Jump to content

Vointa Sibiu !


zolesma

Recommended Posts

Dupa ce mi-am incheiat cariera de fotbalist la doar 33 de ani , m-am hotarat sa imi fac si eu scoala de antrenori . Dupa ce fac o deplasare din orasul meu natal si termin scoala de antrenori , sunt hotarat sa imi caut si eu o echipa sa o antrenez . Dupa doar o ora de cautare gasesc o echipa foarte noua , fondata in anul 2007 , este vorba de Vointa Sibiu . Vointa Sibiu a ramas singura echipa profesionista de fotbal din Sibiu dupa ce FC Inter Sibiu sa desfintat in anul 2000 , iar FC Sibiu in anul 2007 . Am hotarat sa o antrenez pentru ca e o echipa din esalonul secund al Romaniei . Am semant un cotnract pe 2 ani cu un salar de 36.000 € pe an .

Acesta este lotul cu care m-am trezit ca trebuie sa il antrenez . Sunt putini jucatori experimentati in echipa deoarece echipa este una noua si abea promovata in liga 2 . Cristian Hardau decarul echipei este pe departe cel mai bun jucator al echipei si este foarte experimentat , a trecut pe la UTA si Unirea Alba-Iulia . Radu Negrut este si el foarte experimentat a jucat si in Arabia Saudita . Cu bani stam cam prost doar 277.000 € de salari si 0 € de transferuri .

aIj7L.png

Am programt si eu 3 amicale : cu Palestino la ei acasa in Chile , cu Persipura la ei acasa in Indonesia si Estudiantes de Merida la ei acasa in Venezuela . O sa imi placa foarte mult acesta excursie si bani pe care ii luam din aceste amicale , aproximativ 300.000 € .

KhFYN.png

Dupa ce au trecut zile m-am hotarat sa intaresc si eu lotul si sa dau si cativa jucatori afara , cei cu contract foarte mare si fara habar de fotbal . In schimb am adus niste jucatori foarte talentati , uni tineri alti experimentati .

Primul este Gigi Goiceanu , un atacant foarte experimentat , veritabil , cu un salar micut . Aduce putin a Messi la inaltimea care o are si are 37 de ani , va juca doar 2 sezoane la noi , a fost adus liber de contract si joaca pe postul de atacant .

r9S21.png

Urmatorul transfer a fost tot un jucator liber de contract , de data asta portar si el cu un salar micut si este foarte experimentat la varsta lui de 35 de ani si el ca Gigi Goiceanu va juca doar 2 sezoane la noi .

suzBp.png

Probabil cel mai bun transfer facut de noi , un tanar de perspectiva , la doar 21 de ani are niste atribute fenomenale . Poate juca pe mai multe posturi si este titular meci de meci in echipa under 21 a Belarusului . Are un salar foarte mare da il merita si speram sa il dam pe cel putin 2-3 miloane de euro . Si el ca toti ceilalti a fost adus liber de contract . A semnat pe 2 ani cu noi .

OLKIY.png

Singurul transfer facut pe bani , Zsolt Szilagyi este un jucator care a fost adus pe doar 12.000 € si este noul lider din defensiva , sunt foarte multumit ca am semant cu el , este cel mai experimentat jucator din lot .Va juca pentru 2 ani la noi .

fg0xk.png

Link to comment
Share on other sites

Iata ca veni si vremea pentru primul test , am mers in deplasare in Chile , o tara frumoasa la fel si femeile de acolo . Nu prea sunt acoperit pe posturi si nu sunt deloc multumit de lot asa ca trimit un prim 11 improvizat .

nqekx.png

Am stiut de la bun inceput ca o sa o luam rau de tot la ce prim 11 am avut . Nici nu a inceput meciul bine si Ruben Villagra m-a lovit in minutul 6 , a doua faza de poarta accelasi Ruben Villagra a reusit dubla . Dupa am avut si noi o ocazie prin Goiceanu insa acesta ratat , faza urmatoare Istvan Szabo a reusit sa trimita mingea in bara din doar 7 metri . Villagra a mai lovit odata in ultima faza de joc din prima repriza . Am facut 2 schimbari , gandindu-ma ca o sa fie mai bine in repriza doua . Dupa ce a inceput repriza am avut si noi 2-3 ovazii de gol insa am ratat mult , in schimb Victor Vasquez a reusit sa duca scorul la 4-0 in minutul 75 , iar Omar Rebolledo sa il duca la 5-0 , umilindu-ne pe noi . A fost un meci de rahat pentru noi , trebuie sa ne acoperim posturile .

6HCex.png

VWpbg.png

Am adus urmatori jucatori in speranta de a ne acoperi posturile :

Bani sunt putini asa ca nu ne putem permite jucatori in genul lui Yurchenko ....

R0N3U.png

vNca9.png

M8dxy.png

M5VEF.png

fvx09.png

1uJNn.png

Link to comment
Share on other sites

Aceasta este tactica cu care am subordonat tiki-taka in ultimele 2 amicale :

qpRBC.png

Al doilea amical a fost castigat destul de usor , am jucat in Indonesia . Sa vazut faorte mult tiki-taka facuta de noi , 60% posesia . Daca Vlad Dani portarul nostru nu gresea la golul Indonezilor , puteam castiga la 0 ....

dqui8.png

yX91C.png

Inca o achizitie :

RAMrd.png

Si ultimul amical castigat in ultimul minut de joc . In cupa romaniei runda a doua am picat cu Gaz Metan II .

wfxmB.png

5kyTE.png

Tiki-taka Barcelona !

Link to comment
Share on other sites

Runda 2 - Cupa romaniei

Toate bune si frumoase pana la debutul meu intr-un meci oficial . Trimit un prim 11 foarte bun in teren si am inceredere ca echipa mea va castiga . Yurchenko poate face diferenta la asemnea meciuri .

Gf0aP.png

Meciul a inceput foarte bine pentru noi , am avut multe ocazi de a marca insa la partea de finalizare mai trebuie lucrat putin . Am avut 21 de suturi spre poarta , iar doar 10 pe poarta . Putem sa spunem ca am ratat foarte mai mult mai ales ca am avut 5 bari . Sunt foarte multumit de evoulita echipei si ca am csatigat , puteam castiga la mai multe goluri distanta ... In urmatorul tur vom da de Callatis .

6Whm8.png

fOrA4.png

Achizite noua :

q5QYS.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

nea' Gigi Goiceanu este un atacant foarte bun pentru ligile inferioare chiar daca are 37 ani :)) eu l-am avut in primele 2 sezoane la Vauxhall Motors in liga 6 din Anglia, l-am jucat singur in atac si Poacher si mi-a inscris 40g in primul sezon si 20g in al2lea sezon!

Link to comment
Share on other sites

Runda 3 - Cupa romaniei

Tiki-taka a fost trimisa in teren :

TVFa9.png

Am fost foarte surpins de cum a jucat Callatis , o echipa de mare viitor . Au avut foarte multe ocazii in prima repriza si chiar au si marcat . Dupa minutul 60 a inceput fiesta pentru noi , In minutul 73' Gigi Goiceanu a trimis meciul in prelungiri :worship . Repriza a 3-a a fost una plictisitoare fara ocazii . Insa in a patra am mai marcat de doua ori si ne-am asigurat calificarea .

KokD4.png

x9dWe.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy