Jump to content

Round The World


Srdjan

Recommended Posts

Bun, am zis ca in ianuarie voi face un nou story. M-am gandit mult si mi-am dat seama ca ar fi mai interesant daca o parte din staff ar fi formata din useri de pe FMRO. O sa se joace FM11, 12-ele merge foarte greu din cauza unui comp vaisamar( nu stiu cand o sa mi-l schimb). Voi posta aicia fiecare zi asa cum am facut si storyul trecut. Voi incepe unemployed si vom vedea ce echipa ma va culege de pe drum.

Astept inscrieri pana in data de 2 ianuarie. Puteti sa va inscrieti cati doriti., n-am un numar limitat. Daca trebuie o sa-mi concediez si din stafful meu initial de la club, oricum o sa am unu slab privind faptulca incep cu reputatie automatic, deci nu o sa ajung la Barca sau Real.

Formularul va fi asa: Nume:

Prenume:

Varsta:

Post dorit:

Astept inscrieri pana in 2 ianuarie. Daca se vor inscrie multi poate incepem mai repede.

Link to comment
Share on other sites

Africa de Sud, Anglia, Scotia, Irlanda, Danemarca, Norvegia, Suedia, Austria, Belgia, Bulgaria, Croatia, Cehia, Germania, Franta, Grecia, Israel, Italia, Olanda, Portugalia, Polonia, Romania, Rusia, Spania, Elvetia, Turcia, Ucraina, Brazilia, Argentina, Mexic+ database huge.

30 de tari, ligile nu le mai numar, dar is multe :D.

Mai astept inscrieri.

Scout: L0n3

Secund: rangorakon

Coach:-

Youth coach:-

Link to comment
Share on other sites

Astazi, s-au inchis inscrierile. Daca mai vrea cineva, sa dea un pm, cu postul dorit, nume etc.

Si acum incepe adevaraul story.

Eram in garsoniera mea din Timisoara si ma uitam ca intotdeauna la Ivanovici, cum ii ia la misto pe patronii de club. Eram putin mahmur, dupa ce cu o seara in urma am petrecut pana am cazut lat cu prietenii. Motivul? Licenta de antrenor profesionist( Licenta PRO). Mi-am trimis CV-ul la cateva echipe anonime din ligiile inferioare din Romania. La un moment dat suna fixul. Ma indrept spre receptor, clatinandu-ma serios. La telefon era o voce cunoscuta, aa da e rangorakon. Cica vine pana pe la mine mai tarziu, ciudat :huh: .

Dupa vreo 30 de minute, se aude dintr-o parte a casei: cioc,cioc. In usa statea rangorakon, cu 2 sticle de Ursus.Incerc sa nu ma las surprins de vizita , dar el mi-o ia inainte:

" Stiu, ca te intrebi ce caut aici, zise el."

" Acum ca tot ai luat-o asa, da ce cauti aici? sar eu peste politete."

" Am auzit ca ti-ai luat licenta, zise el."

" Aaa pai da, nu vreau sa ma laud...."

" Ai echipa? ma intrerupse rangorakon brusc."

" Nu."

" Atunci, am picat la marele fix. Fati bagajele pentru Africa de Sud. Am ajuns secund la o echipa de acolo si acu' le-o plecat antrenorul. Eu le-am zis bossilor de acolo ca stiu pe cineva in Romania asa ca hai ca maine plecam."

" Am zis eu ca accept? intreb eu."

" Cum sa ti-o zic frumos,stai intr-un jeg de nedescris. Orice om normal cu mansarda am veni."

" Ok, hai ca imi fac bagajele."

A doua zi dimineata pe la 8 eram cu rangorakon in fata aeroportului, cu destinatia Roma. De acolo mai luam cateva avioane pana la Johannesburg. In aeroport ma scol ca mai e inca unu care vine cu noi. Cand ma uit mai bine la el, vad ca-i L0n3. Va fi scouter imi zice rango. In avion ma joc Angry Birds pe telefon( e pe Mod Avion :D), in timp ce secundul si scouterul, cum am inceput sa le zic jucau o partida de sah. Pe la 3 ajungem la Roma. Fara timp sa ne odihnim luam un avion spre inca o tara africana cu escala. De acolo urma sa luam un avion spre, in sfarsit Africa de Sud.

In jur de 3 dimineata ajungem la johannesburg. Fiecare dormeam in picioare. Rangorakon, ne cazeaza la un hotel care e ieftin, dupa cum zice el si acolo urma sa stam pana dimineata cand vom merge la sediul clubului. Am dormit lemn, cred ca l-am disperat pe L0n3 cu sforaitul, fiindca dimineata avea niste cearcane cat cepele.

A doua zi Rangorakon ne ia pe la 10 de la hotel si ne duce la club sa facem cunostinta cu ,,El Presidente" si normal sa semnam contractele. Inauntru soc si groaza. Cica rangorakon o uitat sa mentioneze ca clubul nu avea patron. era condus de consiliul judetetean sau ceva de genul asta. Astia mi-or zis ca doar fiindca snt vreo 10 la conducere nu inseamna ca nu o sa primim contracte serioase. Cand am primit foile de semnatura in fata m-am uitat atent la salar, 47.000€ anual. Ma uit si la L0n3, vad ca la el e 24.000€. Semnam, strangem mainile, primim programul de antrenament si plecam.

A doua zi la 9 dimineata aveam antrenament. Norocos era L0n3, el era scouter. Primeste si el in curand sarcini.

Link to comment
Share on other sites

Cateva informatii despre clubul la care ma duc:

FCAK.jpeg

Full Name: Footbal Club Azzizi Kara

Nickname: Bahumi

Founded: 2006, recent

Stadion: Eldorado Park Stadion ( 12.000 locuri)

HONOURS( TROFEE):

  • 2009-10 Vodacom League Gauteng Stream champions
  • 2009-10 Vodacom League National Play-offs winners

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy