Jump to content
  • 0

Intrebare...


ryka87

Question

Din anumite probleme am fost nevoit sa reinstalez sistemul de operare.

Am instalat steam-ul, m-am logat , si am incercat sa reinstalez fm13.

Aici nu ii dau de cap,am incercat cu sa introduc si codul din carticica de la CD si imi zice: codul a fost folosit, pai daca eu l-am folosit pe acelasi cont pana aseara .....deja e ilogic

ce pot face?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Un raspuns de pe net

sfatul meu este ca la mailul tau sa i adaugi un mail secundar sau alternativ nu stiu exact cum se numeste si acela daca vrei tu sa fie .com si practic acel cont va primii mesajele de la cei care ti trimit pe contul pe care il ai acum sau cel alternativ.

sau daca nu, incearca sa postezi si aici http://community.sigames.com sau http://forums.steampowered.com/forums/ sau http://answers.yahoo.com (asta daca n-ai facut-o deja) !

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am creat un cont de yahoo pe ro si am primit confirmarea. Asa cum era de-asteptat. De-altfel, din mesajul tau am vazut numai erori pe care tu le-ai facut, tu si nimeni altcineva: ai folosit 2 conturi de steam pe acelasi calculator (ceea ce nu e incurajat), ti-ai creat e-mailuri noi pentru steam cand era suficient sa folosesti mailul personal (sau macar unul pe care sa-l retii), nu ai retinut adresa e-mailului (pentru spam iti poti face 1000 de adrese tampite, dar pentru chestiuni gen Steam, ce e un vehicul de maxima folosinta uzezi de adrese clare, simple, pe care sa nu le uiti) etc.

Nu exista niciun motiv pentru care contul tau sa nu primeasca de la steam informarea cu privire la noua parola daca ai facut toate lucrurile bine. Iar aia de la Steam nu o sa-ti rezolve tie problema de pe backend-ul tau. In fapt, problema ta nu e nici macar cu Steam, vad ca e cu yahoo...

Link to comment
Share on other sites

Dar daca stii parola nu poti sa intri pe contul de steam? Daca dai reset pass pe orice tampenie de site iti dau pe mail un link de resetare, apesi pe ala si abia apoi se reseteaza (logic, altfel toti oligofrenii ar reseta parolele conturilor care nu le apartin). Deci...daca stii parola, nu ai nici o problema.

P.S. In spam te-ai uitat? ma gandesc ca ai dat de cateva ori reset pass si o fi crezut yahoo ca e spam.

Link to comment
Share on other sites

Da, mi-a dat omul adresa de mail si m-am uitat cateva minute pe acolo. Probleme evidente:

a) Contul de mail redirectiona toate mailurile catre adresa aia cu rica_vyo

b) Am eliminat optiunea aia, am verificat contul daca merge (si ca destinatar, si ca expeditor)

c) Merge cum trebuie dar nu primeste absolut niciun mail de la steam

Eu zic (si sunt sigur de asta) ca acel cont foloseste alt mail, probabil ala cu rica_vyo initial (sau altul). Mailul cu khune e inutil.

PS. Un mesaj de genul -"Hey, do not receive the reset password key khune1987 account. Please help me"- nu iti va rezolva nicio problema cu cei de la Steam. Aia nu e o interpelare informativa, din care oamenii sa inteleaga ceva. Un "strigat" de ajutor trebuie sa fie scris intr-o limba engleza corecta si sa contina:

a) Datele tale de identificare

b) Problema ivita

c) Propunerea unei solutii pe care doar cei de la Steam o pot pune in practica

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy