Jump to content

Povestea Mea


gigi_becali

Recommended Posts

Povestea mea incepe intr-o zi calduroasa de Vara,mai exact in 24 Iunie, cand ma suna un prieten din portugalia pe care il cunosc de cand jucam fotbal in acolo.

EL:Salut

Eu:Salut ,ce mai faci bai,n-am mai vorbit de mult..

EL:Ma!O duc bine,mi-am cumparat si eu o echipa aici in Portugalia in Liga a 2..Nu vrei sa vi antrenor ?

EU:Cum sa nu ma,chiar cautam o echipa sa antrenez,despre ce echipa e vorba?

EL:Trofense

EU:Aha,OK,vin! (Mdah..nici n-am auzit de echipa asta)

Am mai discutat niste mici detali si dupa 2 zile am fost in Portugalia,mai vorbesc unele chesti cu pretinu' asta a meu,apoi semnez contractul si sunt prezentat oficial ca antrenor la Clube Desportivo Trofense.

Mda..obiectivul meu e sa nu retrogradez.

A doua zi am mers la stadion(Un stadion mic..3200 locuri..dar gazonul arata impecabil,e foarte bun)

stadionye9.jpg

M-am intalnit cu jucatori si am tinut primul antrenament.Niste paraleli mai toti la prima vedere..Nu are rost sa va povestesc despre ei,va pun doar o poza(2):

jucatori1lk8.jpg

jucatori2eq6.jpg

Asta e..tre sa ma descurc cu astia,buget de transferuri n-am..

Am cautat ceva jucatori liberi de contract cat de cat buni pt. echipa asta,dar nu am gasit decat 1 care mai e ceva de capul lui:

un Brazilian,Herivelto,31 ani.A mai jucat pe la Fluminese,Maritimo Madeira,Vit.Setubal,Walsall si inca cateva echipe d'alea de care nu a auzit nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Hai fugiti bai hahalerelor! Pac,Pac..m-ati inteles?

21 Iulie,Primul meu meci,un amical cu Rebordosa..mdah..

Am inceput cu urmatorul 11:

11xs3.jpg

O prima repriza fara prea multe faze interesante,am avut 6 suturi,din care doar 1 pe poarta..Sper ca a doua repriza sa fie ceva mai buna.

Minutul 58 Marcos Antonio inscrie(Rebordosa 0-1 Trofense)

Am mai avut ceva ocazi..dar nu am reusit sa inscriem.

Scor final: Rebordosa - Trofense 0-1

Am dominat tot meciul..dar sa nu uitam ca am jucat cu o echipa amatoare care nici nu stiu prin ce liga joaca in Portugalia..

finalgk6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy