Jump to content
  • 0

Youth Development


Husse

Question

Care este cea mai eficienta metoda pentru dezvoltarea tinerilor cu potential mare? De ex: am un tanar de 16 ani, cu 5 stele la potential. Ce ar fi cel mai bine pentru el ca sa ajunga la valoarea maxima? sa il tin la echipa de tineret ? sa il imprumut (dar daca nu joaca multe meciuri la echipa respectiva, ma gandesc ca nu e prea eficient) ? in echipa mea nu prea are loc momentan ca am jucatori buni pe pozitia lui ....

Voi cum procedati cu acesti tineri cu potential foarte mare?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Un fotbalist, atat IRL cat si in FM are nevoie de meciuri pentru a-si atinge potentialul.

In FM sunt cativa factori care vor influenta dezvoltarea lui, respectiv baza de antrenament disponibila, antrenorii, constanta unor jocuri, workrateul si fitnessul jucatorului precum si cateva atribute ascunse despre care iti poti da seama doar urmarind mult progresul acesturi jucator.

Daca il pastrezi la echipa de tineret, se va dezvolta incet si constant pana la un anumit nivel, daca il imprumuti, trebuie sa te asiguri ca va fi titular pe postul lui. Nu e o treba achiar asa usoara sa cresti un wonderkid sau un posibil wonderkid.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy