Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Chelsea


dragoscl

Recommended Posts

salut am inceput sa joc cu rapid.Am castigat campionatu[i-am facut pe cfr cluj la golaveraj la puncte eram la egalitate :))] si cupa apoi am castigat si super cupa si prin septembrie copos a plecat si pe mine ma schimbau noi proprietari si am depus cate un CV la Az Alkmaar,Newcastle si Fiorentina[parent club pt rapid].mi-au oferit un contract si cu ei am castigat campionatu din cupa eliminandu.ma genoa.apoi la sf de sezon am plecat la chelsea unde am intampinat o problema cu tactica joc 4231 si nustiu ce atribute sa le dau la jucatori:

-Ivanocic-full back[automatic]

asley cole-full back[automatic]

-Terry-defend

Alex-defend

-essien-ball wining[defend]

m sissoko-central mid[suport]

-zhirkov si gervinho winger[attack]

kaka advanced playmaker[suport]

gilardino[poacher]

si nu prea dau goluri pe gilardino cand l-am luat era golgheter in italia.

Va rog un sfat.Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

4-2-3-1 nu este o tactica buna pentru chelsea si mai ales pentru fotbalul englez iti trebe doi atacanti ori varful in cazul tau gen ibrahimovic , rooney , torres , etc. care sa fie inalt sau foarte rapid si precis, eu tias sugera sa mergi pe un 4 - 4-2 sau un 4 - 2 - 1 - 2 (considerand ca il ai pe kaka care ar face fazele pentru atacanti tai o.o'

gilardino nui de singur varf intro echipa ca chelsea o.o' prea slab singur trebe sa fie cineva care sa il sustina , poate chiar si drogba daca inca il ai o.o/

Link to comment
Share on other sites

4-2-3-1 nu este o tactica buna pentru chelsea si mai ales pentru fotbalul englez iti trebe doi atacanti ori varful in cazul tau gen ibrahimovic , rooney , torres , etc. care sa fie inalt sau foarte rapid si precis, eu tias sugera sa mergi pe un 4 - 4-2 sau un 4 - 2 - 1 - 2 (considerand ca il ai pe kaka care ar face fazele pentru atacanti tai o.o'

gilardino nui de singur varf intro echipa ca chelsea o.o' prea slab singur trebe sa fie cineva care sa il sustina , poate chiar si drogba daca inca il ai o.o/

Vezi ca iar ai uitat sa faci "spell check" .

Link to comment
Share on other sites

salut am inceput sa joc cu rapid.Am castigat campionatu[i-am facut pe cfr cluj la golaveraj la puncte eram la egalitate :))] si cupa apoi am castigat si super cupa si prin septembrie copos a plecat si pe mine ma schimbau noi proprietari si am depus cate un CV la Az Alkmaar,Newcastle si Fiorentina[parent club pt rapid].mi-au oferit un contract si cu ei am castigat campionatu din cupa eliminandu.ma genoa.apoi la sf de sezon am plecat la chelsea unde am intampinat o problema cu tactica joc 4231 si nustiu ce atribute sa le dau la jucatori:

-Ivanocic-full back[automatic]

asley cole-full back[automatic]

-Terry-defend

Alex-defend

-essien-ball wining[defend]

m sissoko-central mid[suport]

-zhirkov si gervinho winger[attack]

kaka advanced playmaker[suport]

gilardino[poacher]

si nu prea dau goluri pe gilardino cand l-am luat era golgheter in italia.

Va rog un sfat.Multumesc!

cum ai ajuns tu frate in 3 sezoane la chelsea?

Link to comment
Share on other sites

off : ma rog bogdy daca ai veni obosit acasa si ai vrea sa te relaxezi nu te prea intereseaza "spell check" da serios acuma ce esti grammar ?? :thankyou:

on : am spu eu cumva ca 4-2-3-1 este o tactica slaba ?? defapt o foloseam foarte des in fifa doar ca pentru chelsea si jucatori care ii are dragos nu se prea potriveste sau ma rog sa opteze pentru ea, daca chiar nu are sa adauge inca un atacant care sa maerite din perspectiva lui o.o' oricum astea sunt doar sugesti fiecare face cum crede .

Sa fiu sincer sunt si eu curios cum a ajuns el la chelsea in numai 3 ani xD desi eu cu gazu in 4 ani am castigat campionatul de 3 ori , + cupa de 3 si super cupa de doua ori + euro league si aveam oferta doar de la sporting , apoi glata > atletico(pana aici sunt vreo 7 ani cam asa) iar apoi chelsea la care sunt momentan , da ma rog poate a fost mai norocos.

Link to comment
Share on other sites

cum ai ajuns tu frate in 3 sezoane la chelsea?

[/quote

am puso pe chelsea la echipa favorita si dupa ce l-au dat afara pe anceloti mi-am depus cv-ul din ianuarie si mi-au oferit un contract de la finalu sezonului,iar dupa ce am te3rminat campionatu cu fiorentina pe 13 mai pe data de 21 mai am inceput contractu cu chelsea :D 'succesuri' !!!

stiu ca 4231 nu e o tactica foarte buna pt chelsea dar am incercat si altceva pt ca la chelsea la fm 2010 am jucat numai cu 451 si era foarte buna dar am zis sa mai schimb si eu tactica si am incercat cu 4231:d si vad k incep sa isi revina cu jucatorii ce ia luat anceloti[neymar c benitez[free] rami hangeland si gervinho sissoko vidal]iar eu i-am mai luat pe toni kroos[free] si kaka cu 5 milioane la 31 de ani.si app incercati cu wingerii sa aiba optiunea cu move into chanels e fenomenala a dat malouda in 5 meciuri 4 goluri:D incercati:D

deci fiorentina era parent club pt rapid si cand cei de la rapid au vrut sa ma dea afara pt ca pleca copos l-au dat afara si pe mihailovic si am depus cv-ul si cei de la fiorentina mi-au facut oferta si am acceptat.apoi dupa ce am castigat campionatu in italia la jumatatea sez l-au dat afara pe anceloti si am depus cv si acolo si la finalu sez am plecat in anglia.deci foarte simplu daca ai performanta:D 'succesuri'

Link to comment
Share on other sites

Daca tu compari fifa cu fm...

am facut eu comparatie intre fifa si fm ?? nu, nu cred.

Nu face careva curatenie pe aici ? Parca e topicul analfabetilor anonimi...

??? Cei 7 ani de acasa , te rog definestemi "analfabet(i)" recomand dex-ul, imi pare rau ca nu toti suntem sau am fost de 10 la gramatica , dar daca aratai putin respect poate ca as fi fost mai atent , ma rog suntem in romania unde respectul este zero la fel ca si egoul :crazy:

scuze pentru offtopic dar unele lucruri trebe spuse.

on: ok am inteles acuma dragos :P

Link to comment
Share on other sites

am facut eu comparatie intre fifa si fm ?? nu, nu cred.

??? Cei 7 ani de acasa , te rog definestemi "analfabet(i)" recomand dex-ul, imi pare rau ca nu toti suntem sau am fost de 10 la gramatica , dar daca aratai putin respect poate ca as fi fost mai atent , ma rog suntem in romania unde respectul este zero la fel ca si egoul :crazy:

scuze pentru offtopic dar unele lucruri trebe spuse.

on: ok am inteles acuma dragos :P

Acuma serios, citeste ce ai scris in alea 10 posturi ale tale ? Asa, sincer, intelegi ceva din ele ? Ma rog, nu cred ca ai mai multi ani decat cariera mea actuala la FM 11.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy