Jump to content

Un Nou Story


Noel

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Salut. Ma numesc No El. Sunt chinez. Am bani foarte multi si imi place fotbalul. Si dansul, dansul din buric. Cat despre rock...etc...

De curand, mi-am facut cont pe un forum. De plictiseala. Bine, forumul e intr-adevar plictisitor in ultima vreme, recunosc. Ce doream sa zic este ca am avut si clone, cu care mi-am infaptuit cel mai arzator vis: sa enerveztot forumul. Te simti extraordinar cand vezi ca restul sunt in pragul unui atac de apoplexie, dar jur ca nu am facut-o din rautate, ci doar din plictiseala. Bine, au existat momente cand era sa o iau eu razna de draci, dar asta e alt story..

Sunteti ok, dar mai aveti de tocit la gramatica. Noroc ca nu postati in termeni de geometrie sau chimie, cred ca ati fi cea mai rusinoasa adunatura. Cu cateva exceptii precum Profesorul, Inginerul, Atletul sau Albanezul.

In fine, sa ajungem unde doream, ca pna la urma asta conteaza, sa imi fie mie bine. Am urmarit surprins cum Ilici, venit pe avion tocmai din Brazilia, a fost angajat din greseala pe postul de antrenor al Stelei. Eu il cunosc de cand putea sa se aplece sa isi lege sireturile, deci avem o istorie luuuunga in spate. Nu stiu daca acum mai poate sa se aplece, dar sustine ca si-o vede inca de burta. Ceea ce, la varsta lui, e un lucru pozitiv.

Povestea incepe asa:

"- ALO! Secretara lui Gigi?"

" - Nu, sunt Zmarandescu. Ce vrei?"

"- Sa fiu antrenor la Steaua!"

" - Ok, sigur esti mai bun decat Olaroiu! Sper ca joci FM!"

" - Da, sigur!!!"

"- Ai rezultate bune, il cumperi pe Cardenas?"

" - *Ilici mintind cu nerusinare* Daa, sunt foarte bun, am luat tilul cu Chelsea o data!"

"-Ok, jobul e al tau. Acum MARS si joaca-te FM"

"-Jet, eu sunt oaie."

"- Si rapidistii sunt ciori, hahahahhhahaahaaaaa"

etc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Peste 5 minute suna telefonul. Ilci nu raspunde, din superstitie.

Peste 5 minute suna iar telefonul. Ilici nu raspunde, din intuitie. Era maica-sa, oricum.

Peste 5 minute suna telefonul. Ilci nu raspunde, din ambitie.

Dupa vreo ora, se aud batai repetate in usa. Pumni, picioare, copite etc.

- Buna Ilici. Deschide sau te sparg prin vizor!

- Ce faci, Meme?

- Esti tampit? Sunt Zmarandescu. Deschide!

- Am venit aseara si acum ma cac pe mine de frig.

- Minti, te caci pentru ca eu iti demolez usa.

- Bine, recunosc...hai ca nu pot vorbi mult. Simt ca intru in lactatie.

- Ti-am adus contractul, sa il semnezi. Pe scurt, nu te platim, daca nu iei titlul ai sa ne dai bani, te poti duce o data in Brazilia, cu Meme, dar nu pe avion, si ai voie sa fumezi pe banca si sa bei cola la antrenamente, ca sa pari mai matur. Ce zici de oferta? Accepti? Accepti. Hai, fa un "X" aici, unde scrie coach.

- Papa...

- Da, umflatule, o sa ai dreptul sa si mananci la cantina, de 10 ori pe zi.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ramas masca de foame, Ilici suna la Becali. Nu stiu de unde avea numarul, dar ce mai conteaza?

- Buna ziua, biroul domnului Becali, cu ce va pot ajuta... Zi bah!

- Buna ziua, Valentin Ceausescu..aaaa..Iliescu sunt, m-a cautat Catalin mai devreme...

- 'Re-ati ai dracu' de securisto-comunisit, de hahalerele care sunteti! Booooo!

- Erm?

- Ceausesc, Iliescu, pai voi stiti cate am patimit eu din cauza lui Copos, utecistu' aasta bolsevic? Booo!

- Eu sunt antrenorul care a luat tilul cu Chelsea la FM.

- Care FM?

- Football Manager, ala de la SIgames, nu de la Ea!

- Bah, io iti dau tie 10.000 de dolari...de doolaaaaaari, si tuuuuuu, tuuuu ..sa iei titlu cu Steaua la FM! Si io sa ma uit la tine si la Dan Voiculescu!

- Dar credeam ca imi dati jobul lui OlaROIU...

- Hahahahahahahahahaaaa. Nu. Tu trebuie sa joci un joc de FM, cu antrenorii lu' comunistu ala de Copos si lu' blatistii aia a' lu' Borcea si cu bozgorii lu' aia de la Cluj, ma-ntelegi? SI eu iti daaau tiee zece mii de dolaaaaaaaaaari, ca sa castigi? Sa fii luptator adica, daca ma-ntelegi! Tu esti Razboinicul Luminitei, esti ursuletul meu! Eu sunt ursul cel mare, Mihai Viteazu! tuuuu, pentru ca eu iti dau zece mii deeeee dolaaaaaaari, esti Valentin Ursulescu!

Link to comment
Share on other sites

Ramas masca de foame, Ilici suna la Becali. Nu stiu de unde avea numarul, dar ce mai conteaza?

- Buna ziua, biroul domnului Becali, cu ce va pot ajuta... Zi bah!

- Buna ziua, Valentin Ceausescu..aaaa..Iliescu sunt, m-a cautat Catalin mai devreme...

- 'Re-ati ai dracu' de securisto-comunisit, de hahalerele care sunteti! Booooo!

- Erm?

- Ceausesc, Iliescu, pai voi stiti cate am patimit eu din cauza lui Copos, utecistu' aasta bolsevic? Booo!

- Eu sunt antrenorul care a luat tilul cu Chelsea la FM.

- Care FM?

- Football Manager, ala de la SIgames, nu de la Ea!

- Bah, io iti dau tie 10.000 de dolari...de doolaaaaaari, si tuuuuuu, tuuuu ..sa iei titlu cu Steaua la FM! Si io sa ma uit la tine si la Dan Voiculescu!

- Dar credeam ca imi dati jobul lui OlaROIU...

- Hahahahahahahahahaaaa. Nu. Tu trebuie sa joci un joc de FM, cu antrenorii lu' comunistu ala de Copos si lu' blatistii aia a' lu' Borcea si cu bozgorii lu' aia de la Cluj, ma-ntelegi? SI eu iti daaau tiee zece mii de dolaaaaaaaaaari, ca sa castigi? Sa fii luptator adica, daca ma-ntelegi! Tu esti Razboinicul Luminitei, esti ursuletul meu! Eu sunt ursul cel mare, Mihai Viteazu! tuuuu, pentru ca eu iti dau zece mii deeeee dolaaaaaaari, esti Valentin Ursulescu!

<{POST_SNAPBACK}>

:hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

'Re-ati ai dracu' de securisto-comunisit, de hahalerele care sunteti! Booooo!

Peste 5 minute suna telefonul. Ilci nu raspunde, din superstitie.

Peste 5 minute suna iar telefonul. Ilici nu raspunde, din intuitie. Era maica-sa, oricum.

Peste 5 minute suna telefonul. Ilci nu raspunde, din ambitie.

love it! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy