Jump to content

Man City The Story


Guest Simache

Recommended Posts

Guest Simache

Sezonul 2008 - 2009 Manchester City

Am ales echipa pentru ca mai jucasem cu ei pe crack inainte sa apara arabetele cu bani acolo.

Si am fost am cumparat jocul original si am zis sa incep totul ca un nou nascut.

Am ales Man City , bord-ul avea incredere in mine cu toate ca eram un necunoscut , mi-au oferit in jur de 100 de milioane de euro pentru Title Chalenge si am inceput sa analizez echipa , multi din jucatori erau putin speriati pentru ca nu mai lucresera cu mine niciodata si nu stiau cat de sigur este locul lor in primul 11.

Am facut tacticile dupa primul antrenament avut cu baietii si am vazut de cine ma pot descotorisi si de cine am nevoie sa imi indeplinesc obiectivul , dupa care am adus niste antrenori mai capabili , medici si nu in ultimul rand niste scout-eri sa imi gasesc copii pentru viitor.

Am dat drumu incet incet la jucarie dupa mai multe consultari cu scouterul meu principal despre niste jucatori.

Simon Vukcevic a fost primul ca a venit , eram incantat mai lucrasem cu el in alte jocuri , nu stiam inca clar pe ce pot avem de gand sa il joc dar stiam ca un jucator polivalent ca el poate juca usor in centru si pe stanga.

Gokan Inler si Alexis Sanchez au venit la pachet , de la Alexis asteptam un sezon in care sa imi arate ca poate sa se adapteze in Anglia si ca poate deveni un jucator mare , am primit mai mult , am primit un viitor golgheter si un jucator de care nu ma puteam lipsi pacat ca sa accidentat in sfarsitul sezonului. Iar Gokan este cu adevarat in transfer foarte bun pentru ca inchide si ataca cand trebuie sa o faca.

Angelo Palombo a fost un inchizator excelent avand in vedere am i-am dat sa intre prin alunecari si a fost mortal impotriva jucatorilor ca Gerrard sau Xavi , Fabregas.

Davide Santon un fundas dreapta de viitor , a fost tutorat in primul an de Micah Richards si acum este tutorat de Darjo Srna.

Radek Sirl si Darjo Srn mi se par 2 jucatori de care nu ma pot lipsi 2 jucatori care pot face diferenta intr-un meci , pacar ca Sirl se accidenteaza cam des.

Michael Owen a fost cumparat ca cel de al 3-lea atacant pentru ca , Caciendo si ceilalti nu imi plac , stiu ca Owen vine accidentat cam cateva luni dar incet incet el se recupereaza si arata ca este un atant pe care te poti baza , plus ca poti face un profit destul de mare de pe urma lui.

Lucho Gonzalez este un mijlocas creativ , puternic si foarte tehnic , inscrie cand nu te astepti si rupe ritmul prin driblinguri superbe.

Acestia au fost jucatorii care au venit sa ma ajute sa cladesc o echipa mare , o echipa de vis.

Dupa toate aceste tranferuri am stat si m-am gandit de cine sa scap , cine incurca , cine nu se antreneaza cum trebuie si cine nu poate face diferenta intr-un merci. Am avut zeci de discutii cu atrenorii mei cu preparatorii fizici si cu staff-ul tehnic si am hotarat sa ma descotorasesc de cateva surplusuri cum ar fi :

Sturigge dat pe Loan la Grashopper , Cacciendo dat la fel pe Loan.

Darius Vaseel , Kasper Smichel , Tael Bel Haim , Michael Ball , Javier Garrido , Nedum Onuoha , Gelson Fernandes , Dietar Haman , Vincent Kompany( care ca fundas gafeaza enorm pentru ca nu se poate concentra) si Benjami , toti acesti jucatori au plecat dupa ce am avut cateva discutii cu ei si le-am explicat ca nu am cum sa ii integrez in echipa si ca nu am nevoie de ei.

A inceput Campionatul cu prima Etapa impotriva lui Man Utd eram nerabdator si nervos , stateam pe tusa agitat mancam guma si incercam sa nu imi arat emotiile , dau mana cu Ferguson si incepe meciul , Darjo Srna avea instructii specifice sa il anihileze si sa il faulteze pe C Ronaldo cat mai mult si a fost o solutie buna pentru ca acesta nici nu a miscat impotriva croatului meu magic. Prin minutul 24 atacam cu o centrare de pe stanga de la Petrov catre Robinho acesta nimereste bara si eu incet sa zambesc , dupa aceasta faza meciul a continuat anost pana in minutul 77 cand Lucho prinde un sut de la 17 metrii si inscrie in stanga portarului si fericire mare toate lumea este bucuroasa , dar nu pentru mult timp pentru ca Rooney egaleaza 2 minute mai tarziu. In minutul 94 Dimitar berbatov inscrie golul pentru Man Utd si ei castiga cu 2-1. Viata e grea si amara.

Au urmat meciuri grele in campionat impotriva echipelor mici ca Wigan si meciuri usoare impotriva echipelor mari , asta nu am inteles de ce jucatorilor mei le placea sa isi complice viata cu cele mici.

Am ajuns intr-o grupa UEFA cu Bordeaux , Rapid Buc , Kopehagen , si chiar nu mai stiu care a fost ultima echipa. Dar stiu ca am avut o semifinala de cosmar cu Bayer Munchen pentru ca am jucat atunci cand ei au batut rau de tot pe Sporting si ma gandeam ca ceea ce se intampla in viata reala se poate transforma in joc.

Primul meci a fost la ei acasa si am condus cu 2-0 la pauza , ca ei sa revina in minutul 80 si sa fie 2-2 , dar o pura inspiratie de a introduce in teren pe Zabaleta a facut ca scorul final sa fie 4-2 pentru mine si returul deja nu ma conta , respiram aerul finalei.

Am asteptat cu nerabdare meciul retur care s-a terminat cu 1-0 pentru mine dar nu acesta era motivul asteptarii ci scorul dintre AC Milan si Koppenhagen care decidea adverasa mea din finala, in tur intre cei doi a fost 0-0 la Copenhaga iar la milan s-a terminat 3-1 si echipa calificata alaturi de mine era AC Milan.

Ma astepta un meci greu!

Cupele din Campionatul Englez au fost o dezamagire pentru mine si acum regratam ca nu am pus accent si pe ele , si probabil suporterii si-au dat seama de acest lucru si erau cam suparati pe mine , dar acea speranta la Cupa UEFA care nu mai fusese castigata niciodata in istoria echipei ii cam facea sa uite.

A venit si returul cu Man Utd rivala cea mai mare a clubului si in minutul 10 am deschis scorul pentru Inler dupa ce un sut al lui Rubinho a fost respins. Dupa ce am deschis scorul m-am cam retras in aparare si multumesc lu Given ca a stiut sa nu ii fie frica de cele 12 de suturi pe poarta a celor de la Man Utd , dar si lui Sanchez care din minutul 70 a primit intructiuni de la mine sa stea in coasta adversarilor pentru un eventual contraatac si acest lucru a dat roade cand in minutul 88 a scapat a driblat pe Vidic si a sutat de la 35 de metrii in vinclul portii lui Van de Saar.

Si iata si ziua pe care o asteptam nerabdator , ziua finalei , nu am putut dormi in acea noapte aveam emotii , era ceva de nedescris pentru aceasta echipa.

Am stat bine si m-am gandit la primul 11 si am ales cu inima franta pentru ca toti meritau sa joace , am intrat pe stadion , incercam sa fiu asa increzut ca Mourinho dar nu imi mergea emotiile ma dadeau de gol si a inceput si meciul.

In minutul 25 Pato preia la mijlocul terenului si dribleaza tot in cale , suteaza de la 20 de metrii si inscrie , deja imi era frica de o infrangere la scor.

Am egalat in minutul 69 prin Vukcevic , ca sa castig acest meci printr-un gol al lui Sanchez in minutul 72 si asta fost tot ! Cupa era a mea ! emotiile disparusera.

Campionatul s-a terminat , eu eram pe locul 2 la 7 puncte de Chelsea si in sfarsit eram multumit , dar stiam ca am de muncit.

Arabii erau nervosi pentru ca presa vuia ca nu mai vreau sa imi prelungesc contractul , eu eram nervos pentru ca nu intelegeam de unde a auzit presa asa ceva si in sfarsit a venit o oferta pentru contract nou , am semnat fara sa mai citesc nimic pentru ca era un vis sa continui , jucatorii erau feiriciti si au plecat in vacanta. Eu am ramas sa continui cu scout-erii , ne trebuiau jucatori pentru a ataca titlul , ne trebuiau jucatori care erau gata de efort ridicat pentru ca in Anglia se joaca nu se sta. Si asa am facut am gasit unii , dar restul in postul urmator despre sezonul 2009 - 2010.

P.S. Sper sa fie ok postat aici si sa va placa !

Link to comment
Share on other sites

Guest Simache

Sezonul 2009 - 2010 (jumatate)

A inceput cel de al doilea sezon cu sperante mari pentru mine , anul acesta am decis sa atac titlul.

Aveam nevoie de niste intariri si toate vacanta am cautat jucatori , m-am consultat cu scouterii si m-am decis :

Federico Fazio - a venit si a fost primit cu bratele deschise

Sakho este considerat un rising star si o sa ajunga un mare jucator cu ajutorul meu si al colegilor lui

Federico Laurito a venit doar pentru ca mai jucasem cu el atacant si sper sa se poata impune

Sergio Aguero este un jucator de la care astept multe si care o sa merite investitia

Sergio Asenjo un portar care va ajunge world class

Dar a trebuit sa plece si niste jucatori care nu mai imi placeau cum se antrenau si ce aveau sa imi ofere:

Craig Bellamy , Michael johnson si Michael Owen au plecat , dar imi pare rau pentru Johnson acum pentru ca putea sa fie un jucator bun.

Si am inceput cu antrenamente usoare si amicale am rulat toti jucatorii sa gasesc cel mai bun 11 si am vazut cine se intelege cu cine.

Dupa ce am revenit din cantonamet am aflat ca primul meci din campionat este cu Man Utd si ca am picat in grupa CH League alaturi de O.L. , AIK si CSKA Moscow.

Derbiul cu Man Utd a venit foarte repede si iar aveam emotii , toti ochii erau atintiti asupra mea si am ales titularii care aveau sa nu ma dejamageasca.

Meciul a inceput in forta , prima repriza a fost pe contre si am reusit sa inscriu in minutul 45+4 prin Lucho Gonzalez , feiricre maxima , adversarii erau demoralizati cu acest gol inainte de pauza. A inceput si repriza 2 , Man Utd a inceput sa atace dar Given si-a aratat iar valoarea , in minutul 65 Rubinho a scapat pe contra si am inscris , 2-0 pentru mine si meciul s-a terminat linistit , eram fericit.

In grupele CH League a batut tot ce se putea si am reusit si un scor mare 6-0 cu AIK , m-am calificat mai departe impotriva lui Hanover.

In League Cup am cazut cu Chelsea in primul tur , si am castigat cu 2-1 ( Sanchez si Srna) , eram foarte inceratori in fortele noastre.

A venit meciul in campionat impotriva lui Chelsea si am castigat tot cu 2-1 ( philips si Sanchez) deja incepeam sa ma simt un gigant impotriva celor de la Chelsea , avand in vedere ca in FA Cup am cazut tot cu ei.

Eu si echipa nu mai aveam nici o frica impotriva lor fapt care a si dovedit scorul de 3-0 la pauza pentru noi cu 3 goluri date de Rubinho , repriza 2 a adus echipa mea in corzi merciul terminandu-se cu 3-2.

In iarna aveam 25 meciuri consecutive fara infrangere pana cand a venit cosmarul.

Urma meciul retur cu Man Utd , nu mai aveam deloc emotii. Meciul a inceput si cosmarul se numea Nemanja Vidic , la pauza Man utd ma conducea cu 2-0 prin 2 goluri inscrise de el cu , capul din corner. Nu mai aveam sperante la ceva , la un egal , eram demoralizati toti , poate ne-am crezut vedete prea devreme. Incepe repriza 2 si reusesc sa egalez prin Aguero si Rubinho in 2 minute dar , ajungem la minutul 91 cand Vidic inscrie cu capul din corner si totul s-a naruit , cele 25 de meciuri fara infrangere nu mai erau.

O sa continui povestea. Spor la citit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Simache

Tocmai am terminat cel mai tare meci de pana acum , finala League Cup impotriva lui Man Utd.

Ronaldo a deschis scorul in minutul 27 dupa ce a scapat de Philips , lucru care m-a nemultumit iar pana la pauza jocul echipei mele a fost foarte slab a trebuit sa fac niste scimbari , am intrat la vestiar suparat , i-am zis lui Vukcevic ca trebuie sa il schimb pentru ca avea o mica accidentare si in locul lui a intrat Guardado , iar pe Philips a trebuit sa il pedepsesc pentru ca nu a stat langa Ronaldo cand atat trebuia sa faca si Srna i-a luat locul.

A inceput cea de a 2-a repriza iar Rubinho nu confirma si a trebuit sa il introduc pe Aguero in minutul 60. Ajungem la minutul 67 cand Aguero scapa de marchaj dupa o pasa a lui Palombo si inscrie , este 1-1 si incep sa zambesc , ma uit spre loja oficiala si Arabul este bucuros , imi arata semnul victoriei. Meciul se termina cu 1-1 si ajungem la prelungiri.

Ei fac schimbari , intra Berbatov si Evans , incepe meciul minutul 101 Aguero scapa pe partea stanga si centreaza la Guardado care devieaza la 30 de metri la Palombo ... sut si gooool , conducem cu 2-1 si vine pauza. in minutul 112 scapa Berbatov si suteaza Given se accidenteaza si nu mai am schimari , sunt disperat , Richards intra in poarta si aici incep emotiile , Man Utd ataca cu tot ce pot inclusiv si cu portarul , slava Domnului ca nici un sut al lor nu este pe spatiul portii si cupa ajunge la NOI!

Toate lumea este fericita , dar nu este timp pentru sarbatoare urmeaza meciuri mai grele.

Link to comment
Share on other sites

Guest Simache

Promit ca o sa scriu numele jucatorilor cum trebuie , daca vreti si voi sa ma ajutati la aceasta poveste o puteti face .

Tocmai am pimit o oferta sa plec antrenor la Fiorentina :) imi ofera 13 milioane euro de tranferuri si 32 milioane de salarii.

Link to comment
Share on other sites

Ramai ma la City nu fi prost, ce-ti ofera Fiorentina e praf in ochi pe langa ce-ai tu la City. Of course, nu trebuie sa-mi urmezi sfatu', spun asta doar pentru ca urasc campionatul italian si majoritatea echipelor din Italia.

Inca ceva ce nu inteleg. Ce treaba are Wright Phillips cu Ronaldo, ca amandoi sunt wingeri de meserie. Fundasu ce facea ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Simache

bogy91 aici ai dreptate , eram atat de suparat pe micutul Wright Phillips incat nu mai am gandit ca Micah Richards trebuia sa fie acolo. Am refuzat oferta Fiorentinei pentru ca am planuri mult prea mari cu aceasta echipa si Board-ul a fost fericit.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Simabile simache, esti chior? Sunt de la azilul 1200, scrie acolo, sub numele meu.

Vorba unui imbecil de pe forum - "Iar Noel este cu adevarat in transfer foarte bun pentru ca inchide si ataca cand trebuie sa o faca." Sa ii scuzam impreuna rima involuntara lui lake.

mey simake, ce ar fi sa faci niste "scimbari" ? Daca ne suparam, ma uit spre loja oficiala si Arabul este bucuros , iti arata semnul victoriei cu p**a, ca deja incepeai sa te simti un gigant. Daaar, nu mai aveai sperante la ceva , la un egal , erati demoralizati toti , poate v-ati crezut vedete prea devreme?

In incheiere, doresc sa ma asigur ca ii multumesti lu Given ca a stiut sa nu ii fie frica de cele 12 de suturi pe poarta a celor de la Man Utd , dar si lui Sanchez care din minutul 70 a primit intructiuni de la mine sa stea in coasta adversarilor.

sper sa nu ne mai INTERsectam prea curand, pentru ca daca vreo jigodie de pe forum mai zice ceva de Inter, zbori si tu cu el, ca fratele Gutuia nu doarme. Si nici el nu ii iubeste pe oameni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Simache

Ce pot sa spun decat ca esti un om care nu prea are ce face , iar despre amenintarile tale cu zburatul nu am ce sa mai zic prefer sa tac pentru ca la un nivel ca al tau nu ma pot cobora. Am citit cand am facut acest cont pe forum ca veteranii sunt rai si asa mai departe , foarte bine , dar de la a fi rau pana la a arata prostia pe care o porti in cap e o diferenta mare.

Sa stii ca a castiga un om care nu te agreeaza si nu te place este foarte usor , tocmai ai facut-o tu , a castiga respectul cuiva este greu , stiu ce iti trebuie tie sa te respect eu pe tine , nu ai nevoie. Facusem cont pe forum ca sunt romani aici si mai ai cu cine schimba o parere , un ras , dar se pare ca mentalitatea de meltean roman o gasesti peste tot ( si nu ma refer la toti , ma refer la tine) , cat despre faptu ca injuri nu ma mira cu nimic , pun chiar pariu ca tu esti cel care face pe prostul cand e cu un grup de prieteni si stii cum se zice " cine face pe prostu ramane asa ".

Acum regret ca am facut cont aici , si o sa incetez sa mai postez , chiar daca pe unii nu ii intereseaza. Altii pleaca capu cand "oameni " ca tine fac misto de ei dar eu nu pot pentru ca sincer de "copii" ca tine am avut parte si o sa am mereu , voi ma amuzati doar pentru ca va agitati.

Multumesc celor care au citit ce am scris in scurta perioada petrecuta pe acest forum. Si nu in ultimul rand Noel iti mai multumesc tie pentru ca mi-ai adus aminte de cei pe care ii vad pe la colturile blocurilor in fiecare seara si de cei fara scop in viata care doar bantuie lumea incercand sa para elevati si smecheri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

1. nu ma pot cobori. sa vorbesti stricat - inteleg. sa scrii aidoma unui romanas meltean - nu inteleg;

2. Noel e cu 10 clase peste tine, din toate punctele de vedere, nu te mai ambala degeaba;

3. adio, stranierule, versatule, chiparosule...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

buuh, deci sunt si rau si prost.

macar nu sunt tigan, este? :D

acum, sa o luam asa, pe puncte:

Ce pot sa spun decat ca esti un om care nu prea are ce face - corect, partial, sunt super-ocupat sa fiu rau si prost pe fmro. :rolleyes:

iar despre amenintarile tale cu zburatul nu am ce sa mai zic - nu zice nimic, era o gluma intre mine si Gutuia Aricescu, pe care tu nu ai cum sa o pricepi. Te bagi ca musca in lapte.

prefer sa tac pentru ca la un nivel ca al tau nu ma pot cobora. - Ditto, coborate la alt nivel, al meu e de neatins.

Am citit cand am facut acest cont pe forum ca veteranii sunt rai si asa mai departe , - ai citit gresit sau esti chior, dar cred ca ti-am mai zis. Depinde pe cine intrebi, care este...

foarte bine , dar de la a fi rau pana la a arata prostia pe care o porti in cap e o diferenta mare. - clar. Si totusi, in cazul tau, pare o diferenta foarte-foarte mica.

Sa stii ca a castiga un om care nu te agreeaza si nu te place este foarte usor , tocmai ai facut-o tu , a castiga respectul cuiva este greu , stiu ce iti trebuie tie sa te respect eu pe tine , nu ai nevoie. - as vrea sa raspund, dar sunt confuz si ma doare capul. Sigur e in romana ce ai scris mai sus? Sigur are vreo noima?

Facusem cont pe forum ca sunt romani aici si mai ai cu cine schimba o parere , un ras - pai ce pareri ai schimbat, coaie?!?! Ai zis ca sunt de la azil, ca sunt mizantrop, si am bagat si eu cateva pareri, si te-ai suparat, ca un idiot. Pai nu venisesi aici sa schimbam pareri??? Te-ai suparat ca ti-am zis ca e story-ul de cacat? Te-am scutit sa te faci de ras, si era o parere din aia pentru care venisesi sa faci schimb. Doh, ce schimbator esti, simake...

Uite, schimbam si un ras, mai pe dupa.

dar se pare ca mentalitatea de meltean roman o gasesti peste tot ( si nu ma refer la toti , ma refer la tine) - mai usor, eu nu te-am facut pe tine troglodit, imbecil, hotentot sau pur si simplu dobitoc penibil. Chiar nu te-am jignit cu nimic. Din punctul asta de vedere, nu stiu care e mai meltean dintre noi doi.

, cat despre faptu ca injuri nu ma mira cu nimic - unde e coaie injuratura?

, pun chiar pariu ca tu esti cel care face pe prostul cand e cu un grup de prieteni si stii cum se zice " cine face pe prostu ramane asa ". - yep, sunt prostul grupului. Chiar, ca vad ca te pricepi la pariuri, nu te bagi, ca e sectiune mare pe forum pentru pariori. Un parior cu proverbe, mai rar asa!

Acum regret ca am facut cont aici , si o sa incetez sa mai postez , chiar daca pe unii nu ii intereseaza. - sob sob :lacrimi:. Nu intereseaza pe nimeni, stai linistit, agarici din astia s-au tot perindat.

Altii pleaca capu cand "oameni " ca tine fac misto de ei dar eu nu pot pentru ca sincer de "copii" ca tine am avut parte si o sa am mereu , voi ma amuzati doar pentru ca va agitati. - in schimb stiu oameni care intorc nasul cand intalnesc "animale" ca tine. E naspa ca te amuza copii, mai ales cand se agita, vezi ca la pedofilie e treaba lata la bulau, nu aveti tv si nici pariuri.

Multumesc celor care au citit ce am scris in scurta perioada petrecuta pe acest forum. - CITESC CU PLACERE! :D

Si nu in ultimul rand Noel iti mai multumesc tie pentru ca mi-ai adus aminte de cei pe care ii vad pe la colturile blocurilor in fiecare seara si de cei fara scop in viata care doar bantuie lumea incercand sa para elevati si smecheri. - stai linistit, pentru nimic, pentru ce sunt prietenii, daca nu sa iti aduca aminte de cum erai si tu tanar, la coltul blocului? stii cum e proverbul ala - "faci pe smecherul si elevatul la coltul blocului, ai grija sa nu ramai asa".

Sper ca acest post sa te faca sa reviii pe forum, si sa mai scriiii aici despre rubinho, pright-billips si multiple cacaturi neinteresante, despre care simti nevoia sa ne agasezi in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy