Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] Mai exista fotbal in Bucuresti 2.0


Muttley

Recommended Posts

Terminam anul groaznicm cu cinci meciuri fara victorie din care ultimele 4 si fara gol marcat. Noroc cu victoria cu FC Arges (care oricum e ciuca batailor) ca ne mai mentinem deocamdata pe locul 12 (loc de baraj). O sa fie o lupta interesanta la retrogradare.

Venus-Bucureti_-Fixturesbdcb7e9f953d07d7.png

Liga-I_-Profile528742c62f971e21.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply
5 hours ago, Muttley said:

Terminam anul groaznicm cu cinci meciuri fara victorie din care ultimele 4 si fara gol marcat. Noroc cu victoria cu FC Arges (care oricum e ciuca batailor) ca ne mai mentinem deocamdata pe locul 12 (loc de baraj). O sa fie o lupta interesanta la retrogradare.

Venus-Bucureti_-Fixturesbdcb7e9f953d07d7.png

Liga-I_-Profile528742c62f971e21.png

Esti la practic la 4 pct de locul 7. sunt sigur ca o sa te salvezi, chiar fara baraj :D.

Link to comment
Share on other sites

Incheiem sezonul regulat cu inca doua victorii obtinute acasa in compania celor de la Sepsi si UTA. Astfel terminam pe 9, cu 28 de puncte, ceea ce inseamna ca intram in play-out cu 14, doar 2 puncte peste Gaz Metan si UTA ce ocupa locurile de baraj si respectiv retrogradare directa. FC Arges pare ca e deja o cauza pierduta si prima formatie care va fi retrogradata daca nu scot un miracol din palarie. In play-off merg Craiova, Viitorul, Astra, Steaua, Dinamo si Sepsi. 

Venus-Bucureti_-Fixturesf21dc9def7d009f4.png

Liga-I_-Profile94cf33cca58ff563.png

Liga-I_-Profile-22ea50b5256884a50.png

Link to comment
Share on other sites

De fiecare data cand vad golden generation la un club cu facilitati slabute cum suntem noi ma gandesc ce e in mintea HOYD cand anunta asta. Dar pana la urma cred ca isi face si el un pic de self-promotion, hai ca am muncit bine anul acesta bo$$ ia uite ce jucatori de valoare ti-am adus. Sa fie primiti, vedem noi la vara cum sta exact treaba.

Gavrila-Marinescu_-Inboxc91343467686155e.png

Link to comment
Share on other sites

Incepem play-out-ul intr-o forma destul de buna, castigand 4 meciuri din primele cinci si pierzand doar la Medias. Din pacate, dezamagirea vine din Cupa Romaniei unde desi am jucat acasa si am folosit cel mai bun 11 am pierdut in sferturi cu Voluntari (pe care ulterior i-am batut in campionat cu 3-0). Era o sansa buna sa ajungem in semifinalele competitiei, dar ne multumim cu faptul ca momentan suntem lideri in play-out si suntem la 7 puncte de baraj si 11 puncte de retrogradarea directa, asa ca obiectivul de ramanere in Liga 1 pare din ce in ce mai aproape.

Venus-Bucureti_-Fixtures807d94ba747bdf42.png

Liga-I_-Profile07a9d81e72f207d1.png

Link to comment
Share on other sites

Daca este vreun cuvant care sa descrie cel mai bine parcursul nostru in acest campionat acela este inconsistenta. In luna Aprilie am reusit performanta da e castiga un singur meci, acasa cu Chindia. Mai sunt doar 4 etape si avem 7 puncte avans pana la locul de baraj, ocupat de un Gaz Metan care ne-a batut 3-0 acasa. Ar trebui sa fie suficient pentru ramanerea in Liga 1.

Venus-Bucureti_-Fixtures8ae67788895ef914.png

Liga-I_-Profilebe46a6a9ecadd320.png

Link to comment
Share on other sites

S-au terminat jocurile din play-offul Ligii 1 si avem o noua campioana - CSU Craiova. Viitorul nu a reusit sa isi apere titlul castigat in sezonul trecut dar merge totusi in Conference League (sau cum s-o mai numi a treia competitie Europeana) alaturi de Steaua, in timp ce Astra asteapata finala de cupa pentru a vedea daca se alatura celor doua.

Liga-I_-Profile864c4434e3c02cde.png

Link to comment
Share on other sites

In ciuda finalului de sezon dezastruos, in care am mai reusit doar sa remizam la CFR Cluj, dar am luat o bataie crunta la UTA, reusim totusi sa ne indeplinim obiectivul, si sa ramanem in Liga 1 inca un sezon. Retrogradeaza direct formatiile  ce au promovat alaturi de noi sezonul trecut (UTA si FC Arges), iar surprinzator un pic Gaz Metan merge la barajul de promovare/retrogradare. 

Venus-Bucureti_-Fixturesb2ba77e5c100bb86.png

Liga-I_-Profilec47734f43f6cd7c7.png

Link to comment
Share on other sites

Echipa care ne-a pastrat sezonul acesta in Liga 1. Era clar ca nu o sa mai putem atinge performantele si cifrele individuale din sezonul trecut, si asta se vede si din faptul ca Herea a fost gogleterul nostru cu doar 8 reusite iar la pase decisive maximul a fost de 7 (Herea cel mare si Cimpanu). Ovidiu Herea si Ghenovici au fost de altfel singurii jucatori care au jucat constant si au avut rating peste 7,00. Din pacate pentru noi Ovidiu si-a anuntat retragerea la finalul acestui sezon, desi cred ca in ciuda varstei inaintate mai putea face fata in Liga 1. Acum urmeaza lunga perioada de cautari a unor jucatori care sa intareasca echipa.

Gavrila-Marinescu_-Inbox814a46425e3c12cc.png

Venus-Bucureti_-Playersb4d4bd728bfbea5c.png

Gavrila-Marinescu_-Inbox-267b73f57f4dc1044.png

Link to comment
Share on other sites

Stai stai, cum adica am urcat in clasamentul coeficientilor asa de mult? Am verificat ce au facut echipele romanesti in sezonul proaspat incheiat si avem urmatoarea situatie:
- Campioana Viitorul, trece pe rand de Flora Talinn, Legia Varsovia si este eliminata de Basel din turul 4 preliminar Champions League. In playofful Europa League trece de Ferencvaros. Ajunge in grupe cu Fiorentina, Viktoria Plzen si Sheriff Tiraspol si termina pe 2. Trece de Gent in primul tur din primavara si apoi pierde cu Leverkusen.
- CFR Cluj, trece pe rand in preliminariile Europa League de Urartu Erevan, Tobol Kostany, Levski Sofia, Apoel Nicosia. Ajunge in grupe cu Getafe, FC Koln si CSKA Moscova, unde termina ultima.
- Steaua elimina in preliminariile EL pe Rabotnicki Skopje, Djurgardens, Legia Gdansk si Borac Banja Luka. Ajunge in grupe cu AC Milan, Krasnodar si Lech Poznan, une termina ultima.
- CSU Craiova, trece in preliminariile Europa League de AC Libertas, Oqzhepets si Aalborg, fiind eliminata de Trabzonspor in playoff.

Gavrila-Marinescu_-Inbox20a811e62444db937.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

nici vorba. suntem in 2035, de vreo 6 ani campioni, de 4 ani in grupele UCL. niciodata n-am reusit sa trec mai departe de grupe, ceea ce e frustrant. am devenit cea mai buna echipa din Ro de departe,. iar campionatul nostru a ajuns sa fie in top, cu jucatori de peste 10 milioane.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kevinluci said:

nici vorba. suntem in 2035, de vreo 6 ani campioni, de 4 ani in grupele UCL. niciodata n-am reusit sa trec mai departe de grupe, ceea ce e frustrant. am devenit cea mai buna echipa din Ro de departe,. iar campionatul nostru a ajuns sa fie in top, cu jucatori de peste 10 milioane.

Da, e un prag foarte greu de depasit. In ultimii 10 ani (de cand joc corect, cand eram tanar mai fentam si ei fair-play-ul), pot sa numar pe degete iesirile din grupele Champions League si cam atat ca performante. Practic Conference League luat cu U Cluj e cea mai mare performanta europeana. Dar cand vad oameni ce iau in 6-7 ani Champions League cu formatii romanesti...

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2020 at 10:46 AM, Muttley said:

In ciuda finalului de sezon dezastruos, in care am mai reusit doar sa remizam la CFR Cluj, dar am luat o bataie crunta la UTA, reusim totusi sa ne indeplinim obiectivul, si sa ramanem in Liga 1 inca un sezon. Retrogradeaza direct formatiile  ce au promovat alaturi de noi sezonul trecut (UTA si FC Arges), iar surprinzator un pic Gaz Metan merge la barajul de promovare/retrogradare. 

Venus-Bucureti_-Fixturesb2ba77e5c100bb86.png

Liga-I_-Profilec47734f43f6cd7c7.png

eu ti-am zis ca o sa te salvezi de retrogradarea fara baraj :D

 

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns la momentul in care vin juniorii la club. Am primit un intake destul de ok, cu un portar si atacant interesant. Iar cand am dat continue in urmatoarea zi - hop, inca un intake??? Ba chiar al doilea mult mai bun decat primul, cu 3 jucatori cu sperante reale de a fi importanti pentru noi. Nu prea inteleg ce s-a intamplat aici...

Gavrila-Marinescu_-Inboxe483a701ddeb392d.png

Gavrila-Marinescu_-Inboxb0d7ccfb03a8fb7c.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy