Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Intrebare...


ryka87

Question

Din anumite probleme am fost nevoit sa reinstalez sistemul de operare.

Am instalat steam-ul, m-am logat , si am incercat sa reinstalez fm13.

Aici nu ii dau de cap,am incercat cu sa introduc si codul din carticica de la CD si imi zice: codul a fost folosit, pai daca eu l-am folosit pe acelasi cont pana aseara .....deja e ilogic

ce pot face?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Puteai rezolva problema in mai putin de o ora, daca erai dispus sa cauti solutia pe internet, in loc sa astepti raspunsuri de la un forum romanesc. Personal, nici nu ti-am inteles problema ca nu ai putut sa o explici pe romaneste clar, pe intelesul tuturor. Daca nu poti sa o faci, cum te astepti sa te ajute cineva?

Link to comment
Share on other sites

Treaba e simpla. Atata timp cat esti logat la steam pe contul gigafarafrica69 si dai recover password, iti va trimite un e-mail pe e-mail-ul aferent contului. Degeaba bagi iar codul de pe coperta, pt acel cod este deja inregistrat pe alt e-mail. Nu ai pierdut banii si nici jocul. Foloseste comanda log out si da-i login cu e-mailul si passwordul pe care tu ai activat jocul, din cate vad eu acel e-mail/id ar trebui sa fie khune1987.

CITESTE ATENT: Ai 2 optiuni foarte simple de recovery ale contului. I know my account name sau i don't know my account name. Daca o vei folosi pe a doua o sa iti apara un nou meniu cu 3 optiuni, ai sa le vezi, cea mai buna pt tine, dupa parerea mea ar fi I remember the product code i used. Bagi iar codul din coperta dvd-ului si il recuperezi. Spor!

Link to comment
Share on other sites

cno

mi ai deschis ochii , multumesc din suflet, sper sa reusesc acum

cand am cumparat fm 12 , am creat e-mail cu khune,de atunci nu am mai foslosit acest email doar contul pe steam....

am reusit sa reactivez emailul khune , dar acum nu mai primesc nimic de la ei....

sper ca nu i am bagat prea tare si pe astia in ceata....

Link to comment
Share on other sites

sa nu mai pateasca si altii , acum incerc sa caut rezolvarea..... :moil:

pt cei care nu au inca cont pe steam si au adrese in yahoo.ro, nu va inregistrati cu adresa asta(.RO)

eu asta am facut atunci fara sa imi dau seama , nici nu am primit e mail de comfirmare a contului steam cand m am inregistrat,dar bn ca au acceptat codurile de la joc...nu mai inteleg nimic

Link to comment
Share on other sites

nu se poate face nimic din cate am observat pana acum!multumim din tot sufletul "steam"

astia nu rasp la nici un fel de mesaj

domnilor admini e logic ca nu pute ti face nimic pt mine dar un link ceva o lamurire despre cum pot contacta acest steam

Link to comment
Share on other sites

Clar ca administratorii acestui forum au o legatura directa si personala cu cei de la Steam. Probabil merg si la bauta impreuna...

Hai sa te invat sa folosesti internetul:

a) Identifici problema

b) Intri pe google.com si tastezi problema

c) Gasesti oameni care au fost in situatia ta si care si-au rezolvat sau nu problema

d) Citesti bine solutiile adoptate de catre ei si le adopti la randul lor

e) Profit!

Link to comment
Share on other sites

multumesc anticipat!

e limpede a fost prostia mea , dar sa nu primesti un email scris sau un rasp pe forumul steam,lasa de dorit

nu ma ast ca cineva de aici sa imi rez problema,vroiam daca se poae o sugestie,un sfat.....am primit cateva(multumesc mult CNO)

asta e acum,mergem inainte,dar face-ti si voi ceva pt altii sa nu pateasca la fel,o atentionare daca se poate bine-inteles!

Link to comment
Share on other sites

nu m am facut inteles, contul redog il pot folosi adica ma pot loga, schimba parola sau orice.......am incercat sa instalez pe contul redog si zice cdkey folosit!!!pe contul khune1987 nu ma mai pot loga,deoarece nu mai stiu parola si acum si daca as sti am dat pe asa-zisul steam resetare de parola!!!!

Teoretic nu aveam cum sa fac 2 conturi pe aceeasi adresa de email!cand dau resetare la pass pe adresa de email imi da pe contul redog,cand dau resetare la contul khune, o trimite in spatiu...habar nu am unde pt ca nu am 2 adrese de email!

undeva ai facut o gresala , ori ai inregistrat contul khunde... pe un alt mail ori cineva a facut acest cont ulterior :D si acum se trezeste cu sute de mailuri de recuperat parola.

Link to comment
Share on other sites

posibil sa ai dreptate dar ma indoiesc,o sa incerc sa fiu cat de clar pot!

cand a aparut fm12 demo trebuia sa imi fac un cont steam pt al putea juca,l am facut cu adresa rica_vyo......

dupa ce a aprut jocul full cred ca mai exact la vreo 4-5 sapt dupa aparitia jocului lam luat de pe net nu ma stiu exact de unde dar mi lau trimis acasa.

in clipa aceea am facut un alt cont pe steam khune1987......cu exact aceeasi adresa khune1987@yahoo.RO subliniez .RO

eram conectat pesteam cu contul khune1987 am bagat codul am instalat jocul toate bune.(doar k dupa ce creezi un cont pe orice cacat de site iti trimite un email sa iti comfirme inregistrarea,ei io nu am bagat de seama lucrul asta).....

fm13, aparut, cumparat , instalat pe acelasi cont khune1987,rulat ......pana in clipa cand mi sa stricat sistemul de operare,deci trecuse foarte mult timp ca eu sa mai tin minte exact pe ce adresa de email am creat contul khune....

asa ca am dat lost pass pe steam cu adresa rica_vyo@....si atunci m am panicat nu erau jocurile n mai aveam prietenii in lista....

cno ma ajutat f mult a zis k trebuie sa am khune1987@yahoo......daca numele de cont este khune1987....dupa atatia nervi si injuraturi ,si cautai pe GOOGLE,am bagat codul jocului si sa imi trimita ei pe adresa de email nume si pass am facut lucrul asta de n ori si nu primeam nimic DE CE?

Alexandru H. adresa de email khune1987@yahoo.RO nu primeste email de la nici o adresa cu .COM

chiar te rog creeaza un cont cu adresa de email .ro si zimi daca primesti o comfirmare???acum degeaba stiu eu pass la khune daca am dat reset...

sper ca am fost limpede sau pe intelesul tuturor

ce ma doare cel mai tare ca nu pot comunica cu nici macar un "paznic" de la steam!

Link to comment
Share on other sites

Un raspuns de pe net

sfatul meu este ca la mailul tau sa i adaugi un mail secundar sau alternativ nu stiu exact cum se numeste si acela daca vrei tu sa fie .com si practic acel cont va primii mesajele de la cei care ti trimit pe contul pe care il ai acum sau cel alternativ.

sau daca nu, incearca sa postezi si aici http://community.sigames.com sau http://forums.steampowered.com/forums/ sau http://answers.yahoo.com (asta daca n-ai facut-o deja) !

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am creat un cont de yahoo pe ro si am primit confirmarea. Asa cum era de-asteptat. De-altfel, din mesajul tau am vazut numai erori pe care tu le-ai facut, tu si nimeni altcineva: ai folosit 2 conturi de steam pe acelasi calculator (ceea ce nu e incurajat), ti-ai creat e-mailuri noi pentru steam cand era suficient sa folosesti mailul personal (sau macar unul pe care sa-l retii), nu ai retinut adresa e-mailului (pentru spam iti poti face 1000 de adrese tampite, dar pentru chestiuni gen Steam, ce e un vehicul de maxima folosinta uzezi de adrese clare, simple, pe care sa nu le uiti) etc.

Nu exista niciun motiv pentru care contul tau sa nu primeasca de la steam informarea cu privire la noua parola daca ai facut toate lucrurile bine. Iar aia de la Steam nu o sa-ti rezolve tie problema de pe backend-ul tau. In fapt, problema ta nu e nici macar cu Steam, vad ca e cu yahoo...

Link to comment
Share on other sites

Dar daca stii parola nu poti sa intri pe contul de steam? Daca dai reset pass pe orice tampenie de site iti dau pe mail un link de resetare, apesi pe ala si abia apoi se reseteaza (logic, altfel toti oligofrenii ar reseta parolele conturilor care nu le apartin). Deci...daca stii parola, nu ai nici o problema.

P.S. In spam te-ai uitat? ma gandesc ca ai dat de cateva ori reset pass si o fi crezut yahoo ca e spam.

Link to comment
Share on other sites

Da, mi-a dat omul adresa de mail si m-am uitat cateva minute pe acolo. Probleme evidente:

a) Contul de mail redirectiona toate mailurile catre adresa aia cu rica_vyo

b) Am eliminat optiunea aia, am verificat contul daca merge (si ca destinatar, si ca expeditor)

c) Merge cum trebuie dar nu primeste absolut niciun mail de la steam

Eu zic (si sunt sigur de asta) ca acel cont foloseste alt mail, probabil ala cu rica_vyo initial (sau altul). Mailul cu khune e inutil.

PS. Un mesaj de genul -"Hey, do not receive the reset password key khune1987 account. Please help me"- nu iti va rezolva nicio problema cu cei de la Steam. Aia nu e o interpelare informativa, din care oamenii sa inteleaga ceva. Un "strigat" de ajutor trebuie sa fie scris intr-o limba engleza corecta si sa contina:

a) Datele tale de identificare

b) Problema ivita

c) Propunerea unei solutii pe care doar cei de la Steam o pot pune in practica

Link to comment
Share on other sites

nu m am facut inteles, contul redog il pot folosi adica ma pot loga, schimba parola sau orice.......am incercat sa instalez pe contul redog si zice cdkey folosit!!!pe contul khune1987 nu ma mai pot loga,deoarece nu mai stiu parola si acum si daca as sti am dat pe asa-zisul steam resetare de parola!!!!

Teoretic nu aveam cum sa fac 2 conturi pe aceeasi adresa de email!cand dau resetare la pass pe adresa de email imi da pe contul redog,cand dau resetare la contul khune, o trimite in spatiu...habar nu am unde pt ca nu am 2 adrese de email!

Link to comment
Share on other sites

ma refer la fm 12 si fm 13, 300 lei!!!!!!!!am cdul la aman2 si acum stau ca vaca si ma uit la ele cat is de frumoase, ti se pare normal sau cui i se pare normal lucrul asta???

in locul tau as incerca cu ambele conturi.

As incerca de pe primul cont tot ce e posibil , instalare joc , add cd-key etc. si daca nu merge acelasi lucru l-ash face si de pe celalalt cont (asta daca merge sa te loghezi pe ambele.)

Link to comment
Share on other sites

300 de lei?!? Eu am luat jocul cu 120 de la Altex. Daca l-ai luat de pe Steam, nu ai facut bine, pentru ca 1 era si mai scump si 2 exista posibilitatea sa nu-l poti reinstala daca nu-ti merge contul dat fiind faptul ca nu ai cd-ul cu jocul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy