Jump to content

Sge (Sportgemeinde Eintracht)


mcity74

Recommended Posts

200pxeintrachtfrankfurt.png

Informatii despre club :

Eintracht Frankfurt este un club german de fotbal din oraşul Frankfurt pe Main. Cuvântul german Eintracht se traduce înţelegere, armonie. Culorile echipei sunt roşu, alb şi negru. Clubul a fost fondat în 1899, iar în 1963 a făcut parte dintre cele 16 echipe care au fost alese să facă parte din Bundesliga, noul campionat de fotbal al Germaniei. În 1960 a jucat finala Cupei Campionilor Europeni, iar în 1980 a câştigat Cupa UEFA.

Îşi dispută meciurile de pe teren propriu pe stadionul Commerzbank-Arena, arenă înfiinţată în 1925 şi cunoscută şi sub denumirea Waldstadion (Stadionul Pădurii).

PALMARESUL ECHIPEI :

Finalista Cupei Campionilor Europeni: 1

- 1960 - Real Madrid vs. Eintracht Frankfurt - 7-3 - Stadionul Hampden Park, Glasgow

Cupa UEFA:1

1980 - Eintracht Frankfurt vs. Borussia Mönchengladbach - 1-2, 1-0

Campionii Germaniei: 1

- 1959

Cupa Germanei: 4

- 1974

- 1975

- 1981

- 1988

Cupa delle Alpi: 1

- 1967

Dupa cum am spus mai sus, aceasta este mai mult o prezentare a carierei mele in care vreau ca in maxim 5 ani sa castig un trofeu european, jucatorii pe care am sa-i transfer in primele 2 sezoane nu vor avea mai mult de 23 de ani .

PS : Pentru cei ce au chef de caterinca sau alte chestii de genul asta, ii rog ca mai bine sa stea in banca lor decat sa inceapa cu comentarii de 2 lei .

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eu chiar nu inteleg cum de nu faceti si voi un back-up daca tot tineti la o salvare.

Un stick de 4 gb este 35 de ron, iti poti pune salvarile acolo si sa le rejoci dupa ce iti pui sistemul la loc.

<_<

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy