Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO-IV] - Tralala prin Bucovina -


chichi1305

Recommended Posts

Update 

       @Raulic : in joc e MC :)

                 oo-jucan.jpg

                  Situatie foarte frumoasa inainte de ultima etapa. Trei echipe se bat pentru locul 5 , Otelul, Foresta si noi, ultimul meci fiind chiar un derby intre Juniorul-Foresta. Din pacate noi nu mai intram in hora promovarii , in aceasta confruntare fiind 4 echipe, Odorheiul Secuiesc, Somuzul Falticeni , Focsani si Craiova...ce`i drept, ultimii cu sanse mici. 

                  kk-cl29.jpg

                    Reusim victoria impotriva rivalilor, Nechita marcand din nou contra Forestei. 

                   Pentru noi , cea de`a doua parte a returului a inceput cu victoria impotriva Focsani`ului, victorie care ne aducea la doar 3 puncte de primul loc in acel moment...eram acolo... simteam cat de cat aerul , gustul sansei de promovare... Urmatoarele 3 etape ne`au spulberat sansele, egal cu Galati`ul , egalati in minutele de final... infrangere la Radauti si egal cu Odorheiul Secuiesc... Cele 3 victorii din final au fost doar de palmares.

 

                                    ll-fixt.jpg

                       Pana la urma surpriza se petrece... Somuzul nu reuseste victoria, Focsani cedeaza si ea presiunii... Craiova castiga in ultima etapa , dar datorita avansului de 2 puncte, Odorheiul Secuiesc  reuseste promovarea dupa o victorie in finalul campionatului... Surpriza imensa in seria noastra, tinand cont ca maghiarii aveau sansa a 7-a la inceputul campionatului. Noi terminam pe locul 5 , toata lumea bucuroasa , jucatorii la fel, iar la meeting`ul de final de an le spun ca vreau promovarea la anul , iar ei sar ca arsi considerand ca e prea mult... trebuie sa schimb mentalitatea conducerii, nu reusesc sa ii conving ca putem promova... si ei considera ca ne aruncam la prea mari ambitii , multumindu`se doar cu Top Half in urmatorii 5 ani... pfff...

                       mm-clas.jpg

                        Totusi vine prima veste buna din acesti 3 ani terminati . Conducerea decide constructia unui nou stadion, dar nu stiu inca daca pe locul actualului stadion: Itcani, sau in alta parte... O fi an electoral? 

                                             nn-stadium.jpg

                       Liga 1 : Craiova castiga , si Dinamo reuseste again sa fie acolo... frumos... Anul acesta pica Voluntari`ul si ASU Poli... iar Rapid`ul reuseste un baraj foarte bun impotriva celor de la Hermanstadt, ramanand in liga 1.

                                                  pp-playoff-liga1.jpg    pp-playofutliga1.jpg

                        FC Arges , Clinceni si Sibiu au fost cot la cot , pana in ultima etapa, primele doua reusind promovarea. 

                         rr-liga2.jpg

                        Liga a III-a... Concordia isi arata forta , respectand calculele pariorilor. CSA Steaua pot sa zic ca face surpriza, deoarece lotul Turnului Magurele era mult mai puternic... surprinzatoare e si distanta dintre primul loc si locul 2 in seria 3. In liga 2 mai promoveaza CSM Resita si Minaur Baia Mare.

                        La capitolul retrogradari surpriza, ii putem aminti pe CS Balotesti, mult timp in liga 2, pica in liga a IV-a. Din seria noastra a picat si echipa cu numarul 5, adica cel mai prost loc 12... Bradu Borca.

                                                       ss-seria2.jpg   ss-seria3.jpg

                                                       ss-seria4.jpg   ss-seria5.jpg

 

                     Trei sezoane terminate , destul de sus in clasament, dar fara promovare in cei 2 ani de liga 3 . Urmeaza sezonul IV... am iar o lista lunga de jucatori... dar ce pot sa zic e clar ca voi schimba 2 lucruri la echipa: 1.  Voi lua mai multi tineri anul acesta, pt ca am cam fost blocat in unele meciuri de regula juniorilor in teren...vroiam sa fac o schimbare si nu aveam permisiunea de a o face din cauza ca ramaneam fara junior in teren X(... 2.  Formatia/tactica de 4-3-2-1 o vom folosi doar in deplasare si cu echipele puternice, pentru ca dat randamente , am avut rezultate f bune cu echipele puternice... pentru meciurile de acasa cu echipele mici, ne trebuie clar o alta formula, cu Attacking clar pe mentalitate... nu mai vreau sa pierd puncte cu aceste echipe pt ca ma exaspereaza... inca nu stiu ce formula sa abordez, cu 2 atacanti, cu unul... cu 3 fundasi ... nu stiu... iau fiecare post , rol la mana again...amicale multe si om vedea ce iese... 

                   E clar, chef am ... deci e bine :))))

 

                 Hai hai moldovenii mei! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

eu folosesc doar 442 a nush cui de forumuri externe ... iti spun maine a cui...jonglez doar del aatacking cu echipe mai mici ( daca exista vreunele mai mici canoi :) ) la balanced cu echipe tari.

mai exista o tactica lower legue de gen 4132 cu dm si mc ml/mr tot de pe afara care o folosesc in cupe cu echipe de eslon mai ridicat. am ajuns cu ea pana in sferturi in cupa cu echipa de liga 3

Link to comment
Share on other sites

Update 

                        Buuun.... si incepea sezonul IV.. totul bine si frumos. Pica LPS Suceava in liga a IV-a, dar intra inca o echipa din judetul Suceava in serie, Liteni. Craiova pleca de la noi din serie, venea inapoi KSE Secuiesc si ne duelam pt promovare cu Ceahlaul Piatra Neamt.

                           a-liga3.jpg

                    Va dau si principala achizitie, VASILICA FODOR , primul om cumparat cu ceva banuti, mai exact, 27.5k, arata f f f bine pe fizic si mental... cu concentrarea e mai slab, dar pt nivelul nostru e forta omul.

                     c-fodor.jpg

                    c-fodorH.jpg

                   Dupa inceputul senzational de sezon, vine si prima oferta din liga 1, Clinceni`ul fiind intr`o pierdere continua dorind ceva nou la echipa.

                                  m-clinceniinterview.jpg

                           Si acum sa va povestesc cum dracului am pierdut 1 an din cariera. Incep sezonul cu juniorii in cupa, astfel incat sa pierd meciul din turul2, sa ma axez doar pe campionat. Rup efectiv tot in campionat, 4 victorii din 4... meciuri f f bune... . Dupa cum stiti, intre meciuri eu intru in Holiday, pana la "Next Match" ...revin in ziua meciului... wtfck...fac cumva ca tampitul si dau click pe "Next Month " ... ma apuc de ceva prin casa , si cand ma intorc , dupa 9 etape aveam 9 victorii, iar locul 2 era la 8 puncte de noi ... ma uit uluit la ce am facut... si dupa ce inteleg ce kkt am facut , imi dau seama ca ma aflu in fata urmatoarei situatii : autosave din partea jocului era dupa 9 etape... iar save ul meu era la inceputul campionatului , inainte de transferuri , inainte de tot... innebunesc efectiv... Nu ma joc 1 zi din cauza acestui lucru :)))))) e ceva sa nu ma joc o zi tinand cont ca in statusul jocului mi se propune sa imi trec in CV ca ma joc manager :)))).... 

                         Dupa cum stiti, nu ma impac cu realizarile pe care nu le fac eu...  asa ca aveam urmatoarele optiuni : a.inchei cariera, incep alta... hmmm urat... b.continui de la inceputul campaniei... nu mi se parea corect... c. continui de la autosave... oribil... d. go on holiday pana la finalul anului ... 

                         Dupa lungi ganduri si discutii cu creierul meu bolnav, merg pe varianta D...  go on holiday cu 2 mari reguli : sa nu promovez dar si sa nu fiu dat afara... terminam pe locul 5 , desi obiectivul era 1-4 , dar ramanem la echipa...

                        In acest moment practic am simulat 1 an , fara sa am realizari ... singurul lucru e ca jucatorii pe care i`am luat in aceasta vara vor fi pusi la joc de mine abia anul acesta... pe unii deja i`am pierdut, nefiind prezent in iarna, in momentul in care alte echipe mi i`au furat... ma mir cum a ramas FODOR la echipa, am reusit sa ii prelungesc in Iunie contractul, fiind dorit de echipe din liga 1 si liga 2... omul a marcat 13 goluri cu acel 4 la Concentration... 

                        Ma prezint la echipa in Iunie : baieti...am fost in carantina 1 an... sorry... hai sa ii dam bataie...

                       In liga 1 , Craiova castiga campionatul ... in timp ce Rapid , Argesul si Clinceni`ul pica in liga 2... ce rau a jucat Rapidul in playout..

                                                 n-liga1.jpgn2-liga2.jpg

                              Liga a 2-a ne da anul acesta 3 promovate, Iasi, Mioveni si Voluntari... dar si castigatoarea CUPEI ROMANIEI... ASU Poli castiga finala impotriva Chindiei Targoviste ...frumos rau !

                                 o-liga2.jpg

                                Nu reusim sa ne luam revansa impotriva nemtenilor, acestia promovand in liga2. Mai jos si restul seriilor.

                                          p-seria1.jpg            p-seria2.jpg

                                          p-seria3.jpg           p-seria4.jpg                         

                                                                                                      p-seria5.jpg

 

                         Trist update`ul , dar era singura varianta cu care ma simteam impacat , cu care simteam ca pot continua cariera. Cum ma aflu in acest moment : conducerea nu mai are incredere in mine, terminand pe 5... am intrat la discutii cu ei pt 3 lucruri, primele 2 refuzuri direct , iar la Professional Status primesc un raspuns cu 2 taisuri... unul nasol : nu vrem pt ca nu ne mai inspiri incredere... cel bun fiind ca e primul raspuns negativ dar care imi da sperante... poate avem un sezon bun si ne transformam in Professional... cine stie...

                         Pe 04 Iulie luam in primire noul stadion... se pare ca nu a fost o pacaleala, nu a fost campanie electorala...

                         Gata, uitam acest sezon ... luptam in urmatorul pe bune !

 

                       Hai flacaii mei !

                         

Link to comment
Share on other sites

Update VIII

@kevinluci: pica inapoi , stai linistit :)))... sper sa nu ne mai gaseasca pe noi in liga 3... sau poate raman in liga2 cine stie... si ne intalnim noi cu ei acolo... ne batem la retrogradare ca nebunii :D

@Roby: Sa stii ca asta a fost primul instinct, tinand cont ca pe unii deja ii aveam , semnand cu ei de prin primavara, expirandu`le contractele la echipele la care jucau...pac pac ii luam si pe restul... problemele au fost altele... care m`au secat psihic... am inceput aceasta varianta , am facut aceleasi oferte pentru jucatorii pe care ii luasem , dar 2 lucruri mi`au pus capac... Zoltan Ciobanu ( un AML de la Sanatatea, il prezint indata ) a acceptat alta oferta , iar Fodor , vedeta echipei , dupa cateva zile de la venirea la club, s`a accidentat 6 luni... wtfck... era clar ca nimic nu mai semana cu ce a fost... am decis varianta D , fiind una mai ok oarecum...  raman jucatorii gasiti ( aproape toti, ca pe unii i`am pierdut in vara) ... acelasi nivel de liga , putin mai mici sansele noastre probabil si doar o conducere suparata pe mine... e ok dpdv psihic pt a continua cariera:))

 

                     Lotul de jucatori 

 

                    GK   

              Titular anul acesta , Razvan Stancu. Adus la 18 ani , anul trecut , pe bani multi de la Unirea Dej, 180 de coco:))) arata bine pentru anisorii lui, potential de  5stele...

             a-gkstancu.jpg

             a2-gkstancu.jpg

            Rezerva de portar , Razvan Iancu, adus acum vreo 3-4 ani la echipa... 

            a3-gkrazvan-iancu.jpg

 

            DR

               Titular pe partea dreapta defensiva, Cornel Ardei. Omul a fost imprumutat anul trecut , anul acesta l`am luat gratis. Tot de la Aerostar, mai vechii nostri prieteni, nu avem vreo intelegere cu ei, dar observ ca jucatorii vin la noi... posibil pentru ca suntem din apropiati oarecum... Iasi`ul e si mai aproape dar aia sunt mai ciufuti... nu ne dau pe nimeni imprumut...Cornel va fi titular pentru ca nu am gasit nimic valabil , mai bun decat el...

               b-DR-cornel-ardei.jpg

               b2-cornel-ardei.jpg

                Darius Niculcea, rezerva pe postul de DR... junior al nostru, slab rau...sper sa nu trebuiasca sa il bag... 

                b3-DR-Niculcea.jpg

                 DL

               Ionut Olteanu , titular si acum 2 ani, si anul trecut cat am fost in carantina si nu am fost la echipa... Omul arata binisor pentru cei 20 de ani ai lui...bineinteles, tot de la Aerostar.

                 c-DL-Ionut-Olteanu.jpg

               Rezerva lui , un anume Traian Babata... 16 ani, adus imediat cum a aparut in joc, de la Ruginoasa... intentionam sa`l las la juniori, dar cum Zamfir nu a vrut prelungirea cu noi ( timp de 1 an , asistentul nu l`a folosit deloc pe Zamfir... s`a certat cu toata lumea si a plecat suparat in aceasta vara...imi placea Zamfir dar aia e... ) ....  noi nu am gasit ceva bun pe stanga, am promovat imediat acest junior... are el potential de 5 stele, dar momentan e slabut rau pt echipa mare ... 

                c3-Babataruginoasa.jpg

                 DC 

               Cuplu de fundasi centrali anul acesta , Ilija Radovac, deja de vreo 3 ani la echipa si un polonez slab rau de tot, dar cu experienta ... nu ii scriu numele pt ca e greu rau..ceva cu KWRZ... Sa zicem Radu...:))) omul a fost printr`un lot de prima liga cand era mai mic... acum la batranete vine de prin ligile duminicale din Polonia... 

               d-ilijaradovac.jpg

                d3-radoslaw.jpg

               d3-radoslwa.jpg

               Rezerva de fundas central...Ervin Gardos, venit anul trecut de la Sticla Ariesul ... folosit 6 meciuri de asistent, va fi rezerva si anul acesta...dar destul de interesant pentru 16-17 ani... nush ce sa fac cu determinarea aia... crek ajuta un sut in cur...:)))) ...  si acum in timp ce scriu, imi dau seama ca rezervele liniei defensive sunt juniori de la U19... varzao toti 3... poate pana la finalul perioadei de transferuri mai vine cineva, ca ne cam tremura curul... mai avem vreo 40k...putem aduce macar 2 jucatori... pacat ca inca 95% din shortlistul meu nici nu intra la discutii... iar cei 5% cer prea mult fata de ce putem da noi... 

                d4-gardos.jpg

               d4-gardosstast.jpg

                DM

               Pe postul de DM , folosit anii trecuti , tanarul Nechita... plecat la UTA cu certuri mari... il avem anul acesta pe Norris Ichim... luat doar pentru acest nume frumos, Norris :))))... banuiesc ca doar cand va citi foaia cu titularii , antrenorul advers se va scapa in pantaloni..meciuri in liga2 pt el, fiind chiar si in lotul Iasi`ului de liga 1 , acum ceva ani...

                 e-DM-Ichim.jpg

                 e-ichimstats.jpg

                 Concurenta mare pentru postul de DM... pentru ca Denis Domsa, revine la echipa, liber de contract... Omul de fapt nu a fost plecat nicaieri... a semnat acum 2 ani cu U Cluj, imprumutat la noi, dupa care l`au aruncat ca pe o masea stricata... a venit la noi cu coada intre picioare... mister.. mister... ori vin la voi , ori ma duc cu actele la somaj... Hai ma vin`oooo... 3 ture lansat ! acum! 

                f-DMosa.jpg

                MC

               Domsa poate juca bineinteles si MC... dar prefer sa il folosesc DM ,pentru a`i face loc loi Marius Lung... imi place cum arata acest junior, furat de la Foresta vara trecuta. Observ ca si asistentului i`o placut, l`a folosit 29 de meciuri... chiar a si crescut fata de anul trecut. Dpmdv , omul are atribute mai degraba de Mezzala, putina viteza daca avea, era forta... il voi folosi anul acesta sigur...

                g-MC-lung.jpg

                g2-Lungstats.jpg

                Adrian Iamandi, va fi sigur unul dintre titularii pe posturile de MC... adus acum 2 ani, din note si statistici, a fost cel mai bun om al echipei pe faza de constructie... poate chiar cel mai bun om overall, la mare bataie cu Fodor. Atribute bune si pentru Box To Box... vom alterna rolurile in functie de adversar ...

                 g3-Iamandi.jpg

                Aveam nevoie de o rezerva buna pe postul de MC...care sa poata si Mezzala dar si AMC...  Ionut Ilie... liber de contract de la ...da... Aerostar :))).... omul poate juca si AMRC... bunicel omul... e clar, la mijloc, stam bine... avem jucatori bunicei....

                g4-Ionut-ilie.jpg

               g5-ionuiliestas.jpg

              AMR 

             Alexandru Ciobanu , va alterna pe partea dreapta cu Gavrila... Ciobanu, junior de`al nostru...cu rezultate f bune in ultimii ani... nu prea imi place mie cum arata...dar l`am jucat si a dat randament... acum e vizat de cateva echipe de liga a 3-a .. cea mai mare oferta fiind de 25k.. nu l`am dat... ramane la noi macar pentru inca un an...

                h-ciobanu.jpg

               Se va bate cu Gavrila... adus gratuit si acesta de la Aerostar Bacau... omul e , daca nu ma insel, la al 4-lea an la noi... dupa 3 ani de imprumut , vine gratis anul acesta la noi. 

                h2-gavrila.jpg

                 AML

               Zoltan Ciobanu, tipul care a venit la noi , in prima varianta, dar la a 2-a nu a mai vrut ... omul are viteza f buna, vine gratis de la Sanatatea Cluj... ce mi`a placut f mult la el a fost faptul ca e AML de picior drept, il voi folosi IF...asa cum imi place mie...

               i-ciobanu.jpg

               i-ciobanustats.jpg

              Anul acesta , vine pe partea stanga Roberto Dumitru... clar cel mai tehnic jucator al nostru si poate si cu cele mai interesante echipe in CV... chiar si meci in liga 1... Roberto va intra sigur atunci cand Zoltan nu va da randament...

              i2-dumitru.jpg

              i2-dumitrustats.jpg

              ST

             Clar , vedeta echipei din punct de vedere al valorii , al potentialului , dar si al cluburilor care il monitorizeaza. Deja suparat in aceasta vara pe mine...am refuzat oferta celor de la ASU Poli... auzi si tu...20k cand eu am dat anul trecut pe el 27.5k, iar el a rupt anul trecut, dand 13 goluri... Am stabilit cu el , pt a nu fi suparat foc pe mine, sa il vand la urmatoarea oferta de 24k... dar voi pune clauza de Loan 1an... momentan interesul celor de la ASU a disparut...sper sa ramana asa... 

              j-fodor.jpg

             Oleg Cretul va fi rezerva lui Fodor... Moldoveanul a fost constant...a ratat mult , dar e determinat si bataios... bun la cap... astept sa debuteze la nationala mare a Moldovei, sa fie practic primul jucator selectionat din istoria noastra la o nationala mare.

             j2-cretul.jpg

             Cea de`a treia varianta de ST... Daniel Sirbu... poate cel mai slab transfer in aceasta vara...dar efectiv nu am avut alta varianta... nu vrea nimeni sa vina la noi, dar sunt obisnuit cu acest lucru... 

            j3-sirbu.jpg

            j3-sirbustats.jpg

 

                 Ca o concluzie... avem oameni care au jucat in liga a 2-a , ma refer la cei trecuti de 22-24 ani... cei tineri cu potential de 5 stele... un lot slabut defensiv...dar interesant pe ofensiva... lot tanar... cu 11 oameni U21... cred ca cea mai tanara echipa a seriei...

                 Ramanem totusi destul de consecvennti.... vom folosi varianta cunoscuta si agreata in anii trecuti, doar la ST folosim acum PF... Fodor dand randament f bun pe acest rol... in triunghiul de la mijloc , vom alterna in functie de adversari... ori DLP-BTB-Mezzala... ori DM - DLP-Mezzala...

 

                                                             k-N.jpg

                    Ramasesem dator echipei cu o formula de atac... am stat enorm sa ma gandesc...variante peste variante... imi place formula de atac apropiata de un 3-5-2... cu viteza/forta pe benzi... cu fundasi centrali buni pe pozitionare si viteza... cu atacanti agresivi, pe presing... si dupa ce am incercat cateva variante... mi`am dat seama ca nu am jucatorii disponibili pentru asa ceva... in nicio varianta posibila... Nu acopeream deloc zonele, cu atributele lor... nu dadea sigur randament... si usor usor...dupa ce am luat la mana fiecare rol... am ajuns la uratul de 4-4-2... cu rolurile de mai jos...  n`am avut cum sa scap de el... imi doream 2 atacanti neaparat...dar in alte variante, ramaneam descoperit rau... Ce`mi place e ca in prima varianta , vor juca cei 2 Ciobani, stanga dreapta, AML/AMR... pe varianta a 2-a, intra experimentatii, Dumitru ML si Gavrila MR... naturali , imi place...

                                                            llll.png

 

                   Cred ca si anul acesta , voi merge pe aceeasi tactica , voi sacrifica cea de`a doua competitie, Cupa Romaniei... pentru a ma axa doar pe campionat... vreau neaparat promovarea.. vreau neaparat Professional pentru a atrage jucatori mai buni... 

                  Stadion nou nout... peste 3k ... va fi o nebunie...

 

                   Hai baietii !

Link to comment
Share on other sites

Update

                         Anul acesta conducerea scade putin pretentiile, dar scade si din banuti... nu mai vrea Top Four.. ramane doar pentru Top Half... pt Cupa Romaniei se multumesc cu 2 tururi castigate... 

                                               O-EXPECTATIONS.jpg

                          Media Prediction`ul de la inceputul sezonului ne indica locul 6... iau repede la mana primele echipe din top... nu ma uit la Botosani II... de fiecare data e data favorita dar nu se ridica la nivelul asteptarilor. Locul 2... pfff... FC U Craiova ... oltenii vin din nou la noi in serie, ma uit pe lotul lor... nu inteleg cum naiba nu au promovat de 3 ani de zile ... favorita numarul 3 , Foresta Suceava. Rivalii nostri s`au intarit cu jucatori de liga 1 ... un Raducanu de la Dinamo arata senzatie pentru nivelul seriei noastre...dar cum naiba a ajuns la Suceava... A 4-a favorita, picata din B , Odorheiul Secuiesc.... lot zic eu similar cu al nostru... favorita numarul 5, CSM Focsani, o pretendenta la promovare an de an...am cativa jucatori in shortlist de la ei de vreo 3-4...au ramas la ei..au aproape acelasi lot de 3 ani de zile, nuca tare... Ma dezumflu putin dupa ce iau loturile la click... Somuzul Falticeni are jucatori mai buni decat ai mei... la prima vedere, la semnatura , eram oarecum bucuros...pentru ca luam jucatori peste ce aveam...dar cand ii compar acum cu ceilalti...hmmm...

                            P-MEDIA.jpg

                           Nivelul salarial ne indica poate si motivul pentru care Foresta a facut rost de niste jucatori interesanti anul acesta...

                                    R-SALARII.jpg

                                    R2-SALARII.jpg

                                Finalul perioadei de transferuri ne surprinde neplacut... Ciobanu , AMR , tanar 20 de ani...junior de al nostru... e urmarit de cateva cluburi... primesc 2 oferte... una de 60k de la Rapid FNC ( cine mai sunt si astia nush ) ... si una de 500 de euro, nesimtita de`a dreptul, de la Gloria Bistrita, liga 2... nesimtiti efectiv... bineinteles... refuz Gloria la primul click...dupa care instant, Ciobanu se supara de parca l`ar fi luat Barcelona... accept imediat oferta celorlalti, si omul meu, refuza sa mearga la ei... ( era practic cea mai mare oferta primita de noi pana in acel moment ) ... echipa imi sare in cap... si ma vad pana la urma nevoit sa il vand pe 500 de euro ...baaaa...500 de euro, da`o`n plm... 

                              Nici nu ma dezmeticesc bine...zbang... Gardos primeste 2-3 oferte de la echipe de liga 2... Gardos, 17 ani, rezerva noastra de DC... potential dar slabut acum... oferte de ... 0 euro.. ba 0 euro sunteti nebuni, ce`aveti? ... refuz bineinteles, la care Gardos sare ca ars si el... am incercat macar sa iau 10%..5%...nimic... l`am lasat si pe`asta gratis... ca de... echipa a facut ca trenul...

                            Si cireasa de pe tort... dupa ce am acceptat transferul celor doi, certat de echipa pentru ambele situatii... dupa click`ul de accept, capitanul Iamandi, se supara ca de ce am lasat asa jucatori cu potential... ba esti nebun :)))) ... mi s`o mai intamplat asta odata , dar chiar asa ...

                           In ultimile secunde ale perioadei de transferuri, acopar cele 2 posturi deficitare ... George Dragomir  , venit de la nemteni... buna viteza, ca atribute, e cam ca CIobanu...parca totusi imi place mai mult el, pentru ca e natural ST...aveam nevoie de o a patra varianta acolo.. iar pe banda, e jucator de picior stanga pe partea dreapta, nice. 

                                S-DRAGOMIR.jpg

                                S2-DRAGOMIRSTATS.jpg

                          Florin Muresan  vine pentru rezerva de DC... batranel , dar arata binisor...pt lotul nostru. Ulterior omul isi va face loc in primul 11, dupa prestatii penibile ale lui Raduasdwakzakdeakwdad.

                            T-MURESAN.jpg

                            T2-MURESAN.jpg

                            Cupa Romaniei 

                           Suparata pe noi conducerea... imi zic sa nu ii supar... hai sa trec 2 tururi... sa ajung in turul IV...sa le indeplinesc un obiectiv de la inceput.. bag titularii cu Stiinta Miroslava...joc sigur, castigam lejer... Alexandru Ciobanu inca era la noi, marcator in acest meci alaturi de moldoveanul Oleg Cretul. 

                           Turul III, picam cu CSM Pascani, liga a IV-a... bag 75% rezerve...pt a le oferi minute... sa mai crestem la chemistry putin... zbang... 0-1 , cu 1 singur sut pt Pascani, iar noi nu reusim sa o bagam in poarta... hmmm ne`am indeplinit dorinta de a nu ne incurca cu Cupa Romaniei anul acesta, dar am luat bataie pe bune de la Pascani...X(..

                          Campionat...

                         In prima etapa suntem egalati de Falticeni in min 92`... dar dupa  reusim o serie de 3 victorii legate... Urmau 3 derby`uri de foc... reusim sa nu pierdem , dar totusi nu castigam niciun meci din aceste 3 derby`uri.. 0-0 cu Focsani , 0-0 cu Foresta si un 2-2 cu Odorheiul Secuiesc...da, la fel...egalati in min 93`... mor cu aceste meciuri...mor... 

                                U-FIXTURES.jpg

                        Doua echipe neinvinse in serie... FC U Craiova si Juniorul Suceava... dar buey... sa ii opreasca cineva pe oltenii astia nebuni... au cam rupt totul... un singur egal si 7 victorii... hai frate... Dupa opt etape eram la 6 puncte de primul loc... iar sase echipe eram stranse in 2 puncte , de la locul 2-7... 

                           V-CLASAMENT.jpg

                             Abia in Noiembrie ne mutam pe noul stadion... nu stiu de ce a durat atat , tinand cont ca in Iulie fusese gata... noi si proverbul : "Afara`i vopsit gardul, in curte leopardul"...si nici macar leopard... o felina mica cu parul zbarlit si nearanjat ...flamanda :)))).... Ne am facut stadion, ne`am indatorat de ne e frica sa ne uitam peste umar ca poate ne taie cineva o ureche... dar noi nu suntem inca Professional, contracte part time , salarii de nimic... jucatorii nu vor sa vina la noi... nu inteleg gandirea conducerii...dar ce sa zic... stadionul arata frumos, cochet, scaune la tribuna oficiala, peluzele si tribuna a doua inca n`are scaune, dar are niste bare puse pentru fanii care vor cobori in viteza la golurile favoritilor... 

                                            X-STADIUM.jpg

                          X2-STADIUM.jpg

                        Se scurg repede cele 15 etape ale turului... urcam pe locul 3... 9 victorii , 4 egaluri si 2 infrangeri... dar buey... Liverpool de liga a 3-a... FC U Craiova...spulbera tot... Foresta e pe doi...si 99% Craiova lui Mititelu` merge in liga 2...

                         Y-CLASAMENT-TUR.jpg

                        Cele 7 etape au decurs oarecum bine per total... 5 victorii solide ... clare... desi poate in unele scorul nu ne arata acest lucru... pierdem singurele 2 meciuri, in deplasare la Miroslava si in derby`ul cu Craiova... unde Craiova , ne`a rupt in primele 10 minute...dupa care am reusit sa preluam carma jocului...dar nu sa si revenim pe tabela... Craiova are un singur egal , cu Miroslava... ce campionat fac oltenii...

                                   Z-FIXT.jpg

 

                          Vasilica face un sezon f bun...are deja 10 goluri... Iamandi e lider la rating si la assisturi... nu mi ramane decat sa ma chinui sa le prelungesc contractele... sigur nu voi reusi la toti... Vasilica mi`a zis ca accepta faptul ca nu l`am vandut la ASU Poli, deoarece nu a mai venit alta oferta , dar asteapta pana la anul ...cand zboara de la noi... poate il prind intr`o toana buna... la o bauta cu echipa si ii dau un contract sa`l semneze pe nesimtite... 

                          Vreau macar locul 2 ... sa fie conducerea multumita...poate reusesc sa ii conving pentru Professional... 

 

                      Hai baietii !

Link to comment
Share on other sites

"Peluzele si tribunele inca n'au scaune..."... Scrisesem doar de tribuna... După am văzut si peluzele.. Am adăugat dar n am schimbat timpul... Dar ce contează analfabetismul meu...mai nou lb. Romana se face prin skype... Sa vedeti peste 2..3 ani cum o sa se vorbească 😂😂

Link to comment
Share on other sites

@kevinluci: Eu zic ca ma bat iar cu ai tai la anul... teoretic , anul V a fost cu noroc mai tot timpul in ligile mici...sa fie oare promovare impotriva nemtenilor la anul ?...pff vine si Aerostar Bacau...hmmm nasoleanu... oricum realist jocul... greu sa promovezi din liga a 3-a... mai ales cand esti semipro... greu sa ramai in liga a 2-a... majoritatea noupromovatelor pica inapoi in liga a 3-a... hmm...dar cine e pe primul loc in liga2... Jiji ai cam pus`o...

                 Z2-ceahlaul.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Raducanu e galatean, deci din zona :D Cati fost juniori ai lui Dinamo nu se perinda pe la L3 in zilele noastre ... 
Rapid FNG e echipa sustinuta de suporterii (inteligenti) ai Rapidului vechi, momentan in L4 Bucuresti IRL.
Stadion cochet, clar facut de un primar/prefect PSDist  ... daca echipa nu are obiective de promovare :) Mai sunt echipe prin Romania cu stadion nou si fotbal de semi-pro, deci it's real all the way!

Iti recomand sa folosesti facepack-ul Cut-Out :D o sa mai animezi vizual prezentarile ... Hai cu pro status!
 

Link to comment
Share on other sites

Update

@Raulic: calculatorul meu merge ca o bunica afectata de corona... ma bucur ca merge si asa , adica cu logo`uri , kits si ligile inferioare :). Nu vreau sa fortez ceva... cine stie cum se misca dupa... eu incarc de fiecare data maximul de jucatori, 100 000 sau cat e maxim... iar la rating de performanta , primesc jumatate de stea:))))) deci o las asa... daca nu afecteaza rularea jocului...il iau... de unde? unde`l bag :) ?

                                Pe repede inainte prezentam returul... dupa si alte lucuri mai interesante. Incep ca din tun, 5 victorii din 5 meciuri.. multe goluri ... ce`i drept, doar Somuzul avea un lot mai bunicel... Somuzul abia s`a salvat anul acesta , avand un lot de top5 lejer. Urma meciul cu Foresta , acasa. Facem numarul record de spectatori, vreo 1500 din 3000 de locuri... e loc de mai bine clar. Facem 3-3 , unde suntem egalati in minutul 93`... tot tin mortis cu aceasta situatie... nu mai stiu ce sa fac... am incercat toate variantele... adica : am bagat autobaza in ultimile minute...am luat gol... am zis sa raman pe atac ... am luat gol... am lasat Balanced, posesie...mica, sa nu le dam mingea...am luat gol... in orice modalitate , cu echipele mari care seteaza Attacking sau Very Attacking , iau gol... indiferent ce formula, ce mentalitate sau ce naiba urlu de pe margine :))) incurajare, concentrare ...orice... ma bate gandul la urmatoarea situatie de acest gen...sa bag inca un jucator in teren...al 12-lea..poate nu se prind... :)))) Dezamagiti de egalul smuls de rivali, pierdem cu Focsani`ul in deplasare, dar egalam la Odorhei pe final... Dupa aceste rezultate, curg victoriile pana la finalul campionatului, exceptie fiind 2 meciuri, un accident cu TransDor, 2-2 , dupa ce am fost condusi 2-0... si o infrangere maxim de dureroasa impotriva oltenilor... 1-0 la pauza, attacking... posesie la noi, faze la noi...oamenii n`au iesit din jumatatea lor... au schimbat pe attacking de prin min 60... eu am zis sa trec pe Balanced... no comment...daaa asa e...jucatori bla bla bla...dar hai buey putin, aratati oleaca ca sunteti flacai..Fodor ! :))))

                                    d2-fitxt.jpg 

                        Terminam pe locul 3 , conducerea multumita , 64 de puncte...in alte serii s`a promovat cu 60 de puncte...dar asta e... f bun sezon facut de Foresta... de Craiova nu mai zic nimic... au lasat`o mai moale pe final... dar fara emotii pt ei...

                          d-clas.jpg

                       Finantele stau prost... e clar...clubul nostru nu prea are finantare.... patronul isi dorea probabil doar liga a IV-a...echipa sa fie o deschidere a juniorilor catre echipele din regiune... de cand suntem in liga a 3-a... s`au cam dus in cap toate... poate acesta o fi si motivul pentru care nu vrea mai nimic... 

                       b2-finances.jpg

                       Vestea buna vine cand ma uit peste planurile pe 5 ani... Am incercat skin`ul light... am zis ca imi fug ochii la vecini dupa 5 minute :)))... ce sa zic...omul vrea sa vanda clubul , sucarit probabil pe situatia financiara... o palarie cam mare pt el liga a 3-a... pt noi e practic cea mai buna veste posibila... avem deja 5 ani, 1 an in liga a IV-a, 4 ani in liga a 3-a... urmeaza al 6 lea an, iar noi nu suntem Professional... ma si gandeam ca ma prind 10 sezoane zbatandu`ma in liga a 3-a... certandu`ma cu el pt situatia echipei... dar faptul ca vinde clubul, sau ca isi doreste sa vand clubul anul viitor , imi da sperante mari :X:X... nu vreau vreun finantator bogat...vreau doar unul care sa `mi faca clubul Professional si sa ma lase sa ma autofinantez...ca baetii..

                                                 b-sell.jpg

                                     Pana sa ajunga el sa vanda clubul, se supara rau pe noi, ne taie banii, si aia putini... aveam vreo 200k la un moment dat, anul acesta trebuie sa ne descurcam doar cu 149k... practic nu prea mai am bani sa aduc ceva nou la echipa... vestea buna e ca am reusit sa le prelungesc contractele celor pe care i`am dorit si in acest an...Probabil imi trebuie un ST la echipa... pe Fodor sigur il voi pierde... o sa incerc un Loan pana la finalul sezonului, clauza de transfer...poate reusesc...

                                            n-finances.jpg

 

                           Uite o echipa care se autofinanteaza...sau asta facea in 2020... nu stiu in 2024 cum e situatia, ce scrie pe pieptul lor...dar ce stiu e ca au luat titlul in acest an... Sepsi castiga barajul impotriva lui FC Arges pt ramanarea in liga 1... in timp ce Voluntari`ul si Mioveni`ul merg in liga 2. 

                                                        j-liga1.jpg      k-liga1.jpg

                               Liga 2 , o poveste anul acesta.. Promoveaza U Cluj si CSA Steaua... dar la retrogradare a fost cu cantec. Inainte de ultima etapa, Ceahlaul avea 40 de puncte, Aerostar 39 de puncte, Progresul Spartac 38 de puncte si doar una dintre cele 3 puteau ramane in liga a 2-a. Ceahlaul joaca acasa si pierde incredibil impotriva celor de la Csikszereda... Aerostar nu profita , joaca si ei acasa , pierd impotriva celor de la CSA Steaua, deja promovata direct inaintea meciului... Progresul Spartac a avut sansa sa imi trimita in serie 2 echipe din moldova, bune... sa ma bat cu ele la anul... dar pierd si ei, lamentabil acasa, cu Rapidul... un Rapid dezastruos anul acesta... Se salveaza Ceahlaul, avand totusi mare mare noroc....La anul , duel cu Aerostar... sau de fapt..batalie in mai multi... Foresta, Focsani, Odorhei... va fi frumos

                             i-liga2.jpg

                               Dunarea Calarasi, Turris si Minaur revin in liga a 2-a, acolo unde isi face loc si echipa secunda a Utei Arad.

                                                 e-sera2.jpg                     f-seria3.jpg 

                                                g-seria4.jpg                      h-seria5.jpg

                             Am si eu nevoie de un translate mai aproape de adevar... nu prea inteleg acest skill pt jucatori... Sa dea mingea pe langa adversar la intalnirea cu el? Incerc sa le adaug ceva skill`uri jucatorilor, chiar daca ii pierd dupa 1 an -2... cum probabil o sa il pierd pe Vasilica Fodor... dar ma gandesc ca daca dupa 4-5 luni un mijlocas poate avea la calitati un UN-DOI eficient, ma poate ajuta in cateva meciuri... 

                              a-knockin.jpg

                               Sunt prin Iunie, pe la final... indata intru in Iulie... am luat vreo 20 de juniori, mocangeala...de prin toata moldova...ca restul nu vin X(... cautati manual asa... ca un chinez nebun... vreo 3 vor fi prezenti la echipa mare... pt ca n`am ce sa fac... nu sunt bani. Interesant este mail`ul de mai jos... an de an , nu am crescut deloc ca club... nici macar atunci cand am promovat din liga a IV-a in liga  a 3-a... dupa 5 ani , trecem de la jumatate de stea , la 1 stea... O STEA fraticaaaa.... blanao :)))))

                                                m-stature.jpg

                                               .......................................................................................................................................................................................................................................................                                                o-stea.jpg

 

                       Ce`i drept, nu m`o interesat niciodata acest clasament, al reputatiei... dar imi dau seama ca suntem mici, slabi rau... pretentiile mele sunt prea mari... asteptarile mele sunt prea mari, ma mir de ce nu imi vin niste jucatori ... ma mir de ce stau jucatori in shortlistul meu, de 2 ani fara echipa... pare ilogic sa stai fara echipa , sa te antrenezi in parcuri, in toalete... nu mai bine vii in Bucovina pe nimic, dar cu mancarica buna si aer curat ... nuuu...2 ani fara contract...  probabil asa e setat jocul.... unii jucatori nu se preteaza cluburilor de juma` de stea...dar hei...O STEA e o stea frate... sa vezi acum jucatori...aaaa... n`am bani..da, am uitat... urmeaza sezonul VI... sper sa treaca repede... sa vanda omul clubul si sa ne facem odata Professional... sau poate promovam ca nebunii no?!

                     Hai flaaacaii!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sa o luam de la inceput :D

Facepack: https://mega.nz/folder/rEQFUCgB#kPfdUfCMWhbAk2BSMqG5sA - aici ai megapack-ul Cut-Out de pe sortitoutsi, urcat pe platforma asta ca sa poti sa il downloadezi mai rpd. E si un minipack doar cu Romania, adunat de mine si de Ovidiu din 2018 incoace ... contine vreo 4000 de jucatori si staff, nsh cat te ajuta pe tine avand in vedere ca esti cam avansat. Megapackul contine mult mai multe minifete pt Romania

Daca dai un load la toate graficele custom care le ai, si apoi rebifezi "Use cache.." si debifezi "Reload ..." nu ar trebui sa afecteze asa tare performanta :) ca nu ti le mai incarca la fiecare pagina.

Se pare ca Viitorul ia un titlu odata la 7-8 ani :D 2009 - 2017 - 2024 ... Odata la 7-8 ani are Hagi o noua generatie de campioni :) Ar fi interesant sa vedem media de varsta a echipei campioane.

Reputatia e worldwide .... adica daca compari Juniorul Suceava cu Barcelona ... cam ce reputatie ar trebui sa ai ? :D Dar da, FM nu e neaparat facut pentru Lower Leagues ... dar din cate vad in cariera ta se simuleaza destul de bine realitatea din Romania :)

Cat mai rezisti la clubul asta ?

 

Link to comment
Share on other sites

@Raulic: cred ca întrebarea corecta e cat mai rezista clubul cu mine:))) am rabdare... Se pare ca sunt primul antrenor din istorie care rezista 5 ani la un club si primul care pleacă e președintele :)))...

Referitor la skill ul de mai sus... Ce o fi oare... Am ceva juniori, le bag ceva abilități la bagaje...sa stiu ce le dau la baieti sa faca... 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, chichi1305 said:

Referitor la skill ul de mai sus... Ce o fi oare... Am ceva juniori, le bag ceva abilități la bagaje...sa stiu ce le dau la baieti sa faca... 

Dai mingea pe langa adversar si il iei din sprint, se refera la duelurile 1 la 1. 
 

Link to comment
Share on other sites

Update X

                  Sezon VI...

                    Printre cautari de jucatori, mail`uri ciudate , oferte pe 0 euro pt jucatorii nostri... apare totusi luminita... si nu Luminita Anghel sau Luminita Hutupan ... ci luminita de la capatul Sucevei ... si nu... nu e ridicarea carantinei ... ci Raul Costachi... care cumpara clubul mult mai repede decat ma asteptam... intram in embargo , fara transferuri in acea perioada...deja ma frecam pe maini pt ca de adus oricum nu prea aduceam nimic... dar totusi nu`mi pleca Fodor... ce sa vezi... dupa 1 saptamana , fostul scapa de noi rapid, iar Costachi preia clubul...iar noi iesim de sub embargo... o veste mai mult decat binevenita dupa 5 ani de mediocritate.... am stat putin sa ma gandesc... il las putin ... sa vorbesc cu el mai tarziu... ce`ai ma... il iau direct... taticuleee...stadion nou...echipa tanara...antrenor de Champions League ( scuzati modestia)... hai Professional... hmmm... raspuns negativ dar diferit... nu ne permitem contracte full time , asa ca nu... ma conformez...e la inceput... cine stie ce datorii ascunse are clubul de la fostul si abia acum si`o dat seama Costachi... il lasam 3-6 luni...

                                           a-newpresident.jpg

                        Seria are cam aceleasi favorite. Excludem din noi Botosani II. Aerostar Bacau, principala favorita... oamenii isi permit sa si cumpere in perioada asta...semneaza cu jucatori care pleaca gratis de la echipe de liga 1...ce sa mai... seicii seriei. Foresta , ce`a de`a doua favorita... a ramas cu acelasi lot...s`a intarit mai ales pe linia defensiva...straini in lot...salarii mari... sa`i sparg la bot... Ce`a de`a treia favorita , maghiarii de la Odorhei... mda... no comment. Media Prediction ne dau ca fiind a 5-a favorita, dpdmv , a patra pt ca asa cum ziceam si mai sus, o excludem pe Botosani II. Nuci tari anul acesta, ca si anii trecut, Focsani, Falticeni si Radauti`ul...

                   Ca observatie interesanta, daca nu mai insel... avem vreo 5 nou promovate.. Liesti, Liteni, Viitorul Albesti, Viitorul Curita si Metalul Buzau ... destul de multe... daca le punem la numar si pe TrasDor si Ramnicu Sarat , echipe slabe... ne dam seama ca avem nu mai putin de 7 echipe cu un lot f slab... deci jumatate din serie... O jumatate slaba, iar cealalta net superioara, cu loturi mult mult peste cele de mai sus... Probabil campionatul se va imparti in doua... un grup se va bate pt retrogradare, al doilea pentru promovare... sunt curios ce surprize sau care vor fi surprizele...

                         b-media.jpg

                       Transferuri

                      Le zic transferuri...dar de fapt sunt doar veniri... 

                      Madalin Androne, un fundas dreapta modest pentru nivelul ligii a 3-a , dar pt noi este peste titularul de anul trecut... numai zic de rezerva acestuia... Androne va juca in fata Cornel Ardei. Somuzul Falticeni il lasa liber...de fapt isi pierde f multi jucatori destul de buni in aceasta vara... m`am batut pt un anume Andone , fundas central... am fost primii care i`am facut o oferta... o sapt omul a tacut malc... a acceptat`o dar nu a venit la noi... a asteptat... ulterior au aparut ofertele de prin toate ligile a 3-a... liga secunda chiar si o oferta din liga 1 , un emergency backup ceva... iar omul dupa 2 saptamani , accepta oferta de la Progresul Spartac, liga a 3-a... wtfck... mi`a expldat creierul...daaaa nu venea sigur la noi desi eram aproape de Falticeni, poate avea chef sa ramana in zona... dar totusi... te duceai in liga a 2-a... in fine... revenim... Androne titular fundas dreapta.

                        c-DRandrone.jpg

                        c2-androne.jpg

                        Dorian Rufa DC

                       Aveam nevoie de un fundas cu viteza si mai bun decat ce aveam in lot... un titular alaturi de Radovac... il gasim pe acest Rufa de la unguri... m`am mirat si bucurat cand a acceptat , fiind practic cel mai bun fundas central al nostru . Va face cuplu de fundasi centrali cu Radovac ,capitanul echipei.

                        e-rufa.jpg

                      Cristina Minta DC

                     Decid sa nu le prelungesc contractele polonezului si lui Muresan, cei doi DC de anul trecut , pe care i`am rotit... si il iau pe Cristina Minta, care arata rau, dar e bun pt o rezerva de DC... mai ales ca omul joaca cu pase simple si nu isi foloseste piciorul deficitar, nu pare omul care sa le gafeze... polonezul m`a tampit anul trecut...

                      d-minta.jpg

                      d2-minta.jpg

                      Przemyslaw Brychlik...

                   Apropo de polonezi... si de numele lor imposibil de scris... vine acest batranel... sugestiile staff`ului sunt ciudate , dar totusi acest polonez merita un loc la noi in echipa...chiar daca il luam ca Star... omul va fi rezerva lui Fodor ... o sa afle pe parcurs... omul arata bine bine rau mental... iar eu am nevoie de un om care sa aiba experienta, dar sa marcheze atunci cand o are in fata portii... anul trecut am mai avut un asemenea experiment... ratat ... se spune ca omul invata din greseli... eu invat din a doua greseala...sper sa nu fie una... totusi mai am un motiv pt care l`am luat pe acest polonez... inainte luasem un tanar cu atribute similare...vreau sa il creasca anul acesta , sa fie tutorele lui pt ca are determinare buna si mental sta bine...poate fi un exemplu bun...

                    h-brychlink.jpg

                    Constantin Tanase  MC

                    Poate mijlocul terenului era zona care nu avea nevoie de nicio intarire... Lung Domsa si Iamandi avand scoruri bune anul trecut... Totusi acest mijlocas central venit gratis de la Aerostar este peste cei 3 , indiferent de pozitia si rolul pe care il are in teren, DL , AMC sau MEZ... semnez cu el si il scot la vanzare pe Ilie... nu mai aveam nevoie de el...desi arata bine pt nivelul nostru, aveam deja prea multi pe aceasta pozitie...si macar sa facem de`o ciorba... 

                   f-constatnin-tanase.jpg

                   f2-constantin-tanase.jpg

                   Adrian ROGNA

                 Fac ce fac... si tot nu pot face fata slabiciunii mele... jucatorul tanar... Rezultatele vin prin experienta si pragmatism, eficienta... Mie imi plac jucatorii tineri, spectacolul si surprizele... iar Rogna poate fi surpriza de anul acesta... el este tanarul de care spuneam ca poate fi indrumat de polonezul de mai sus... este natural AMC...dar are fizic , mental si finalizare de atacant... il voi transforma intr`un atacant... are 17 ani... in maxim 1 an e sigur ST...  la viteza e slabut, dar eu zic ca va marca ceva goluri atunci cand va intra pe finalul meciurilor... il voi folosi sigur... El si cu Constantin, MC`ul  de mai sus , sunt senzatiile acestei perioade de transferuri :)))) omul vine de la Dumbravita...

                  g-rogna.jpg

                  /g2-rogna2.jpg

                   Cea mai activa formatie din Romania anul acesta...vreo 50 de veniri...ce nu stie presa e ca deja vreo 25 am si dat afara... am luat multi juniori... fara sa le mai zic scouterilor sa imi dea un raport, pt ca dura prea mult... i`am luat, Non contract... cine a fost varza, out... si asa am ajuns la un lot de 20-25 de juniori , cu potential, unii dintre ei...altii ...mai slabuti...dar vor ajuta echipa... implicit cresterea celor bunicei... da stiu... liga a 3-a...potential de 5 stelute dar ei de fapt vor fi mucea... dar poate unul va fi bunicel...cine stie... si Rogna o fost printre ei , asa l`am gasit... dar l`am luat la echipa mare imediat...

                 i-U19.jpg

                   Amicale mai usoare, mai grele... frumoasa victoria cu Gloria Bistrita... vine programul , vine si tragerea la sorti din cupa.. exact cum nu se putea mai rau... incepem cu derby`ul contra Forestei, pe Areni... si al doilea meci , in cupa cu Aerostar...cand puteam sa picam cu echipe de liga a IV-a... preferam un inceput de sezon usor , astfel incat sa prindem elan si cand vin meciurile tari, sa avem moral bun... Mi`e frica putin de acest  inceput... 2 infrageri la inceput de sezon , ma poate costa destul de mult... 

                  Totusi... o intrebare... Radovac imi apare ca e suspendat pt meciul cu Foresta...e prima etapa...de ce sa fie suspendat... se pun cartonasele din sezonul trecut ? sau o fi un bug ? ... situatia nu e chiar ok.. pt ca linia de fund practic in meciul cu Foresta va fi  DL Olteanu, imprumutat ... DC Minta , abia venit, doar un amical jucat... DC Rufa , imprumutat abia venit , DR Androne , abia venit... uuuufff... nasoleanu` ,dar n`am ce sa fac... probabil voi merge pe cartea atacului... cea mai buna aparare atunci cand esti slab pe aceasta parte e atacul no?! :)))

                 j-fixtures.jpg

               La salarii , anul acesta o dam in penibil... ma surprinde totusi pozitia Radauti`ului... ce buget au oamenii... wow...las` ca crestem noi mari... 

                         k-salarii.jpg

 

                   E greu... dar eu inca am chef cu aceasta cariera... inca ma lupt cu ei... vedem ce facem anul acesta... hai baetiii ... hai flacaii mei ... urcati`ma pe scaune...pe mobila...pe calorifereee...:)))) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy