Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO] - Cu Dacia spre Liga 1


Roby

Recommended Posts

                                                                                                                                                   57030612.png

 

Imi pare rau ca nu am inceput storyul mai devreme dar nu eram sigur ca voi fi destul de motivat incat sa joc atat de mult si nu voiam sa abandonez prea repede. Am terminat aseara al treilea sezon asa ca voi incerca sa fac un rezumat scurt asupra fiecarui sezon intrucat as vrea sa pot  face updateuri in timp real. 


Dupa cum bine spune si titlul, voi incerca sa ajung cu Dacia in prima liga. Nu cu logan ori duster ci cu Dacia Orastie, echipa locala pentru care am evoluat la nivel de juniori si pe care as vrea sa o duc pe culmile gloriei.

Clubul a fost infiintat in 1935, dizolvat undeva prin 2008 dupa ce "investitorul" a dat ortul popii iar fiica acestuia a decis sa mute toata echipa la CFR Simeria si reinfiintat un an mai tarziu daca bine imi amintesc sub numele de Dacicus Orastie. In 2016 dupa un an de inactivitate, mai multi dintre jucatorii din oras au decis sa reinfinteze echipa si sa o numeasca din nou Dacia Orastie.

Cea mai mare performanta din istoria clubului este castigarea Ligii a treia in sezonul 74/75 iar cea mai buna clasare este locul 11 in Liga 2 un an mai tarziu. 
Misiunea mea nu va fi deloc una usoara, evident suntem amatori, stadionul este vechi si are o singura tribuna care gazduieste 1000 de persoane, vreo 100 de scaune iar restul sunt niste banci din lemn, antrenamentele se fac pe acelasi teren pe care vom sustine si meciurile. La nivel de juniori facilitatiile sunt atat de slabe incat nici nu suntem inscrisi in vreo competitie asa ca voi fi nevoit sa creez tot felul de turnee in incercarea de a produce cativa juniori demni de prima echipa.

                                                                                 Stadionul_Dacia_(Or%C4%83%C8%99tie).jpg

 

 

Sezonul 1 

Nu ar avea sens sa va arat echipa pe care am reusit sa o incropesc pentru ca un singur jucator se mai afla in lotul actual din perioada aceea. Am terminat campionatul regulat pe prima pozitie, dar ultima etapa din playoff ne gaseste pe locul secund iar singura noastra sansa de a promova este ca Inter Petrila sa se incurce in deplasare la Aurul Brad si noi sa castigam cu Soimul Baita, acasa. Cred ca a fost una dintre cele mai tensionate momente de cand joc FM. Inter Petrila remizeaza 0-0 in ultima etapa si noi castigam 4-0 ceea ce ne trimite direct la barajul de promovare. Titlul s-a decis in ultima etapa si fortuna ne-a zambit. Nu ma consider o persoana prea norocoasa dar chiar cred ca zeii fotbalului ne-au vrut la barajul asta 🙃

 

Barajul de promovare impotriva celor de la ACS Rapid Buchin, castigatoarea Ligii a4-a Caras Severin. Anticipam un meci greu dar dubla s-a terminat cu un nimicitor, 18-2. 11-1 acasa, reusind si victoria cea mai mare din istoria clubului. Ati citit bine, 18-2. 

baraj-promovare.png
 

SUNTEM IN LIGA A3A.

clasament-s1.png

In Cupa Romaniei Hunedoara am trecut pe rand de Inter Petrila 2-0,  Soimul Baita 1-0, 4-0 cu Universitatea Petrosani in semifinale iar finala am castigat-o 1-0 in deplasare la Retezatul Hateg.

2 trofee in primul sezon. Hmm, bun inceput :D

Sezonul 2

Nimeni nu prea ne da sanse mari in Liga 3a. 10 victorii, 4 egaluri si o infrangere la finalul lunii noiembrie si Craciunul ne prinde pe un nesperat loc 1. Din pacate dupa lunga pauza de iarna, am reusit sa mai castigam abia 5 meciuri. 5 egaluri si 5 infrangeri. Lupta a fost una stransa, in 4. Industria Galda, Soimii Lipova, ACS Poli Timisoara si noi, toate luptam pentru promovarea in Liga secunda. 

Aveam nevoie de un rezultat pozitiv in ultima etapa in deplasare la Lipova si speram ca Galda sa se incurce. Galda remizeaza nesperat impotriva deja retrogradatei Lunca Teuz dar noi pierdem in deplasare la Lipova. 2 sezoane la rand in care titlul se decide in ultima etapa insa de data aceasta nu am mai fost la fel de norocosi. O victorie in ultima etapa ne ducea in Liga 2. Obiectivul nostru era sa fim competitivi, in niciun caz sa promovam asa ca locul 2 in primul sezon de Liga 3 ma multumeste. In Cupa Romaniei am fost eliminati in turul 2 de catre Vulturii Farcasesti iar in Supercupa Romaniei Hunedoara, Inter Petrila ne-au acordat un usturator 1-3 in fata propriilor fani.

 

clasament-s2.png

 

Sezonul 3

Incepem sezonul 3 cu sperante mari, obiectivul fiind clasarea in primele 4 locuri. Probleme mari de efectiv, nimeni nu vrea sa vina iar cine vrea sa vina nu e multumit de plafonul "salarial" pe care il avem. Si spun "salarial" pentru ca putem oferi doar contracte part-time, intre timp devenind semi-profesionisti. cam 150 euro pe meci plus niste bonusuri de gol sau clean sheet.

Am decis sa formez un lot de 25 de jucatori dintre care 17 au fost imprumutati de la echipe din prima si a doua liga. Jucatori tineri, in mare parte regeni.

Dupa un inceput dezamagitor cu 2 puncte in 4 etape am facut niste schimbari tactice care au dat roade. Cu siguranta problema era si faptul ca nu exista chimie intre jucatori, fiind nevoit sa fac schimbari masive de efectiv in vara premergatoare sezonului al treilea.

Viitorul Targu-Jiu, proaspat retrogradata se dovedeste a fi un adversar mult prea bun pentru noi si castiga lejer campionatul iar noi reusim o noua clasare pe locul secund. Nu ma plang, am indeplinit obiectivul propus de conducere dar din pacate nu am reusit nici anul acesta vreo performanta majora in Cupa Romaniei, fiind eliminati repede, in turul secund de catre Unirea Alba Iulia la penaltyuri dupa ce ne-au egalat la 2-2  in ultimul minut.

clasament-s3.png

 

In urmatorul update voi prezenta mai detaliat si lotul cu care incercam promovarea spre liga secunda. Pana atunci... Dacia, lupta Dacia :D 

Link to comment
Share on other sites

Sezonul trecut am avut parte de un youth intake promitator. Nu cu jucatori senzationali dar cu siguranta peste tot ce am avut pana acum. Un anume Dragos Jula isi face debutul in Liga 3 cu 3 goluri si 1 assist in 7 meciuri la 16 ani, ceea ce imi da sperante si ma gandesc deja ca o sa luam ceva bani pe el in momentul in care clubul o sa devina profesionist. De asemenea, Adrian Negrean debuteaza si el in liga 3 si devine cel mai tanar marcator din istoria clubului, Denis Onescu bifeaza si el 3 meciuri la prima echipa. DIn pacate, nu stam prea bine cu banii, clubul are datorii de 80.000 de euro deoarece patronul nostru crede ca este mai bine sa investeasca in prostii decat sa faca clubul profesionist. Cred ca asta e urmatorul pas, altfel nu vad cum ne putem autofinanta in vreun fel. Dragos Jula este ademenit de un salariu de 6k/an de catre FC Arges. Sper ca ceilalti juniori sa nu fie curtati de catre alte echipe deoarece nu vad cum am putea sa ii oprim din a pleca. Problema nu e ca pleaca ci mai degraba ca pleaca pe nimic. 

In sezonul urmator ne vom baza pe Negrean, Onescu si Muresan, toti 3 vin de la propria academie.

 

Jula aka Iuda

Dragos-Jula.png

Negrean

Negrean.png

Onescu

onescu.png

Muresan

muresan.png

 

 

 

 

momentan sunt in pre-sezon, inca definitivez lotul. Dupa terminarea amicalelor o sa postez lotul complet.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate i-am pierdut si pe Negrean si pe Muresan. E enervant ca intr-un sfarsit am si eu parte de niste juniori decenti si imi sunt furati practic de catre echipe care le pot oferi salarii si conditii mai bune. Asta e, mergem mai departe. 

Am avut parte de un presezon bun inainte inceperii celui de al patrulea sezon. 

presezon.png

Am jucat si primele 2 tururi de Cupa Romaniei si am reusit sa castigam cu 2-0 impotriva celor de la CS Ineu si 1-0 contra celor de la ACS Poli Timisoara. Am reusit sa definitivez lotul si consider ca avem o sansa reala anul asta in conditiile in care din liga secunda am primit cel mai slab adversar posibil si anume castigatoarea ligii a treia in seria noastra de anul trecut, Industria Galda. Am evitat Dunarea Calarasi, Minaur Baia Mare, Metaloglobus si Chiajna deci consider ca se putea mai rau decat Galda. 

 

Astia suntem, cu astia defilam...

 

Portari 

 

Bogdan Lupu 

Lupu.png

Titularul nostru anul trecut, venit imprumutat de la  Sibiu, am reusit sa prelungim intelegerea pe inca un an dupa ce a impresionat sezonul trecut. Chiar daca are abia 20 de ani, ma bazez pe el sa ne apere buturile si in acest an. Regen produs al celor de la Ardealul

Alexandru Tanase

Tanase.png

Adus pe 3 saci de cartofi si un vitel de la ACS Zarnesti deoarece aveam nevoie de o rezerva decenta pentru Lupu. Tanase a reusit sa impresioneze la Zarnesti in liga a patra, avand 74 de meciuri si doar 31 de goluri primite.

 

Fundasi

Laurentiu Corbu

Corbu.png

Fundas titular pe partea dreapta, adus in iarna anului trecut de la Chindia. M-a surprins faptul ca a vrut sa vina la Liga 3, nu pot sa zic ca are niste atribute extraordinare dar cu siguranta e bun pentru nivelul la care ne aflam momentan

Slobodan Lucic

lucic.png

Adus la inceputul sezonului trecut, titular de drept pana in iarna cand s-a ivit ocazia de a il aduce pe Corbu. Batran si slabut pe partea fizica dar cred ca inca poate fi o solutie.

 

WIlsson Owusu

owusu.png

Titular incontestabil pe partea stanga, un jucator exponential in sezonul precedent cand a fost adus imprumutat de la UTA. Din fericire am reusit sa ii prelungim imprumutul pentru inca un an. 29 de meciuri, 5 goluri si 14 assisturi. Bun pe centrari cat si pe viteza, ma astept la inca un sezon bun din partea lui. Imi place ca e versatil, poate fi folosit atat ca fundas stanga cat si ca banda. 

Andrei Apetrei

apetrei.png

Rezerva lui Owusu, deja in al treilea an la noi. A reusit sa bifeze 29 de meciuri in 2 ani, nu a impresionat dar nici nu a avut pretentia sa fie titular vreodata. Un jucator muncitor pe care ne putem baza in situatii de criza. 

 

Adrian Chirila

CHIRILA.png

Venit imprumut acum 2 ani de la Sibiu, am reusit sa ii prelungim si lui intelegerea pe inca un an. Aparut la academia sibienilor in 19/20, adus imprumut la Orastie unde in primul sezon a evoluat doar la juniorii nostri, in cel de-al doilea sezon a explodat pur si simplu si a bifat 28 de partide reusind sa inscrie si 4 goluri. Ma voi baza pe el in sezonul acesta.

Cristian Melinte

melinte.png
 

Deja la al treilea an la noi. Chiar daca are o varsta si sta cam prost pe partea fizica, ma voi baza in continuare pe el. Un jucator cu un CV impresionant pentru liga a treia cu apariti pentru Uta, Palermo, Piacenza, Petrolul, Astra, Chiajna, Poli Timisoara si Poli Iasi. Este si capitanul nostru.

Diogo Bianchi

bianchi.png

Un portughez de 25 de ani, adus de la Rio Ave. Un fundas central inalt si puternic cu 60 de aparitii in liga secunda a portugaliei.

 

Arthur Craciun

craciun.png

Un fundas central adus imprumut pentru acest sezon de la U Cluj, inalt si puternic dar slab pe tackling. Cred ca va fi un om important in acest sezon pentru noi

 

Vladut Stefanescu

stefanescu.png

Un produs al celor de la Viitorul, adus imprumut de la Csikszereda, prezinta mai mult o optiune de urgenta. 

 

Mijlocasi

Soma Casaidi 

casaidi.png

Un om de baza si in sezonul trecut, venit sub forma de imprumut de la Csikszereda, am reusit sa ii prelungim acordul si pentru actualul sezon. Un mijlocas ambitios si determinat care a reusit sa bifeze 29 de aparitii pana acum.

Marian Peres

peres.png

Un produs al celor de la Minaur Baia Mare in sezonul 19/20, este si el la al doilea an sub forma de imprumut la noi. Tanar, muncitor, cu o viziune si o tehnica excelenta.

Bogdan Moldovan

moldovan.png

Si el tot sub forma de imprumut. Venit la noi de la Chindia anul trecut, am reusit sa mai prelungim cu un an intelegerea, nu e impresionant dar va fi considerat o optiune de criza.

Georgi Karakashev 

kara.png

Adus sub forma de imprumut din Bulgaria, titular pe postul de mijlocas central. Un box-to-box decent mai ales pentru nivelul Ligii a treia. Sper sa fie un succes.

Nikolay Dyulgerov

dyulgerov.png

Dupa cum v-am obisnuit, un alt imprumut. Venit si el tot din Bulgaria. Slabut fizic dar foarte muncitor si curajos.

Denis Onescu

onescu.png

Un jucator tanar, aparut la academia noastra in acest sezon. Nimic spectaculos dar sper ca poate progresa.

Sebastian Mailat

mailat.png

Poate cel mai sonor nume si cel mai bun jucator din lot, Sebastian Mailat, titular incontestabil. Foarte versatil, produs al celor de la LPS Banatul, trecut pe la Poli, U Cluj si CFR, a cochetat cu nivelul primei ligi, venit sa ne ajute sa promovam in liga secunda. Sper sa nu mi-l fure nimeni.

Valeriu Dragan

dragan.png

Un regen produs al Ripensiei, un jucator foarte rapid care cred ca ne va putea ajuta. Este venit sub forma de imprumut in al doilea an la noi.

Razvan Nicolau

nicolau.png

Alt regen venit sub forma de imprumut de la CFR Cluj, echipa cu care suntem afiliati inca de anul trecut. Tanar, rapid, muncitor si curajos. Se pliaza pe stilul echipei.

Ionut Puiu

puiu.png

Un regen venit in al doilea an sub forma de imprumut la noi, versatil, poate fi folosit atat pe partea dreapta cat si ca mijlocas central, ofensiv si defensiv. 

 

Atacanti

 

Alin Negut

negut.png

Singurul jucator care este cu noi inca din primul sezon, devenind intre timp si idol la echipa, reusind sa marcheze 19 goluri in primul sezon, 9 in al doilea si 11 in cel de al treilea sezon. Ma voi baza pe el si pe influenta lui si cred ca ne va putea ajuta in aceasta campanie.

Ivijan Svrznjak

svrznajk.png

Un croat in varsta de 21 de ani cu un nume imposibil de citit sau de scris adus in acest sezon de la echipa secunda a celor de la Dinamo Zagreb. Bun pe dribbling, foarte determinat. Sper sa ne ajute in acest sezon.

Antonio Lobjer

lobjer.png

Un regen produs al celor de la Osijek, adus sub forma de imprumut in al doilea an de la Gaz Metan Medias. Tanar, bun la finalizare, rapid, curajos si cu fler. A reusit 3 goluri pentru noi in sezonul trecut si cred ca va fi titular anul acesta.

 

Nikola Aleksic

aleksic.png

Un sarb in varsta de 25 de ani, adus sub forma de imprumut. Inalt si destul de bun la cap. 

 

Formatia si tactica de baza este aceasta 

image.png.145477628cced09b8850cd505e7de4ca.png

 

Dupa cum bine vedeti, avem foarte multi jucatori adusi sub forma de imprumut. Nu e neaparat ideal dar din fericire am reusit sa pastrez oarecum nucleul echipei din sezonul precedent ceea ce ma face sa cred ca lotul este destul de inchegat chiar daca am pierdut 2 titulari de la mijlocul terenului. Atacam promovarea in liga secunda cu lotul actual? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

E un mod ala cu minifetele la regeni, daca nu ma insel :)

Haha, pe Bianchi l-am avut si eu in vizor in Liga a2a din Portugalia, de fapt cred ca inca e la mine la echipa la Loures dar il imprumut sa vad daca creste
Saracul Mailat ce a ajuns ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kevinluci said:

ai un lot chiar foarte bun. la juniori ai pus tu minifete?

Da, cu siguranta cel mai bun lot de pana acum. Nu suport fetele regenilor, in trecut erau mult mai ok asa ca le pun eu fete. E putina munca de chinez batran dar... :D

 

2 hours ago, Raulic said:

E un mod ala cu minifetele la regeni, daca nu ma insel :)

Haha, pe Bianchi l-am avut si eu in vizor in Liga a2a din Portugalia, de fapt cred ca inca e la mine la echipa la Loures dar il imprumut sa vad daca creste
Saracul Mailat ce a ajuns ...

Bianchi nu a jucat foarte mult in sezonul trecut dar a inceput ca titular stagiunea asta. Din pacate l-am pierdut, Praiense, o echipa de prin liga a treia portugheza i-a oferit un salar de 82k p/a asa ca si-a facut bagajele si a plecat in tara natala. 

 

Urmeaza un update cu lunile August si Septembrie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
32 minutes ago, Roby said:

@Raulic ai vreo idee din ce cauza dupa ce am pus echipamentele pentru echipa mea nu apar in joc? apar tot cele default de la joc

Vezi daca au create niste echipamente in baza de date.
Sau poate e o problema la config

Link to comment
Share on other sites

August-Septembrie

 

image.png.2199f646954dc0a1bf43e75334ba11e6.png

 

Dupa ce in Cupa Romaniei am reusit sa trecem in primele doua tururi de CS Ineu si Poli, in cel de-al treilea tur ne intalnim cu castigatoarea seriei de anul trecut si anume Viitorul Targu-Jiu. Proaspat promovata in esalonul secund, pleaca favorita chiar daca partida se disputa la noi acasa. Bianchi deschide scorul in minutul 22 si Tudorie, trecut pe la Steaua si Voluntari printre altele, egaleaza in minutul 70 dupa un corner. Mailat vede cartonasul rosu in minutul 94 ceea ce inseamna ca aveam sa jucam prelungirile in inferioritate numerica. Reusisem totusi sa ajungem mai departe decat in celalalte doua sezoane dar ar fi fost pacat sa iesim asa dupa ce consider ca am controlat jocul. Din fericire, castigam la penaltyuri dupa ce Lupu apara 2 din cele 3 executii si Bianchi aduce calificarea in urmatorul tur. Aveam sa jucam impotriva celor de la Astra, care intre timp au fost retrogradati si promovati de catre Victor Piturca. Impotriva celor de la Astra, depasim si recordul de audienta, 594 de persoane se "inghesuie" sa ne vada impotriva giurgivenilor si nu dezamagim. 

Mailat deschide scorul in minutul 21, Ghindoveanu aduce egalarea pentru astrali dupa un sut de la 25 de metri. Intram cu 1-1 la pauza si le spun baietilor ca nu au ce pierde, nimeni nu se astepta sa ajungem pana in turul 5 al competiei si nimeni nu se asteapta sa castigam in fata unei echipe de prima divizie oricum. 

S-au cam pisat pe teamtalkul meu si dupa pauza, in minutul 51 Graovac inscrie pentru 2-1. Atacantul nostru titular, tanarul Lobjer isi arata din nou valorea si in minutul 74 aduce egalarea. Miile de fani sunt in delir. Sutele, pardon. Doua minute mai tarziu Nicolau inscrie cu capul dar golul este anulat de catre centralul Horatiu Fesnic. Fault in atac... Zi arbitre, cati bani ti-a dat Niculae?!

Intram in prelungiri, ai mei sunt terminati, abia mai respira ce sa mai alerge. Begue inscrie in minutul 100 si meciul se termina asa. Am facut o figura frumoasa, baietii au jucat bine si chiar am dominat marea parte a jocului.

In campionat nu am inceput prea bine, 1-1 acasa cu Filiasi dupa un meci anost si o infrangere la Sebis, 4-3 asta dupa ce am fost condusi 4-1. Din fericire, in urmatoarele 4 meciuri am batut tot. 4-0 acasa cu Vulturii Farcasesti, 2-0 cu echipa secunda a Utei, 1-0 cu Lipova si 1-0 cu Metalurgistul Cugir. 

Cam asa arata clasamentul dupa primele 6 etape 

image.png.54b4c973d2d3b632fae6d26d6b86df20.png

Cam astia sunt si cei mai in forma jucatori momentan + Mailat cu 5 goluri si un assist in 9 meciuri

image.png.bf7735e4ff47358dfa244c27829d3048.png

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Raulic said:

Vezi daca au create niste echipamente in baza de date.
Sau poate e o problema la config

Nu e de la config, mi-am adus aminte ca si in editia precedenta, la fm19 am avut aceeasi problema si am rezolvat-o cu FMRTE dar vad ca acum e contra-cost programul. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kevinluci said:

ai sarit o etapa de Cupa in poveste :D

Intentionat, voiam sa vad daca chiar urmareste cineva... 😆 Mi-a scapat...nu am mai avut parte de foarte mult timp de o cariera care sa ma faca sa vreau sa joc asa de mult ca si acum., probabil abia asteptam sa postez si sa reiau treaba. Sau poate e carantinarea de vina 🙄

image.png.085682e4d7f613425905a53f38c750ef.png

1-0 cu Resita in fata a 263 de fani, gol Karakashev in minutul 48. Un meci destul de anost in care singurii remarcati au fost bulgarul si Marian Peres. Genul de meci in care se putea intampla orice. 

Link to comment
Share on other sites

Octombrie-Noiembrie

 

image.png.521a432f8e0c728a2e940c62ba6bf8b2.png

 

Dupa eliminarea din cupa ne putem concentra pe campionat si pe obiectivul de la inceputul sezonului, promovarea. Urmeaza o perioada fantastica in care castigam toate meciurile din lunile octombrie si noiembrie, in toata aceasta perioada primim doar 1 GOL. 

Poate cel mai greu meci din perioada asta a fost impotriva celor de la Progresul Pecica. Nu pentru ca acestia ar avea o super trupa ci pentru ca mi-a fost greu sa motivez jucatorii. Era minutul 75 si scorul era inca 0-0. Aveam nevoie de o victorie pentru a detrona UTA II de pe primul loc care din pacate a avut si ea parte de o serie fantastica in cele doua luni. 

Pe teren isi face aparitia Alin Negut, idolul tribunelor :D si reuseste un hattrick in 15 minute. 3-0 si urcam pe primul loc cu o etapa inainte de pauza de iarna.

image.thumb.png.25e53548a14c01254beac0761fe2b6e2.png

 

 

 

Vine pauza de iarna si incep sa imi fac griji. Daca vine cineva dupa Mailat, am cam pus-o. 12 goluri, 2 assisturi, de 6 ori player of the match si o medie de 7.69. Fara dar si poate cel mai bun jucator din serie. 

In fiecare din cele doua sezoane de liga 3-a, dupa lunga pauza de iarna, am inceput prost. Nu ne permitem pasi gresiti avand in vedere faptul ca echipa secunda a aradenilor merge pas la pas cu noi. Nu am de gand sa fac prea multe transferuri, cel mai probabil voi aduce un mijlocas. Asta in cazul in care nu pierdem jucatori in iarna.

Sarbul Lucic, ajuns rezerva lui Corbu ne-a parasit. A venit cu gura mare ca vrea sa joace titular, i-am promis cateva aparitii dar pur si simplu nu s-a antrenat destul de bine si am fost nevoit sa ii dau drumu. In locul lui am adus un bulgar, pe numele sau Kristiyan Mihaylov, 26 de ani. Trecut pe la Ludogorets si CSKA, nu impresioneaza la nici un capitol. Ieftin si fara mari pretentii sa joace vine doar ca rezerva pentru Corbu. Croatul cu nume imposibil de scris sau pronuntat, Ivijan S.... ne paraseste si el, alegand sa plece acasa, tot la nivelul ligii a treia. Era cam a treia varianta pe postul de atacant asa ca nu imi fac mari probleme.

image.png.5839d09bcb3c907770c13a125a30166c.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy