Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM 2022 - Erori în campionatul României


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

Known issues, toate raportate deja:,

btw. i suck

Quote

- Romanian First League, schedule

- Romanian First League, sorting criteria

- Romanian First League, TV revenue money

- Romanian Second League, schedule

- Romanian Second League, sorting criteria

- Romanian Third League, wrong league format

- Romanian Third League, schedule

- Romanian Third League, promotion pairing

- Romanian U19 Top League, wrong league format

- Romanian U19 Top League, schedule

- Romanian U19 Top League, wrong teams in both groups

- Romanian U19 National Championship, wrong league format

- Romanian U19 National Championship, schedule

- Romanian U19 National Championship, wrong teams in groups

- Romanian Cup, schedule

Totodată există două threaduri oficiale deschise pe forumul SI Games:

- Romanian Data Issues - https://community.sigames.com/forums/topic/557820-romania-data-issues/

- Romanian League Issues - https://community.sigames.com/bugtracker/football-manager-2022-early-access-beta-bugs-forum/league-specific-issues/romania-official-league-specific-issues/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Mihai pinned and featured this topic
  • Generaţia de Aur

Nu am urmarit toate threadurile, dar am observat un bug ciudat...sau poate e "feature"? Am inceput o salvare cu Derby si dupa vreo 3 sez m-am uitat la FCSB la transfer history...si am vazut pe langa faptul ca sez respectiv au incasat 23 de mil pe jucatori (wow...9 mil pe Oct Popescu si 9 pe Cordea)...ca unele transferuri, mai exact cele facute pe 30/6 apar si in sez 22/23 dar si 23/24. Apoi am mai gasit situatii similare si la CSU si la CFR. 

Am cautat situatii similare si in Premier League, dar nu am reusit sa gasesc. Am impresia ca este doar o problema de display pt ca am dat add manager la FCSB si banii par sa fi intrat o sg data.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
42 minutes ago, tazmaster said:

Nu e fixat nimic in release :(, poate cineva scoate un db cu fix urile, sunt deschis si la o donatie daca reuseste, chiar sunt dezamagit, nu e primul FM cu probleme majore in ligile din RO

Oki, aparent TV revenue e fixed, face macar sa fie playable liga, dar mai sunt issues 

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team
6 hours ago, tazmaster said:

Oki, aparent TV revenue e fixed, face macar sa fie playable liga, dar mai sunt issues 

Incă nu au scos un fix pentru TV revenue, ai avut "noroc" ca să zic așa.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Toate bug-urile de mai sus au fost raportate cu săptămâni bune înainte de lansare, având toate detaliile necesare, ar trebui ca în urmatoarele două update-uri să fie rezolvate majoritatea dintre ele

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Adyx said:

Incă nu au scos un fix pentru TV revenue, ai avut "noroc" ca să zic așa.

Ciudat, a inceput un sezon nou si am primit drepturile tv relative locului terminat, 1.9mil euro esalonat in mai multe perioade, desi nu a fost clar perioada, dar ma astept sa intre tot, sper ca nu a fost 1 time thing, as putea sa ma joc de fun pana incep vreun save in alta parte. Sa termin sezonul nou inceput si vad la next daca mai primesc drepturi TV. Probabil sunt cele vechi si nu mi-am dat seama

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cred ca un bug sau e ceva care se intampla doar la mine.

Am inceput in varianta beta o cariera cu fch si prin 2024 am mers la fcsb .Am castigat titlul iar la inceputul sezonului urmatorul nu m-a lasat sa adaug jucatori pentru Champions League.Dupa trecea de la modul beta la cel full am inceput o cariera cu CFR si tot asa imi apre .O sa las cate screenuri de la cariera cu FCSB

Am raportat chestia asta si pe forumul mare dar inca nu s-a gasit vreo solutie asa ca ma intreb poate stiu unul dintre voi cauza

 

Captură de ecran 2021-11-08 090756.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

A fost raportată problema asta la începutul lui octombrie împreună cu echipele ce nu au drept de participare în cupele europene, dar momentan nu prezintă mare interes pentru SI, împreună cu multe probleme din Romania, o să ne vină rândul dar mai târziu.

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2021 at 8:01 AM, Adyx said:

A fost raportată problema asta la începutul lui octombrie împreună cu echipele ce nu au drept de participare în cupele europene, dar momentan nu prezintă mare interes pentru SI, împreună cu multe probleme din Romania, o să ne vină rândul dar mai târziu.

Le-au trebuit 20 de ani celor de la EA sa ne bage doar liga 1 in Fifa. Inca asteptam de vreo 25 de ani sa mergem la un campionat mondial. Romania doar asteapta. 😁😅 Eu zic ca pana SI nu angajeaza un roman care sa faca reglementările necesare comform FRF/LPF/AFJ, nu cred ca sunt sanse mari sa ii intereseze de noi.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hflorin said:

Le-au trebuit 20 de ani celor de la EA sa ne bage doar liga 1 in Fifa. Inca asteptam de vreo 25 de ani sa mergem la un campionat mondial. Romania doar asteapta. 😁😅 Eu zic ca pana SI nu angajeaza un roman care sa faca reglementările necesare comform FRF/LPF/AFJ, nu cred ca sunt sanse mari sa ii intereseze de noi.

Ceea ce e trist ca fifa e dezvoltat in biroul din RO. Probabil au si ei Hackatoane ca la alte companii mari, putea sa faca 2-3 campionatul RO de mult, dar interes 0

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 2:24 PM, tazmaster said:

Ciudat, a inceput un sezon nou si am primit drepturile tv relative locului terminat, 1.9mil euro esalonat in mai multe perioade, desi nu a fost clar perioada, dar ma astept sa intre tot, sper ca nu a fost 1 time thing, as putea sa ma joc de fun pana incep vreun save in alta parte. Sa termin sezonul nou inceput si vad la next daca mai primesc drepturi TV. Probabil sunt cele vechi si nu mi-am dat seama

Salut. 176k EUR am luat în primul sezon din drepturi TV , am început al doilea sezon în Liga 1 iar în iulie am încasat 1.2 milioane euro urmând să mai iau încă 700k în tranșe. Interesant este că au crescut venituri din bilete, în luna iulie am luat 300k EUR, e ceva :),plus sponsori vreo 1,8 milioane EUR, să vedem la final cât se adună. Mi se pare cam ușoară liga 1, mă refer la echipe, am luat campionatul din primul sezon cu Rapid, în primele doua tururi din UCL am trecut lejer, urmează Sparta Praga, 2-1 acasă și urmează returul, și în playoff, dacă ajung, dau peste Bate Borisov. În sezonul 2021-2022 avem VAR :). Ce fain a fost cu 9 rezerve și 5 schimbări în primul sezon :)), acum a trecut la 7 rezerve și 3 schimbări. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2021 at 7:54 AM, NicuCJ said:

Salut. 176k EUR am luat în primul sezon din drepturi TV , am început al doilea sezon în Liga 1 iar în iulie am încasat 1.2 milioane euro urmând să mai iau încă 700k în tranșe. Interesant este că au crescut venituri din bilete, în luna iulie am luat 300k EUR, e ceva :),plus sponsori vreo 1,8 milioane EUR, să vedem la final cât se adună. Mi se pare cam ușoară liga 1, mă refer la echipe, am luat campionatul din primul sezon cu Rapid, în primele doua tururi din UCL am trecut lejer, urmează Sparta Praga, 2-1 acasă și urmează returul, și în playoff, dacă ajung, dau peste Bate Borisov. În sezonul 2021-2022 avem VAR :). Ce fain a fost cu 9 rezerve și 5 schimbări în primul sezon :)), acum a trecut la 7 rezerve și 3 schimbări. 

176k euro nu sunt drepturi tv, sunt premii oferite de liga, ceea ce e corect, problema sunt drepturile tv care sunt consistente pentru liga 1 si ajuta sa nu dai faliment efectiv sau pentru o nou promovata bani de supravietuire

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2021 at 10:41 PM, tazmaster said:

176k euro nu sunt drepturi tv, sunt premii oferite de liga, ceea ce e corect, problema sunt drepturile tv care sunt consistente pentru liga 1 si ajuta sa nu dai faliment efectiv sau pentru o nou promovata bani de supravietuire

3 milioane EUR am luat in sezonul 2022-2023 din drepturi TV liga 1 cu Rapid , din sponsorizari 1,7 milioane EUR, 1,9 milioane EUR din bilete,din marketing 750k EUR . Iti poti face un buget bunicel pentru Liga 1 .  Problema este ca  se supara foarte repede jucatorii si se cer pe lista de transferuri , asa l-am pierdut pe Marzouk ( 21 de goluri in primul sezon ) , Stahl , Crepulja ( titular incontestabil ) , bine am luat bani frumosi pe ei, dar foarte greu le gasesc inlocuitori.  Albu ( Team Leader si capitanul)  s-a suparat pentru ca i-am taiat din salariu pentru cartonas rosu si s-a cerut pe lista de transferuri, iti dai seama ca mi-a pus vestiarul in cap si eu fac tot posibilul sa tin o atmosfera placuta acolo. Am luat un atacant foarte bun, liber de contract, Rhys Healey , dupa 6 luni s-a suparat pentru ca l-am folosit in doar 7 meciuri, dar a fost accidentat o perioada,  si s-a cerut pe lista de transferuri , am luat vreo 3,4 milioane EUR pe el, a mers la Middlesbrough. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
43 minutes ago, likeastar20 said:

Au schimbat ceva la campionatul Romaniei in update-ul de azi?

La o prima vedere observ ca au fixat problema cu schedule. Campionatul incepe la mijlocul lui iulie, sunt meciuri si in noiembrie iar sezonul regulat se termina la inceputul lui martie. Arata bine zic eu! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy