Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Reguli Noi Pe Forum


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Aceasta e coalitia Rapid + Dinamo? Ca de restul am tot auzit pe la televizor. Pariez ca subiectul asta ar face din nou furori la TV Sport & company. Acum vorbind serios, daca Emilian nu ar lua in p**a pe cineva, daca Dinamo nu ar mai face mereu caterinca de tot ce nu echivaleaza cu Dinamo si daca nu ar mai provoca pe toata lumea, atunci poate ne-am plictisi mai mult de cat suntem (parerea mea). Din alt punct de vedere daca poate as fi fost implicat in vre-un caz din cele prezentate mai sus cu siguranta nu as mai afirma acelasi lucru. Deci intr-un final asta ar putea fi considerat un post fara sens si total in plus. Din nou va multumesc pentru atentie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Uite ma la ei. Un caine si o cioara cum fac Alianta Frustratilor. SPuneti ma, ca va facem si logo, grup special, semnaturi, tot tacamul.

Dinamo, tu inca nu ai aflat ca mie nu imi trebuie motiv?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu pricep doua chestii:

1. Vorbeam cu Mihai despre reguli, ce a cautat Cornel in discutie? In locul lui, mi-as da warn pentru instigare la flame - interventia lui a generat vreo 20 de replici in contradictoriu. :)

2. Mihai spune explicit ca regulile sunt aceleasi pentru toata lumea. Sunt au ba, ca Sammy are alta parere?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Hai sa-ti explic: sunt vreo 7-8 smecherasi pe aici (stelisti, sa vezi coincidenta) care sunt mai cu mot. prieteni vechi ai lui mihai, e normal ca omu' sa le inghita multe chestii. Inclusiv cand e luat chiar el la p**a (de alde noel in general). So, daca ne uitam prin arhiva, daca o mai exista, la orice atac al vreunuia la adresa stelei (nu a lor personal), smecherasii astia de cartier raspund in cor cu injurii la adresa ghinionistului si fraierului care crede ca unii au bun simt. Deh, au bun simt si-l arunca in fata cand le convine, in rest sunt niste hahalere. Frustrati, indobitociti pe care nu merita sa dai doi bani. Si cu care nici nu merita sa te intalnesti. Ceea ce am si facut in ultimul timp. In ultimul timp le-am intors si eu injuriile, fiindca nu mai pot inghiti ca orice putoi caruia abia i-au dat flocii, i-au trecut cosurile (prietena lui, mana), alcoolic , si care freaca menta pe banii parintilor samd sa vina sa ma ia pe mine la p**a fiindca imi permit sa dau o m**e echipei aleia. So, Mihai o sa ramana cu ei pe cap, e alegerea lui, timpul imi va da dreptate.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Eu nu pricep doua chestii:

1. Vorbeam cu Mihai despre reguli, ce a cautat Cornel in discutie? In locul lui, mi-as da warn pentru instigare la flame - interventia lui a generat vreo 20 de replici in contradictoriu. :)

1. Cand ti-am raspuns prima oara, Mihai nu era aici, iar eu ii tineam locul, conform mesajului pe care el mi l-a trimis.

2. Pentru mine nu sunt.

PS: Emilian, eu deobicei tastez cu ambele maini. p**a ti-o las tie sa te ocupi de ea... Daca stau bine si ma gandesc, nici tu nu ai nevoie de maini. Cu gura, ar fi perfect.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca are loc un transfer de personalitate. Cornel se crede Gigi Becali, stapanul absolut, iar Sammy MM, guristul de serviciu. De fapt... SaMMy. Se leaga. :)

P.S.: Cornel, scuze, a fost lowkick, da' nu m-am putut abtine. :) Oricum, eu ziceam sa iti dai warn pentru asta-seara, am inteles prima faza, cand Mihai nu era aici - tu ai zis-o la misto, eu am receptionat-o ca atare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Iar au venit astia doi cu scandal?

Emil, esti patetic, dar asta deja se stie. Daca te simti nedreptatit, nu mai intra aici, scuteste-ne. Nu trebuie sa cersesti atentie cu posturi din astea in care ne amintesti ca e nevoie sa injuri ca sa iti iei ban etc.

Du-te invartindu-te, nu iti simte nimeni lipsa, ce nu pricepi?

Cat despre certurile mele cu Mihai, e strict problema noastra si nu e cazul sa iti dau tie explicatii.

Dinamo, e valabil si in cazul tau. Daca nu te potolesti, mai devreme sau mai tarziu vei fi banat iar. Ai produs deja destule scandaluri pe-aici, incep sa ma indoiesc serios ca poti posta si altceva fara legatura cu Steaua etc.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy
Eu nu pricep doua chestii:

1. Vorbeam cu Mihai despre reguli, ce a cautat Cornel in discutie? In locul lui, mi-as da warn pentru instigare la flame - interventia lui a generat vreo 20 de replici in contradictoriu. :)

2. Mihai spune explicit ca regulile sunt aceleasi pentru toata lumea. Sunt au ba, ca Sammy are alta parere?

1. Ti-a raspuns singur Mutete ce si cum. In alta ordine de idei, rankul lui Cornel indica faptul ca e #2 pe forum. Deci are si cutitul si painea in mana :D

2. Daca in trecut au mai fost momente in care s-au acordat circumstante atenuante, a trecut momentul ala.

3. Nu am cerut ca pe forum sa fie o atmosfera paradisiaca cu floricele si muzica hippie. Asa ca la un flame de calitate nu voi avea nimic de comentat, atat timp cat nu se va ajunge la jigniri de cea mai joasa speta. Asta nu inseamna ca tachinarile si intepaturile in limita bunului simt nu vor fi acceptate. Dar atat timp cat nu se depaseste orice limita a bunului simt.

Link to comment
Share on other sites

Noel, erau intrebari de principiu, ca sa stiu cum se pune problema acum. In ceea ce priveste echipa ta de suflet, ma scuzi, da' e cumva tabu pe forumu' asta? Sau vrei sa confirmi opinia lu' Emilian cu "sunt vreo 7-8 smecherasi pe aici (stelisti, sa vezi coincidenta)"?

Pana una-alta, eu discutam cu Mihai, nu inteleg ce treaba aveti tu sau SaMMy cu chestia asta.

LE: l-am scos pe Cornel din lista de oameni care se baga in seama aiurea. A explicat mai sus Mihai ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Se dau urmatoarele date:

1. Steaua are cele mai multe trofee din Romania si cele mai variate. Lucru pe care nu il poti nega.

2. Din cauza punctului 1, Steaua are si cei mai multi suporteri in Romania. Iarasi un lucru pe care nu il poti nega. Poti sa incerci, dar asta e realitatea.

3. Direct proportional, cu o marja de eroare, Steaua are cei mai multi sustinatori si pe forum. Corect pana aici, nu?

4. Cei 7-8 stelisti, de care zice Emilian, au fost, poate mai sunt si poate vor mai fi, intr-adevar, prieteni cu Mihai. E vina cuiva ca la inceput pe forum erau 1 dinamovist, 7 stelisti si niciun rapidist? , jucatori de FM? Nu cred

5. Date fiind cele expuse pana acum, inchipuie-ti ca vine un frustrat din Onesti, suporter infocat al Rapidului, acuzator al sistemului comunist, cu 2-3 titluri in palmares. Inchipuieti nivelul de frustrare din mintea lui. Are doua tinte. 1. Steaua, 2. Dinamo. Cele doua echipe ale sistemului sus amintit. O sa loveasca in Dinamo, o echipa macinata atunci de scandaluri si cu care se putea compara la trofee cucerite in Cupa? Nu. S-a luat de Steaua. Nu s-a luat de Mihai, s-a luat de ceilalti, care intamplator formau majoritatea pe forum.

Prima victima a stelistilor.

6. A urmat a doua victima (le spun pe cele mai importante, nu orice agarici care a intrat pe forum): Cristiano. Caine pana la moarte. S-a cunoscut si el cu baietii, la fotbal, au existat discutii in contradictoriu pe forum, multe injurii, warnuri, etc. El, mai cu cap asa, a constatat ca nu are nevoie de forum si a plecat singur. Fiind dinamovist, in cine era sa dea? In rapidsiti, reprezentati de 2-3 useri si un HR urat de toata lumea? Intr-o echipa de care rad si suporterii Juventusului Colentina, ca au acelasi nr de titluri? Nu. A dat in steaua. II avea de partea lui pe Mihai, moderat din pricina pozitiei pe forum, Floppy, neinteresat la vremea aia, Jirar, :D lol :P.

O alta victima. Horus.

Horus era un fel de Mustata cu tastatura in brate, ultras al Craiovei. A plecat imediat. Eu l-am dat afara. Se certa cu dinamovistii, pe care voia sa ii prinda, sa ii bata, sa ii futa. Au sarit pe el toti de pe forum, inclusiv stelistii. Emilian nu a sarit, poate ca era banat, plecat sau poate pt ca nu il baga in seama. Ce suporter oltean s-ar bate cu un rapidist? :D

Asa ca nu mai pune "botu" la orice iti spune un taran frustrat. Nu e nicio alianta stelista pe forum. Pur si simplu, printre prietenii forumului (nu confunda cu veterani), sunt mai multi stelisti. Blame it on Dukadam.

Problema plecarii tale se pune nu atunci cand intepi stelistii despre gigi, mm etc. Ci atunci cand vii si zici ca ai vazut The Queen si ca Tony Blair ti se parea ca MM pe langa Gigi. Eu unul nu vrea sa citesc la doua posturi unul despre Gigi. Ti-am mai explicat ca tu esti mai obsedat de Gigi decat stelistii si presa. N-are rost sa mai reluam acel subiect.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

pana una alta , poate vorbeste cineva cu ilici sa nu mai dea warn doar pentru ca ii zice cineva ca echipa lui a avut bulan si au ajutat-o arbitrii , ca daca zice un stelist despre Dinamo sau alte echipe si primeste warn , se face ditai scandalul pe forum <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Terminati cu prostiile astea, eu am primit cele mai multe warnuri de la Noel. Stiu ca am luat un 66% cand a castigat Steaua campionatul acum 2 sezoane, in meciul cu Poli. Atunci 33 insemna enorm, erai pus la colt. Sincer spun, chiar credeam ca asta ( :wanker ) face cu mana. Am spus la revedere pe topicurile Rapidului si al lui Dinamo. :D

Cristiano mi-a placut intotdeauna, chiar daca ieseau scantei cand ne contraziceam, era inteligent si pentru asta il apreciam. Cu Emil, chiar daca ne jigneam indirect pe forum, mereu am fost capabili sa purtam discutii decente in particular.

Nimeni nu-i da lui Dinamo in cap pentru ca e dinamovist, este dispretuit pe forum pentru ca este un parlit, vorba lui Banciu.

Era o vreme cand aveam o multime de useri banati dupa al doilea post doar pentru ca intrau cu bocancii pe forum. Era mult mai placut atunci, flame warurile chiar aveau substanta, nu niste copy/paste-uri din fituici si injurii random borate de un cretin.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy