Jump to content

Borussia-Visand La Titlu


robygeo

Recommended Posts

Interesant story pana acum dar cred ca ai gresit putin de ce nu joci cu nr6(crd ca e matip)ca mijlocas defensiv si ii dai sarcini defensive doar pentru a face legatura intre mijloc si defensiva.inca ceva joci cu doi atacanti ce zici de Tremonti e un atacant bun si liber de contract vezi daca iti place.Mult succes in continuare

Link to comment
Share on other sites

Au urmat alte 3 partide,de la care nua steptam sa iau vreun punct.Meci acasa cu schalke in care nu l-am putut folosi pe Matip,care era in forma si nici pe Holby,am reusit un 1-1 onorabil,din nou scapasem de infrangere.Al 6-lea meci a fost in deplasare la Leverkusen,echipa care defila in campionat cu 5 victorii din 5 meciuri,am fost invins dar foarte greu,cu 2-1,a marcat pentru noi Bobadilla,reusind primul sau gol pentru echipa.A 7-a partida a fost acasa cu cei de la Werder ,echipa ce se clasa atunci pe locul 4,am facut un meci excelent,incheiat insa la egalitate 2-2 cu Werder egaland la ultima faza a meciului prin Naldo in minutul 90+3.jucatori mei erau daramati ,nu le venea sa creda ca au scapat 3 puncte importante asa usor.

post-12331-0-24217100-1322390359_thumb.j

post-12331-0-34155800-1322390367_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A urmat pentru noi o alta perioda de seceta cu doua partide incheiate la egalitate 0-0 cu nurnberg si 1-1 cu stuttgart.Aveam mare nevoie de victorie,patronul era totusi multumit pentru ca reuseam sa tin echipa deasupra liniei periculoase,insa suporterii vroiau mai mult si vor avea parte pentru ca urma meciul cu Freiburg din cupa.

Link to comment
Share on other sites

Meciul cu Freiburg a fost unul foarte reusit,jucatorii mei au ascultat indicatiile si au inchis bine spatiile catre poarta lui Sidibe dezvoltand jocul pe contraatac si inscriind de 4 ori,scorul final a fost 4-1 au marcat:Joel Matip,Igor de Camargo(2 goluri) si Mike Hanke iar pentru Freiburg a marcat P.Cisse.Am folosi urmatorul 11:Sidibe-Wendt,Stranzl,Dante,Levels-Arango,Matip,Reus-Amoah-De Camargo,Hanke.

Link to comment
Share on other sites

Iti dau o lista cu cativa jucatori intersenati si liberi de contract in fm12 pt ca ai spus ca ai un patch cu transferurile la zi:

Portari:Biel Ribas,Timo Hildebrand

fundasi:materazzi,ane friedrich,nelson rivas,andres hinkel,wome,atouba

Mijlocasi:diarra(nu stiu cat cere salariul tottusi a fost la real :D),obodai,stelvio,maniche,mcfadden,zenden

Atacanti:Jan Vennegoor of Hesselink(asta e bun).

Spune ce crezi si daca te ajuta :D

Link to comment
Share on other sites

Au urmat 3 meciuri,doua in deplasare si unul acasa,primul,am pierdut fara drept de apel in fata lui Hoffenheim,echipa ce se zbatea in subsolul clasamentului in plus ramasese si fara antrenor,scorul a fost 2-0,al doilea meci a fost la Wolfsburg,meci incheiat bn pentru noi 1-1,fiind egalati si de data asta in ultimul minut.echipa nu se concentra si mai ales in a doua repriza pierdeau foarte usor posesia incasand goluri.Salvarea noastra a venit tot acasa cu Hertha Berlin o echipa contracandidata si ea la retrogradare scor 3-0.au marcat Joel Matip,Arango si Amoah,aflat la primul sau gol pentru Gladbach.Insa urma meciul cu Bayern Munchen si Dortmund meciuri pe care vreau sa le uit

Link to comment
Share on other sites

Ultimul meci al anului a insemnat si iesirea mea din cupa germaniei,meci pierdut cu 3-1 si ma bucuram ca vine vacanta si voi putea pune la punct detaliile tactice pentru urmatoarele meciuri.in perioada de iarna am sustinut 3 meciuri amicale cu echipe bune spun eu incheiate astfel:Grasshoppers-Gladbach 1-3,Gladbach-STVV 3-1 si Sturm Graz-Gladbach 1-0.am reusit sa imbunatatesc bugetul vanzandu-l pe Mathew Leckie o tanara speranta la Benfica pentru 2,3 mil.

Link to comment
Share on other sites

Echipa era pregatita pentru startul returului ,urmau doua meciuri cu echipe mai accesibile,Freiburg pe care ii invinsesem de doua ori in acest sezon si Augsburg,cea mai slaba echipa din Bundesliga.S-au incheiat astfel Freiburg-Gladbach 2-2 cu Levels inscriind in minutul 89 golul egalizator si Gladbach-Augsburg 3-1,Matip,Arango si Stranzl fiind marcatorii.

Link to comment
Share on other sites

Era finalul perioadei de transferuri a iernii,Sidibe ,portarul meu titular dadea semnne de scadere de forma si nu prea ma mai puteam baza pe el pentru retur iar Peersman a aparat foarte putin si nu era tocmai potrivit sa fie titular.Asa ca am decis sa caut un portar pe care sa-l iau pe bani foarte putini,am trimis un scouter si in foarte scurt timp mi l-a recomandat pe portarul Mexican Oswaldo Sanchez,care desi are abilitati excelente,era foarte in varsta 37 de ani,dar mai erau cateva ore pana la expirarea perioadei de transfer si am batut palma.Era ziua meiului cu cei de la Mainz si desi echipa mea dadea semne ca este in forma,nu putea sa nu-mi fie teama pentru ca Mainz se situa pe locul 4 ,pe cand noi ne aflam pe 9 si in plus jucam pe terenul lor.Pentru acest meci am optat pentru urmatoarea formula:Sidibe-Wendt,Stranzl,Dante,Levels-Arango,Matip,Reus-Amoah-De Camargo,Hanke

Pe o vreme cainoasa,cu o ninsoare abundenta a inceput partida:

min 6:1-0,Marco Devic,cel mai periculos om al gazdelor il ameteste cu driblingurile pe Dante,suteaza pe sub Sidibe si inscrie..meciul incepuse cum nu se poate mai rau..am iesit la margine strigand la jucatori sa se adune pentru ca mai era mult de jucat..

min 11:1-1,corner de pe partea dreapta executat de Wendt,care m-a ajutat foarte mult prin executiile sale,centreaza perfect iar Marco Reus nemarcat,reia imparabil in poarta lu Muller..incurajarile mele au dat roade.

min 45:fluier final al primei reprize.I-am adunat pe jucatori si le-am transmis ca se poate mai mult.In repriza a doua i-am introdus pe Bobadilla in locul lui De Camargo care nu miscase nimic in atac si pe Zimmerman o tanara speranta de 18 ani in locul lui Levels.

min 47:2-1,faza trasa la indigo,acelasi Marco Devic,face franjuri apararea mea incapabila sa-l opreasca si inscrie al doilea gol al sau si al echipei..planul meu era dat peste cap.

min 54:2-2,salvarea vine de la jucatorul criticat de mine si anume Dante..Marco Reus reuseste o incursiune pe banda dreapta,centreaza in careu de unde Dante aparut din pamant inscrie imparabil,pentru a doua oara intorsesem rezultatul..suporteri gazdelor murmurau de nemultumire insa eu zambeam..era cum ma asteptam..

min 66:un fault dur al lu Caliguri il doboara pe Matip,jucatorul meu nemaiputand sa continue si intra Nordveit..

min 86:centreaza acelasi Wendt si Bobadilla singur cu portarul trimite in bara,mingea iesind afara.Era ratarea meciului..i-am strigat jucatorului meu ca nu e nimic..saracul baiat,pur si simplu nu avea noroc...

min 90+3:fluier final,meci echitabil si un rezultat bun pentru noi tinand cont de pozitia lui Mainz si de conditiile meteo..La finalul partidei am primit o veste care m-a socat si a cazut ca un traznet peste echipa..Joel Matip,cel mai bun jucator al echipei pana in acel moment se accidentase grav si era indisponibil pentru 6 luni.Nemaiputand sa-l folosesc pana la finalul campionatului i-am spus jucatorului ca trebuie sa se intoarca la club...imi parea tare rau de acest baiat,a dat totul pe teren:(...cu ochii in lacrimi a fost de acord cu decizia mea si luandu-si ramas bun de la fostii colegi,s-a intors la Schalke..Va trebui sa ne descurcam fara el ,cel vizat sa-i Ia locul era Thorben Marx..jucator caruia nu vroiam sa-i prelungesc contractul care expira in vara,dar cine stie,daca va avea evolutii bune...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy