Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[World] - The Journey


TheRobert

Recommended Posts

Luna martie a fost cea mai obositoare din cariera mea de până acum. Am avut 8 meciuri, dintre care am câștigat 4, unul în Cupa României cu Viitorul, chiar cu 4-1 și sunt în semifinalele Cupei României, unde voi juca cu Gaz Metan Mediaș, locul 4 din play-out, adică locul 10, în liga 1. Dacă am fi câștigat meciul cu Dunărea Călărași pe care l-am pierdut și am fi câștigat și cu Gloria Buzău, meci în care am condus cu 2-0 și ne-au egalat în ultimele 15 minute eram pe primul loc, cu Dinamo cu un meci mai puțin jucat. Dar degeaba zic ce s-ar fi întâmplat dacă, deoarece nu s-a întâmplat.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga2.png

Am obținut licența națională A și conducerea m-a trimis imediat după aceasta la cursuri pentru obținerea licenței continentală C.

Licen.png

Licenstudii.png

Am uitat să vă arăt transferurile făcute:

Am adus 4 jucători (2 jucători tineri cu potențial, unul de la Dinamo, iar celălalt de la FCU Craiova, un portar titular, destul de bun părerea mea și un jucător adus de staff, deoarece am uitat să modific la responsabilități să pot face doar eu transferuri, jucător care nu are nici potențial și este slab) pe 430k și am vândut doi jucători pe 33k în total.

Veniri.png

Plecri.png

Jucătorii aduși:

Daniel Turdean:

DanielTurdean.png

Vlad Oprescu:

VladOprescu.png

Lazar Raicevic:

LazarRaicevic.png

Youth Intake-ul nu a fost așa de bun cum mă așteptam, jucătorul cu cel mai mare potențial având doar 3 stele și una neagră.

YouthIntake.png

Jucătorul lunii a fost Sergiu Arnăutu:

Juctorullunii.png

Cu naționala Austriei U21 am avut un singur amical, împotriva Azerbaijan U21, împotriva căreia am jucat și în calificările pentru EURO, care au loc în vară, la finalul sezonului.

RezultateAustriaU21.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Luna aprilie am început-o foarte bine, cu o victorie împotriva FC Argeș, dar apoi două rezultate slabe, o înfrângere împotriva U Cluj și un egal cu Dinamo, după ce am condus până în minutul 90. Însă, în turul semifinalelor Cupei României, în deplasare, am învins Gaz Metan Mediaș cu 5-2, deși nu am jucat cu toți titularii deoarece erau accidentați sau suspendați, iar în ultimul meci din lună am câștigat cu 1-0 împotriva FCU Craiova. Obiectivul meu este să promovez și să câștig Cupa. Pentru a fi matematic la barajul de promovare mai avem nevoie de un egal, iar pentru a fi matematic promovat mai am nevoie de o victorie, iar în ultimele etape am meciuri ușoare.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga2.png

Meciul tur din cealaltă semifinală, dintre Farul Constanța și CFR Cluj a fost 0-0. Nu m-ar deranja să se califice Farul Constanța în finală.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul. Am promovat de pe locul 2 și am câștigat Cupa împotriva CFR Cluj, după ce am eliminat cu 11-3 la general Gaz Metan Mediaș, iar sezonul viitor voi juca din turul 2 Europe Conference League.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga2.png

Dan Alexa este antrenor la FC Argeș, deci nu mă miră că au retrogradat.

Premii:

Cel mai bun 11 al echipei din acest sezon:

Celmaibun11.png

Golgheterul sezonului:

Golgheterulsezonului.png

Deși Arnăutu a fost Golgheter, nu primește decât locul 3 la Jucătorul Anului, deși este jucătorul care a fost de cele mai multe ori Jucătorul Luni

Juctorulanului.png

Cel mai bun tânăr jucător:

CelmaibuntnrJuctor.png

Am avut doar doi jucători în echipa sezonului:

Echipasezonului.png

Ne-am mai afiliat și cu Flacăra Moreni:

Afilieri.png

Am primit un telefon de la patron. Hai să vă spun conversația:

„-Bună ziua, domnule Robert!

-Bună ziua!

-La finalul sezonului îți expiră contractul, cred că știi asta, dar îți vom prelungi contractul dacă vei evita retrogradarea și vei fi competitiv în Europe Conference League.

-Evitarea retrogradării va fi floare la ureche după ce am bătut Viitorul cu 4-1 sau CFR Cluj cu 2-0. Obiectivul meu era să termin pe locul 9, iar în Europe Conference League aș vrea să ajung în grupe, dar este bine și cum ați spus dumneavoastră. Iar în Cupă?

-În Cupă nu avem un obiectiv, deși nu ne-ar deranja să o câștigi.

-Iar Supercupa?

-Da-o naibii de supercupa!

-Și care va fi bugetul de transferuri?

-Ah, da. Bine că ai zis. Datorită performanțelor senzaționale față de ultimii ani, vei avea buget de 728k de transferuri și 22k pe lună pentru salariu, dar poți pune mai mulți bani la salariu și mai puțini la transferuri, cum dorești.

-Ok, obiectivele cred că sunt unele realiste și că le voi putea îndeplini, poate chiar vă surpind.

-Sper asta, tu doar adu-ne bani.”

ClubVision.png

Link to comment
Share on other sites

În luna iunie am mai avut două meciuri amicale, unul împotriva Krasnodar, terminat 1-1, în care am condus până în minutul 88 și unul împotriva Viitorului, care s-a terminat tot 1-1.

RezultatePetrolulPloieti.png

La EURO 2021 U21 nu ne-am descurcat prea bine, având o singură victorie, împotriva României, iar cu Portugalia și Franța am pierdut cu 5-0, respectiv 4-0. Aș fi preferat să pierdem cu România și să batem Franța sau Portugalia, dar asta a fost să fie. În spatele meu la meciul cu România au fost mulți fani români care mă înjurau și mă huiduiau, dar am rezistat. Trebuie să recunosc că la golul lor m-am bucurat un pic, iar la golurile noastre nu am putut să mă bucur. După meciul cu Franța mă gândeam cum de am bătut România și am pierdut cu Franța și de ce nu am făcut invers. Având în vedere faptul că nu am reușit să trecem de grupe mi-am dat demisia de la Austria U21, urmând să mă concentrez doar la Petrolul Ploiești o perioada.

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

În Europe Conference League vom juca cu Hajduk Split în turul 2. Sper că vom reuși să trecem de ei.

Tragerelasori.png

Liga 1 sezonul trecut a fost câștigată de... surpriză... Poli Iași.

ClasamentLiga1.png

Și au retrogradat Gaz Metan Mediaș și Academica Clinceni.

ClasamentLiga1.png

Păi, acum cariera mea este așa:

Carier.png

Suntem favoriți la locul 11, dar cum i-am zis și patronului, aș vrea locul 9, deși nu m-ar deranja nici dacă am intra în play-off.

Previzualizare.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La finalul lunii iulie suntem pe locul 3. Am câștigat Supercupa României împotriva Poli Iași cu scorul de 1-0, meci jucat chiar pe stadionul nostru, Ilie Oană. În turul 2 Europa Conference League am jucat cu Hajduk Split, pe care i-am învins cu 4-0 la general, iar în turul 3 vom juca cu AZ Alkmaar, care a eliminat GAIS din Suedia cu 6-3 la general.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

În luna noiembrie la Petrolul am prins doar două meciuri, un derby cu Astra Giurgiu și un meci cu FC Voluntari. În meciul cu Astra am pierdut, iar în cel cu Voluntari am făcut egal.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga1.png

După aceea a venit un interviu de la Hellas Verona pe care nu puteam să-l refuz.

Interviu.png

Am așteptat câteva zile ca să primesc asta:
Contract.png

Iar apoi asta:

Semnare.png

Și se pare că părăsesc România ajungând în Serie A, la echipa de pe locul 18.

ClasamentSerieA.png

Avem și un jucător cu potențial destul de mare pe care îl voi juca titular:
LucaGervasi.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 2:18 PM, TheRobert said:

M-am afiliat cu Pandurii Târgu Jiu și vom primi anual imensa sumă de 3.09k.

Afilieri.png

Am uitat de obiective:

Să câștig prima ligă din fiecare țară în care joc (pot pleca din țară fără să câștig, mă pot reîntoarce)

Să câștig cupa din fiecare țară în care joc (pot pleca din țară fără să câștig, mă pot reîntoarce)

Să câștig UCL

Să câștig Supercupa Europei

Să câștig Copa Libertadores

Să câștig Supercupa Americii de Sud

Să câștig încă o competiție continentală înafară de UCL și Supercupa Americii de Sud

Să câștig Cupa Mondială a Cluburilor

Să câștig Campionatul European

Să câștig Copa America

Să câștig Cupa Mondială

Ce vrei tu sa faci aici e un Road to Glory! Iti prevad vreo 50 de ani daca ai rabdare :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy