Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Câinii roșii


TheRobert

Recommended Posts

10 hours ago, Muttley said:

Nu prea inteleg de unde ai avut 40 de milioane de cheltuit pe jucatori in iarna celui de al doilea sezon, daca patronul ti-a dat doar 11. 🤔

Eu sunt mai zgarcit, nu as fi dat niciodata 25 de milioane pe un jucator, mai ales unei rivale din campionatul intern.🤑

Pentru cei doi de la Viitorul nu am plătit încă toți banii, deocamdată pe Gabor am dat 2.5M, urmând să mai dau în urmatorii 3 ani câte 2.5M ca suma să ajungă la 10M, iar pe Balla N'diaye am dat acum doar 3.4M, urmând în urmatorii 3 ani să mai dau bani încât suma să ajungă la 25M.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Am terminat sezonul regulat pe primul loc, la 3 puncte de locul 2.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Am mai adus un singur jucător, pe Maurizio Ricci de la CFR Cluj, pe 3M, dar acum am plătit doar 1M, jucător pe care l-am împrumutat la Dunărea Călărași.

Veniri.png

Nu am mai vândut pe nimeni, doar am dat încă 4 jucători împrumut cu tot cu Ricci.

Plecri.png

MaurizioRicci.png

Am uitat să vă arăt ce am făcut la națională în Nations League.

Păi am luat locul 3, la un punct de primul loc, într-o grupă cu Irlanda, Israel și Scoția.

RezultateRomania.png

ClasamentNationsLeague.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul 2020-2021. Am câștigat atât campionatul, cât și Cupa României. Supercupa României va fi împotriva rivalilor de la FCSB și sper că în acest an voi lua și Supercupa și voi reuși din nou o calificare în grupe, și dacă pic într-o grupă accesibilă să iau și locul 3.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

În Liga 2 au retrogradat direct FC Argeș și FC Botoșani, iar Petrolul Ploiești a pierdut la baraj.

ClasamentLiga1.png

Din Liga 2 au promovat direct Gaz Metan Mediaș și Academica Clinceni, iar la barajul de promovare a promovat Turris Turnu Măgurele.

ClasamentLiga2.png

Echipa a doua a promovat în Liga 2.

ClasamentLiga3Seria2.png

Echipa U19 a avut o performanță remarcabilă în UEFA Youth League, unde a ajuns până în sferturi, unde a fost eliminată de Manchester United, care a câștigat competiția.

RezultateDinamoU19.png

UEFA Champions League a fost câștigată de Liverpool împotriva celor de la Atletico Madrid.

UCL.png

UEFA Europa League a fost câștigată de Chelsea, împotriva, surpriză, Shakhtar, echipă cu care am fist în grupele UCL. Putem spune că am făcut egal cu finalista UEL la ei acasă.

UEL.png

Bugetul de transferuri este de 11M dar nu știu pe cine să aduc.

Buget.png

Link to comment
Share on other sites

M-am calificat a doua oară consecutiv în grupele UCL, după ce în turul 1 am eliminat Valur cu 6-0 la general, în turul 2 Young Boys cu 3-0 la general, în turul 3 Qarabag cu 7-3 la general și în play-off pe Copenhaga cu 5-2 la general. În grupe vom juca cu Valencia, Inter și OL. Supercupa României am pierdut-o în fața FCSB-ului, cu 4-3. În campionat suntem pe locul 2, pe primul loc fiind Sepsi OSK, din nou. In Liga 1 we are on the 2nd place, on the first place being Sepsi OSK, again.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Am făcut și niște transferuri:

Veniri.png

Pe Odriozola și Orsino nu am dat atâția bani acum, ci voi plăti în următoarele 3 sezoane toți banii, deoarece bugetul a fost de 11M.

O să vă arăt doar jucătorii importanți și cei cu potențial (defapt toți au fost tineri, dar cu unii m-am înșelat în privința potențialului).

IgnacioOrsino.png

El este titular în meciurile din UCL, în Liga 1 îl țin pe bancă, deoarece nu vreau să risc ceva.

FernandoOdriozola.png

Aceeași situație ca la portar.

LizandroFernandez.png

GoranDraskovic.png

Noroc cu Europe Conference League, nu sunt singurul care trebuie să care coeficientul țării.

CSU Craiova:
Ei s-au făcut de răs fiind eliminați de Beroe în turul 2.

RezultateCSUCraiova.png

FCSB:
AU trecut în turul 2 de Dinamo Brest cu 6-1, au trecut în turul 3 de Randers cu 2-1 și în play-off au trecut de Lechia cu 4-2. Aproape că și-au spălat rușinea de anul trecut, când au fost eliminați de Kristiansund în turul 1.

RezultateFCSB.png
Ei au picat cu Lech Poznan, Real Sociedad și Astana.RezultateFCSB.png

CFR Cluj:

EI au trecut de Zilina în turul 2 cu 6-2, de Vardar în turul 3 cu 5-1 și de Legia în play-off cu 4-2.

RezultateCFRCluj.png

Au picat în grupă cu Groningen, Steaua Rosie Belgrad și Olympiakos.

ClasamentCFRCluj.png

Acum sunt live cu cariera pe YouTube:

 

Link to comment
Share on other sites

La finalul lunii septembrie suntem pe primul loc în campionat și am jucat două meciuri în UCL. Cu Valencia și Inter. În primul meci, cu Valencia am jucat acasă. În minutul 33 avem aut. Centrăm în careul advers, iar Luca Gabor, tânărul jucător român adus pe 10M de la Viitorul lovește mingea cu capul, peste portarul celor de la Valencia și înscriem, 1-0. În minutul 62 cei de la Valencia au corner. Balla N'Diaye lovește cu capul, mingea ajunge la Ahmed Bani, care trimite mingea foarte frumos la Louis Munteanu, care avansează, scapă 2vs1, ajung și ceilalți jucători în fața porții, Louis Munteanu șutează, în portarul advers, mingea sare la Diego Fabbrini care trimitea mingea în poartă, cu poarta jumătate goală. A fost un gol aproape lafel de frumos ca golul 3 al României cu Argentina din 1994, gol care a fost desemnat cel mai frumos gol de pe contraatac dacă nu mă înșel. După aceea am avut meci cu Inter, la Milano. În minutul 28 Inter are lovitură liberă, pe care o bate Eriksen. Eriksen centrează în careu, Lukaku lovește mingea cu capul, iar Maitland-Nilsen împinge mingea în poartă, dar acesta era în offside, iar golul este anulat. În minutul 49 avem prima ocazie, dar nu reușim să înscriem. Însă, în minutul 60 avem din nou aut. Curcio centrează în careu la Alexandru Pasăre, care o dă înapoi la Curcio. Curcio îl driblează pe Maitland-Nilsen, intră în careu, pasează la Louis Munteanu, iar Louis MUnteanu dintr-un voleu senzațional înscrie unicul gol al partidei. Astfel câștigăm cu italienii și suntem pe primul loc, cu 6 puncte din 6 puncte posibile în UCL. În Cupa României am eliminat Csikszereda cu 1-0.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentDinamo.png

Celelalte echipe românești au jucat în Europe Conference League.

CFR Cluj a pierdut cu 3-1 împotriva Olympiakos în deplasare și cu Groningen a pierdut cu 3-2 și este pe ultimul loc.

RezultateCFRCluj.png

ClasamentCFRCluj.png

FCSB a făcut egal cu Real Sociedad, 1-1 și a pierdut cu Astana, 1-0 și este pe ultimul loc.

RezultateFCSB.png

ClasamentFCSB.png

Eu sunt live chiar acum cu această carieră:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am terminat anul 2021 și suntem pe primul loc la egalitate de marii rivali. În UCL am obținut locul 3, fără să mai reușim o victorie, iar în UEL vom juca cu Nice, de care cred că putem trece. 

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentDinamo.png

UEL.png

Maine voi reveni, cu un live special, deoarece este ziua mea, dau detalii despre live maine

Link to comment
Share on other sites

Din play-off am câștigat toate meciurile de până acum, iar în Cupa României am eliminat Rapid în sferturi și suntem pe primul loc la 7 puncte distanță de Viitorul, locul 2.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

De la națională mi-am dat demisia, deoarece nu am făcut prea multe.

În perioada de transferuri am adus niște jucători noi.

Veniri.png

Edward Herrera:

EdwardHerrera.png

Christian Restrepo:

ChristhianRestrepo.png

Johan Lopez:

JohanLopez.png

Marko Petkovic:

MarkoPetkovic.png

Ignacio Rodriguez:

IgnacioRodriguez.png

Marcel Sobottka:

MarcelSobottka.png

De plecat au plecat câțiva jucători:

Plecri.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul pe primul loc, la 12 puncte de locul 2 și am câștigat Cupa României.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Sezonul acesta care vine, câștigătoarea Ligii 1 va juca în turul 2 UCL, locul 2 tot în turul 2 UCL, câștigătoarea Cupei României în turul 3 UEL, locul 3 și locul 4 în turul 2 Europe Conference League.

Coeficient.png

Transferuri:

Transferuri.png

Gerard Andre:
GerardAndre.png

Juan Martin Sancho:

JuanMartinSancho.png

Alexi Pitu:

AlexiPitu.png

Florinel Avramescu:

FlorinelAvramescu.png

Ubiratan:

Ubiratan.png

Mai mulți jucători tineri de la echipă:

IgnacioOrsino.png

MArcoSorrentino.png

BallaNdiaye.png

ChristhianRestrepo.png

FernandoOdriozola.png

LucaGabor.png

LouisMunteanu.png

LizandroFernandez.png

JohanLopez.png

MarkoPetkovic.png

 

Link to comment
Share on other sites

Sunt la începutul lunii august. În campionat sunt cum m-am obișnuit pe primul loc, la un punct de locul 2, cu un meci mai puțin, deoarece acum se joacă meciuri și în timpul săptămânii, pentru că este Campionatul Mondial din Qatar. În UCL am trecut în turul 1 de Linfield cu 10-1 la general, în turul 2 am trecut de Astana cu 6-0 la general după ce am făcut 0-0 la Nur-Sultan și 6-0 la București, iar în turul 3 am jucat doar primul meci, cu PAOK, în care am făcut 0-0 și sper să fie lafel cum a fost și cu Astana.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

În play-off vom juca cu câștigătoarea dintre Levski Sofia și Copenhaga, dacă ne vom califica. De Copenhaga am trecut și anul trecut.

UCL.png

FCSB a trecut în turul 2 de Stromsgosedts.

RezultateFCSB.png

CSU Craiova a eliminat Kistiansund, echipă care a eliminat-o pe FCSb cu câțitva ani în urmă.

RezultateCSUCraiova.png

Viitorul a eliminat Ordabasy.

RezultateFCViitorul.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Anul acesta nu am reușit să ne calificăm în grupele UCL, după ce în turul 3 am fost eliminați de PAOK, va trebui să ne mulțumim cu grupele UEL, unde vom juca cu AS Monaco, Beșiktaș și Hapoel Beer-Sheva. Cred că putem lua locul 2, dar nu m-ar deranja nici locul 3 să jucăm în Europe Conference League.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentDinamo.png

FC Viitorul a fost eliminată în turul 3 de Luzern.

RezultateFCViitorul.png

FCSB a eliminat în turul 3 pe Neftici Baku, iar în play-off pe Maccabi Tel-Aviv și va juca în grupele Europe Conference League cu Wolfsberg, Gent și Omonia.

RezultateFCSB.png

ClasamentFCSB.png

CSU Craiova eliminat Basel în turul 3, însă în play-off a fost învinsă de Brondby la penalty-uri.

RezultateCSUCraiova.png

Acum sunt live cu această carieră pe Youtube, dacă vrei să te uiți:

 

Link to comment
Share on other sites

La finalul lunii septembrie suntem în continuare pe primul loc cu maximul de puncte, iar în UEL suntem pe locul 2, cu 6 puncte din 9 posibile, după două victorii la scor cu Maccabi Beer Sheva și Beșiktaș și o înfrângere la limită cu AS Monaco.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentDinamo.png

Acum sunt live cu această carieră:

 

Link to comment
Share on other sites

Reușim să luam locul 2 în grupele UEL, deși eu voiam să pierd ultimul meci cu 5-0 să ajungem în Europe Conference League, deoarece m-am uitat puțin peste echipele de acolo și Shakhtar este singura care ne poate pune probleme. Aici mai mult de optimi nu cred că putem trece.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentDinamo.png

În runda următoare vom juca cu Sporting, acasă, dar nu înțeleg de ce jucăm doar un meci. Dar este bine așa, că poate câștigăm meciul, mai ales că jucăm acasă.

UEL.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Suntem neînvinși în Liga 1, după 20 de etape, și am bătut recordul de victorii consecutive deținut de Steaua, între iunie 1988 și octombrie 1988, care avea 18 victori consecutive. Acum avem 22 de victorii consecutive, cu tot cu meciurile din sezonul trecut.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Balla N'diaye a fost inclus în cel mai bun 11 al Africii, și a fost chiar numit cel mai bun fundaș african, și pe bună dreptate, deoarece evoluează extrem de bine.

Celmaibun11alAfricii.png

CeimaibunijuctoriAfricani.png

Link to comment
Share on other sites

Terminăm sezonul regulat pe primul loc, deși pierdem două puncte, un egal făcut împotriva celor de la FC Botoșani. Totuși, terminăm sezonul regulat cu 76 de puncte din 78 posibile, și intrăm în play-off cu 38 de puncte, la 12 puncte distanță de CSU Craiova, locul 2. Mai avem nevoie de 9 puncte și batem recordul stabilit tot de Dinamo, în sezonul 1999-2000. În Europa League am jucat doar un meci, deoarece în acest sezon până în sferturi dacă nu mă înșel nu se joacă decât un meci, iar meciul cu Sporting jucat acasă a fost câștigat cu 1-0, gol dat de Luca Gabor la ultima fază, în minutul 90+4 și reușim calificarea în a doua rundă UEL, unde vom juca împotriva celor de la Bayer 04, campioana din Bundesliga de acum două sezoane, în deplasare. Sper să trecem de ei.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentLiga1.png

UEL.png

În această perioada de transferuri am adus 3 jucători, am vândut un jucător și am dat 5 jucători ca împrumut.

Veniri.png

Plecri.png

Tome Tosic:

TomeTosic.png

Florin Biro:

FlorinBiro.png

Sorin Chirciu:

SorinChirciu.png

Link to comment
Share on other sites

Am luat titlul în etapa 5 în Liga 1, chiar împotriva FCSB-ului, unde am reușit un egal. În UEL am eliminat Bayer 04 la ei acasă cu 2-1, iar în sferturi vom avea meci foarte greu cu Monaco, cu care am fost în grupă, dar eu cred că ne vom lua revanșa. Singurele echipe mai bune decât Monaco din UEL părerea mea sunt Borussia Dortmund și Arsenal. Oricum, de când am trecut de grupe eu credeam că ajungem în sferturi cel puțin, și uite că am făcut-o.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

UEL.png

Acum sunt live cu cariera aceasta:

 

Link to comment
Share on other sites

Terminăm Liga 1 pe primul loc, iar în ultima etapă trimitem FCSB în turul 2 UCL, iar dacă îi băteam se ducea Viitorul. Încă mă întreb cum am putut să pierdem cu FCSB când dacă făceam egal îi lăsam afară din UCL. Din UEL am fost eliminați de AS Monaco cu 3-1 la general, dar măcar am ajuns până în sferturi. Vine acum perioada de transferuri și fac achiziții bune și poate trecem de grupele UCL. Problema este că degeaba avem buget de 16M de euro, dacă la balance suntem pe minus cu 18k. Nu putem cheltui acum mai mult de 5M.  Mai am de jucat finala Cupei României și termin sezonul.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Youth Intake-ul nu a fost deloc bun, nu știu ce bătea câmpii HoYD-ul meu că sunt o viitoare generație de aur.

YouthIntake.png

Sunt live chiar acum cu această carieră:

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy