Jump to content

Contracte De Sponsorizare


Recommended Posts

Joc cu Kaiserslautern in Germania si dupa ce am castigat campionatul clubul a reusit o performanta pe masura si anume sa semneze "main kit sponsorship deal" in valoare de 2.5 milioane de euro, cel mai mic din Bundesliga. Bayern de exemplu are "main kit sponsorship deal" in valoare de 25 milioane plus inca alte contracte in valoare de 40-45 de milioane, in total 65-70. Nu zic ca ma compar cu Bayern chiar si dupa ce am luat campionatul dar totusi pana si amaratii de la retrogradare au 5 milioane din sponsorizari.

Link to comment
Share on other sites

Nu-ti vin sponsori cu 21312 milioane imediat dupa ce ai castigat campionatul. Fa oleaca de performanta prin UCL, sau in caz ca o sa cazi in EL... si probabil in 2-3 ani o sa ti apara alti sponsori mai darnici:P

Plus jucatorii pe care ii aduci, sa aiba o reputatie mare, worldwide blah blah, sau macar continental, conteaza si asta

Link to comment
Share on other sites

De acord cu tine. Dar pana si falitii aia de la retrogradare au 5 milioane iar eu am 2,5 milioane.Aia ce performanta au facut ?

nu stiu, probabil sunt de mai mult timp prin prima liga sau au obtinut contractul cu ceva timp in urma si urmeaza sa expire, who knows :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy