Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] Mai exista fotbal in Bucuresti 2.0


Muttley

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Dezamagire mare pentru ca pierdem a doua finala de cupa consecutiva. Nu pot spune ca Viitorul nu a meritat victoria, totusi e frustrant sa pierdem in prelungirile meciului. Viitorul face dubla si noi ratam inca o data ocazia de a ne trece primul trofeu important in palmares. Se pare ca restrictia asta impusa cu doar jucatori din Bucuresti nu face lucrurile deloc simple.

Viitorul-v-Venus_-Reviewa93206f34913b3f0.png

Update cu unde suntem privind obiectivele carierei:

- Promovarea in Liga I -  Realizat.
- Lot integral din Bucuresti + Academie - Realizat.

- Constructia unui stadion nou - In lucru, ar trebui sa fie gata vara aceasta.
- Dezvoltarea unei rivalitati cu o echipa bucuresteana (prioritar Rapid) - Nimic pe radar.
- Castigarea Cupei Romaniei - Am pierdut 2 finale.
- Castigarea Ligii I - Nici pe aproape macar.

Link to comment
Share on other sites

O veste de tip romanesc, din categoria metroul din Dr. Taberei va prezentam... constructia stadionului Venus. Pana la urma, 4 luni pare chiar o intarziere decenta. Nu e problema, jucam pe Metaloglobus pana in Octombrie, in fata unor multimi inebunite de 350 de spectatori.

Gavrila-Marinescu_-Inbox529db14dcec629ec.png

Link to comment
Share on other sites

Nu au rupt echipele romanesti norii prin cupele europene, dar am adunat cu taraita prin grupele Europa si Conference league si iata-ne in pozitia de a trimite o echipa direct in grupele Champions League sezonul viitor. Nu indraznesc sa speram ca am putea fi noi acea echipa.

Gavrila-Marinescu_-Inboxf42b7fb4fbaa3b5c.png

Link to comment
Share on other sites

Intr-un efort disperat de a castiga neaparat un trofeu sezonul viitor, facem din nou curatenie la echipa, cu nu mai putin de 14 jucatori noi, dintre care unele nume destul de interesante: Ciubotariu, Merloi, Robert Ion, Tircoveanu sau Crivac transferat permanent. Inca nu am am cheltuit toti banii dati de conducere, mai avem cam 1.5 milioane dar nu prea mai avem ce sa aducem (sa fie si mai buni decat ce avem dar sa ni-i si permitem si sa vrea sa ajunga la noi, ca asa la portari ar mai fi Tatarusanu sau Ionut Radu).

Venus-Bucureti_-Transfer-Historyf8275555bce1e2c3.png

Link to comment
Share on other sites

Optimismul nostru s-a risipit in fum inca din primele doua luni ale sezonului. Deja am pierdut 3 meciuri, ba mai mult contra formatiilor cu care teoretic ne vom bate la titlu (sau asa speram noi) - Steaua, Cariova, Viitorul. Astfel dupa 7 meciuri ocupam un dezamagitor loc 8 in campionat, chiar daca distanta nu este atat de mare fata de liderul surprinzator - Dinamo. Mai mult, sezonul acest nu am reusit sa ne calificam nici in grupele competitiilor europene, pierzand in playoff cu bulgarii de la Ludogorets dupa ce am facut un meci groaznic in deplasare. Sezonul nu a inceput prea bine, dar poate reusim sa redresam cumva parcursul, mai ales acum ca am scapat de grija meciurilor europene.

Venus-Bucureti_-Fixturesf8a1d7042e6dd584.png

Liga-I_-Profile6fb9d02abdef1cfd.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
15 hours ago, Muttley said:

Si mai se plang unii ca nu este realist jocul. In ce alta tara ti se mai intarzie constructia stadionului cu doua termene? Probabil e acelasi constructor de la metroul Dr. Taberei.

Gavrila-Marinescu_-Inboxa2bc6f2b6935c975.png

=)) lol

Link to comment
Share on other sites

Cam asta e pofta ce am poftit (ar spune un clasic in viata dupa victoria cu 3-0 din cupa). Am avut un parcurs destul de bun cu o singura infrangere cu Viitorul acasa. Cu toate acestea, suntem tot pe locul 5 la o distanta de opt puncte de primul loc. Ne-am cam asigurat prezenta in play-off, acum sa vedem cat de mult ne putem apropia de primele locuri in ultimele cinci etape ramase din sezonul regulat.

Venus-Bucureti_-Fixturescc5764c51dc0ce02.png

Liga-I_-Profile53aeb5663c902b94.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kevinluci said:

8 puncte devin 4 imediat. Sanse sunt.

Dar ce se intampla cand ai un parcurs aproape perfect in ultimele cinci etape, cu 4 victorii si 1 egal, iar distanta fata de primul loc creste la 10 puncte pentru ca CFR si-a castigat toate cele cinci meciuri. Oricum am urcat in clasament si suntem pe 3, iar dupa injumatatire intram la 5 puncte de lider.

Venus-Bucureti_-Fixturesf2aaa0bfc7538dd3.png

Liga-I_-Profile22dd36173d0f7d2d.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa lupte seculare si aproape un an de intarziere ne mutam si noi pe noul stadion ce poarta numele clubului. Nu e foarte mare (cu doar 5750 de locuri) dar fata de cel cu 350 de locuri dinainte e o imbunatatire considerabila. Mai avem de platit inca la el din imprumutul luat, dar e bine sa ai casa ta.

Gavrila-Marinescu_-Inbox8031769102d5b865.png

Venus-Bucureti_-Information14d86c144fa9311d.png

Link to comment
Share on other sites

Nici in cele mai optimiste scenarii nu ne asteptam la un asemenea debut de playoff, castigand primele patru meciuri si trecand mai departe si in semifinalele cupei. Bine, carcotasii vor spune ca sunt victorii norocoase avand in vedere ca am inscris goluri in minutele 94, 82, 82, 92, 90... dar pana la urma conteaza cele trei puncte si faptul ca am urcat pe 2 in clasament. Sunt doar 3 puncte pana la liderul CFR si incepem sa visam cu ochii deschisi.

Venus-Bucureti_-Fixturesaf03efebc2e870ef.png

Liga-I_-Profile438210fb6095cd75.png

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca am gafait pe final obtinand doar 2 puncte din ultimele 3 etape si pierzand la Viitorul, cumva intram inaintea ultimei etape de pe primul loc. Vestea proasta e ca ultimul meci este in deplasare la Cluj, echipa de pe locul 2 si singura care mai are sanse la titlu in afara de noi. Practic, trebuie sa nu pierdem acolo ca sa devenim campioni pentru prima oara. Si in Cupa avem un meci dificil in deplasare, returul semifinalei cu Sepsi dupa 1-1 la noi acasa. Doua meciuri capitale pentru acest sezon, care pot insemna ca obtinem foarte multe sau nimic. Hai ca se poate!

Venus-Bucureti_-Fixtures253bd3fa499213fd.png

Liga-I_-Profile179e3857863c1384.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy