Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Discord: https://discord.gg/PWdRBWP

Sign in to follow this  
Cdu92

[RO][AS Recolta Ciocile] Liga 5 Brăila

Recommended Posts

După cum v-ați dat seama din titlu, am început o carieră în Liga a 5-a din Brăila. Echipa aleasă este AS Recolta Ciocile, pe care o voi numi în continuare ASRC. 

Îmi doream să încep această carieră de când am aflat că @il muce și @Raulic au lansat ultima versiune a activatorului dar din păcate abia acum am reușit acest lucru. Nu știu pe câte sezoane se va întinde deoarece stau prost cu timpul, fiind unul dintre puținii care încă mai merg la lucru în aceste zile.

Cum am ales această echipă? Voiam neapărat să încep în Liga 5, nu 6 sau 7, nici 4. Ăsta e "challenge-ul" pe care mi-l doresc. 

Deci ați înțeles de ce am ales Liga a 5-a, dar echipa? Pentru amuzament: "Bă, parcă ești țăran de la Ciocile!" - e o remarcă foarte des întâlnită în județul Brăila.

eBK5ggR.png

Ciocile este un sat în județul Brăila, Muntenia, România, reședință a comunei cu același nume. Satul Ciocile, cu o populație de aproximativ 2500 locuitori, este localizat la granița dintre județele Brăila și Buzău. Activități specifice zonei: cultura plantelor, creșterea animalelor, extracții de țiței și gaze naturale.

V29BBpc.jpg

LfhWvt8.png

AS Recolta Ciocile este o echipă de fotbal din localitatea Ciocile, județul Brăila. Acest club evoluează în Liga a 5-a și a fost re-înființat în 2002. 

ASRC este un club de "tradiție" în ligile inferioare brăilene, cea mai mare performanță fiind promovarea în Liga a 4-a.

czzc13E.jpg

O parte din fotbaliștii echipei Recolta Ciocile din anii 1978 -1979

Stadionul Comunal din Ciocile este locul unde echipa ASRC își dispută meciurile de pe teren propriu. Acesta are o capacitate de aproximativ 100 de locuri.

Z9iL8MK.jpg

ioIxzEi.png

COMPONENȚA LIGII 5 BRĂILA

QB05IRW.png

Imi place maxim precizarea aia: Braila, Muntenia, Romania. Doar un brailean (si poate un buzoian) simte nevoia de apartenenta la muntenia :)) Forza Ciocile! (aiurea suna).

On 4/20/2020 at 6:50 PM, Muttley said:

Imi place maxim precizarea aia: Braila, Muntenia, Romania. 

Păi așa am învățat și la școală, la geografie.

On 4/20/2020 at 8:55 PM, yogibeer said:

Ce tot te iei de ei, ei nu e oameni sau ce?

On 4/21/2020 at 11:03 AM, kevinluci said:

e moldoveni, nu e oameni.

Moldova e de la Galați în sus. :)  Dar nu e problemă, am foarte mulți prieteni moldoveni și ca om născut în Brăila, nu am cum să nu recunosc că avem influențe moldovenești. 

Dar când mergeam în Galați sau în Focșani, observam imediat graiul moldovenesc cu expresiile lui aferente și obiceiuri care la noi nu sunt. Deci e o diferență... nu putem fi băgați in aceeași oală.

LfhWvt8.png

Septembrie Update

Am reușit să încropim un lot cu jucători adunați de pe unde am apucat și ne-am pus la treabă. N-are rost să menționez vreun jucător pentru că nu a auzit nimeni de ei, singurul mai cunoscut fiind Marius Bîrsan, fost jucător la Voluntari parcă. Tot el a înscris acest gol frumos: 

Îmi plac contractele de amatori, când unul face figuri, îl dau afară fără prea multe explicații... 😈 

Ca și joc, sunt super-mulțumit, defilăm în campionat și în Cupa României județeană. N-am o tactică specială, 4-2-3-1 Possesion, cu instrucțiunile "by default". Nu cred ca la nivelul ăsta trebuie să fac ceva special pe acolo, bat ai mei tot ce prind! 😅

TovPgDn.png

ioIxzEi.png

wHwRpnH.png