Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


A Reign Over Europe


Pinguinul

Recommended Posts

Salutare la toti!

In ultimul timp nu am mai jucat FM pentru ca salvarile cu Real Madrid,respectiv Man United nu au mai avut niciun farmec.Castigam tot banda rulanta si nu prea are farmec sa vezi ca nu tine nimeni pasul cu tine...

M'am tot gandit la o echipa unde voi avea ani buni de lucru pentru a o readuce la gloria de altadata.Am avut de ales intre Leeds,Liverpool,Juventus si inca multe alte.Am hotarat pana la urma sa preiau Liverpool,care,nu pare sa mai fie ce era altadata.

1990: Ultima data cand Liverpool a castigat un trofeu de campioana al Angliei.In ciuda timpului trecator,ea inca mai este echipa care detine cele mai multe trofee.

2005: Ultima finala de UCL castigata,care de altfel a fost una dintre cele mai spectaculoase din istoria competitiei.

2006: Ultima data cand aceasta echipa simte gustul succesului castigand "Community Shield".

2010: Pentru prima data dupa mult,mult timp,"Cormoranii" nu reusesc calificarea intr'o cupa Europeana,totusi ei terminand sezonul pe locul 6,dar fiind impiedicati de Stoke,finalista FA Cup,respectiv Birmingham City,castigatoarea English League Cup.

Fiindca in FM totul este posibil,m'am gandit sa adopt modelul Barcelonei,respectiv Arsenal.Asadar,o sa incerc sa promovez 2 jucatori p/season de la academia de tineret dandu'le o sansa in primul 11.De transferat,imi doresc doar jucatori pana in 19-20 de ani cu un teamwork de minim 10.

Ce parere aveti pana acum?Stiu ca inca nu l'am inceput,dar vreau doar sa va cer parerea.Nu ma luati prea dur,e primul meu story :)

Link to comment
Share on other sites

Sezonul este gata sa inceapa.Primul meci il voi avea in deplasare la Man City.Despre amicale nu va mai spun.Stiu ca nu va intereseaza :P .Pana acum,am promovat 2 tineri care par a fi de viitor.

dannywillson.png

Cel mai probabil ii va lua locul lui Emiliano Insua pentru ca nu i'am prelungit inca contractul.Insa pentru locul de titular il mai are rival pe Jack Robson(alt tanar de la academie).

jackrobson.png

Primul meci al campionatului este gata sa inceapa.Voi aborda urmatoarea tactica care a dat roade pe alte salvari de'ale mele:

tacticah.jpg

Inaintea meciului m'as fi multumit cu un egal.Acum nu stiu ce sa zic:

mnclvp.png

Dupa acest prim joc al echipei,cred ca am reusit sa descopar obiectivele.

Obiectiv in campionat: Un loc de UCL

Obiectiv in English League Cup: Aici nu am neaparat un obiectiv.Vreau sa ajung cat mai departe dar cu o echipa modesta pentru a observa evolutia tinerilor promovati.

Obiectiv in FA Cup: La fel ca si la English League Cup

Cam atat.In Europa League nu particip.

Edit: @yogibeer Mersi ca m'ai corectat.Am scris in graba

Link to comment
Share on other sites

@axpencu: Daca timpul ma rezuma si nu se intrerupe prea des curentul,n'ai de ce sa'ti faci griji.

@Soccer: Cu mine vorbesti? :huh:

ON: Am fost nevoit sa reincep cariera din cauza problemelor cu PC'ul.Tot ce am scris in postul anterior ramane valabil,exceptand rezultatul cu Man City.Cam astea sunt rezultatele pana acum:

fixb.png

Am pus ochii pe cativa jucatori de valoare printe care si un roman(nu,nu este Gabi Torje).Momentan nu va spun nimic pana nu le fac o oferta oficiala pentru ca nu are niciun rost...

Link to comment
Share on other sites

Barclays Premier League: In campionat sunt pe locul 3 cu un meci mai putin disputat si la 4 puncte de locul I.Pana acum,echipa a facut meciuri onorabile,dar si meciuri slabe.Nu fac screenuri la toate rezultatele,doar la cele mai bune,aici fiind incluse urmatoarele:

iiisd.png

Aici am meritat clar victoria.

oooxn.png

Aici mi'am dat seama ce portar bun e Reina :D

fixtureswp.png

Din toate meciurile jucate am constatat cateva lucruri:

1.Echipa joaca foarte bine acasa.

2.Trebuie sa'l schimb pe Kirgyakos.

3.Andy Caroll este un atacant foarte slab in joc.Suma platita pe el este ridicola tinand seama de contrastul cu realitatea si jocurile slab facute.

Este timpul pentru rubrica "Transfers Time"(noile stiri si barfe despre transferurile "cormoranilor")

transfersx.png

-Raphael Stanescu a semnat contractul cu Liverpool pe 5 ani de zile.Salariul acestuia este de 425,000$ p/an.Suma platita pentru acesta a fost de $1,3M

-Gabriel Torje semneaza si el contractul impreuna cu colegul sau de la Dinamo,Raphael Stanescu.Torje s'a inteles cu Liverpool pentru un contract de 4 ani cu un salariu de $1,9M p/an.Suma platita pentru acesta a fost de $3,8M

-Varane Raphael a ajuns si el la formatia engleza pentru suma de $12,5M,suma care a fost platita echipei Lens.Salariul sau este de $1,6M p/an.

-Babacar Khouma s'a transferat de la Fiorentina pentru o suma record de $18,75M.Salariul sau este de $2,6M p/an.

-Se pare ca pe langa aceste veniri,a avut loc si o plecare.Este vorba despre atacantul englez Andy Caroll care a intrat in dizgratiile antrenorului.Acesta a plecat la Sunderland pentru o suma de $10M,un chilipir pe langa suma cu care a fost cumparat de la Newcastle.

Lionel Messi a reusit sa castige pentru a doua oara consecutiv balonul de aur,ce'i drept,cam nemeritat dupa cum spun unii.

cvat.jpg

Echipa anului a fost anuntata.Un singur jucator de la Liverpool a intrat in aceasta formatie.Este vorba despre Daniel Agger.

worldtg.png

Link to comment
Share on other sites

In campionat merg excelent.Sunt la egalitate de puncte cu Totteham cu 11 etape inainte de final.Nu credeam ca o sa am sanse la castigarea campionatului,dar stiti cum se zice: "Daca viata iti da lamai,faci limonada" :)

clasamentz.png

Pe langa parcursul excelent din campionat,am avut si un rezultat ingrozitor:

qpr.png

In FA Cup,am fost eliminat in a doua runda de Everton.

In English League Cup,m'am calificat in finala.Dupa 2-2 cu Man United in deplasare,la mine acasa am facut tot 2-2 cu Reina intr'o forma de zile mari:

livman.png

Finala o joc cu WestBrom.Predictii?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

gata...nu ne mai spui cum merge treaba?

si eu am jucat la Liverpool pana in 2016...am castigat tot ce se putea...mi-am dat demisia dupa ultimul meci. Aveam o echipa super: Reina-Csissoko-Wilson-Hummels-Johnson-M'Villa-Sissoko-Gerrard-Pastore-Paloschi-Suarez (a fost cel mai bun 11 aliniat vreodata...prin 2014-castigam la pas prin CL...titlul cu peste 90-95 de puncte FA si league cup in afara de meciurile cu Arsenal Man U Man C si Chelsea le castigam cu rezervele).

E destul de usor la Liverpool...buget generos, tineri buni spre foarte buni(Shelvy,Suso, Wilson,Kelly...) si cativa jucatori de super clasa. Cred ca mai greu era la Juve

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy