Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Un Nou Inceput


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Ca sa incep cu inceputul...Dupa o asteptare de 4 luni,vine si prima oferta dintr-un campionat sincer destul de necunoscut pentru mine(referindu-ma la experienta de jucator de FM),este vorba de liga 2 din Polonia.Sandecja Nowy Sacz este echipa care si-a pus ochii pe CV-ul meu,eu normal ca am acceptat fara sa ma uit peste echipa :),dupa ce am semnat am vazut ca echipa este intr-o situatie jalnica.Presedintele clubului vrea sa plece iar echipa se afla pe ultimul loc al clasamentului dupa 11 etape cu doar 7 puncte.

Asta este situatia,asa ca trebuie sa ma familiarizez cu lotul si primul lucru' care imi sare in ochi este ca portarul titular si folosit in toate etapele de pana acuma are 1,97 si celalalt are 1,99,macar sunt mari.Rozalski este cel de 1,97 si titularul postului insa eu il voi schimba cu Koziol,deoarece atributele il recomanda pe al doilea.In rest chiar nu am nimic de specificat doar atat ar mai fi ca atacantul meu cel mai bun este accidentat 3 luni.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Primul meu meci este cu echipa de pe penultimul loc care are doar un punct in fata noastra....obiectivul acestui meci este clar: VICTORIA.

sandecjavmkskluczborksp.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Treaba nu merge chiar cum am fi vrut si scoatem un egal pe unele locuri chiar norocos.

iar acesta este super golul celor de la MKS prin care au deschis scorul...o adevarata bijuterie.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Al doilea meu meci a insemnat o deplasare unde casele de pariuri au aruncat cotele in aer considerandu-ne o echipa de amatori.Si pe undeva aveau dreptate,noi ultima pozitie fara nici un orizont am jucat in deplasare la echipa de pe locul 4.

podbeskidzievsandecjasp.th.png

Uploaded with ImageShack.us

am tinut foarte bine de minge si am avut posesia pana in minutul 50 desi ce ii drept nu am avut nici o ocazie mare.Chiar daca se preconiza o surpriza dupa prima repriza in a doua ne-au dat cu terenul in cap si am iesit invinsi scor 2-0,fara prea multe sperante pentru urmatoarele meciuri

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

sandecjavpogonsplitview.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Pogon,ocupanta locului 9 ne-a vizitat in aceasta etapa si in ciuda faptului ca din nou am deschis scorul am fost inevitabil egalati,desi am avut doua goluri anulate eronat la care federatia nu a avut replica mergem mai departe,un rezultat destul de bun.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

sandecjavgkpgorzowsplit.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Venita pe terenul nostru fara 4 titulari GKP Gorzow a fost prima echipa care nu a fost considerata favorita in confruntariile cu noi de pana acuma,cu toate astea ocazile ratate inexplicabil de atacantii nostrii ii fac pe cei din Gorzow sa plece cu toate cele 3 puncte de pe terenul nostru.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Urmeaza pentru noi meciul din deplasare de la Dolcan,care se afla la 6 puncte in fata noastra si este pe primul loc care nu retrogradeaza.Speram sa scoatem un punct,acest lucru va fi posibil doar daca atacantii nostrii ar intelege ca se poate inscrie si poarta goala si ca nu doar golurile spectaculoase aduc puncte.

dolcanzabkivsandecjaspl.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Din pacate am obtinut doar un nou egal care nu prea ne ajuta nimic...ocaziile imense ratate de atacantii nostrii ne-au facut sa pierdem 3 puncte care pareau in sfarsit a noastre dupa ce am deschis scorul din penalty...insa echipa incepe sa miste incet incet ceea ce este un lucru' bun pentru noi.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

De 13 meciuri nu am mai simtit gustul victoriei si probabil aceasta perioada se va prelungi mai ales dupa aceasta etapa.Avem deplasare la echipa de pe locul doi GKS Katowice echipa care a castigat pana acuma tot acasa,deci probabil o sa avem soarta porcului de craciun :)) dar o sa incercam macar un egal sa scoatem.

gkskatowicevsandecjaspl.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Si surpriza,le-am bagat ceva banuti in buzunar pariorilor indrazneti care au pariat pe sansa dubla x2 pe noi.Chiar daca gazdele ne-au calarit de la inceput,la primul nostru contraatac am deschis scorul prin Hricov.Am fost egalati rapid ca etapa trecuta de Gorgez iar Pitry a adus gazdele in avantaj,doar ca rezerva noastra de lux Broz a finalizat la coltul scurt un nou contraatac scoala creat de Hricov...incepeme sa respiram.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa 18,inseamna pentru noi si al-3-lea meci consecutiv in deplasare,Gornik ocupanta locului 9.Speram de data asta sa dam lovitura si sa castigam pentru prima data dupa 14 etape mai ales dupa uriasa surpriza de etapa trecuta.

polkowicevsandecjasplit.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Gornik,desi o echipa iesita un pic din forma ne arata cum se joaca fotbalul si in primele 20 de minute ne scutura plasa de 3 ori...meci fara comentarii 4-1 pentru Gornik...singura veste buna din aceasta saptamana este ca un prosper om de afaceri ne-ar putea cumpara,anuntand un buget de 40 de milioane de euro pentru transferuri....vise.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din pacate pentru noi prima adversa pe care o infruntam pe teren propriu dupa 3 etape in deplasare este Piast.Liderul campionatului care domina clar competitia avand 9 puncte in fata echipei de pe locul doi si mai rau 9 victorii consecutive....se anunta vremuri grele.

sandecjavpiastsplitview.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Singurul nostru sut pe poarta a insemnat si un super gol a lui Urban...cu toate astea Piast ne-a "subordonat" si ne-a administrat o noua infrangere...daca clubul nu va fi cumparat de acel om de afaceri mai mult ca sigur voi demisiona...sa vedem ce va fi...

Din pacate,chiar daca clubul a fost vandut acelui om de afaceri,el nu prea are aceleasi obiective ca si mine,de bani nici nu poate fi vorba asa ca din pacate perioada mea la acest club este gata...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Daca tot mi-am pierdut vremea prin Polonia pe frigu ala m-am gandit ca pot sa pierd vremea si prin liga 2 din Grecia.Ilioupoli este echipa care mi-a sarit una doua cu o oferta dupa ce am plecat din Polonia.Echipa a aparaut prin 1953,spre deosebire de Polonia,aici presedintele clubului vrea ce ii mai bine pentru echipa si am mai aflat ca suporterii nostrii sunt destul de violenti cand le vine chefu',chiar daca nu avem o rivala foarte mare inafara de Charavgiakos care se afla prin liga 4.In alta ordine de ideei cam asa stau lucrurile:

greeknationalbdivisioni.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Pune si tu o poza cu tactica cu care joci acuma si ca idee incearca tactica asta TACTICA V.Andrei in caz ca nu o folosesti pe aceasta. Si joaca pe contre cu quick tempo si wide si linia defensiva sus( asta cu echipele de top ) linia defensiva normal si joaca la offside ( cu echipe medii si mici ).

Sper sa mearga si la tine, eu asa fac si pot sa zic ca am rezultate bune, dar nu mereu. Astept un raspuns la ce am zis eu :) Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pune si tu o poza cu tactica cu care joci acuma si ca idee incearca tactica asta TACTICA V.Andrei in caz ca nu o folosesti pe aceasta. Si joaca pe contre cu quick tempo si wide si linia defensiva sus( asta cu echipele de top ) linia defensiva normal si joaca la offside ( cu echipe medii si mici ).

Sper sa mearga si la tine, eu asa fac si pot sa zic ca am rezultate bune, dar nu mereu. Astept un raspuns la ce am zis eu :) Bafta

Explica, pls. Ms.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy