Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[World] - The Journey


TheRobert

Recommended Posts

M-am decis să încep un The Journey. Fără licență de antrenori am aplicat la mai multe echipe din Liga 5 și Liga 4 București și Ilfov, iar 3 dintre acestea m-au chemat deja la interviu. Prima este VK Soccer. 

Echipa din Liga 5 are ca obiectiv mijlocul clasamentului din liga 5. Mi-au spus că nu au resurse financiare, dar ce pretenții să am de la Liga 5.

A doua echipă care m-a chemat la interviu este Venus București. Și Venus București vrea mijocul clasamentului în Liga 5.

Ultima echipă care m-a chemat a fost Unirea Poli București, care are ca obiectiv salvarea de la retrogradare din Liga 4.

Unirea Poli București s-a mișcat repede și mi-a făcut ofertă de contract și am semnat cu ei. Salariul este de 0 euro, deci lucrez pe nimic.

Semnare.png

La echipă am găsit un lot... fără jucători. Defapt sunt singur, doar eu și cu președintele.

Suntem favoriți la locul 11, nu cred că ar trebui să retrogradăm.

Previzualizare.png

 

Ei bine am semnat și cu o națională U21. Cu naționala Austriei U21.

Semnare.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
14 hours ago, TheRobert said:

M-am decis să încep un The Journey. Fără licență de antrenori am aplicat la mai multe echipe din Liga 5 și Liga 4 București și Ilfov, iar 3 dintre acestea m-au chemat deja la interviu. Prima este VK Soccer. 

Ei bine am semnat și cu o națională U21. Cu naționala Austriei U21.

Semnare.png

Ce reputatie ai ales la inceput de ai prins nationala Austriei U21 ?

 

3 hours ago, TheRobert said:

Acum mi-am da seama că nu am cum să retrogradez, deoarece echipa a doua este în liga 5.

 

Bineinteles ca poti retrograda 🙂  chiar daca ai o echipa secunda in L5.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, il muce said:

Ce reputatie ai ales la inceput de ai prins nationala Austriei U21 ?

 

Bineinteles ca poti retrograda 🙂  chiar daca ai o echipa secunda in L5.

Păi reputația este de o stea. A, deci pot retrograda? Of... Acum că sunt favorit la locul 5 poate nu mai retrogradez.

Am terminat presezonul. Nu a fost unul așa de bun, din păcate.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, il muce said:

Ma refer ce reputatie ai ales la inceputul jocului la profilul de antrenor - Sunday League ?

Professional player (Regional level)

3 minutes ago, il muce said:

SucceS!

Merci

La Austria U21 am picat în grupă cu Azerbaijan, Danemarca, Anglia, Letonia și Norvegia.

ClasamentAustriaU21.png

În Liga 4 am terminat luna august cu două victorii și o înfrângere și suntem pe locul 5.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Cu Progresul 2005 am fost conduși cu 3-0, am egalat și au dat ei golul victoriei în minutul 81. După aceea i-am bătut pe Romprim și Victoria București (oare o fi Victoria București cea care s-a desființat în 1990?) cu 2-0 respectiv 3-0.

S-a terminat perioada de transferuri și am făcut chiar și un transfer pe bani (nush cum a vrut conducerea să dea 6.75k pe un jucător)

Veniri.pngVeniri.png

Link to comment
Share on other sites

M-am afiliat cu Pandurii Târgu Jiu și vom primi anual imensa sumă de 3.09k.

Afilieri.png

Am uitat de obiective:

Să câștig prima ligă din fiecare țară în care joc (pot pleca din țară fără să câștig, mă pot reîntoarce)

Să câștig cupa din fiecare țară în care joc (pot pleca din țară fără să câștig, mă pot reîntoarce)

Să câștig UCL

Să câștig Supercupa Europei

Să câștig Copa Libertadores

Să câștig Supercupa Americii de Sud

Să câștig încă o competiție continentală înafară de UCL și Supercupa Americii de Sud

Să câștig Cupa Mondială a Cluburilor

Să câștig Campionatul European

Să câștig Copa America

Să câștig Cupa Mondială

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna septembrie. Am fost eliminați din Cupa României București la penalty-uri de Asalt București, cu care am făcut egal în meciul din campionat și am pierdut cu CSA Steaua 3-1(sunt destul de mulțumit de rezultat având în vedere ce echipă au). În rest, cu Rapid FNG, Comprest GIM, Sportivii București și Bucharest United am câștigat, iar în campionat suntem pe locul 4.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

La Austria U21 am jucat cu Azerbaijan U21 și Anglia U21 la calificările Euro 2021 U21. Cu ambele am câștigat, cu 6-0 respectiv 3-1 și suntem pe primul loc.

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

Având în vedere rezultatele bune președintele a decis că ar fi bine să merg la cursurile de antrenor pentru obținerea licenței National C, timp de 4 luni, iar pentru asta am decis să rămân la echipă până la finalul sezonului, drept răsplată. Voi pleca numai dacă apare vreo ofertă avantajoasă sau voi fi demis, deși ultima variantă nu cred, deoarece nu cred că vom retrograda.

Licen.png

Am primit interviu de la CSM Pașcani, din liga 3, dar am refuzat deoarece sunt pe ultimul loc și nu vreau să risc să retrogradez, deși dacă i-aș fi salvat aș fi fost în liga 3 sezonul viitor, iar al doilea motiv pentru care am refuzat este pentru că președintele m-a trimis la cursuri de antrenor (nu știu dacă tot îmi continui cursurile dacă părăsesc clubul, dar vreau să rămân până la finalul sezonului).

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna octombrie cu o singură înfrângere împotriva Rapid II. Am terminat turul campionatului, în ultima etapă din tur am învins clona CS Dinamo cu 5-0 și suntem pe locul 4.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Am adus doi jucători noi.

Veniri.png

Desigur, am avut meciuri și la Austria U21, cu Norvegia și Letonia, câștigate cu 2-0 respectiv 6-1 și rămânem pe primul loc.

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

7 minutes ago, il muce said:

Nice! Keep going!

Continui și o facem destul de bine.

Link to comment
Share on other sites

Luna noiembrie a fost o lună aproape perfectă, am făcut doar egal cu Progresul 2005, în rest numai victorii și suntem pe locul 3.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Sezonul revine pe 28 februarie cu meciul împotriva lui Rapid FNG.

La Austria U21 suntem pe locul 1 cu două victorii din două în luna noiembrie și visăm către calificarea la Euro 2021 U21 (sper ca așa să îmi crească și mie reputația).

RezultateAustriaU21.png

ClasamentAustriaU21.png

12 hours ago, yogibeer said:

Daca te apreciaza muce, continua...

Continui cum să nu continui.

Link to comment
Share on other sites

În luna februarie am avut decât un meci oficial, în care am făcut egal cu Rapid FNG, iar în rest numai amicale, în care am bătut pe echipa de pe locul 15 din Liga 2, Pandurii Târgu Jiu, dar degeaba i-am bătut pe ei dacă nu am bătut Rapid FNG. Cu toate că am făcut doar egal cu Rapid FNG, suntem tot pe locul 3 și am observat că nu mai putem retrograda nici matematic.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Link to comment
Share on other sites

Luna martie este gata. Am avut o singură înfrângere, cu CSA Steaua, în rest numai victorii și suntem pe locul 2, la doar 18 puncte de primul loc, CSA Steaua.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Austria U21 a avut luna aceasta doar un amical cu Cehia U21 care s-a desfășurat în același timp cu meciul cu Rapid II, dar am câștigat cu 10-2.

RezultateAustriaU21.png

SR Brașov, locul 13 din liga 3 seria 3 m-a chemat la interviu. Acum urmează să vedem dacă mă acceptă.

Interviu.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul regulat pe locul 2 și intrăm în play-off cu 2 puncte, iar CSA Steaua cu 3 puncte. Poate reușim să îi învingem și pe ei și pe Progresul 2005 și să jucăm barajul de promovare.

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

ClasamentLiga4.png

Am refuzat SR Brașov deoarece aș vrea să duc până la final sezonul cu Unirea Poli București și o singură înfrângere acolo m-ar putea retrograda.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul pe locul 2 din păcate după ce am pierdut în ultima etapă cu CSA Steaua. Acum mă gândesc că mai bine mergeam la SR Brașov. Puteam să o salvez de la retrogradare. Ei au retrogradat în liga 4, deci nu merg la ei. 

RezultateUnireaPoliBucureti.png

ClasamentLiga4.png

Mă gândesc să plec de la club. Am mai adăgat niște ligi. Vedem ce oferte am și atunci voi vedea dacă voi pleca sau nu. Poate rămâne Dinamo fără antrenor, deoarece a retrogradat. Dacă îl vor da afară pe antrenorul actual voi aplica pentru a antrena Dinamo, dar nu m-ar deranja să ajung în liga 3.

Președintele vrea să vândă clubul, acum rămâne de văzut.

Vnzareclub.png

Conducerea ne face stadion de 2 907 locuri care va costa 511k.

Stadion.png

O nouă veste despre vânzarea clubului, șansele să fie vândut clubul sunt foarte mici acum.

Vnzareclub.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Costin Dumitru said:

pai nu cred ca ai reputatie sa te ia Dinamo :))) sau ?

Eh. Nu cred nici eu că o să mă vrea, dar nici nu l-au dat afară pe Mulțescu, care între timp a ajuns antrenor la Dinamo, deci nu cred că o să ajung acolo.

Conducerea vrea să ajungem în play-off-ul Ligii 4 (eu vreau să promovez dacă voi rămâne) și să câștigăm Cupa Romaniei București.

Viziuni.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy