereu scotea puncte greu , un egal era perfect , dar vroiam victoria din cauza formei slabe a napoletanilor . Si acolo am avut un joc perfect si am reusit o noua victorie cu 2-0 , mergeam perfect in campionat , eram in continuare pe locul 1 . Speram sa continuam tot asa .

Meciurile cu Bologna si Lecce au fost unele facile , cu victorii fara emoti , am invins lejer cu 2-0 Bologna si respectiv 3-0 Lecce . In cupa primeam vizita Regginei , un meci cu totul neimportant pentru mine , am folosit noile transferuri + juniori si cu toate astea am invins prin golul lui Forlan , ne calificasem mai departe si in cupa . Urma ultima etapa din tur , acasa cu Chievo , vroiam sa termin turul perfect , cu victorii pe linie , si am reusit asta dupa 1-0 cu Chievo , terminasem turul pe locul 1 la 6 puncte de Juve si rivali A.C Milan .

Prima etapa din tur era meciul de acasa cu Genoa echipa care nu am putut-o invinge nici in tur unde am facut egal , macar acum speram la victorie , deoarece dupa meciurile rivalelor , puteam sa ne distantam la 8 puncte , dar am fost dezamagit cu un nou egal cu scorul de 0-0 . In sferturile cupei am picat contra lui Milan , dar nu avea niciun fel de importanta , deoarece nu aveam ca obiectiv cupa , o sa folosesc si acolo tineri . Rezervele s-au tinut bine si am fost infranti cu doar 1-0 , prin goulu lui Pato , prima infrangere dupa mult timp , conteaza ca nu a fost in campionat .

iee89d.jpg

Link to comment
Share on other sites

- O noua lovitura pentru Inter !

-Perla Spaniei ajunge in Milano !

-Muniain si-a implinit visul !

S :
Buna ziua , v-am chemat aici pentru a va prezenta noul jucator al nostru , Iker Muniain !

J : Ce v-a determinat sa il cumparati pe Muniain ?

S : Talentul desigur , demult il urmaream si il vroiam . Si varsta , care ati observat ca este un criteriu de baza la mine . Cred ca va fi noul star al nostru .

J : Se va impune in primul 11 ?

S : Daca isi va face treaba bine , cu siguranta ca va prinde .Alte intrebari ?

J : Da , nu vi se pare ca aveti multi atacanti ?

S : Ba da si ma bucur , sunt foarte buni , dar il astept cu nerabdare si pe Carlos .

J : Carlos ?

S : Da , Carlos Fierro , pustiul mexican .

J : Am terminat cu intrebarile .

Dupa aceasta conferinta , am fost chemat de urgenta de Moratti la el in birou .

M : Esti nebun , tu iti dai seama ce am facut ?

S : Ce-am facut ?!

M : Ai facut bine , ne-ai adus pe primul loc.

S : Ohh , m-am linistit credeam ca e de rau .

M : Nici vorba , zi si noapte sunt sunat de tot felul de antrenori ca sa laude jocul echipei . Trapatoni , Eriksson , Capello toti te-au laudat si sunt foarte multumit de tine .

S : Sunt flatat si le multumesc si lor si dumneavostra .

M : Nu ai de ce sa imi multumesti , daca cu lotul acesta si dupa cum era echipa cand ai preluat-o ai reusit sa ne aduci pe primul loc inseamna ca esti bun antrenor .

S : Da va multumesc , dar echipa nu era atat de slaba si lotul e bun .

M : Da , da ma rog..

S : Sa vedem ce vom face de acum incolo .

M : Sper ca tot asa , si acum hai pregatestete , o sa pleci la Monte Carlo pentru tragerea la sorti .

S : Oo , am si uitat , mmda.. sper sa avem noroc .

2ef43mx.jpg

Plecam spre Monte Carlo personal la tragere , aveam emoti erau si adversari accesibili ca CSKA Moscova , Villareal Valencia . Speram sa dau peste acestea .

P : Ma asez si eu langa tine , te superi ?

S : Aa , nu nicio problema .

P : Mergi bine cu Interul chiar am urmarit parcursul .

S : Pot spune acelasi lucru si despre tine , joaca fantastic extrateresti .

P : Mersi .

S : Mersi si eu .

P : Sper sa nu ne intalnim in optimi , doar in finala ar fi perfect .

S : Da , da nu vreau sa dau peste tine in optimi , cel mai greu adversar posibil .

P : Sa nu exageram , mai sunt Real , Manchester .

S : Nu exageram deloc , sunteti campioana Europei , defapt a lumii , sunteti favoriti si anul acesta

P : Oricum , nu vreau sa joc contra voastra , am amintiri urate cu Interul .

... Internazionale Milano

vs .

... F.C BARCELONA !

Oh , nuu . Exact cu Barca am picat , cat ghinion . O sa avem o misiune aproape imposibila . Dar si noi aveam sansa noastra .

P : Puteam sa jur ca o sa jucam intre noi .

S : Am ramas fara cuvinte , am picat greu de tot , aproape imposibil .

P : Pot sa spun ca si noi vom avea un meci greu , ai reusit sa creezi o echipa fantastica si stiu sentimentul de bucurie doar si eu sunt ca tine , tanar .

S : Fie ce o fi , cel mai bun sa castige .Adica noi .

P : Buna, buna asta .

2ebaixz.jpg

+

mll7bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lazio era un adversar tare , in tur le-am dat un categoric 4-0 fara emotii . Dar simteam ca nu va mai fi asa , nu jucam cum tocmai imi doream . Am avut dreptate , am facut un modest 1-1 . Zarate a marcat din nou contra echipei sale . Cu Palermo vroiam neaparat vicotria , dar am fost din nou dezamagit cu doar un egal din parte jucatorilor mei . 2-2 al treilea egal si Milanul se apropiase la 4 puncte de noi . Dupa toate aceste meciuri slabe eram pesimist inaintea derby-ului cu Juve .

Incepem perfect , dominam clar , un joc neasteptat de slab a lui Juve , marcam in minutul 19 dupa un gol superb a lui Cambiasso . Era perfect . Muniain era senzational , omul meciului . In minutul 67 Milito marcheaza al 12- lea gol in campionat si din nou a fost introdus din nou dupa pauza . O victorie fabuloasa pentru noi , nu ma asteptam , ne revenisem .

Meciurile cu Cagliari si Catania au fost unele anoste dar totusi am reusit sa le ingingem pe amandoua cu 1-0 , cu Cagliari a marcat Milito , iar cu Catania a reusit primul sau gol Muniain .

bio5rq.jpg

Link to comment
Share on other sites

C : Buna seara , ne aflam pe Giussepe Meazza , pentru a vedea prima mansa a partidei Inter Milano - Fc Barcelona .

C : Te intrerup , din cauza faptului ca sunt foarte entuziasmat inaintea partidei , este un meci intre doi giganti ai fotbalului .Inter trece printr-o perioada senzationala . Sergi i-a transformat intr-o forta .

C : Nu sunt disponibili pentru aceasta partida niciunul dintre jucatori tranferati in aceasta iarna , nici Muniain , nici Moutinho .

S : Baieti stiu ca jucam impotriva celei ai bune echipe ale lumi , dar si noi jucam bine si putem obtine un rezultat bun asta seara . Antoine , stiu ca ai revenit din accidentare recent , dar joci azi .

G : Da ?! Va multumesc , o sa dau tot ce e mai bun din mine ca sa va arat multumirea mea .

S : Bine , auziti si voi ce atmosfera e afara , avem 80000 de oameni in spate , trebuie sa ii rasplatim . Acum , haide-ti , bafta si sa batem .

E : VICTORIE , VICTORIE , VICTORIE !!!

C :Revenim in transimisie , pentru inceputul meicului , si a inceput , unul dintr-e cele mai tari meciuri din optimi ! Lionel Messi lipseste din cauza unei accidentari , un avantaj major pentru italieni . Si , o prima faza a Barceloneeei , pffuuu.... ce ocazie . Cesar scoate inextremis .

C : O repriza echilibrata , la finalul primei parti este 0-0 , o repriza cu un ritm alert , ocazii de amele echipe , abea astept repriza a doua .

S : Bravo baieti , am jucat perfect , tot asa si in partea a doua , este exact jocul cum mi l-am imaginat . Sper sa continuam tot asa , ati vazut ca nu este imposibil .

E : HAI CA PUTEM !

P :Ce e cu jocul asta , ne domina italieni ?! Nu imi place jocul vostru , jucati foarte slab , ne facem de ras . Nu accept asa ceva , suntem Barcelona , sunt Pep Guardiola , nu ma poate scoate un debutant . Aveti si voi mandria voastra .

E :.....

C : I
ncepe repriza a doua , speram la o repriza cu golul , ajungem in minutul 54 , o actiune a Interului pe partea drepta .

S : Dute , dute Javier , centreaza , ohh nuu ...... da , da GOOOOOOOOLLLL !!!! Bine Antoine ! Bravo baieti .

C : Centreaza Zanetti si GOOOOOOLLLL Griezmann !!!! Inter da lovitura , reuseste sa conduca extraterestri Barcei . In continuare si la 30 de minute dupa gol , in minutul 84 , italieni domina in continuare . Corner pentru Inter , este minutul 87 , mai trebuie sa reziste 5 minute si obtin o victorie fantastica . Centreaza marcatorul golului Griezmann ......

S : Bine Antoine . ... LUCIO , GOOOOOOOOOOLLLLLL !!! INCREDIBIL BAIETI !! Bravo , bravo !

C: Fantastic joaca Interul , ce echipa a reusit sa faca Sergiu . S-a terminat! Si o victorie incredibila pentru Inter , pleaca cu prima sansa in retur pentru calificare Inter .

P : Bravo , felicitari pentru victorie ..

S : Multumesc , nu ati jucat rau .

P : Mdaa , ati fost mai buni intradevar , stiam ce zic cand am spus ca nu vreau sa te intalnesc .

S: Ha !

P : Felicitari inca data , oricum va distrugem in retur .

S : Sa nu ne distruge-ti ca si acum .

3587vwm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy