Jump to content

Cu Steaua Spre Glorie


mcity74

Recommended Posts

Dupa 2 luni de pauza de Football Manager ( fiindca nu reuseam sa ma tin de nici o salvare,nu continuam cariera deloc ) m-am hotarat sa postez aici.

Deci, am descarcat patchu-ul 11.3.0 + Complete Unofficial Update ( care nu am jucat deloc pe ele ) am zis sa incep si eu cu Steaua, sa vedem pana unde pot ajunge :yahoo: .

P.S : Pentru cei ce au chef de caterinca sau sa ma ia la misto, va rog ! Nu postati

Voi revenii mai tarziu cu printuri :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am stat 2 ore sa caut jucatori am facut doar 3 transferuri amarate.

http://img62.imageshack.us/i/fcsteauabucharesttransf.png/

Alexandru Chipciu : http://img163.imageshack.us/i/alexandruchipciuprofile.png/

Nei : http://img251.imageshack.us/i/neiprofileattributes.png/

Ciprian Tanasa : http://img812.imageshack.us/i/cipriantanasaprofileatt.png/

In functie de lot, nu aveam de ales decat 4-4-2,4-4-2 Diamond,4-2-3-1 sau 4-3-1-2

In lipsa unui atacant bun, gen : Stancu,Mouche,Florin Costea sau Moraes, am ales 4-3-1-2 pentru ca am 3 Amc foarte buni care oricand il pot face uitat pe Stancu sau alti atacantii

fcsteauabuchareststeaua.th.png

Poacher - Target Man

Adveance Playmaker

Wide Midfielder - Box to Box Midfielder - Wide Midfielder

Full Back - Central Defender - Stopper - Full Back

Link to comment
Share on other sites

I-am zis lui Jiji Becali ca am facut 2 super transferuri, dar ii zic ce si cum doar daca tace din gura.

Jiji : Hai ma zi ! Stii ca eu sunt tacut ca oile

Eu : Da bineinteles, mai stii cand radeai tu de arabi pe la TV ?

Jiji:Da-i ma taticule dreacu :fight: , tu spune-mi care e treaba :popcorn:

Eu : Hai sa nu mai lungim vorba, l-am vandut pe Bicfalvi la Al-Wahda cu 3 milioane de euro si l-am cumparat pe Ionut Neagu de la Otelul Galati pentru suma de 300 de mii de euro acum si 650 peste 40 de luni.

Jiji : Bravo ba taticule :worship . Da sa te pup :kisses , m-ai facut cel mai fericit oier din lume, stii cat de mult mi-l doream pe Ionut Neagu + ca sunt si mai fericit ca am scapat de coaja aia de Bicfalvi.

Chiar asa este, aveam nevoie de un Box to Box bun,ieftin + sa stie limba romana.Ionut Neagu se incadreaza perfect la ce vreau eu fiindca nu putea face Bicfalvi ambele faze

ionuneaguprofileattribu.th.png

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am terminat si stagiul asta nenorocit de amicale,s-au remarcat : Chipciu,Nei,Tanase,Radut,Galamaz si Daniel Balan.

Jucatorii mei au fost foarte obositi, dupa meciul cu Steaua II pana la meciul cu Poli Iasi jucatorii mei au avut conditia intre 65-75%, dar nustiu de ce :scared + ca la fiecare meci jucam o repriza cu titularii, una cu rezervele.

fcsteauabuchareststeaua.th.png

Avand in vedere rezultatele, echipa a jucat foarte bine, golurile s-au luat pe greseli ale lui Tatarusanu.

Urmeaza meciul meu de debut in campionat cu Fc Brasov ( Home )

Link to comment
Share on other sites

25.7.2010

Temperatura : 32 grade

Stadion "Ghencea"

13117 Attendence

Liga 1,Etapa I

Steaua - Fc Brasov

Echipa de start :

Steaua : C.Tatarusanu - E.Bonfim,G.Galamaz,V.Iliev,I.Latovlevici - M.Radut,A.Chipciu,I.Neagu,C.Tanase - Surdu,Bilasco

Partida incepe cu sutul lui Teixeira loving bara multumita gafei lui Iliev.

In minutul 13, Tanase recupereaza un balon pierdut din terenul nostru, se apuca sa dribleze pe banda stanga ca un bezmetic,paseaza pentru Surdu care inscrie dintr-un unghi aproape imposibil, deci 1-0 :yahoo: .

In minutul 21 Radut i-a o actiune pe cont propriu pe banda dreapta, centreaza la marginea careului pentru Surdu care la randul sau il lanseaza pe Tanase cu o super pasa si Gooool, Tanase inscrie cu un lob superb peste Haisa 2-0 :yahoo:

In minutul 38 cei 2 mijlocasi centrali ( Neagu si Chipciu ) creeaza o super faza,dar din pacate faza se termina cu un sut prin balarii a lui Radut.

Inainte de pauza, Haisan degajeaza balonul care din nefericire ( pentru Haisa ) este respind de la mijlocul terenului de Neagu care il lanseaza pe Surdu in pozitia 1 v.s 1 cu Haisan si Gooool,Surdu il lobeaza elegand pe Haisan, deci 3-0 :yahoo:

In a 2-a repriza nu prea au fost faze importante decat suturi prin balarii si golul lui Hadnagy primit pe o gafa de amator a lui Iliev.

FT 3-1 ( Surdu x2,Tanase )

steauavfcbraovsplitview.th.png

P.S : Stiu ca nu am povestit prea bine parcursul meciului, dar cu timpul invat :D

Link to comment
Share on other sites

01.8.2010

Temperatura : 28 grade

Stadion "Costantin Radulescu,Cluj Napoca"

12330 Attendence

Liga 1,Etapa a II-a

Cfr Cluj - Steaua

Echipa de start :

Steaua : C.Tatarusanu - E.Bonfim,G.Galamaz,V.Iliev,I.Latovlevici - M.Radut,A.Chipciu,I.Neagu,C.Tanase - Surdu,Bilasco

Nu am ce sa povestesc, decat ca Tatarusanu avea gaura in manusi, cum frate sa iei 2 goluri de la 30 respectiv 35 de metri :fight::cearta . Sa isi i-a adio de la postul de titular.

FT 2-0

cfrclujvsteauasplitview.th.png

Link to comment
Share on other sites

Sa nu va plictisesc, o sa postez rezultatele + clasamentul dupa 5 meciuri :faces

steauavurziceniinformat.th.pngdinamobucvsteauainforma.th.pngolimpirustavivsteauainf.th.pngsteauavgloriabistriainf.th.pngfctimioaravsteauainform.th.png

Clasament : romanianfirstleagueinfo.th.png

Noua mea tactica,( am facut-o dupa meciul cu, Cluj ): fcsteauabuchareststeaua.th.png

Noul meu jucator ( v-a veni in sezonul viitor, 700k bani gheata si 3 milioane in 36 de luni ) : danielvillalvaprofileat.th.png

Grupa Europa League : eurocupinformationstage.th.png

Link to comment
Share on other sites

O serie de meciuri nu tocmai bune :fight: si o campanie de transferuri foarte buna.

steauavpanduriisplitvie.th.pngcelticvsteauasplitview.th.pngfcbraovvsteauasplitview.th.pngsteauavcfrclujinformati.th.pngsteauavlokomotivmoscowi.th.png

Clasament : romanianfirstleagueinfo.th.png

Transferuri : fcsteauabucharesttransf.th.png

Gaara Dembele : garradembelprofileattri.th.png

Aureliano Torres : aurelianotorresprofilea.th.png

Victor Ramos : victorramosprofileattri.th.png

In faza urmatoare din Europa League, am cazut cu Valencia. Dupa dubla cu Valencia voi uploada cateva goluri.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa cred, am eliminat Valencia :worship si am cazut cu Getafe mai departe :cearta

Intr-o salvare precedenta, pe patch-ul 11.2.1 am eliminat Valencia tot in prima mansa Europa League

Prezentul conteaza :

valenciavsteauasplitvie.th.pngsteauavvalenciasplitvie.th.png

Se vede ca am primit oferta de 8 milioane de la Panathinaikos pentru Tatarusanu si de 7.5 milioane de la Lokomotiv pentru Tanase ( Dupa meciul cu ei, cand a dat Tanase 3 boabe )

Bonus ca am eliminat Valencia am s-a uploadez cateva goluri de cand joc Fm 2011

Gol Ionut Neagu

Gol Bogdan Stancu, patch mai vechi

Gol Raul, cand eram la Timisoara

P.S : Daca vreti print cu freun anumit jucator, latrati

Link to comment
Share on other sites

Incredibil :worship :worship Am eliminat Getafe dupa ce am pierdut cu 1-0 la ei acasa, i-am umilit cu un 4-0 pe Ghencea. Nici sa nu va treaca prin gand reload sau alte chestii :fight: . Cum sunt eu foarte norocos :capu am cazut cu CSKA Moskova mai departe :capu :capu

Fixtures : fcsteauabuchareststeauai.th.png

Dubla cu Getafe : getafevsteauasplitview.th.pngsteauavgetafesplitview.th.png

Clasament : romanianfirstleagueinfo.th.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy