Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Discord: https://discord.gg/PWdRBWP

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/


  • 0

Baza De Date Cu Legendele Fotbalului Romanesc


GaoGaiGar

Question

Cred ca e prima mea postare pe forumul FMRo, dar m-am gandit sa pun si aici lista de jucatori si linkurile. Am postat intai pe FM Base, asa ca numele de echipe apar in engleza, iar ordinea alfabetica nu tine cont de diacritice. Oricum, am bagat-o pe Steaua din anii '50 si pe cea din '86 (+ Iordanescu si Viorel Nastase), apoi si pe Dinamo (din anii '70 si din '84 + Michael Klein), pe Rapid (momentan doar 1972, dar o sa bag si echipa din anii '30-'40), pe UTA ('46 si '70), pe FC Arges din '79 si, evident, si pe Craiova Maxima. Urmeaza sa mai bag si pe Venus si pe Ripensia si poate si pe Poli din anii '80. La Venus o sa mut jucatorii de la Chiajna, iar la Ripensia + Poli o sa mut tot stafful de la ACS Poli. Ideea e sa nu ramana echipa doar cu cateva legende si in rest doar cu jucatori generati automat, ca apoi isi ia echipa bataie peste tot.

Goalkeepers

Ilie Datcu (Dinamo Bucharest 1971)

Helmuth Duckadam (Steaua Bucharest 1986)

Cristian Gheorghe (FC Arges 1979)

Gheorghe Gornea (UTA Arad 1970)

Mihai Ionescu (Petrolul Ploiesti 1966)

Silviu Lung (U Craiova 1983)

Alexandru Marky (UTA Arad 1946)

Dumitru Moraru (Dinamo Bucharest 1984)

Rica Raducanu (Rapid Bucharest 1972)

Ion Voinescu (Steaua Bucharest 1956)

Defenders

Ioan Andone (Dinamo Bucharest 1984)

Alexandru Apolzan (Steaua Bucharest 1956)

Ilie Barbulescu (Steaua Bucharest 1986)

Miodrag Belodedici (Steaua Bucharest 1986)

Gavrila Birau (UTA Arad 1970)

Alexandru Boc (Petrolul Ploiesti 1966)

Adrian Bumbescu (Steaua Bucharest 1986)

Constantin Carstea (FC Arges 1979)

Florin Cheran (Dinamo Bucharest 1971)

Dan Coe (Rapid Bucharest 1972)

Augustin Deleanu (Dinamo Bucharest 1971)

Cornel Dinu (Dinamo Bucharest 1971)

Zoltan Farmati (UTA Arad 1946)

Gheorghe Florea (Petrolul Ploiesti 1966)

Alexandru Fronea (Petrolul Ploiesti 1966)

Ilie Greavu (Rapid Bucharest 1972)

Emeric Jenei (Steaua Bucharest 1956)

Marin Ion (Dinamo Bucharest 1984)

Stefan Iovan (Steaua Bucharest 1986)

Petru Ivan II (FC Arges 1979)

Iosif Lereter (UTA Arad 1970)

Gyula Lorant (UTA Arad 1946)

Nicolae Lupescu (Rapid Bucharest 1972)

Ferenc Meszaros (UTA Arad 1946)

Mihai Mocanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Ion Motroc (Rapid Bucharest 1970)

Nicolae Negrila (U Craiova 1983)

Alexandru Nicolae (Dinamo Bucharest 1984)

Ion Nunweiller III (Dinamo Bucharest 1971)

Gheorghe Pahontu (Petrolul Ploiesti 1966)

Adalbert Pal (UTA Arad 1946)

Mircea Petescu (UTA Arad 1970)

Eugen Pojoni (UTA Arad 1970)

Ion Pop (Rapid Bucharest 1972)

Paul Popovici (UTA Arad 1970)

Mircea Rednic (Dinamo Bucharest 1984)

Gabriel Sandu (Dinamo Bucharest 1971)

Telu Stancu (FC Arges 1979)

Nelu Stanescu (Dinamo Bucharest 1984)

Costica Stefanescu (U Craiova 1983)

Nicolae Tilihoi (U Craiova 1983)

Mihai Zamfir (FC Arges 1979)

Vasile Zavoda II (Steaua Bucharest 1956)

Midfielders

Mircea Axente (UTA Arad 1970)

Gheorghe Bacut (UTA Arad 1946)

Ilie Balaci (U Craiova 1983)

Lucian Balan (Steaua Bucharest 1986)

Gabi Balint (Steaua Bucharest 1986)

Aurel Beldeanu (U Craiova 1983)

Ladislau Brosovschi (UTA Arad 1970)

Laszlo Boloni (Steaua Bucharest 1986)

Tiberiu Bone (Steaua Bucharest 1956)

Gheorghe Chivescu (FC Arges 1979)

Constantin Donose (U Craiova 1983)

Marin Dragnea (Dinamo Bucharest 1984)

Emil Dumitriu II (Rapid Bucharest 1972)

Titi Dumitriu III (Rapid Bucharest 1972)

Lita Dumitru (Rapid Bucharest 1972)

Ion Geolgau (U Craiova 1983)

Gheorghe Hagi (Sportul Studentesc - Steaua 1987)

Sevastian Iovanescu (FC Arges 1979)

Mircea Irimescu (U Craiova 1983)

Mihail Majearu (Steaua Bucharest 1986)

Lica Movila (Dinamo Bucharest 1984)

Gheorghe Multescu (Dinamo Bucharest 1984)

Anton and Dumitru* Munteanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Constantin Nasturescu (Rapid Bucharest 1972)

Lica Nunweiller IV (Dinamo Bucharest 1971)

Radu Nunweiller VI (Dinamo Bucharest 1971)

Stefan Onisie (Steaua Bucharest 1956)

Iosif Petschovschi (UTA Arad 1946)

Tudorel Stoica (Steaua Bucharest 1986)

Aurel Ticleanu (U Craiova 1983)

Doru Toma (FC Arges 1979)

Strikers

Ion Alecsandrescu (Steaua Bucharest 1956)

Ionel Augustin (Dinamo Bucharest 1984)

Ladislau Bonyhadi (UTA Arad 1946)

Rodion Camataru (U Craiova 1983)

Sorin Cartu (U Craiova 1983)

Teofil Codreanu (Rapid Bucharest 1972)

Gheorghe Constantin (Steaua Bucharest 1956)

Zoltan Crisan (U Craiova 1983)

Otto Dembrovschi (UTA Arad 1970)

Flavius Domide (UTA Arad 1970)

Nicolae Dobrin (FC Arges 1979)

Mircea Dridea I (Petrolul Ploiesti 1966)

Virgil Dridea II (Petrolul Ploiesti 1966)

Florea Dumitrache (Dinamo Bucharest 1971)

Florian Dumitrescu (UTA Arad 1970)

Dudu Georgescu (Dinamo Bucharest 1971)

Ion Ionescu (Rapid Bucharest 1972)

Anghel Iordanescu (Steaua Bucharest 1972)

Adalbert Kovacs (UTA Arad 1946)

Attila Kun II (UTA Arad 1970)

Marius Lacatus (Steaua Bucharest 1986)

Mircea Lucescu (Dinamo Bucharest 1971)

Andrei Mercea (UTA Arad 1946)

Constantin Moldoveanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Viorel Nastase (Steaua Bucharest 1972)

Alexandru Neagu (Rapid Bucharest 1972)

Doru Nicolae (FC Arges 1979)

Costel Orac (Dinamo Bucharest 1984)

Victor Piturca (Steaua Bucharest 1986)

Marin Radu II (FC Arges 1979)

Constantin Tabarcea (Petrolul Ploiesti 1963)

Cornel Talnar (Dinamo Bucharest 1984)

Matyas Toth III (UTA Arad 1946)

Francisc Zavoda I (Steaua Bucharest 1956)

Cea mai noua versiune se gaseste pe http://www.mediafire.com/?dondlj6aqyemrf5 . O sa updatez si topicul asta, dar verificati si pe cel de aici: http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-editing-discussion/115231-romanian-legends-database-independent-version.html .

Daca sunt modificari de facut, va rog sa-mi spuneti. Apropo, incerc sa limitez legendele la cele dinainte de Revolutie. Poate ca o sa mai bag si vreo cativa din Generatia de Aur, dar atat.

Scuze, Klein nu-i, va trebui sa-l bag.

Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Gata! http://www.mediafire...g9a1zrlzfprc8uv

Iata lista finala de jucatori:

Goalkeepers

Narcis Coman (FC Arges 1960s)

Ilie Datcu (Dinamo Bucharest 1971)

Mircea David (Venus Bucharest 1940)

Helmuth Duckadam (Steaua Bucharest 1986)

Cristian Gheorghe (FC Arges 1979)

Gheorghe Gornea (UTA Arad 1970)

Mihai Ionescu (Petrolul Ploiesti 1966)

Jean Lapusneanu (Venus Bucharest 1940)

Silviu Lung (U Craiova 1983)

Alexandru Marky (UTA Arad 1946)

Dumitru Moraru (Dinamo Bucharest 1984)

Dumitru Pavlovici (Ripensia Timisoara 1933)

Rica Raducanu (Rapid Bucharest 1972)

Petre Radulescu (Rapid Bucharest 1940)

Ion Voinescu (Steaua Bucharest 1956)

William Zombory (Ripensia Timisoara 1933)

Defenders

Gheorghe Albu (Venus Bucharest 1940)

Ioan Andone (Dinamo Bucharest 1984)

Alexandru Apolzan (Steaua Bucharest 1956)

Ilie Barbulescu (Steaua Bucharest 1986)

Miodrag Belodedici (Steaua Bucharest 1986)

Gavrila Birau (UTA Arad 1970)

Alexandru Boc (Petrolul Ploiesti 1966)

Adrian Bumbescu (Steaua Bucharest 1986)

Rudolf Burger (Ripensia Timisoara 1933)

Constantin Carstea (FC Arges 1979)

Florin Cheran (Dinamo Bucharest 1971)

Vasile Chiroiu II (Ripensia Timisoara 1933)

Dan Coe (Rapid Bucharest 1972)

Augustin Deleanu (Dinamo Bucharest 1971)

Cornel Dinu (Dinamo Bucharest 1971)

Zoltan Farmati (UTA Arad 1946)

Gheorghe Florea (Petrolul Ploiesti 1966)

Alexandru Fronea (Petrolul Ploiesti 1966)

Remus Ghiuritan (Rapid Bucharest 1940)

Ilie Greavu (Rapid Bucharest 1972)

Balazs Hoksary (Ripensia Timisoara 1933)

Emeric Jenei (Steaua Bucharest 1956)

Marin Ion (Dinamo Bucharest 1984)

Stefan Iovan (Steaua Bucharest 1986)

Petru Ivan II (FC Arges 1979)

Michael Klein (Dinamo Bucharest 1990)

Iosif Lengheriu (Rapid Bucharest 1940)

Iosif Lereter (UTA Arad 1970)

Gyula Lorant (UTA Arad 1946)

Nicolae Lupescu (Rapid Bucharest 1972)

Ferenc Meszaros (UTA Arad 1946)

Mihai Mocanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Ioachim Moldoveanu (Rapid Bucharest 1940)

Ion Motroc (Rapid Bucharest 1970)

Nicolae Negrila (U Craiova 1983)

Alexandru Nicolae (Dinamo Bucharest 1984)

Ion Nunweiller III (Dinamo Bucharest 1971)

Gheorghe Pahontu (Petrolul Ploiesti 1966)

Adalbert Pal (UTA Arad 1946)

Dan Paltinisanu (Poli Timisoara 1980)

Mircea Petescu (UTA Arad 1970)

Dan Petrescu (Steaua Bucharest 1990)

Eugen Pojoni (UTA Arad 1970)

Ion Pop (Rapid Bucharest 1972)

Gheorghe Popescu (Universitatea Craiova 1990)

Paul Popovici (UTA Arad 1970)

Mircea Rednic (Dinamo Bucharest 1984)

Nicolae Rosculet (Rapid Bucharest 1940)

Gabriel Sandu (Dinamo Bucharest 1971)

Lazar Sfera (Venus Bucharest 1940)

Iosif Slivat (Rapid Bucharest 1940)

Constantin Stanciu (Venus Bucharest 1940)

Telu Stancu (FC Arges 1979)

Nelu Stanescu (Dinamo Bucharest 1984)

Costica Stefanescu (U Craiova 1983)

Nicolae Tilihoi (U Craiova 1983)

Mihai Zamfir (FC Arges 1979)

Vasile Zavoda II (Steaua Bucharest 1956)

Midfielders

Mircea Axente (UTA Arad 1970)

Gheorghe Bacut (UTA Arad 1946)

Ilie Balaci (U Craiova 1983)

Lucian Balan (Steaua Bucharest 1986)

Gabi Balint (Steaua Bucharest 1986)

Andrei Barbulescu (Venus Bucharest 1940)

Aurel Beldeanu (U Craiova 1983)

Ladislau Brosovschi (UTA Arad 1970)

Laszlo Boloni (Steaua Bucharest 1986)

Tiberiu Bone (Steaua Bucharest 1956)

Gheorghe Chivescu (FC Arges 1979)

Vintila Cossini (Rapid Bucharest 1940)

Vasile Deheleanu (Ripensia Timisoara 1933)

Constantin Donose (U Craiova 1983)

Marin Dragnea (Dinamo Bucharest 1984)

Emil Dumitriu II (Rapid Bucharest 1972)

Titi Dumitriu III (Rapid Bucharest 1972)

Lita Dumitru (Rapid Bucharest 1972)

Alfred Eisenbeisser (Venus Bucharest 1940)

Ion Geolgau (U Craiova 1983)

Gheorghe Hagi (Sportul Studentesc - Steaua 1987)

Sevastian Iovanescu (FC Arges 1979)

Mircea Irimescu (U Craiova 1983)

Gustav Juhasz (Venus Bucharest 1940)

Rudolf Kotormany (Ripensia Timisoara 1933)

Eugen Lakatos (Ripensia Timisoara 1933)

Ioan Lupas (Venus Bucharest 1940)

Mihail Majearu (Steaua Bucharest 1986)

Lica Movila (Dinamo Bucharest 1984)

Gheorghe Multescu (Dinamo Bucharest 1984)

Anton and Dumitru* Munteanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Dorinel Munteanu (Dinamo Bucharest 1990)

Constantin Nasturescu (Rapid Bucharest 1972)

Lica Nunweiller IV (Dinamo Bucharest 1971)

Radu Nunweiller VI (Dinamo Bucharest 1971)

Stefan Onisie (Steaua Bucharest 1956)

Iosif Petschovschi (UTA Arad 1946)

Ladislau Raffinsky (Ripensia Timisoara 1933)

Gheorghe Rasinaru (Rapid Bucharest 1940)

Alexandru Schwartz (Ripensia Timisoara 1933)

Tudorel Stoica (Steaua Bucharest 1986)

Aurel Ticleanu (U Craiova 1983)

Doru Toma (FC Arges 1979)

Ioan Wetzer III (Rapid Bucharest 1940)

Strikers

Ion Alecsandrescu (Steaua Bucharest 1956)

Stefan Auer II (Rapid Bucharest 1940)

Ionel Augustin (Dinamo Bucharest 1984)

Iuliu Baratky (Rapid Bucharest 1940)

Silviu Bindea (Ripensia Timisoara 1933)

Ion Bogdan (Rapid Bucharest 1940)

Iuliu Bodola (Venus Bucharest 1940)

Ladislau Bonyhadi (UTA Arad 1946)

Rodion Camataru (U Craiova 1983)

Sorin Cartu (U Craiova 1983)

Kostas Choumis (Venus Bucharest 1940)

Gheorghe Ciolac (Ripensia Timisoara 1933)

Teofil Codreanu (Rapid Bucharest 1972)

Gheorghe Constantin (Steaua Bucharest 1956)

Zoltan Crisan (U Craiova 1983)

Emeric Dembro(v)schi (Poli Timisoara 1980)

Otto Dembrovschi (UTA Arad 1970)

Flavius Domide (UTA Arad 1970)

Stefan Dobay (Ripensia Timisoara 1933)

Nicolae Dobrin (FC Arges 1979)

Mircea Dridea I (Petrolul Ploiesti 1966)

Virgil Dridea II (Petrolul Ploiesti 1966)

Florea Dumitrache (Dinamo Bucharest 1971)

Florian Dumitrescu (UTA Arad 1970)

Dudu Georgescu (Dinamo Bucharest 1971)

Ion Ionescu (Rapid Bucharest 1972)

Anghel Iordanescu (Steaua Bucharest 1972)

Adalbert Kovacs (UTA Arad 1946)

Attila Kun II (UTA Arad 1970)

Marius Lacatus (Steaua Bucharest 1986)

Mircea Lucescu (Dinamo Bucharest 1971)

Adalbert Marksteiner (Ripensia Timisoara 1933)

Andrei Mercea (UTA Arad 1946)

Constantin Moldoveanu (Petrolul Ploiesti 1966)

Viorel Nastase (Steaua Bucharest 1972)

Alexandru Neagu (Rapid Bucharest 1972)

Doru Nicolae (FC Arges 1979)

Costel Orac (Dinamo Bucharest 1984)

Victor Piturca (Steaua Bucharest 1986)

Silviu Ploesteanu (Venus Bucharest 1940)

Marin Radu II (FC Arges 1979)

Florin Raducioiu (Dinamo Bucharest 1990)

Gratian Sepi (Venus Bucharest 1940)

Constantin Tabarcea (Petrolul Ploiesti 1963)

Cornel Talnar (Dinamo Bucharest 1984)

Matyas Toth III (UTA Arad 1946)

Colea Valcov I (Venus Bucharest 1940)

Petea Valcov II (Venus Bucharest 1940)

Volodea Valcov III (Venus Bucharest 1940)

Francisc Zavoda I (Steaua Bucharest 1956)

Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy