Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[World] - The Journey


TheRobert

Recommended Posts

Am semnat cu LPS Cetate Deva din liga 3 seria 4.

Semnare.png

Suntem profesioniști și am salariu de 120 de euro pe săptămână, adică 480 de euro pe lună.

Suntem favoriți la locul 10 și conducerea vrea să terminăm la mijlocul clasamentului.

ClasamentLiga3Seria4.png

Viziuni.png

Avem stadion de 5 000 de locuri.

Stadion.png

Nici bine nu am venit și conducerea m-a trimis la cursurile pentru obținerea licenței naționale B.

Licen.png

Eram afiliați cu FCSB. Eram, bine zis, deoarece am anulat parteneriatul.

Afilieri.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
37 minutes ago, TheRobert said:

Nu mai am. Păi parteneriatul acela însemna că dacă eu am un jucător bun putea să vina la ei sau greșesc?

nu, in cazul in care un jucator de al tau primeste o oferta, FCSB are dreptul sa egaleze oferta respectiva fara ca tu sa poti refuza iar apoi jucatorul decide la ce echipa pleaca

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Roby said:

nu, in cazul in care un jucator de al tau primeste o oferta, FCSB are dreptul sa egaleze oferta respectiva fara ca tu sa poti refuza iar apoi jucatorul decide la ce echipa pleaca

Totuși, poate nu vreau să vând acel jucător și vine FCSB și mi-l ia.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TheRobert said:

Acum am înțeles. Eh, acum nu este mare pierdere zic eu.

Primeai o suma, modica dar folositoarea. In schimb, din experienta mea, nu prea poti imprumuta jucatori de la echipele gen FCSB sau CFR la liga a treia fie pentru ca jucatorii nu accepta sa vina, chiar daca clubul accepta oferta, fie pentru ca clubul spune ca ar dori ca jucatorii sa joace alaturi de jucatori de un calibru mai mare. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roby said:

Primeai o suma, modica dar folositoarea. In schimb, din experienta mea, nu prea poti imprumuta jucatori de la echipele gen FCSB sau CFR la liga a treia fie pentru ca jucatorii nu accepta sa vina, chiar daca clubul accepta oferta, fie pentru ca clubul spune ca ar dori ca jucatorii sa joace alaturi de jucatori de un calibru mai mare. Bafta!

Mulțumesc!

Link to comment
Share on other sites

În luna iulie am avut un singur meci oficial, în Cupa României cu Crișul Chișineu Criș, pe care l-am câștigat cu 6-1, în rest doar amicaluri.

RezultateCetateDeva.png

Am făcut 17 transferuri printre care unul a jucat (defapt doar a fost) la Unirea Poli București, care are potențial.

Veniri.pngVeniri.png

Nu o să vă arăt toți acești jucători, ci doar pe câțiva dintre ei:

DorinMrmreanu.png

FlorinBold.png

AdrianMurar.png

tefanCraiu.png

LicMndrean.png

AleksandarAngelov.png

TiberiuDediu.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La finalul lunii septembrie suntem pe locul 8, iar în Cupa României am fost eliminați în runda 5 de FC Voluntari, după ce în runda 4 am trecut de Viitorul Târgu Jiu.

RezultateCetateDeva.png

ClasamentLiga3Seria4.png

Cu naționala U21 a Austriei am făcut egal cu Anglia U21 și am bătut cu 2-0 Letonia U21 și trebuie să câștigăm cu Norvegia U21 sau Danemarca U21 pentru a ne califica la EURO 2021 U21. În meciul tur cu Norvegia U21 am câștigat cu 2-0 și cu Danemarca U21 am câștigat cu 4-2. Pe mine mă mulțumește și un 1-0, atâta timp cât sunt calificat.

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna octombrie fără înfrângere, dar cu multe egaluri și suntem pe locul 7 la 8 puncte de primul loc.

RezultateCetateDeva.png

ClasamentLiga3Seria4.png

Cu naționala Austriei U21 m-am calificat la Euro 2021 U21. Se pare că trebuia să fac 4 puncte în ultimele 2 meciuri, așa cum am și făcut, deoarece după puncte, următorul criteriu de departajare este golaverajul, nu rezultatele directe, și ne calificăm fără nici o înfrângere.

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

Link to comment
Share on other sites

Petrolul m-a chemat să negociem contractul, iar eu nu pot refuza, chiar dacă voi juca împotriva echipei mele de suflet:
Contract.png

 

Și am semnat cu Petrolul. Este al doilea club din acest sezon:
Semnare.png

În luna noiembrie la Cetate Deva am reușit două victorii și am lăsat clubul pe locul 5:

RezultateCetateDeva.png

ClasamentLiga3Seria4.png

Pe Petrolul am luat-o de pe locul 2 la 5 puncte de locul 1, Dinamo:
ClasamentLiga2.png

Link to comment
Share on other sites

Perioada de pregătire a fost una perfectă, iar în luna februarie am avut un singur meci oficial, împotriva Mostiștea Ulmu, câștigat cu 3-0 și suntem tot pe locul 2, la 14 puncte de locul 3 și la 3 puncte de locul 1. Pot să mă consider promovat, oarecum, dar eu vreau să câștig Liga 2.

RezultatePetrolulPloieti.png

ClasamentLiga2.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy