Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] Mai exista fotbal in Bucuresti 2.0


Muttley

Recommended Posts

Pai ce ai facut Bobita, tocmai acolo sa plece perlele Ligii 1? Si pe maruntisul asta, ce sume sunt astea, nu mai pleaca pe zeci de milioane? Haha. Si noi am avut ceva activitate de transferuri, au venit pe imprumuturi gratis Filip Ilie (Viitorul), Andrei Mitran (Dinamo) si Alexandru Chilili (Voluntari). Au plecat in schimb Alin Stoica si Abdul Nasiru (ambii la Unirea Alba Iulia) si Andrei Ionescu (la FCU Craiova), toti gratis.

Gavrila-Marinescu_-Inbox10681eafd198495a.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Unde putea sa faca o formatie romaneasca cantonamentul de iarna daca nu in Turcia. Totusi nu am pus mare pret pe amicalele de acolo, in care am rotit tot lotul si am apasat pe instant result. Totusi asta nu a avut urmari in campionat unde am debutat ok, 2 victorii clare cu Snagovul si FC Orban SRL Miercurea Ciuc. 

Venus-Bucureti_-Fixtures137b89d10bb94166.png

Link to comment
Share on other sites

De mult nu mi s-a mai intamplat sa am un rating de A+ din partea conducerii. Se pare ca performantele peste asteptari din campionat si faptul ca am adus gratis niste jucatori imprumutati i-au convins ca sunt antrenorul potrivit pentru ei. Fanii (nu stiu exact care, aia 350?) sunt un pic mai pretentiosi se pare, B-. 

Gavrila-Marinescu_-Inboxbcb666ffbb914b90.png

Link to comment
Share on other sites

Luna Martie nu a fost una deosebit de productiva pentru noi. Am pierdut la Resita si am remizat cu ASU Poli si CS Mioveni. Totusi, se pare ca cele doua victorii cu Pandurii si Ripensia au fost suficiente pentru a ne pozitiona pe locul 3, loc de baraj. Cu toate acestea, Rapidul e doar la 1 punct in urma cu doua meciuri mai putin disputate, asa ca pozitia noastra e destul de subreda. Iar Argesul si UTA s-au des la 8, respectiv 6 puncte, cu cate un meci mai putin disputat, asa ca sunt destul de greu de ajuns de catre noi in lipsa unui parcurs aproape perfect.

Venus-Bucureti_-Fixtures9378bd6009199705.png

Liga-II_-Profile3f222a9900b414b8.png

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca programul a fost un pic mai greu, luna Aprilie a fost una mult mai buna pentru noi, terminand cu 3 victorii (Petrolul, Calarasi si FC Sarcina) si 2 egaluri (Rapid si Chiajna). Ce o fi fost in sufletul lui Herea, rapidist declarat, cand a transformat penaltiul cu care am remizat cu ei? Mai mult, pentru ca Rapidul a fost inconsistent in aceasta perioada avem 5 puncte avanas fata de ei (dar si un meci in plus). Mai avem doar 4 etape de disputat si ne apropriem cu pasi repezi de finalul sezonului.

Venus-Bucureti_-Fixturesc345513a45451032.png

Liga-II_-Profilee3e8f22cd9a02d66.png

Link to comment
Share on other sites

Presa care incearca sa faca o cursa cu emotii din promovarea Ligii a 2a. Chiar daca avem meci cu FC Arges in ultima etapa, meciul nostru in plus poate sa fie decisiv, practica daca ei fac chiar si un egal in restanta putem sa ii batem si cu 15-0 ca tot degeaba. Eh, cred ca e bine sa fie un pic de agitatie pe final de sezon, dar eu nu am sperante prea mari la promovarea directa, obiectivul meu fiind sa pastrez locul 3 de baraj.

Gavrila-Marinescu_-Inboxe18f3ee46c4da405.png

Link to comment
Share on other sites

Imi pare un pic bug asa. Nu ca nu am reusit noi promovarea directa, ca la asta ne asteptam, ci ca noi am terminat toate meciurile de jucat dar mai sunt echipe in Liga care au 2 chiar de disputat. E adevarat, clasamentul nu se mai poate schimba semnificativ. Probabil e datorat faptului ca liga a mers cu 19 echipe in ultima varianta 20.4 si de aceea s-au dat un pic programarile peste cap. Concluzia acestei perioade este totusi ca am terminat pe locul 3 in campionat si mergem la barajul de promovare! Promoveaza directa UTA si FC Arges, iar in urma noastra mai raman un sezon in Liga a IIa Rapid, Petrolul si U Cluj.

Venus-Bucureti_-Fixtures132f63c63611f812.png

Untitled2517088309579d61.png

Link to comment
Share on other sites

Ce s-a intamplat in Liga 1? Pai Viitorul a castigat campionatul, Steaua cupa, iar alaturi de cele doua mai merg in cupele europene CFR si Craiova. La capitolul care ne intereseaza un pic mai mult pe noi, si anume playout-ul, Sibiul si Botosaniul retrogradeaza direct, iar Clinceniul ne asteapta in meciurile de baraj pentru promovare / retrogradare. Cred ca ei si Chindia erau formatiile cu care aveam cele mai multe sanse acum depinde de noi sa vedem daca reusim sa concretizam asta.

Liga-I_-Profilec23e9ba33d7ffb8c.png

CSU-Craiova-v-Steaua_-Review63c97736d892ace1.png

Liga-I_-Profile-2ff5830ca36db3023.png

Link to comment
Share on other sites

Inainte de meciurile de baraj am primit mesaje legate de trofeele individuale acordate sezonul acesta in Liga a 2a. Echipa sezonului arata ca echipa tip a celor de la UTA cu foarte putini (3) jucatori inflitrati acolo.

Unul dintre ei este Ghenovici, care a castigat si titlul de Jucatorul Anului cu 9 goluri, 11 pase decisive si o medie a notelor de 7.43.

Claudiu Herea a iesit pe 2 in clasamentul Golgeterilor (cu 15 goluri, dupa Younes Hamza cu 17).

Ovidiu Herea (12 pase) si Ghenovici (11 pase) au iesit pe 2 si 3 in clasamentul Paselor Decisive (dupa Alami cu 13). I

ar Gavrila Marinescu a castigat titlul de Antrenorul Anului (inaintea lui Daniel Pancu si Lazlo Balint).

Gavrila-Marinescu_-Inbox-30d382dcd78ecbdfd.png

Link to comment
Share on other sites

Mansa intai a barajului, meci in deplasare pe Clinceni Arena (da, si mie imi suna ca naiba). Dupa un meci superechilibrat, in care am avut doar posesia un pic mai mult, terminam cu o remiza 1-1 care ne da sperante pentru retur. Oare reusim sa promovam inca din primul sezon? Raspunsul intr-o alta zi ca nu am nervi sa joc si returul acum :)

Clinceni-v-Venus_-Review7bab991c659ae816.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mihai said:

Gândeşte-te că înainte era Stadionul Clinceni - Arena 1

Nu era cu hate comentul ;) Oricum fotbalul romanesc continua sa ma surprinda 😆

23 minutes ago, DragosBox said:

Stress 😬

Stress au copiii astia cu BAC-ul 😁, la noi nu e mare scofala daca mai stam 1 an in Liga 2.

Link to comment
Share on other sites

Cam asa arata performantele individuale si lotul de jucatori care au ajutat la promovarea din acest sezon. Dintre jucatorii importanti pentru noi in acest sezon doar Ianis Stoica nu va continua cu noi (nu doreste sa isi prelungeasca imprumutul), in rest ne pastram cu siguranta toti ceilalti 10 titulari. Asta daca nu aducem ceva mai bun si decidem sa ii vindem pe cei ce nu sunt din Bucuresti. La ce buget micut avem pentru salarii si lipsa totala a celui pentru transferuri, cumva ma indoiesc ca se va intampla asta.

Gavrila-Marinescu_-Inbox149217602f63a163.png

Venus-Bucureti_-Players54a57464e05ac348.png

Link to comment
Share on other sites

Primele semne de crestere a clubului. Sper totusi ca treaba cu stadionul sa lalaie in dulcele stil romanesc pana ce facem un pic mai multe finante ca altfel o sa ne trezim cu un stadion de 1-2.000 de locuri fara mari posibilitati de upgrade. 

Gavrila-Marinescu_-Inbox-24e74a327a29f852c.png

Gavrila-Marinescu_-Inbox041777b19a4910e9.png

Link to comment
Share on other sites

Nu am platit niciun ban pe jucatori in aceasta vara, aducand doar jucatori liberi de contract sau imprumuturi gratis sau pe jumatate de salariu. Sunt increzator ca suntem suficienti de competitivi pentru ramanerea in Liga 1, mai ales cu un prim 11 destul de experimentat, in formatia: Gavrilas - Calintaru, Cazan, Plamada, Sava - Ghenovici, Toma - Kanda, Ov. Herea, R. Ion - Cl. Herea. Majoritatea au cochetat cu Liga 1 asa ca nu ar trebui sa fie un soc asa de mare intalnirea cu aceasta competitie. Mai mult de salvarea de la retrogradare nu ne propunem in acest sezon, dar nici nu o sa ne dam la o parte din cupa daca o sa avem parte de trageri usoare la sorti.

Venus-Bucureti_-Players22904b8f16998381.png

Venus-Bucureti_-Players-240ebdedd1dcd5049.png

 

1 hour ago, kevinluci said:

si cum arata winger-ul?

Nimic deosebit, dar suficient de bun incat Steaua sa ni-l ia fara sa avem vreun cuvant de spus la finalul perioadei de transferuri. Suntem un pic inainte in joc fata de povestea de aici :)

Flaminzeanu-20a_-Profile0045de365de63256.png

Gavrila-Marinescu_-Inboxe7f476d1ce800e5d.png

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca in primele 8 etape de campionat am avut meciuri cu CFR, Craiova, Viitorul, Steaua si Dinamo, cred ca parcursul nostru este mai mult decat onorabil. Am batut acasa pe FC Arges in mod clar si categoric si pe Poli Iasi foarte norocos cu un gol in minutul 92. De asemenea, surprinzator am reusit sa castigam total nemeritat la Clufj cu CFR, si am mai scos remize cu Dinamo si Viitorul acasa. In schimb formatiile de pe primele 2 locuri (Steaua si Craiova) ne-au aplicat niste corectii bune (1-4, 0-5).

Venus-Bucureti_-Fixtures01cf4b0110e8cc53.png

Liga-I_-Profilee4e826edbbae962d.png

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ne-am bucurat un pic prea repede de un parcurs foarte bun in Liga 1, pentru ca in lunile Septembrie si Octombrie nu am reusit sa mai castigam niciun meci de liga. Am remizat cu Voluntari, Gaz Metan si UTA si cam asta a fost. Am reusit totusi sa trecem doua tururi de cupa dupa meciuri cu Poli Iasi (castigat la penaltiuri 14-13) si Petrolul. Ne asteapta o iarna grea in continuare pentru ca in afara de FC Arges care pare ca a pierdut batalia restul formatiilor sunt acolo la 2-3 puncte (iar CFR sigur va urca mai sus).

Venus-Bucureti_-Fixturesbd76d9a0b48cf1e9.png

Liga-I_-Profilef37b5bdecd3e12e2.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy