Jump to content

SelecţIoner Rom


thefnk

Recommended Posts

Pentru inceput vreau sa va spun ca nu este o poveste, nu voi inventa si discuta ce am mancat de dimineata si cu cine am vorbit inainte de meci dar imi voi argumenta alegerile pe care le voi face la nationala.

Lotul actual : 19l82g.png (Mutu,Goian,Costea si inca 2-3 jucatori buni sunt accidentati)

Tactica este pe care o folosesc este ofensiva si oferta multa libertate jucatorilor. Joc cu stopper/cover deoarece am abordat acelasi stil timp de 3ani la echipa de club si a functionat bine + ca am folosit aceasta tactica si la fifamanager (stupid,stiu).

xN1rCXu6Se.jpg

Am jucat primele 2 meciuri si nu am salvat pozele cu statisticile ( nu stiam ca voi posta....)

Am dominat meciul cap-coada si am avut multe ocazii de gol, primul gol a fost marcat de Sapunaru (penalty) pentru ca apoi Stancu sa reuseasca un hattrick.

6VacRK8ojAQ.jpg

In acest meci am fost condusi cu 1-0 pana in min 40 cand Torje a egalat ( Bilasco a sutat iar mingea a fost respinsa in fata), in min 49 torje a inscris din nou pentru ca apoi Radoi si Marica(intrat in locul lui Bilasco) sa inscrie din 2 cornere. Acestea au fost primele goluri marcate de Torje la nationala.

kO4czHrKW.jpg

Statisticile playerilor :

s5MzN45SKi.jpg

Imi pare rau daca explic putin/dezordonat/aiurea dar este prima oara cand fac asa ceva, sper ca pe viitor sa-mi perfectionez povestea.

Urmatorul meci este impotriva Frantei.

Link to comment
Share on other sites

Clasamentul mondial : wajMqmWhpM.jpg

Eram increzator inaintea meciului cu Franta, jucatorii aveau moralul ridicat si speram la un meci fara infrangere dar din pacate nu a fost asa.In minutul 16 Benzema a inscris in urma unei centrari venite din corner, Chivu cred ca a uitat de tight marking presupun. Am dominat jocul avand o posesie mare si ocazii de gol pana in minutul 52 cand Chivu a inscris din centrarea lui Torje(corner). Dupa egal jucatorii mei nu au mai reusit sa-si creeze ocazii si am pastrat doar posesia dar acest lucru nu ne-a fost de folos pentru ca Remy a inscris pentru 2-1 si de aici totul sa terminat, chiar daca am avut un om in plus pe teren inca din minutul 28. Accidentarile lui Radoi si Torje sunt usoare lipsind 10-12 zile.

2wsV7NRxqNW.jpg

Bt9p0sAgLad.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am decis sa postez poze doar cu meciurile oficiale( sau amicale importante ). Inaintea meciului cu Italia am jucat impotriva Ciprului dar nu am avut nici-o dificultate, am invins cu 4-1 dupa un meci excelent facut de Mutu.

Au urmat apoi meciurile cu bosnia si luxemburg din care Romania a acumulat 9 puncte. Mutu a fost cel mai bun jucator in aceste 3 meciuri reusind 7goluri si astfel depasindu-l pe Hagi in topul all-time.

Primul meci impotriva Bosniei a fost mult mai usor decat ma asteptam, am dominat la toate capitolele importante si datorita formei excelente a echipei am castigat cu 4-1.

UuMgHJH8EAZ.jpg

Meciul cu Luxemburg a fost unul de relaxare, am folosit 5 rezerve care au jucat excelent si chiar m-au pus pe ganduri in legatura cu primul 11. (Rusescu si Bratu au fost cei mai buni)

JlCf3QyWKxR.jpg

A urmat meciul de pe Ghencea impotriva Bosniei si trebuie sa spun ca ma asteptam la un meci usor dupa victoria la scor din deplasare dar nu a fost deloc asa.(imi pare rau ca nu am salvat screenshotul cu statistici dar am dat "continue" din obisnuinta").

Rezumat : Mutu a deschis scorul in min 17 si se parea ca vom castiga fara probleme dar apoi in minutul 23 Dzeko a egalat dupa o greseala de marcaj a lui Papp ( titularizat in locul lui Chivu care e suspendat). Nu au fost evenimente notabile pana in minutul 92 cand Mutu a inscris golul victoriei dupa o centrare venita de la Tanase).

i0qhzSV6VFX.jpg

Clasamentul grupei : xz6REK76xs3.jpg

Statistici playeri : juMeC0y0czg.jpg

Lot : W9EOggYNGKO.jpg (Torje si Bratu sunt accidentati inca 3-4 luni)

Urmatoarele meciuri : YZ0FVm5rUXz.jpg (cel cu Liechtenstein a fost amical)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy