Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Screenshoturi Fm 13 Beta


roma4ever

Question

  • Answers 190
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Haters gonna hate. Rusescu e facut foarte ok. Se putea chiar si mai bine si ar fi fost in regula. De Chiriches ca pare un pic cam slabutz facut nu zici nimic?

Sigur esti dinamovist :))

As face si eu pre-order ca sa pot juca beta-ul asta, dar am inteles ca e plin de bug-uri si nu se merita.

Link to comment
Share on other sites

Rusescu e facut ok, merita sa zicem cel putin 16 daca nu 18-le obtinut. Oricum e tras in spate de ceva atribute mentale si nu se va ridica la nivelul lui Huntelaar, Toni bla bla(daca cu ei ii compari). Probabil va fi capabil in joc de vreo 20-25 goluri pe sezon(cu tot cu Europa), ceea ce cred ca e foarte posibil si IRL. Oricum nu va fi un jucator care sa ajunga in top 10 golgeteri in vreun campionat mai mare(si aici ma refer chiar si la Olanda, Rusia), deci nu cred ca e deloc overrated. Referitor la Chiriches, hai sa scoatem capul din... nisip si sa fim realisti, e facut asa cum trebuie sa fie - ceva slabiciuni la jocul de cap, ok in rest. Va ajunge la Milan, Juve etc atunci cand va ajunge si Alexe la Chelsea... Prevad o cariera ilustra de rezerva de lux pe la Catania sau ceva de genul, urmata de imprumuturi in tara pentru redescoperirea formei pierdute.

Btw, am vazut o chestie interesanta la rivali, si anume competitive si history. Poate cineva sa explice mai mult? E dinamica situatia asta, se poate modifica in timp sau ceva? Ar fi interesant...

Link to comment
Share on other sites

Bine ca era bun de tot Raphael Stanescu (ca tot numai dinamovistii au ceva cu atributele lui Rusescu) acum 2 jocuri si de atunci nici n-a apucat sa mai joace la prima echipa. Intre timp Rusescu e printre cei mai buni la finalizare de la noi din campionat. N-are cine stie ce viteza, n-are cine stie ce tehnica, n-are cine stie ce joc aerian, dar e totusi cel mai bun la finalizare. Cum altfel putea fi reflectata chestia asta decat prin atribute mari de finishing si long shots, iar celelalte mici sau medii. Singura chestie de comentat e long shots-ul, ca nu l-am prea vazut sa o bage in ate de la distanta.

Link to comment
Share on other sites

No shit... Si care o sa dea un randament mai bun: unu cu 17 LS, 18 FIN, 11 CMP si 12 CONC si DEC sau unu cu 14 LS, 13 FIN, 13 CMP si 12 DEC?

Ala cu CA mai mare. Si oricum nici Suarez nu e vreun finalizator de rasa, are nevoie de vreo 4-5 ocazii in general s-o bage in ate. Cred ca Rusescu finalizeaza mai multe(daca raportezi nr. de situatii la nr. goluri). Oricum comparam mere cu pere, Suarez e in cu totul alt range de CA fata de Rusescu si va fi si avantajat de ME din cauza de dribbling si inca vreo cateva. Cum spuneam, mi se pare facut ok - va fi tras in jos de atribute mentale, de dribbling redus fata de celelalte versiuni, nu cred sa poata obtine mai mult de 20-25 goluri pe sezon in Romania ceea ce e destul de realist zic eu(probabil vreo 20 va da si IRL).

Ca vorbeam de Suarez, mi se pare mai mult a fi jucator de construit faze, nu de finalizat. A avut sezoane bune in Olanda dar sa fim seriosi, la ce golgeteri a avut Olanda in ultimii ani, nu prea poti sa te raportezi la asta(exceptie poate Huntelaar).

Link to comment
Share on other sites

Nu-s Dinamovist, Nu-s nici mare stelist. din cele 2 echipe mai mult simpatizez cu steaua, insa sa ii pui 18 finishing la rusescu, indiferent de mentale, e mult exagerat. Da-mi te rog frumos 2 3 argumente solide pentru care merita 18 la finishing si 16 sau cat mama dracu are la long shots. Cate goluri a dat de la distanta in cariera? Cate goluri are in cariera? Vrei sa il comparam cu alti jucatori de la o gramada de echipe care nu au 18 la finishing si care poate au dat infinit mai multe goluri ca rusescu in campionate mult mai puternice? Io tot ce imi doresc e obiectivitate, nu subiectivitate. E mult de tot exagerat rusescu, si ar fi de bun simt sa fie corectat. Personal, Hamza mi se pare mult mai bun, si are atribute mai mici ca rusescu. Va rog frumos, fiti obiectivi. Rusescu trebuie sa aiba CA apropiat de cel din realitate, iar ca sa aiba 18 Finishing, ar trebui sa fie... un wesley ceva... tot ce pot sa zic e ca e total over-rated, si parerea asta o are toata lumea cu care am vorbit, inclusiv fani stelisti, dar care is totusi obiectivi.

Link to comment
Share on other sites

Dragi copii, UN FEEDBACK DESPRE JOCUL IN SINE , MATCH ENGINE, NOILE IMPLEMENTARI, se poate ?????????????????????

Ma doare fix in p**a ca are Rusescu 18 sau 16 la finishing, cand odata la 3 minute jucatorii dau bara gol de la 70m!!

Link to comment
Share on other sites

Dar un demo pt amaratii astia care nu au facut preorder din diverse motive se mai scoate?

Ultima discutie legata de disputa de mai sus. Cata vreme Rusescu nu va iesi golgeter in campionatele tari si nu va da rusini atacantilor consacrati e ok, poate sa aibe si 40 la finishing, don't care. Ma intereseaza mai mult evolutia din teren decat niste cifre puse acolo. Si oricum legat de long shots, a mai puscat ceva goluri si de la distanta.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care comenteaza de Rusescu, e clar nu l-au vazut pe Danalache zis si micutul Drogba! (desi cred ca acolo e mana researcherilor chinezi) Cat despre 18-ele la finishing a lui Rusescu, e doar un stat, mai sunt inca vreo 5-6 vitale la un atacant iar la alea nu exceleaza, chill! Ma mir cum de nu comenteaza nimeni si de Nica, marele fundas dreapta a lui Dinamo.

Cat despre ME, desi e prematur sa ma pronunt, (am jucat doar 2 meciuri cu highlights, restul din preseason au fost doar comentariu ca sa treaca mai repede) vizual are o doza mai mare de realism, insa sunt destule faze dubioase, gen centrari de tipul lumanare care pica chiar langa bara, unde se intampla sa fie micutul Drogba de care ziceam mai devreme si sa o bage in poarta cu capul.

La fel dubios mi s-a parut posesia in primul meu meci, 81% in prima repriza vs. CSMS Iasi. Adica stiu ca am o tactica pentru posesie si joc cu 5 mijlocasi iar CSMSu are o echipa varza, dar 81%? In conditiile in care ei aveau ceva de genu' 60-65% pase reusite adica nu chiar varza varza.

In rest la prima impresie nu e mare diferenta. Mi se pare foarte obositor, adica o gramada de feat-uri noi dar care nu iti afecteaza tie ca player cu mult experienta. De exemplu asta cu taxele....sau cu enspe mii de oameni in staff! Astept sa vad niste articole si pareri despre oamenii din staff, daca chiar conteaza, dar momentan nu vad diferente, mai ales la "Head of Scout", singura diferenta fiind ca el imi prezinta rapoartele (care intr-adevar difera un pic)

Ca plusuri clare insa o sa notez interfata, muuuult mai intuitiva, care de multe m-a facut sa exclam: "E foarte logic sa fie asa, de ce nu au facut-o si inainte la fel?" (un singur minus aici, match stats din timpul meciu, nu la fel de detaliate ca in versiunile precedente, pentru mine care le foloseam mult e un mare minus)

Cam atat de la mine, o sa mai revin cu niste feedback pe parcurs!

Link to comment
Share on other sites

ciudat ME-ul anul acesta, cel putin portarii sunt varza , iar pasele parca sunt mai mult niste repingeri :). Totusi imi plac suturile la poarta, par mai reale ca in alte editii ... un mare plus in joc sunt si informatiile primite de la asistent in timpul meciului.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy