Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Liga Bbva


solarcel

Recommended Posts

Dupa 2 story`uri nu prea reusite m-am gandit sa incerc un nou story de data aceasta mai bun si mai lung . :D

M-am gandit mult pana sa incep aceasta cariera..intr-un final m-am decis sa ma apuc prin LIGA BBVA (Prima liga din Spania) .

Echipa cu care voi incepe acest story este Malaga . Voi incerca , ca in 3 ani sa opresc suprematia Barcelonei ceea ce inseamna ca voi avea de muncit.

M-am pus la calculator cu gandul ca voi avea o seara alba incercand sa construiesc o echipa care sa se bata cu marile cluburi ale Spaniei .

Aveam un lot destul de bun dar cu toate ca puteam ocupa lejer un loc la mijlocul clasamentului obiectivul meu e ramanerea in primul esalon .

Prezentarea Lotului : Portari : Sergio Asenjo (imprumutat de la Atletico Madrid)

Francesc Arnau

Ruben

Galatto

Fundasi : Jesus Gamez

Kris Stastgaard

Javier Malagueno

Martin Demichelis -In linia de fund mai aveam nevoie de un fundas dreapta .

Helder Rosario

Patrick Mtiliga

Manolo Gaspar

Manu

Weligton

Mijlocasi: Eliseu

Enzo Maresca

Quincy

Apono

Fernando -Si aici mai aveam nevoie de vreo 2 mijlocasi laterali .

Ignacio Camacho

Duda

Sandro Silva

Julio Baptista

Atacanti : Sebastian Fernandez

Salomon Rondon -Inca un atacant si acest compartiment va fi complet .

Juanmi

-A 2 a zii am incercat sa aduc un fundas stanga..primul care mi-a sarit in ochi a fost Romanashul nostru Razvan Rat pus pe lista de transferuri de catre Nea Mircea la Sahtior . I-am facut o oferta de 4 mil iar a 2 a zii au acceptato numaidecat . Deci iata si primul transfer.

-Dupa alte 2 zile primesc o oferta pentru Welligton de 3.5 milioane de euro de la Bayern . Avand deja 4 fundasi centrali el fiind al 5 lea..am acceptat and That`s it !

-Mi-am continuuat seria de achizitii cumparandu-l pe Shaqiri de la Basel o tanara speranta si pe Christian Benitez de la Laguna un atacant Ecuadorian extrem de bun .

-A urmat si primul amical in compania unei formatii foarte dificile ALIAS - LIVERPOOL .

-Sub privirile a 13 000 de spectatori la finalul partidei scorul arata un neverosibil 4-2 Kuyt marcand 2 goluri in 2 minute..

-La 2 zile distanta a urmat un alt amical cu o formatie din Italia-Bologna ..meciul a fost unul bun la final impunandu-ne cu 2-1 gratie golurilor lui Christian Benitez si Fernandez .

-31 07 2011 Malaga-Fiorentina . Un alt meci cu o formatie Italieneasca am inceput bine deschizand scorul prin Benitez dar Marchionni si Gilardino nu au fost de acord..astel ca la final scorul arata 2-1 pentru formatia Viola .

-5 august . Primesc o oferta de nerefuzat de la Zenit . 7.5 milioane de EURO pentru Duda ,care chiar daca era favoritul fanilor am acceptat numai decat pentru ca eram pregatit sa fac un transfer intradevar de marca care sa fie pe prima pagina in MARCA :)) .

-Imediat dupa aceea a urmat meciul cu Newcastle considerat unul greu ..doar era o echipe de Premier League cu jucatori importanti precum "Ben Arfa ,Ameobi sau Stephen Ireland" imprumutat de la Aston Villa . Echipa a facut un meci superb la capatul careia Tabela de pe St James` Park arata un INCREDIBILL 7-1 .

-Peste 2 zile asa cum v-am promis am finalizat acel transfer de marca..Pe numele lui EDEN HAZARD un alt tanar - talentat jucator care va juca la Malaga si va ajuta echipa in incercarea de a oprii suprematia Barcelonei .

-Cam atat pentru azi o sa va mai scriu si maine ca sunt foarte obosit . (SPER CA CITITI CU PLACERE . SCUZATI-MA PENTRU GRESELILE GRAMATICALE DAR ERAM DESTUL DE OBOSIT DUPA O LUNGA ZI DE LENEVIT LA PLAJA :)) . NU STIU DACA ESTE CHIAR UN STORY DAR SPER CA VA PLACE CEEA CE AM SCRIS SI CEEA CE VOI SCRIE IN CONTINUARE .

Link to comment
Share on other sites

07 august : Mergeam la Palermo pentru a juca si ultimul amical inainte de inceperea sezonului cu 6 absenti care evoluau la echipele lor nationale .

Dupa un meci nu prea spectaculos Palermo - Malaga (0-1) Golul a fost inscris de Argentinianul Fernandez . Deci se poate si fara "vedete" precum Hazard,Shaqiri,Christian Benitez s.m.d .

14 AUGUST : Am finalizat un alt transfer pentru suma de 300 000 de euro - Romario un fundas de 16 ani de la Vitoria . Dupa cum vedeti am cautat sa fac transferuri cu care repet in 3 ani sa opresc suprematia Barcelonei :D .

Link to comment
Share on other sites

Si eu am inceput o cariera cu malaga si sunt pe 9 prin etapa 20.Bafta la malaga :thumbup: Unul din jucatorii care m-au dezamagit este acest Duda pe care ma gandesc si eu sa scap de el.Asa ca , ai facut o alegere buna.Pe Benitez am vrut sa-l iau si eu , dar era prea tarziu si stau sa ma gandesc cum de a venit Romario , pentru ca si eu l-am luat , dar imi vine in 2012.

Link to comment
Share on other sites

28 08 2010 : Primul meci oficial. Malaga - Valencia

Stadion : La Rosaleda , Malaga

Suporteri : 28 307

Temperatura : 11°C

Arbitru : Antonio Rubinos Perez

COMENTARIU LIVE TEXT (IN EXCLUSIVITATE PE FMRO.RO ) :

-Minutul 24 Joaquin inscrie insa asistentul ridica fanionul pe motiv de offside .

-Minutul 47 Fernandez scapa singur singurel cu Cesar,portarul oaspetilor insa trage direct in el spre nemultumirea mea si a spectatorilor .

PAUZA : 0-0 . Good Result !!!

-Minutul 50 Enzo Maresca intra in locul lui Julio Baptista .

-Minutul 52 Miguel vede al 2 lea cartonas galben si este eliminat .

-Minutul 80 Centrarea lui Gamez de pe partea dreapta o centrare perfecta iar Benitez reia cu capul din 11 metrii direct in vinclul portii .Asadar era 1-0 pentru Malaga iar eu eram foarte aproape de primul meu mare rezultat pe banca Spaniolilor .

-Minutul 83 GOOOOL centrarea lui Maresca din corner direct pe capul lui Malagueno scorul era 2-0 i-ar eu traiam sfarsitul meciului mult mai linistit .

-Minutul 94 Fluier de final .

REZULTAT FINAL : MALAGA-VALENCIA

2 - 0

Link to comment
Share on other sites

12 09 2010 : Real Zaragoza - Malaga

Stadion : La Romareda , Zaragoza

Suporteri :

Temperatura : 21°C

Arbitru : Antonio Miguel Mateu Lahoz

COMENTARIU LIVE TEXT :

-Minutul 1 a inceput partida , primul meu meci in deplasare .

-Minutul 14 Sinama Pongole trage un sut de la 25 de metrii insa Arnau se intinde si respinge din vinclul portii.

-Minutul 26 Gabi suteaza formidabil din marginea careului si Arnau este invins pentru prima oara in acest sezon . 1-0

-Minutul 30 Ander face 2-0 dupa o greseala in defensiva .

- PAUZA Manu iese iar in locul lui intra Razvan Rat .

-Minutul 45 incepe a 2 a repriza

-FINAL

REZULTAT FINAL : ZARAGOZA - MALAGA

2 - 0

Link to comment
Share on other sites

19 09 2010 : MALAGA - SEVILLA

Stadion : La Rosaleda , Malaga

Suporteri : 29 723

Temperatura : 09°C

Arbitru : Ignacio Iglesias Vilanueva

COMENTARIU LIVE TEXT :

-Minutul 1 Partida a inceput .

-Minutul 2 Fernandez paseaza foarte bine pentru Hazard care dribleaza 2 adversari si inscrie cu latul in coltul lung 1-0 .

-Minutul 11 Luis Fabiano dribleaza toata apararea si inscrie cu un sut superb in vinclul portii 1-1

-Minutul 17 Medel trage insa Arnau este la post .

-Minutul 19 Fabiano face 2-1 dupa o balbaiala in careu .

-Minutul 25 Razvan Rat paseaza la Hazard care trage hazardat la mare distanta de poarta .

-Minutul 35 gol Lacina Traore sperantele mele sunt spulberate de fostul jucator al CLUJULUI .

-Minutul 44 Gol Luis Fabiano 4-1 HAT-TRICK .

-Minutul 54 Sandro Silva suteaza putin peste poarta de la 21 de metrii .

-Minutul 63 Juanmi intra in locul lui Fernandez .

-Minutul 75 BENITEZ trage insa Palop intinde Crackul si reuseste sa pareze .

-Minutul 72 GOOL Tanarul Juanmi inscrie 4-2

-Minutul 82 Gol Sevilla 5-2 Si nervii mei erau intinsi la maximum .

-FINAL DE MECI----LUIS FABIANO 4 GOALS----

-DUPA MECI L-AM TRIMIS PE ASSISTENT LA CONFERINTA DE PRESA . DUPA MECI MI-AM VARSAT NERVII PE JUCATORI SPUNANDU-LE CA DACA NU VOR CASTIGA URMATORUL MECI IMI VOI DA DEMISIA . ( :))) xDDD )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy