Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[IT] Palermo - Serie D- Rinascimento


NicuCJ

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
On 3/20/2020 at 7:06 PM, kevinluci said:

haha, baga mare, nu te lasa. stai sa vina meciurile cand si pierzi, ca acuma doar castigi :D

Nu-mi place sa pierd :)))) am luat niste masuri cand am simtit ca ne scartaie jocul

In amicale si in cupa am fost multumit de joc pana a venit accidentarea lui Mertens de 5 luni care ne-a luat prin surprindere.

HqAu1TO.png

Pana in 28.08 ( perioada de transferuri ) am luat mai multi jucatori liberi de contract si doar trei jucatori imprumutati 

Aici apar si 5 jucatori jucatori under 20, cumparati de board . Noi i-am luat pe Han, Kolarov, Mertens si i-am imprumutat pe Stenmark, Coqu si Kiyine . 

b0U967x.png

Plecari au fost doar doua, Cristian Ponde liber e contract si l-am vandut pe Tommaso deoarece pentru bani, a fost dorit de mai multe echipe.

m34p8cD.png

 

F6RDAMm.png

 Dupa primele 3 meciuri din campionat nu am fost multumit de joc, asa nu vom reusi sa promovam nicioadata.

m8XOFWS.png

Eram putin stresat, mai erau doar 3 zile pana la finalul perioadei de transferuri, trebuia sa ne intarim, m-am uitat rapid la echipa sa vedem ce sa mai vindem si am observat inca doi jucatori doriti de alte echipe, Martinelli si Bertolacci , ambii MC , nu am vrut sa risc prea tare sa il dau pe Betolacci desi sigur scoteam cel putin 5 milioane pe el , am decid sa il pun pe lista de transferuri pe Martinelli pentru 1,5 milioane EUR, am primit cateva oferte si am acceptat-o pe cea venita de la Verona, 1,1 milioane EUR . Ne-am marit putin bugetul dar nu cu mult, boardul ne-a luat 50% , dar aveam la disponibil inca 550k EUR/ luna pentru salarii . Acesti bani ne ajung pentru unu maxim doi jucatori sau imprumutam mai multi . Italienii sunt foarte zgarciti , cer peste 50% din salariul chiar daca suntem in ultimele zile de transferuri, dar englezii sunt mult mai darnici, cer 10% iar nemtii fie nu doresc sa il imprumute sau ti-l dau gratis :) . Si am luat la rand echipele mari din Anglia , am pus filtru cu jucatorii pusi pe lista de transferuri si lista de imprumut, am dat sa imi arata contractele jucatorilor si am luat la rand toti jucatorii cu salarii sub 1 milioane EUR/ an . Asa am reusit sa aducem numai putin de 14 jucatori ! 

n4zhwXk.png

Pasquale a fost vandut de echipa under 20

2uYiZ5V.png

Dupa aceste transferuri am reusit sa avem un prim 11 foarte competitiv

ysyBSvx.png

Si am reusit sa obtinem rezultate foarte bune in etape urmatoare , in 10 meciuri am avut 8 victorii si 2 egaluri

wMHbrWR.png

Dupa primele 13 etape suntem pe locul 2 :) 

lBsLPKw.png

Ma astept sa se zguduie putin vestiarul , deoarece team leaderii nu mai sunt titulari , va trebui sa ii vand in pauza de iarna.

g1nNoBM.png

Din pacate de accidentari tot nu scapam, doi titulari out

tdsQ1sV.png

6Z5VLCE.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Octavian said:

Un print screen cu Cancellieri si Cangiano(e super bun pustiu. Am reusit sa-l readuc inapoi)

Pe Cancellieri nu eu l-am adus, l-au transferat  pentru under 20' , mie nu mi se pare nu stiu ce, cu 5 la composure cred ca ii tremura chilotii in fata portarului :))))dar poate are potential si va creste :) 

XfCb2F1.png

Cangiano e bun, dar nu prea pentru sistemul meu, nu joaca bine pe MR, doar mai sus . L-am folosit in 4 meciuri, la inceput, eventual il mai introduc pe parcurs.

voTtejN.png

 

1 hour ago, kevinluci said:

mama mama, 14 jucatori adusi pe final de perioada de transferuri. nici JJ nu face din astea.

:))) am fost panicat dupa primele 3 etape :)))  plus a venit perioada accidentarilor, sa avem lot cat mai numeros.

fGcEAA0.png

Link to comment
Share on other sites

In derby-ul campionatului am dominat si am dat de pamant cu Parma :D  desi am terminat meciul cu un om mai putin, Cangiano s-a accidentat si am epuizat toate schimbarile pana atunci.

k2pJbXf.png

Am trecut pe primul loc!!! 

xKREYcy.png

Sa vedem cat ne putem mentine acolo sus :) momentan suntem neinvinsi de 14 meciuri dar situatia din vestiar se inrautateste :(  trebuie neaparat sa o rezolv in pauza de iarna, altfel riscam mult.

Ya9YGhX.png

Link to comment
Share on other sites

In pauza de iarna am mai adus 3 jucatori , toti 3 imprumutati si ne-am despartit de 4 .

bXmpQOk.png

Aveam nevoie de inca un atacant, Brewster desi este un atacant foarte bine cotat ( 17 milioane EUR ) a dat doar 2 goluri in 13 meciuri, foarte slab si l-am adus pe Zirkzee de la Bayern.

duxMnKD.png

etfH24x.png

Si pe partea dreapta l-am adus pe Batista Meier, tot de la Bayern :)  bine, el poate juca si pe stanga. Voi vedea unde il folosesc :)

GQ5L2mC.png

In campionat, lupta este foarte stransa pentru primele locuri

hrotFdm.png

 

Link to comment
Share on other sites

Mai avem 7 etape pana la finalul campionatului iar lupta este in continuare foarte stransa pentru primele doua locuri care ne duc direct in Seria A ! Urmeaza meciul cu Frosinone, acasa ! 

Qalwkla.png

Se pare ca am fost inspirat sa il aduc in iarna pe Zirkzee in locul lui Brewster , in 11 meciuri are 9 goluri si doua pase de gol :) ce mi l-as dori definitiv :D dar la bugetul nostru de 2 milioane EUR ( Overrall , nu bugetul de transferuri :)))))   ) 

bLhjZjf.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Roby said:

ai de gand sa folosesti politica asta cu multe imprumuturi si in serie a?

Cel putin in primul sezon pentru a evita retrogradarea, cand ai un buget de 200-300k EUR de transferuri, nu prea ai de ales, a fost cam zgarcit board-ul in ligile inferioare , abia acum mi-a pus la dispozitie un buget bunicel dar insuficient pentru a cumparat o echipa care sa ne mentina in Seria A, 10 milioane de EUR :)) .  Din cate observ nici premiile nu sunt mari in Seria A comparativ cu alte campionate , 4.6 milioane EUR pentru campioana :))) sa vedem din drepturi TV cati bani vom primi.

10 hours ago, kevinluci said:

pai daca ii merge :D

Cei drept am cam abuzat de imprumuturi in cariera aceasta :))) dar fara bani nu prea ai de ales,  cel mai greu e la final cand ramai doar cu o mana de jucatorii . In situatii dificile trebuie sa iei astfel de decizii.

Sa revenim :)

In ultimele 7 etape am avut un parcurs foarte bun, in timp ce Parma s-a impotmolit, chiar am invins in meciul direct cu 2-1.

BTtgUVF.png

Clasament final :) 

7RwKQdN.png

Primul 11

p2gBt7Z.png

buP5KaH.png

Cei cu BID vreau sa le prelungesc imprumutul dar cu dreptul de a-l anula, si in functie de ce jucatori reusim sa aducem voi decide cine va ramane, unii nu vor sa mai vina :)))

Bun, pentru sezonul viitor , board-ul pare mai darnic cat de cat , si ne pune la dispozitie un buget de 7.8 milioane pentru salarii si 10 milioane pentru transferuri.

a6PtTGO.png

Ma gandesc sa il vand pe Han si Bertolacci, daca primesc oferte foarte bune, dar vedem. Cu banii de pe ei sa cumpar mai multi jucatori tineri. 

Arqo879.png

J5mCgOh.png

Cum spuneam mai sus, in acest moment vreau sa prelungesc imprumuturile deoarece unii au venit pe salarii mici si ne-ar ajuta sa aducem jucatori mai buni avand un buget mai mare pentru salarii .

Board-ul imi cere  Mid-Table X(  astia sunt nebuni

qwQkxsw.png

 

Link to comment
Share on other sites

Suntem in toiul perioadei de transferuri dar ne-am cam papat bugetul, chiar suntem peste cu vreo 2 milioane de eur la salarii :D  .In prima etapa l-am vandut pe Bertolacci la Parma pentru 5,5 milioane EUR , dar posibil sa il vindem si pe Han pana la finalul perioadei de transferuri, am adus trei atacanti oarecum de aceeasi valoare.

Pana acum acestea sunt transferurile :) 

jyJY0n8.png

Primul 11 ar fi acesta, poate suferi anumite modificari in functie de evolutia lor . Avem doar 3 imprumutati in primul 11 , fata de 10 sezonul trecut, la Harwood, Batista, Kiyine le-am prelungit imprumutul, la fel si in cazul altor jucatori care sunt rezerve.

ubAEzOD.png

Printre principalele achizitii ar fi :

MC- Riechedly Bazoer - liber de contract- ultimele trei sezoane le-a petrecut la Vitesse , produs PSV

U4ByPy1.png

DR- Miguelon- produs Villarreal - 11 sezoane a fost la ei, ultimele la echipa secunda

gbB1xRS.png

ST - Simone Palombi - daca nu ma insel, l-am avut in cariera cu Parma din FM 2015 :) , liber de contract, produs de Lazio , doar la ei a jucat

h2sK2bi.png

ST- Nicolas Kuhn - produs de Hannover- de'a lungul carierei s-a plimbat intre Germania si Olanda,  trecand pe la Bayern si Ajax :)  , am platit 4,7 milioane EUR - 3.5 pe loc si 1,2 dupa 30 de meciuri

anXG2me.png

GK- Fruchtl - l-am avut sezonul trecut imprumutat de la Bayern , ii expira contractul si l-am luat :D  , e produs bavarez

7W8ENQ0.png

Daca mai doriti si alte printuri sa imi spuneti :)

In amicale ne-am descurcat bine, urmeaza primele doua meciuri din Seria A si pe urma inca trei amicale :D , ii testez bine de tot, pana la finalul lui august mai putem schimba una alta. In cel mai rau caz il vindem pe Han pentru $$$. Obiectivul impus de board, mid- table, cam pune presiune pe noi, dar vedem .

R4LwAn5.png

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kevinluci said:

poate de asta ai si multe accidentari, ca faci multe amicale. eu am facut maxim 4-5 pe an. din care unul cu echipa U19.

avand in vedere ca joaca pe 2, 3 si 4 iar apoi in 7 meci oficial asta cred si eu ca e motivul... 

Link to comment
Share on other sites

Fac multe amicale la început de sezon din mai multe motive, pentru omogenitate, când promovez într-o ligă superioară schimb aproape toată echipa, având un lot numeros vreau ca toți jucătorii să fie apți de joc, 100% fitness. Folosesc echipe puternice  să văd unde suntem ca nivel, dacă ceva scârțâie să apuc să ne mai întărim, și pentru bani, vin destui de mulți din bilete și drepturi TV, care ne ajută pentru bugetul din timpul anului, asta tine doar la ligile inferioare și poate pentru primul sezon din prima ligă. În timpul sezonului nu fac  amicale doar in pauza de iarnă dacă e mai lungă, greșeala mea este că joc la un pressing foarte agresiv și acolo se accidentează italienii :)))). 

Link to comment
Share on other sites

Dupa primele 10 etape sunt multumit de joc, nu prea mi-a placut de jocul fundasului stanga, Federico Dimarco , iar in ultimele zile de transfer l-am readus sub forma de imprumut pe Bradon Williams de la Man Utd, ii mai rotesc asa, sper sa isi dea drumul Dimarco . Sunt foarte multumit de Palombi , in 12 meciuri a reusit 9 goluri dar nici coreeanu nu se lasa mai prejos, in 8 meciuri are 5 goluri si 3 pase de gol, a fost si accidentat 4 saptamani , i-am prelungit si contractul :)  In forma mare este si mijlocasul stanga Sofian Kiyine, cu 4 goluri si 3 pase de gol in 9 meciuri , imprumutat de la Lazio pentru al doilea sezon, ii expira contractul in iunie anul viitor, sper sa nu il prelungeasca si sa ii facem o oferta :D  . Si neamtul de pe dreapta are o evolutie foarte buna, cu 3 goluri si 4 pase de gol in 10 meciuri, incerc sa il cumpar de la Bayern in vara , daca voi avea bani :) . Per total , toti au fost peste asteptari :) bravo baietii!!!

JVf6M7J.png

a0OzFff.png

jINT3sv.png

5KyHHPD.png

ojrvV18.png

A9O1utF.png

PApuHOF.png

MN5vkie.png

Br4vEAH.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ritza_ said:

Ptr activarea Serie D și corectare la numele lui Juventus, ce ai folosit?! Poți pune aici... 

Mersi mult și bafta! 

Salut.

am folosit database-ul de aici https://www.fmscout.com/a-fm20-italy-serie-d-by-giangioman.html  

Initial am fost sceptic deoarece la rules nu apar regulile de promovare, dar e ok, campioana promoveaza. Alte modificari nu am facut doar ce este in db

Ugj1xpR.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kevinluci said:

n-ai ce-i face. am patit si eu asta cu unii jucatori, din pacate.

Era un moment bun să îl vând, a fost plecat la națională vreo lună și ceva, iar al treilea atacant Donnamura l-a înlocuit cu succes, și mai avem și un junior împrumutat de la A. Madrid. Poate ii vând la vară pe mai mulți bani :) și la Palombi i-a explodat cota, de la 4 milioane la 20 de milioane. Până atunci echipa strună ⚙ :Dsuntem în etapa 21. Am reușit să îi furăm pe Kiyine și Puig, în vară le expira contractele :D plus încă un mijlocaș bun de la Bayern 2. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy