Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO-IV] - Tralala prin Bucovina -


chichi1305

Recommended Posts

Am si eu o nelamurire, sunt deja in al 3-lea sezon, Liga 3 la fel ca si tine dar echipa mea de juniori nu a fost inscrisa in nici un an in vreo competitie, ai vreo idee despre cum se poate face asta?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team
1 hour ago, Raulic said:

Raul Costachi ... hmm :)) that might be me :D 

vreun unchi bogat de care habar n-aveai

9 minutes ago, Roby said:

Am si eu o nelamurire, sunt deja in al 3-lea sezon, Liga 3 la fel ca si tine dar echipa mea de juniori nu a fost inscrisa in nici un an in vreo competitie, ai vreo idee despre cum se poate face asta?

ai nevoie de facilitati mai bune.

Link to comment
Share on other sites

@Raulic: ms pt mana de ajutor... Ia zi, crestem facilitățile la juniori?

@Roby:mai nasol e cand iti alegi echipa la începutul sezonului avand ca motiv principal o echipande juniori care sa participe la campionatul national U19... Primul sezon termini pe locul3 national... Iar dupa, in restul sezoanelor nu indeplinim cerintele lui Burleanu :))) 

@Roby: eu le creez turnee saptamanale... Mai ales ca suntem semipro... Nu prea se antrenează... Baga 2 meciuri pe saptamana... I am omorât... Dar vad ca cresc... Deci e bine

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chichi1305 said:

@Raulic: ms pt mana de ajutor... Ia zi, crestem facilitățile la juniori?

@Roby:mai nasol e cand iti alegi echipa la începutul sezonului avand ca motiv principal o echipande juniori care sa participe la campionatul national U19... Primul sezon termini pe locul3 national... Iar dupa, in restul sezoanelor nu indeplinim cerintele lui Burleanu :))) 

@Roby: eu le creez turnee saptamanale... Mai ales ca suntem semipro... Nu prea se antrenează... Baga 2 meciuri pe saptamana... I am omorât... Dar vad ca cresc... Deci e bine

am inceput sa le fac si eu tot felul de turnee dar nu am niste juniori straluciti oricum... speram doar sa pot lua vreo 2-3 la prima echipa dar nu prea fac fata. De upgradat facilitatile nu se pune problema, sunt minus 18k, n-am avut bani nici sa aduc jucatori. Din lotul de 25, 17 sunt imprumutati :D astia suntem, cu astia defilam. Multa bafta in continuare, sper sa nu renunti la cariera prea curand chiar daca e greu cu promovarea. Nu de alta dar de fiecare data cand ma iau nervii si parca n-as mai continua, citesc cateva randuri si deschid jocul 😆

 

 

LE :  am reusit promvoarea din liga 4 in primul an in ultima etapa iar la primul sezon de liga 3, aveam nevoie de o victorie in ultimul meci si Industria Galda, locul 1 sa se incurce. Galda remizeaza 2-2 cu Lunca Teuz, o echipa deja retrogradata si noi pierdem 1-0 in deplasare la Soimi Lipova, locul 3. Industria Galda merge in Liga 2... deci inteleg prin ce treci :D 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Roby said:

am inceput sa le fac si eu tot felul de turnee dar nu am niste juniori straluciti oricum... speram doar sa pot lua vreo 2-3 la prima echipa dar nu prea fac fata. De upgradat facilitatile nu se pune problema, sunt minus 18k, n-am avut bani nici sa aduc jucatori.  😆

 

În luna iunie planifică amicale tip League cu echipe foarte mari pentru iulie sau august, tot selectezi alta dată până îți apare opțiunea de large team, chiar dacă vei pierde acele amicale, îți vor rotunji puțin veniturile din vânzarea de bilete și drepturi TV. În ligile inferioare e greu fără buget, mai ales dacă ai un patron care nu băga bani la echipă. Iar legat de jucători, dacă găsești ceva jucători buni care nu vor să vină la tine punei în shortlist, iar în ultima zi de transferuri încearcă din nou să le oferi contract, există șanse mult mai mari să îți vină. 

Link to comment
Share on other sites

Update

                              Cupa Romaniei

                             Meci acasa... Aerostar Bacau... scurt... 1-3 , dupa ce am marcat in minutul 7`... joc controlat aproape in totalitate de bacauani... 

                            Hai sa ne uitam peste meciurile din campionat... 

                               L-FIXT.jpg

                              Buey frate... 6 victorii din 6 meciuri... incepute cu o victorie impotriva rivalilor in deplasare , incununate cu un 7-1 impotriva Stiintei Miroslavei...cea mai buna perioada de pana acum... Vine meciul cu o nou promovata...Sporting Liesti... un accident pe care nimeni nu`l prevedea... Timp de 6 etape am fost primii... Aerostar la 2 puncte de noi, fiind egalii Forestei , in rest victorii dupa 6 etape. Pierzand cu Liesti`ul , Aerostar trece pe primul loc la un punct in fata , in fata meciului direct...

                            Meci direct in care pur si simplu n`am schitat nimic... in min 66` aveam 0 suturi spre si pe poarta... ZERO... wow... 2-0 si joc controlat total de ei... marcam cumva ciudat dintr`o faza de contraatac si dupa revenim la acelasi joc... pierdem 2-1 , si Aerostar avea primul loc la 4 puncte fata de noi, dupa 8 etape in care aveau 7 victorii si un egal...

                          Imi zic... hai frate...ca se poate... veneau meciuri usoare.. si da... 5 victorii clare...unele cu multe goluri... dar totusi Aerostar se tinea tare... aveau si ei 4 victorii si un egal scos chinuit de Focsani... ne apropiam la 2 puncte cu 2 jocuri ramase din Tur... Venea etapa a XIV-a...unde inaintea noastra, Aerostar face egal... fooorta... puteam sa ii egalam la numarul de puncte , jucand acasa cu Bucovina Radauti... m`a devastat acest meci... 2-0 pt noi, meci clar dominat de noi... Radauti`ul avand 2 suturi spre poarta in 80 de minute...mda.. un junior cu atribute de 2 lei ne egaleaza dupa 2 goluri unul dupa altul... mi`am smuls parul din cap... Socati , pierdem ultimul meci, acasa cu CSM Focsani dupa un meci in care am dominat dar n`am avut nicio ocazie...

                      

                            M-CLAS.jpg

                           Cinci puncte in fata noastra... 12 victorii , 3 egaluri , infrangeri... noi totusi avem 11 victorii... cel mai bun tur de pana acum... jucam bine pe ambele variante, atat 4-4-2 attacking cat si 4-3-2-1 postive... 

                          Polonezul a rupt efectiv... Brichlik are 12 goluri , golgeterul seriei, urmat de Vasilica 11 goluri... cu mentiunea ca Brichilik a jucat mult mai putin...intrat doar la 4-4-2... a rupt omul... Average rating dominat de noi... Assists dominat de Constantin Tanase care joaca senzational...

                         Deja am prelungit contractele celor mai buni 15 jucatori...suntem ok din acest puncte de vedere... cu un retur perfect, incununat cu o victorie impotriva lor , poate vom reusi... sansele totusi sunt foarte mici, dar e frumos...

                       Ce kkt de joc :)))) ma distruge psihic :)))) hai bajetii !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy