Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO-IV] - Tralala prin Bucovina -


chichi1305

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
16 minutes ago, chichi1305 said:

Hai mersi de răspuns 🙈 

Am luat locul 3 pe faza națională și totuși nu am prins primii 80... 

Eu cred totuși ca staff ul meu s a îmbătat după promovare... Cred ca și acum sunt mahmuri... Și efectiv au uitat sa înscrie echipa în campionat... Aveam nevoie de un motiv sa dau tot staff ul afara, pt a aduce alt staff de alt nivel... Mi am găsit motivul :)))

P. S. : anul trecut am câștigat faza cupei regionale pe Suceava... Sau cum se cheamă aceasta etapa din cupa României... Și am primit 11k😁 

Clasamentul nu se face dupa performanta in competitie, ci dupa facilitatile tale de la juniori, e ceva formula de calcul pentru Youth Facilities, Youth Coaching si etc ... :) nu conteaza ce ai castigat sau pana in ce faza ai ajuns, cam asa functioneaza in joc cred.

Legat de banii pentru Cupa pe judet, cam multi :D mai taiem din ei

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

multumesc de aprecieri. mie mi s-a parut mai greu in L3 decat in L2, sincer. Iar in L1, conteaza foarte mult etapele de dupa anul nou si play-off-ul. au fost momente cand eram pe 8, am castigat si am intrat in play-off si dupa acolo am jucat excelent. 

Link to comment
Share on other sites

Update 

                                 Saaaa vezi ce mi`iiiiii dau afara pe astia de al U19... am inteles dle Manager U19 ca nu suntem inscrisi in campionat...dar baga dle niste amicale... omul face 2 amicale pe luna... 2 amicale boss? ... am reusit sa imi dau seama ca pot face eu calendarul, chiar pot crea anumite mini turnee, cupe etc... sau sa ii trimit intr`un fel de cantonament unde le setez eu amicalele... si uite asa...le dau jocuri , ca au cam lenevit... Moldova Cupa :))))

                                         SSS-u19.jpg

 

                       Turul s`a scurs rapid ... iar noi am ajuns in fata derby`ului local. Fix in ultima etapa Juniorul-Foresta. Prima repriza controlata total de noi, unde primim gol la singura actiune a oaspetilor, gol egalizator dupa ce deschisesem scorul prin Nechita ... oarecum o revansa a pustiului tinand cont ca s`a plimbat aiurea prin curtea Forestei anul trecut. 

                     OOO-foresta-1half.jpg

                   Reusim practic cel mai bun meci al sezonului in fata rivalilor . Baietii efectiv bagau alunecari peste tot... chiar si coechipierilor :))) ... castigam 3-1 dupa ce in a doua repriza am luat cu asalt poarta Forestei. Pe Itcani lumea deja sarbatorea ... slanina stergea deja gratarul...

                    OOOO-second.jpg

                    Daca ar fi sa ne uitam peste rezultatele cu echipele locale... am avut o victorie cu Foresta, un egal cu Radautiul si o infrangere incredibila, acasa cu Somuzul Falticeni... Total neasteptat, Somuzul ne aplica prima infrangere, intr`un meci ce parea castigat de noi de la primul fluier al arbitrului... Surprins totusi de lotul Falticeniului, gasind aici un Alin Predescu sau Gelu Velici... poate vin la noi la anul , no?! ... Botosani II sunt ceilalti adversari care ne inving.. in rest... meciuri echilibrate, rezultate pozitive , neasteptate la inceputul sezonului... 

                       PPP-fixt.jpg

                       La un moment dat, Foresta Suceava era pe primul loc , iar pe locul doi, Juniorul Suceava la 2 puncte distanta... prin etapa a 10-11-a... ne`am desumflat putin... mai rau ei decat noi... Retrogradare ? Nici gand ... promovare ? Poate e putin cam mult... dar nu zicem nu. Am fost egalii celor de pe primele 2 locuri... KSE e slab rau... nu ii vad ca ar rezista.. doar Ceahlaul e puternic, probabil ei vor promova, dar fiecare cu sansa lui.

                       QQQ-clasament.jpg

                        Astia sunt baietii din prima linie... Interesant e ca titular ST a fost Nechitoaia, la inceputul sezonului.. iar rezerva folosita a fost un ST adus in aceasta vara, Eduard Turdean. Dupa vreo 8-9 etape, cei doi nu reuseau sa aiba constanta, sa marcheze... iar intr`un meci m`am enervat si l`am titularizat pe Solovastru . Baiatul de 17 ani a fost omul de gol din liga a IV-a... iar atunci cand a vazut sansa, a luat`o cu doua maini... gol in primul meci, dubla in al doilea meci, gol din nou in urmatorul... are vreo 5 goluri in 6 etape ... M`a salvat baiatul pe finalul turului... Aceeasi tactica , fara complicatii. Schimb destul de rar , nu tactica, ci rolurile jucate de fiecare ... IF cu Winger , sau Box to Box cu Playmaker sau Ball winning... in functie de adversar... Unde mai umblu este directia atacului nostru, traseul mingii de fapt ... in functie de formula adversarului, joc pe centru sau scot mingea pe benzi...  Gavrila cu Tilibasa se inteleg binisor, Gavrila e unul dintre cei mai buni jucatori ai nostri . Ciobanu si Niculcea destul de tacuti, dar constanti ca evolutii. 

                                                              RRR-11.jpg

                                Acum nu stiu ce sa fac... sigur vor fi cativa jucatori , care vor vrea sa vina la noi inca din iarna... dar parca nu as schimba primul 11, tinand cont ca au avut evolutii f f bune. Probabil voi lua ce e mult peste ce am in acest moment.. Ce mai e de zis e ca am dat afara 2 fundasi centrali, practic titularii de anul trecut, Moldovan si Razlog... oamenii caraiau ca nu joaca, desi sunt f slabi in comparatie cu cuplul sudat in acest an : Agrigoroaei- Gorea... 

 

                             Hai hai Suceava ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

vezi ca echipa U19 ti-o fura ungurii pana la urma, magyar cup :ro:

nu banuiam ca la U19 e asa complicat sistemul precum l-a explicat @Raulic, nu l-am bagat deloc in seama (U19-le)

iertare pentru faza cu cariera de 10 ani, sunt batran si am RAM putin :oldman:

 

altfel, cariera asta e super tare, e foarte echilibrata L3 vad. abia astept sa promovezi si sa te manance L2 cu fulgi cu tot :superman:

Link to comment
Share on other sites

Update IV

                  @kevinluci: ce farmec are o promovare , o cariera cu save/load... refuz sa cred ca exista cineva care posteaza cariere pe aici si are satisfactia unei cariere vezi doamne minunate , dar aplica save/load`ul... stai linistit... sa castige cel mai bun :)

                 Poi...trecem peste perioada de iarna, unde semnam cu 3 jucatori carora el expirau contractele in vara. Nu am stat sa caut, pentru ca nu mai aveam nici buget la scouting, nici pt echipa mare nici pentru youth... dar totusi am cerut sugestii de la directorul de fotbal... dupa l`am dat afara... am adus altul si i`am cerut si lui sugestii :))))) ... asa am obtinut ceva variante ... stiti voi... Transfers/director football/sugests transfers.... si pt fiecare post iti indica ceva variante.. asa am dat peste acesti 3 baieti, pe care am zis ca ii aduc la vara, dar pana la urma am platit vreo 8k/10k/8k parca si i`am adus de acum prin optiunea de Buy Now. 

                   Oleg Cretul... Moldovean selectionat la U21 a Moldovei.. pt o echipa abia ajunsa in liga a III-a nu e de ici colo un asemenea jucator... Buna viteza, bun la cap... slab la finishing dar decat cu Nechitoaia care avea 14 la finishing , dar nu avea forta sa faca o preluare sau sa ajunga in fata portii... mai bine unul care ajunge in fata portii cu propriile calitati si forte... si din 3 loveste o data bine mingea... Nu arata rau ... il dam afara pe Nechitoaia si Oleg ii va lua locul...

                   a-oleg.jpg

                                     a2-moldova.jpg

                    Cosmin Zamfir... uuu ce bine arata... parca de la Vaslui vine... Tilibasa era imprumutat de la Aerostar, iar rezerva lui, Marin , era slab rau. Il dam afara pe Marin, il chemam de acum pe Zamfir... si vom juca cu el de pe acum, astfel incat la anul sa il avem direct pe el , omogen , sa incercam promovarea de la anul... asta da ca nu izbutim nebunia din acest an... Arata bine zic pt nivelul nostru , si are doar 21 de ani.

                    b-cosminzamfir.jpg

                   Pe final, vine si Andrei Pop. Eh... el sta mai bine pe partea de Finishing, concentrare , composure... va fi bun cu adversarii mai slabi, unde vom avea ocazii mai multe, automat el o sa aiba sanse mai usor de fructificat... alternam intre el si Oleg...dar sa nu il uitam si pe Solovastru, care a dat randament pe final de an.

                    c-pop.jpg

                   Dupa cateva amicale, incepe greu returul. Conducem Radauti`ul dar terminam la egalitate... reusind in acest an sa avem o dubla mansa cu radautenii egala...1-1/1-1. In a doua etapa pierdem neasteptat, in deplasare la Odorheiul Secuiesc... in acel moment, Ceahlaul era la 7 pct de noi ... iar noi cazusem pe locul 4 sau 5 daca nu ma insel. Norocul nostru a fost ca a urmat meciul de acasa cu Moldova Cristesti, ultimul loc, deja picata in liga a IV-a...echipa slaba rau, unde jucatorii au reusit un meci f bun si si`au revenit dpdv al moralului. De la acest meci, avem cea mai buna perioada a echipei, din cei 2 ani , victorii pe linie, unele zdrobitoare dpdv al jocului. 

                  Suntem la jumatatea returului. Ceahlaul si`a mentinut oarecum linia, dar ne`am apropiat de ei la 3 puncte. Ai dracului , au avut o serie de victorii numai pe final de meci... innebuneam cand vedeam ca marcau prin min 87`... aia e... Mai avem 7 etape... totusi pentru noi 7 etape grele... mai exact 4 meciuri f dificile... Deplasare la Focsani, una dintre favoritele seriei la inceputul campionatului, dar care totusi nu a reusit ceva important anul acesta... urmeaza meciul care pe care la Piatra Neamt... meciul de 6 puncte... un alt meci greu va fi cu Botosani II pe Itcani, echipa ce ne`a invins in tur... si bineinteles, in ultima etapa, pe Areni, senzationala revansa a Forestei... 

 

                     d-fixt.jpg

                      Ce frumos ar fi sa fiu aproape de nemteni, in ultima etapa... si sa joc cu campionatul pe masa la Areni... apropo de orgolii... daca in realitate exista aceasta situatie, Foresta si`ar fi dat si sufletul doar sa ne impiedice sa promovam :))) niciodata ajutor de acest gen... 

                    e-clasament.jpg

 

                     Reusim prelungirea contractelor tuturor jucatorilor , inclusiv al lui Sebastian Nechita, care a strambat din nas la prima tentativa, spunand ca e de alt nivel fata de statutul nostru... dar dupa 3 luni, vazand ca suntem pe 2 si treaba merge bine, a zis: bine domnee... Star Player... cel mai mare salariu si imi plimbi pisica prin parc... Vazand ce e afara...ca practic doar sa merg la cumparaturi si sa imi plimb animalul in jurul blocului mai pot, decid sa cumpar o lesa de pisici de la MaxiPet si sa ii plimbi europeana prin parcurile Sucevene lui Nechita... 

 

                   Hai hai Suceava !

Link to comment
Share on other sites

Update 

                             Ce campionat reusim... ce jocuri, ce frumos a crescut echipa pe masura ce jocurile si campionatul mergea spre final... Usor usor venea derby`ul ce Ceahlaul Piatra Neamt... Nemtenii mureau sa ne invinga... le daduseram cu fotbalul in cap la inceputul sezonului in cupa, 4-0 , facuseram egal in tur ... erau fierti pe noi... meciul din retur era practic decisiv... putea decide campioana cu 2 etape inainte de final... ce emotii... ce tensiune..

                            Ceahlaul detine controlul atat in prima repriza cat si in a doua, atat pe partea de posesie, suturi dar si ocazii. Jucam economicos , nu prea placut ochiului... Nemtenii deschid scorul, in a doua repriza, egalam prin Domsa, dupa care ne vedem din nou condusi 2-1... Dar ca o echipa mare ce suntem , reusim egalarea prin Nechita, Sebastian avand un sut senzational, marcand ceva goluri in acest an. 

                          Se termina 2-2, imi felicit jucatorii , ii imbratisez pe fiecare si ne bucuram cu suporterii pentru acesta rezultat mare.

                         La mijlocul terenului ....

                        ...

                        ...

                        La mijlocul terenlui @kevinluci deschide sampania impreuna cu staff`ul si jucatorii Ceahlaului, care merg in liga a 2-a dupa un sezon in care desi am jucat senzational, am obtinut f f multe puncte, ei au fost constanti si au castigat in toate modurile : si cand au jucat prost, si cand au jucat cu echipe slabe sau bune... si pe final , si cu goluri in primele secunde. Ramanem cu zambetul pe buze, tinand cont ca am avut 3 dueluri, din care am plecat cu capul sus. 

                                F-ceahalud.jpg

                         Venea ultima etapa, derby`ul cu Foresta. Clasamentul arata asa. Ori locul 2, ori locul 3... primul si locul 4 fiind departe. Ne ajungea si un egal, tinand cont ca rezultatele directe deveneau mai bune pt noi , iar golaverajul era clar peste.

                          G-CLASAMENT-FORESTA.jpg

                           Balanced, aceeasi formula , baietii montati, fac un meci f bun, sarac in ocazii, dar controlat in totalitate de noi. Castigam si reusim 2 victorii in acest sezon impotriva rivalilor.

                           H-FORESTA-DERBY.jpg

                              Ce retur am facut. In tur am avut 5 egaluri si 2 infrangeri, restul victorii... in retur am avut 3 egaluri si 2 infrangeri. Frumos . 

                                         J-FIXT.jpg

 

                         Locul 2 in primul sezon de liga a III-a. E clar ca la anul ne dorim clar locul 1.... tinand cont ca promoveaza o singura echipa, nu va fi chiar la indemana... am avut cariere cand am stat chiar si 5 ani in aceasta liga... chiar si cu Flacara parca ... tot 5 ani am stat... Sper sa nu , dar cine a luat o echipa semi-pro in liga a III-a stie ce inseamna sa gasesti greu jucatori care sa iti asigure promovarea linistit , cu cateva etape inainte de final... Dar intotdeauna e mai frumos atunci cand e mai greu :D:). 

                          I-CLASAMENT.jpg

                               Cei 11 flacai care au dus greul. Vom incerca prelungirea imprumuturilor celor doi de la Aerostar, Gavrila si Tilibasa, chiar daca fundasul stanga va fi rezerva la anul, Zamfir dand siguranta si avand rezultate bune in acest retur...buna achizitie.

                                                K-FLACAII11.jpg

                                     Castiga CFR Cluj titlul , din nou FCSB pe locul 2. Surpriza campionatului in acest an, Dinamo Bucuresti, care prinde EC2. La subsol, pica din pacate Petrolul Ploiesti, dar si Politehnica Iasi. Clinceni`ul la baraj cu Rapid ... vedem in urmatorul update cine o promovat.

                                             L-LIGA1.jpg                             M-LIGA11.jpg

                               In liga a 2-a... Poli si Voluntari au facut legea, iar Rapid a reusit sa obtina locul de baraj. Concordia pica in C, oarecum o surpriza, iar Mititelu` se intoarce again in mocirla. Ce ma bucura din aceste retrogradate , este ca nu cred ca vom avea nicio echipa din liga 2 in seria noastra, un lucru bun pt ca vom avea sanse mai mari, in caz ca vor veni ceva intariri.

                              N-OGA2.jpg

                            Gloria Buzau, Progresul Spartac, Viitorul Tg Jiu si Comuna Recea merg in liga a 2-a alaturi de Ceahlaul . Anul trecut am uitat sa specific un lucru f f f important. Din liga a IV-a pe Bucuresti nu a promovat super echipa CSA Steaua :)))))) intrand pe primul loc in acel minicampionat in 4 , CSA a fost practic spulberata de Bucharest United :))))) ... rupti , franti... Bucharest United pica anul acesta inapoi in liga a IV-a, liga a III-a fiind o palarie prea mare pentru ei...dar oricum bravo pentru performanta lor. Am vrut ceva jucatori de la ei, inca din primul an , chiar si acum imi doresc 2-3 jucatori de la ei... nu vor sa vina din pacate... asa e... salariile la noi sunt mici, dar hei... nu avem decat 2 antrenamente pe saptamana, restul liber de voie... petreceri , baute, chefuri, moldovence focoase ... hmmm oamenii cica vezi doamne sunt profesionisti si isi doresc un nivel mai ridicat... Pun pariu ca la vara gasesc cativa "profesionisti" care ar prefera un gang bang moldovenesc:)))))

                           Ca surprize, CSM Alexandria merge in liga a IV-a... wow, ce lot aveau...puteau promova cu lotul respectiv... Sanatatea Cluj & Corona Brasov merg de mana in liga a IV-a... WTFCK ...stati asa... vedeti ce vad si eu ? SANATATEA & CORONA ... aaa... v`ati prins ? ... e clar... FM ul comunica cu mine... :)))))

                          P.S. : CSA Steaua promvoveaza pana la urma anul acesta in liga a 3-a... n am nimic cu ei...dar sunt penibili rau in realitate... 

                                                      O-SERIA2.jpg              O-SERAI3.jpg

                                                      

                                                     O-SERIA4.jpg              O-SERIA5.jpg

 

                                   Ca scop , in prima perioada din Iulie , imi doresc sa vand tot ce pot de la echipa. Am ceva cluburi care monitorizeaza cativa jucatori... Nechita , un Istrate de la U19, adus vara trecuta de la Ardealul... il vor cluburi din liga I, deja Clinceni`ul oferind super suma de 6k si 40%, Botosani si UTA fiind si ele pe lista celor interesate... poate reusesc sa fac cateva zeci de mii, sa ajut clubul sa devina professional... 

                                  

                          Hai hai Suceava !

Link to comment
Share on other sites

                 @Raulic: Asa e ... si mai e si Gorea, fundasul central din Neamt... dar nu erau invidiosi pe jucatorii Ceahlaului... poate doar Domsa prindea lotul in majoritatea meciurilor, cu intrari in a doua repriza... Gorea era doar pe post de zid , la finalul antrenamentelor, cand executantii nemtenilor se antrenau la lovituri libere... :D

                      P-placeofbirth.jpg

 

                      @kevinluci: urat imn :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cariera asta devine cu usurinta una dintre cele memorabile de pe forum ;)

succes in sezonul viitor dar vezi ca desi nu a retrogradat nici o echipa din L2 care sa fie din Moldova tot trebuie sa fie completata seria ta cu echipe, asa ca cine stie ce echipa primesti la completarea locurilor din serie, poate chiar CSA Steaua :B::B:

Link to comment
Share on other sites

Sezonul III

                      Ramasesem dator cu barajul de intrare in liga 1 : Rapid invinge Clinceniul si merge in prima liga. 

 

                      Incepem sezonul III cu ambitii clare de promovare. Perioada de transferuri incepe devreme, reusim sa vindem 2 jucatori, 2 juniori, unul chiar merge la Botosani, echipa de liga 1. Facem numai putin de 25k , bani cu care vom reusi sa vopsim vestiarele si cred ca vom putea schimba si bateriile de dus , momentan avand baterii cu pedala:)))).... Cu restul banilor am incercat sa il readucem inapoi in Romania pe Razvan Marin , omul fiind atras de proiectul nostru foarte interesant. Pana la urma renuntam la idee, imediat dupa ce a aparut in presa interesul nostru fata de el, PSG se sperie si face ditam oferta... cu care nu dorim sa intram in cursa ...

                      a-razvanmarin.jpg

                 Sa revenim la oile noastre. Inca nu avem programul ligii a 3-a... ce am observat , e ca Otelul Galati vine din seria a 2-a inapoi in seria 1... Bradul Borca a promovat anul acesta, dar cand ma uit sa vad pe cine o invins din Suceava, observ ca LPS Suceava a promovat si ea ... wtfck... :)))) 3 echipe din Suceava in liga a 3-a... aceeasi serie oare? Vedem mai incolo...

                   Fiind in al 3-lea an, si fiind prima perioada de transferuri in care am adus ceva jucatori... unii chiar interesanti, voi prezenta intreg lotul... poate ajuta pe cineva o inspiratie, un jucator de pe aici...daca nu...scroll direct :))))

                  GK  : Razvan Iancu, adus anul trecut de la TransDor , a petrecut un an la juniori . Anul acesta l`am promovat la echipa mare , oarecum si forta de faptul ca trebuie sa avem 3 jucatori tineri in teren, iar cum transferurile facute sunt mai mult pe old decat pe young, o sa fortez cu el in poarta. Samoila Catalin, titularul de anul trecut va fi rezerva, inca nu stie, e putin mai excentric , in caz ca va comenta, il trimit acasa in secunda 2...avand inca un junior pe  post de portar bunicel.

                      b2-gkrazvan-iancu-transdor.jpg

                     b-gksamoila.jpg

                   DR  Titular pe acest post, dupa ce isi va reveni din accidentare, Ionut Mihalachioaie,  venit gratis de la Aerostar, liga 2. Omul are meciuri in liga 1 , pe cand juca la Iasi. Cam batranel. Rezerva lui , in acest an ,  Darius Niculcea. Tanarul, titular anul trecut , va intra atunci cand nu ne vor iesi la numar juniorii in teren, dpdv al regulii juniorilor.

                    b3-DR-Ionut-mihalachioaie-iasi-liga-1-ae

                   b4-DR-Darius-Niculcea.jpg

                DL : Titular de drept , Cosmin Zamfir,  venit in iarna, sezonul trecut, de prin Vaslui. Omul observ ca are meciuri in liga2 , la Farul, cand era mai mititel. Rezerva de fundas stanga, un anume Ionut Olteanu,  venit de la Aerostar imprumut anul acesta. De ce el si nu TIlibasa, tipul de anul trecut. Olteanu joaca DL,DR,DC, va fi perfect pe pozitia de substitute2 :)))... asa voi reusi sa am mai multe rezerrve pe pozitii ofensive. 

                 b5-DL-cosmin-zamfir-fc-vaslui-braila-far

                 b6-DL-ionut-olteanu-aerostar.jpg

                DC :  Poate postul cel mai norocos. Am avut de unde alege... Alexandru Dumitrache , vine de la Unirea Bascov, avand meciuri in liga 2 la Mioveni in trecut. Cuplul de fundasi central , din nou va fi schimbat in totalitate, langa Dumitrache facandu`si loc un croat gasit de scouteri, in liga a 3-a croata :  Ilija Radovac.  Ca rezerve de fundas central , il avem pe Petru Agrigoroaei, dar si pe Mihai Onicas. O mai veche cunostinta de`a noastra, a impatimitilor de FM, jucator care s`a dus rapid in ligile inferioare si il vanam de fiecare data cand luam o echipa slaba...Omul arata rau de tot la 31 de ani, dar este mult mai bun decat Gorea , pe care l`am si dat afara imediat, iar Onicas mai poate juca si DM/MC... de aceea se afla in lotul nostru. 

                b7-DC-alexandru-dumitrache-unirea-bascov

                b8-DC-ilija-radovac-liga-a-3a-croata.jpg

                b9-DC-mihai-onicas-unirea-dej.jpg

                b10-DC-petru-agrigoroaei.jpg

               Singura zona neschimbata ramane centrul terenului. 

              DM : Sebastian Nechita ramane la echipa, in ciuda interesului aratat pentru el... nu prea mai ramaneam cu juniori si l`am tinut cu orice pret. Rezerva lui de anul acesta , va fi aceeasi ca de anul trecut, un MC natural, dar pe care il folosesc DM Dp...   Valentin Rogojan , fost junior al lui DInamo, luat de prin Germania, ligi umoristice...

                b11-DM-sebastian-nechita.jpg

                b12-DM-valentin-rogojan-OSC-Bremerhaver-

              MC Cuplul de interi, Boxtobox - Mezzala, Denis Domsa si Ovidiu Comanescu. De Domsa am mai vb, in schimb pe Comanescu nu l`am prezentat. Omul a fost unul diintre cei mai buni oameni ai nostri de anul trecut, fiind venit si el de la Unirea Bascov, la fel, cu meciuri in liga 2 pt Mioveni. Rezervele celor doi sunt :  Radu Gabrus,  pe post de Mezzalla , fost star in liga a IV-a al echipei, iar pe partea de Box to Box , un nou sosit : Adrian Iamandi .  Ghiciti de unde a venit? Unirea Bascov. Aceasta echipa a fost in liga  a3-a in primul an, a picat in liga a IV-a.. unii n`au ramas , au venit la noi sau au plecat la alte echipe... iar cei care au ramas au incercat promovarea in liga a 3-a, promovare care nu a venit, iar asa , jucatorii anul acesta au inceput sa plece... bun lot a avut Unirea Bascov, dar nu ii putem lua pe toti. Iamandi se accidenteaza imediat, sta 1 luna... nu e stralucit, dar aveam nevoie de dublura acolo. 

               b13-MC-btb-Denis-Domsa.jpg

              b15-MC-adrian-iamandi-unirea-bascov.jpg

 

             b14-ovidiu-comanescu-unirea-bascov.jpg

            b16-MC-radu-gabrus.jpg

                AMR :  Alexandru Ciobanu  , o surpriza pt mine anul trecut, prin evolutiile sale, va fi titular , in mare datorita varstei lui. Ca rezerva , va avea ceva concurenta cu Andrei Gavrila.  Andrei vine si anul acesta la noi de la Aerostar, iar acum il vom folosi pe dreapta, avand 2 extreme pe stanga.

            b17-AMR-alexandru-ciobanu.jpg

           b18-AMR-andrei-gavrila.jpg

          AML : Doua noi nume pe acest post.  Ciprian Brata,  o fosta speranta a Targu Jiului, nu a reusit sa ajunga la sperantele tuturor, a cazut in toti acesti ani, ajungand prin Austria la un moment dat... la noi vine de la Comuna Recea. Rezerva lui , anul acesta va fi un anume Robert Asavoaei.  Robert vine de la Ozana Targu Neamt, avand meciuri in liga2 la Stiinta Miroslava acum ceva ani. 

            b19-AML-ciprian-brata-comuna-recea.jpg

             b20-AML-robert-asavoaei-ozana-targu-neam

             ST :  Vom avea 3 atacanti , pe care ii vom rula in functie de forma, goluri si bineinteles note per total... Andrei Pop  va avea prima sansa... venit anul trecut in iarna, de la Unirea Dej. La rand, al doilea , va fi Oleg Cretul,  si el venit in iarna, de la Balotesti , cu meciuri in liga 1 pentru Botosani , chiar recent...acum 2-3 ani. Numele nou din aceasta pozitie este Cosmin Tapu, venit gratis , ca toata lumea, de la Somuzul Falticeni. 

               b21-ST-andrei-pop-unirea-dej.jpg

              b22-oleg-cretul-balotestiliga-1-btoosani

               b23-s-ST-cosmin-tapu-Somuzul-falticeni.j

 

                  Transferuri anul acesta : 9 la numar. Bineinteles ca nu au venit multi din cei pe care i`am vrut ... au venit doar cei vrajiti de atmosfera incredibila facuta de cei 100 de suporteri infocati ai echipei... La finalul perioadei de transferuri stau la cotitura...sigur mai pun mana pe un chilipir ieftin... unul care nu si`o gasit echipa si o sa mi zic: vin domne, star player... imi speli picioarele si la anul plec in Champions League ... da boss... hai treci la ture ... 4 ture lansat !:)))

                  Sper ca nu am comis`o cu staff`ul. Am dat afara tot staff`ul , atat la seniori cat si la juniori, astfel incat am reusit sa cresc ca 3 stelute mai peste tot, la toate categoriile de antrenament. Doar la portari stam mai rau, nu am gasit nimic interesant pe aceasta parte...

                 Multe amicale, din 5 in 5 zile, vreo 6-7 amicale... dupa care incepe drumul catre promovare... E clar ca ne trebuie un sezon perfect, pentru ca doar locul 1 duce la masa bogatilor... 

                 Si acum vine si intrebarea de 100 puncte

                  O cariera noua, interesanta , de prin liga a VI-a sau  a V-a, la @worstmanager, CFR Timisoara. O urmaresc, asa cum le urmaresc pe toate de pe aici, incognito..:)))... Cum a reusit el oare sa faca echipa Profi, in liga a V-a... iar eu indiferent de ce optiune aleg din cele 3 pe care le am la discutiile cu The President, primesc negativ de fiecare data. O fi facut el vreo modificare intr`un editor , nebunie de genul acesta... sau pur si simplu sunt eu ghinionist si echipele pe care le iau nu vor nici in ruptul capului sa se faca profi ? Poate gresesc eu cu ceva no?!... 

                Juniorii nu intra nici anul acesta in vreo liga... dar nu prea ma mai deranjeaza... le bag cupe, turnee, ligi saptamana de saptamana... ii cocosez... multe meciuri astfel incat sa creasca... i`as imprumuta , dar mi`e ca la anul nu mai vor sa ramana la noi... tinand cont ca avem doar contracte part time cu valabilitate 1 an... ii tin la juniori mai bine... 

                   Hai hai Suceava !

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Citesc cu re-li-gi-o-zi-ta-te acest topic, imi place stilul, continutul, aventura. :)

Mult succes in noul sezon, de data asta sa fie cu noroc!

Vad ca ai schimbat toata apararea, sunt curios daca iti iese sau va fi punctul slab al echipei. Altfel, lot 100% autohton :ro:, bagati tochitura in fiecare duminica dupa ce veniti de la biserica, asa-i ? Cu exceptia posturilor, of course...

11 hours ago, chichi1305 said:

                      Sa revenim la oile noastre. Inca nu avem programul ligii a 3-a... ce am observat , e ca Otelul Galati vine din seria a 2-a inapoi in seria 1... Bradul Borca a promovat anul acesta, dar cand ma uit sa vad pe cine o invins din Suceava, observ ca LPS Suceava a promovat si ea ... wtfck... :)))) 3 echipe din Suceava in liga a 3-a... aceeasi serie oare? Vedem mai incolo...

                   

                 Si acum vine si intrebarea de 100 puncte

                  O cariera noua, interesanta , de prin liga a VI-a sau  a V-a, la @worstmanager, CFR Timisoara. O urmaresc, asa cum le urmaresc pe toate de pe aici, incognito..:)))... Cum a reusit el oare sa faca echipa Profi, in liga a V-a... iar eu indiferent de ce optiune aleg din cele 3 pe care le am la discutiile cu The President, primesc negativ de fiecare data. O fi facut el vreo modificare intr`un editor , nebunie de genul acesta... sau pur si simplu sunt eu ghinionist si echipele pe care le iau nu vor nici in ruptul capului sa se faca profi ? Poate gresesc eu cu ceva no?!... 

Asa:

no 1 - vrei sa spui ca la barajul de promovare in L4 au jucat Bradul Borca vs LPS Suceava si au promovat ambele ? poti verifica te rog si sa pui niste print screenuri aici te rog ?

no 2 acel topic e pe un alt database, diferit de cel folosit de tine si e posibil (de fapt foarte probabil) sa contina modificari la nivel de reputatie a cluburilor, la finantele cluburilor si la setarile ligii in editor; astea 3 sunt criteriile mari care influenteaza trecerea la profesionisti

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2020 at 12:06 AM, chichi1305 said:

Sezonul III

                      Ramasesem dator cu barajul de intrare in liga 1 : Rapid invinge Clinceniul si merge in prima liga. 

 

                      Incepem sezonul III cu ambitii clare de promovare. Perioada de transferuri incepe devreme, reusim sa vindem 2 jucatori, 2 juniori, unul chiar merge la Botosani, echipa de liga 1. Facem numai putin de 25k , bani cu care vom reusi sa vopsim vestiarele si cred ca vom putea schimba si bateriile de dus , momentan avand baterii cu pedala:)))).... Cu restul banilor am incercat sa il readucem inapoi in Romania pe Razvan Marin , omul fiind atras de proiectul nostru foarte interesant. Pana la urma renuntam la idee, imediat dupa ce a aparut in presa interesul nostru fata de el, PSG se sperie si face ditam oferta... cu care nu dorim sa intram in cursa ...

                      a-razvanmarin.jpg

                 Sa revenim la oile noastre. Inca nu avem programul ligii a 3-a... ce am observat , e ca Otelul Galati vine din seria a 2-a inapoi in seria 1... Bradul Borca a promovat anul acesta, dar cand ma uit sa vad pe cine o invins din Suceava, observ ca LPS Suceava a promovat si ea ... wtfck... :)))) 3 echipe din Suceava in liga a 3-a... aceeasi serie oare? Vedem mai incolo...

                   Fiind in al 3-lea an, si fiind prima perioada de transferuri in care am adus ceva jucatori... unii chiar interesanti, voi prezenta intreg lotul... poate ajuta pe cineva o inspiratie, un jucator de pe aici...daca nu...scroll direct :))))

                  GK  : Razvan Iancu, adus anul trecut de la TransDor , a petrecut un an la juniori . Anul acesta l`am promovat la echipa mare , oarecum si forta de faptul ca trebuie sa avem 3 jucatori tineri in teren, iar cum transferurile facute sunt mai mult pe old decat pe young, o sa fortez cu el in poarta. Samoila Catalin, titularul de anul trecut va fi rezerva, inca nu stie, e putin mai excentric , in caz ca va comenta, il trimit acasa in secunda 2...avand inca un junior pe  post de portar bunicel.

                      b2-gkrazvan-iancu-transdor.jpg

                     b-gksamoila.jpg

                   DR  Titular pe acest post, dupa ce isi va reveni din accidentare, Ionut Mihalachioaie,  venit gratis de la Aerostar, liga 2. Omul are meciuri in liga 1 , pe cand juca la Iasi. Cam batranel. Rezerva lui , in acest an ,  Darius Niculcea. Tanarul, titular anul trecut , va intra atunci cand nu ne vor iesi la numar juniorii in teren, dpdv al regulii juniorilor.

                    b3-DR-Ionut-mihalachioaie-iasi-liga-1-ae

                   b4-DR-Darius-Niculcea.jpg

                DL : Titular de drept , Cosmin Zamfir,  venit in iarna, sezonul trecut, de prin Vaslui. Omul observ ca are meciuri in liga2 , la Farul, cand era mai mititel. Rezerva de fundas stanga, un anume Ionut Olteanu,  venit de la Aerostar imprumut anul acesta. De ce el si nu TIlibasa, tipul de anul trecut. Olteanu joaca DL,DR,DC, va fi perfect pe pozitia de substitute2 :)))... asa voi reusi sa am mai multe rezerrve pe pozitii ofensive. 

                 b5-DL-cosmin-zamfir-fc-vaslui-braila-far

                 b6-DL-ionut-olteanu-aerostar.jpg

                DC :  Poate postul cel mai norocos. Am avut de unde alege... Alexandru Dumitrache , vine de la Unirea Bascov, avand meciuri in liga 2 la Mioveni in trecut. Cuplul de fundasi central , din nou va fi schimbat in totalitate, langa Dumitrache facandu`si loc un croat gasit de scouteri, in liga a 3-a croata :  Ilija Radovac.  Ca rezerve de fundas central , il avem pe Petru Agrigoroaei, dar si pe Mihai Onicas. O mai veche cunostinta de`a noastra, a impatimitilor de FM, jucator care s`a dus rapid in ligile inferioare si il vanam de fiecare data cand luam o echipa slaba...Omul arata rau de tot la 31 de ani, dar este mult mai bun decat Gorea , pe care l`am si dat afara imediat, iar Onicas mai poate juca si DM/MC... de aceea se afla in lotul nostru. 

                b7-DC-alexandru-dumitrache-unirea-bascov

                b8-DC-ilija-radovac-liga-a-3a-croata.jpg

                b9-DC-mihai-onicas-unirea-dej.jpg

                b10-DC-petru-agrigoroaei.jpg

               Singura zona neschimbata ramane centrul terenului. 

              DM : Sebastian Nechita ramane la echipa, in ciuda interesului aratat pentru el... nu prea mai ramaneam cu juniori si l`am tinut cu orice pret. Rezerva lui de anul acesta , va fi aceeasi ca de anul trecut, un MC natural, dar pe care il folosesc DM Dp...   Valentin Rogojan , fost junior al lui DInamo, luat de prin Germania, ligi umoristice...

                b11-DM-sebastian-nechita.jpg

                b12-DM-valentin-rogojan-OSC-Bremerhaver-

              MC Cuplul de interi, Boxtobox - Mezzala, Denis Domsa si Ovidiu Comanescu. De Domsa am mai vb, in schimb pe Comanescu nu l`am prezentat. Omul a fost unul diintre cei mai buni oameni ai nostri de anul trecut, fiind venit si el de la Unirea Bascov, la fel, cu meciuri in liga 2 pt Mioveni. Rezervele celor doi sunt :  Radu Gabrus,  pe post de Mezzalla , fost star in liga a IV-a al echipei, iar pe partea de Box to Box , un nou sosit : Adrian Iamandi .  Ghiciti de unde a venit? Unirea Bascov. Aceasta echipa a fost in liga  a3-a in primul an, a picat in liga a IV-a.. unii n`au ramas , au venit la noi sau au plecat la alte echipe... iar cei care au ramas au incercat promovarea in liga a 3-a, promovare care nu a venit, iar asa , jucatorii anul acesta au inceput sa plece... bun lot a avut Unirea Bascov, dar nu ii putem lua pe toti. Iamandi se accidenteaza imediat, sta 1 luna... nu e stralucit, dar aveam nevoie de dublura acolo. 

               b13-MC-btb-Denis-Domsa.jpg

              b15-MC-adrian-iamandi-unirea-bascov.jpg

 

             b14-ovidiu-comanescu-unirea-bascov.jpg

            b16-MC-radu-gabrus.jpg

                AMR :  Alexandru Ciobanu  , o surpriza pt mine anul trecut, prin evolutiile sale, va fi titular , in mare datorita varstei lui. Ca rezerva , va avea ceva concurenta cu Andrei Gavrila.  Andrei vine si anul acesta la noi de la Aerostar, iar acum il vom folosi pe dreapta, avand 2 extreme pe stanga.

            b17-AMR-alexandru-ciobanu.jpg

           b18-AMR-andrei-gavrila.jpg

          AML : Doua noi nume pe acest post.  Ciprian Brata,  o fosta speranta a Targu Jiului, nu a reusit sa ajunga la sperantele tuturor, a cazut in toti acesti ani, ajungand prin Austria la un moment dat... la noi vine de la Comuna Recea. Rezerva lui , anul acesta va fi un anume Robert Asavoaei.  Robert vine de la Ozana Targu Neamt, avand meciuri in liga2 la Stiinta Miroslava acum ceva ani. 

            b19-AML-ciprian-brata-comuna-recea.jpg

             b20-AML-robert-asavoaei-ozana-targu-neam

             ST :  Vom avea 3 atacanti , pe care ii vom rula in functie de forma, goluri si bineinteles note per total... Andrei Pop  va avea prima sansa... venit anul trecut in iarna, de la Unirea Dej. La rand, al doilea , va fi Oleg Cretul,  si el venit in iarna, de la Balotesti , cu meciuri in liga 1 pentru Botosani , chiar recent...acum 2-3 ani. Numele nou din aceasta pozitie este Cosmin Tapu, venit gratis , ca toata lumea, de la Somuzul Falticeni. 

               b21-ST-andrei-pop-unirea-dej.jpg

              b22-oleg-cretul-balotestiliga-1-btoosani

               b23-s-ST-cosmin-tapu-Somuzul-falticeni.j

 

                  Transferuri anul acesta : 9 la numar. Bineinteles ca nu au venit multi din cei pe care i`am vrut ... au venit doar cei vrajiti de atmosfera incredibila facuta de cei 100 de suporteri infocati ai echipei... La finalul perioadei de transferuri stau la cotitura...sigur mai pun mana pe un chilipir ieftin... unul care nu si`o gasit echipa si o sa mi zic: vin domne, star player... imi speli picioarele si la anul plec in Champions League ... da boss... hai treci la ture ... 4 ture lansat !:)))

                  Sper ca nu am comis`o cu staff`ul. Am dat afara tot staff`ul , atat la seniori cat si la juniori, astfel incat am reusit sa cresc ca 3 stelute mai peste tot, la toate categoriile de antrenament. Doar la portari stam mai rau, nu am gasit nimic interesant pe aceasta parte...

                 Multe amicale, din 5 in 5 zile, vreo 6-7 amicale... dupa care incepe drumul catre promovare... E clar ca ne trebuie un sezon perfect, pentru ca doar locul 1 duce la masa bogatilor... 

                 Si acum vine si intrebarea de 100 puncte

                  O cariera noua, interesanta , de prin liga a VI-a sau  a V-a, la @worstmanager, CFR Timisoara. O urmaresc, asa cum le urmaresc pe toate de pe aici, incognito..:)))... Cum a reusit el oare sa faca echipa Profi, in liga a V-a... iar eu indiferent de ce optiune aleg din cele 3 pe care le am la discutiile cu The President, primesc negativ de fiecare data. O fi facut el vreo modificare intr`un editor , nebunie de genul acesta... sau pur si simplu sunt eu ghinionist si echipele pe care le iau nu vor nici in ruptul capului sa se faca profi ? Poate gresesc eu cu ceva no?!... 

                Juniorii nu intra nici anul acesta in vreo liga... dar nu prea ma mai deranjeaza... le bag cupe, turnee, ligi saptamana de saptamana... ii cocosez... multe meciuri astfel incat sa creasca... i`as imprumuta , dar mi`e ca la anul nu mai vor sa ramana la noi... tinand cont ca avem doar contracte part time cu valabilitate 1 an... ii tin la juniori mai bine... 

                   Hai hai Suceava !

nu in liga a cincea, doar dupa promovare in liga a patra...in vara promovarii :) ideea e ca am un patron fereasca Dumnezeu..tre sa ma rog de el de 3-4 ori sa ma lase la cursuri de antrenor :) nu-mi da bani de gazon, de jucatori de antrenori de nimic :) raspunsul invariabli e : avand in vedere situatia financiara , relativ precara,n-o sa vezi un chior :)nu vrea sa vina nimeni la noi, din nici o categorie , staff sau jucatori :) e nebunie, zau :)

Link to comment
Share on other sites

Update V

              @il muce: stai linistit...niciun bug... Suceava a jucat barajul cu Botosani`ul... 

                                                     b-playoff-D.jpg

                      Buuun... si se trage la sorti calendarul, se aloca in serii echipele... stiam deja de Otelul Galati... mai uit repede la favorite... noi aparem pe locul 4, realist zic.. primul loc, Botosani II... clar cei mai buni, dar fara tragere de inima.. Foresta a 3-a favorita... dar cine e pe locul 2... cand ma uit mai bine... FC U Craiova... what what? Ce cauta o olteanca intre 15 moldoveni ? :))) pffff... cand ma uit pe lotul lor, mi se face putin mila... mila de noi... salarii de liga 1, 50k pe an.. brazilieni, sarbi si toti nebunii prin lot... clar favorita seriei... Focsani ce`a de`a cincea favorita... 

                    Legat de judetul Suceava... da... inca una, LPS ... care imi zic la inceputul sezonului...clar va fi ciuca batailor... si s`a cam adeverit...

                       a-seria1.jpg

                      Dar inainte de toate , sa vedem parcursul in cupa Romaniei. Am zis ca pun primul update la mijlocul turului sau la finalul parcursului din cupa...dar ceva m`a oprit sa o fac... cupa...

                    Cupa Romaniei:

                   Incepem Cupa Romaniei in turul 3 , datorita performantei de anul trecut. Jucam cu Moldova Cristesti, picata anul trecut in liga a IV-a... fiind primul meci, incepem greu de tot, suntem condusi, egalam greu si reusim calificarea abia in a doua repriza de prelungiri...trec cu vederea fiind primul meci. 

                Vine turul IV... turul IV ne scoate in cale Comuna Recea, proaspat promovata in liga a 2-a. Prefer sa cred ca am asistat la primul blat oficial din acest joc, de 15 ani de cand il joc. Nu a fost bug, nu , refuz sa cred... chiar 2 bug`uri in acelasi meci, de asemenea nivel, nu cred... a fost clar un blat intr`un meci oficial. 

               Primul motiv vine inca de la primirea foii oficiale de la arbitri... delegatul nostru trece titularii si rezervele pe foaie, iar cand arunca un ochi, vine la mine si ma anunta oarecum stupefiat : Mister , mister... oamenii joaca Jucan fundas dreapta ( omul e MC si atat ) , iar pe stanga , mister , pe stanga joaca cu Suciu... cine dracu Suciu? ( omul e al 3-lea portar )... what ? ... raman putin pe ganduri tinand cont ca in cele 6 rezerve de pe banca se afla 2 fundasi centrali, fundasii centrali titulari :))).... Ok ... asta e...sa inceapa meciul, intru repede in vestiar, buey...nu mai jucam pe centru, toate mingile pe benzi, intrati in ei, 1 la 1 ... fundasul stanga joaca cu echipament de portar ..doamne :)))

                   

                     c-recea.jpg

                   Comuna Recea deschide scorul, contrar cursului jocului, dar benzile mele reusesc imediat sa ne aduca in avantaj, fix benzile... oamenii deja murmureau prin tribune... 

                  Al doilea motiv , incredibil... suspect de blat , vine dupa ce oaspetii au parte de o accidentare... Portarul lor se accidenteaza, au jucat 5 minute fara fundas stanga, dupa care si`au trecut ca fundas stanga mijlocasul dreapta :)))))))))))))) si nu au introdus pe nimeni in locul omului lipsa...atentie ! au jucat tot meciul in 10 oameni desi puteau introduce un om in teren :))))...castigam 2-1 si mergem mai departe...amuzant rau....

                    c2-recea2.jpg

                    Vine turul V... pricam cu Chindia Targoviste, liga 1, locul 6 la momentul jocului. E clar, cea mai importanta victorie din istorie, Chindia joaca cu toti titularii, castigam 2-0 dupa un meci buuuun bun de tot... Aioanei cat de bine arata...

                   d-chindia.jpg

               Ajungem in turul VI... record pentru noi.. mai exact Optimi... ne uitam la echipele ramase...suntem singurii din liga a 3-a...vrem DInamo, FCSB , CFR sau Craiova...sa fie spectacol...Din pacate picam cu Sepsi OSK... si da... Sepsi in acel moment era pe primul loc....

                   c-draw.jpg

                      Jucam incredibil... incredibil... desi fricosi, avem 4 ocazii singuri singuri cu portarul... in comparatie cu Sepsi care nu are nicio ocazie de gol... Sa va zic cum am luat cele 2 goluri ? Ocazie rarisima a noastra, cu poarta goala aproape... prinde Niczuly dupa ce sare din bara in bara, degajeaza, contraatac, fault in careu... penalty si gol... Uluiti, incepem meciul de la jumatate, pierdem mingea, sut de la 20m ...vinclu... 0-2 in 2 minute... practic am ramas prosti.... dar ne`am revenit, ocazii peste ocazii...dar nu am reusit egalarea... am murit frumos , dar cu capul sus.

                    d2-sepsi.jpg

                        Dupa Cupa Romaniei si meciurile din campionat , mi`am dat seama de un lucru simplu : jucam super super bine cu echipele mai bune decat noi, si ne cacam pe noi cu cele mici. Mai jos, selectia meciurilor unde am pierdut puncte in campionat. Excludem meciul din cupa, mi`a fost lene sa`l sterg. Prima infrangere, corecta, in prima etapa , Somuzul Falticeni ne`a tras cu fotbalul in cap, ne`au rupt... 4-2 dupa ce reusisem egalarea de la 2-0... Ok, am pierdut meritat... Dar restul...

                      Infragere cu Otelul Si Bucovina Radauti, unde adversarii au avut un singur sut spre poarta, acela gol... Bucovina chiar a dat gol in secunda 20``....

                      Egalurile noastre, efectiv m`au exasperat... egaluri cu echipe care se aflau la momentul jocului pe locuri de retrogradare... meciuri in care s`a fluierat startul jocului si indiferent de formatie si mentalitate, nu am avut nicio ocazie, nu ni s`a aratat vreo faza importanta... 0-0 tampit...Am pierdut niste puncte aiurea in tramvai... 

                                          d3-infrangeri.jpg

                                In rest, asa cum am zis si mai sus... victorii f frumoase , cu FC U Craiova in deplasare...ce meci frumos... cu Stiinta Miroslava, Invingem Foresta in derby`ul local...Botosani`ul si cea mai importanta, victorie impotriva liderului CSM Focsani, neinvinsa in acel moment, ramasa doar cu o infrangere pana la finalul turului.

                                     e-fixt.jpg

                           Din cauza punctelor pierdute aiurea ... suntem pe locul 2... CSM Focsani, pe primul loc, dar la doar 3 puncte de noi... sa speram ca nu vor mentine aceeasi forma... Frica mea vine din partea lui FC U Craiova, care si`o revenit dupa un inceput destul de slab, si e aproape de noi... la doar 2 puncte... Falticeni`ul confirma victoria din prima etapa cu noi, fiind in top 5.

                              f-clasament.jpg

                              Ce retur ne asteapta... destul de strans, sa speram ca vom reusi sa castigam seria... vrem in liga 2 !!! :)))) apropo de liga 2, @kevinluci fa ceva frate... baietii dupa un start bun, au cam luat`o pe cocoasa... sunt aproape de salvare, dar le tremura chilotii :D

                                                                                               g-liga2chealas.jpg

 

                        Hai hai Suceava !

Link to comment
Share on other sites

Update 

                         Ma bucur ca starnesc pofta altora de a incepe cariere cu echipe mici, ligi in mocirla... se pare ca sunt singurul nervos pe aici :)))) . Aaaa... Dezastru e cuvantul cheie al acestui update. Am inceput anul cu 2 vesti mai mult decat proaste. Denis Domsa primeste imediat oferta de la Poli Iasi, nu de transfer, ci de a merge la ei din vara, la expirarea contractului. Incercasem sa ii prelungesc inainte ( fiecarui jucator trebuie sa ii prelungesc an de an, avand contracte part -time )... omul nu a vrut...am zis ca va vrea prin primavara-vara... dar cand colo... a acceptat , oarecum logic, imediat oferta iesenilor... si ca cireasa de pe tort, Marko Andric, gasit vara trecut , e luat imediat tot de Poli Iasi, fara discutii ...

                       J-domsa.jpg

                       Fiind o pauza foarte lunga, setez cateva amicale din 5 in 5 zile... ulterior, asistentul, futu`l in gura a mai acceptat cateva amicale... norocul meu ca nu s`a accidentat nimeni, ca omul le pusese si la 2 zile distanta... 

                      Ce a urmat dupa amicale , e de film de groaza... Primul meci, Bradu Borca... locul 15 parca in acel moment... suntem condusi cu 2-0... reusim egalarea , dar doar egalare... Somuzul Falticeni , ma omoara echipa asta... din nou, 2-2 , dupa ce am egalat in min 94`... Turbam efectiv ... innebuneam... A urmat meciul care mi`a pus efectiv capac. 1-0 pt Stiinta Miroslava , unde noi nu am avut nici un sut pe poarta, nici un highlight pt noi prezentat... wow... si aveam practic 3 etape in care nu reuseam sa castigam...

                   FC U Craiova urca usor , dar sigur pe primul loc. Venea meciul cu noi... acasa, stadionul plin...100 de oameni suparati pe noi... Attacking, ori la bal ori la spital... 2-0... 2-1... 3-1... 3-2...4-2 cu 10 minute inainte de final... Prima victorie... ne apropiam cat de cat de ei, fiind meci de 6 puncte... Meciul a durat pana in minutul 97` desi se aratasera 3 minute de prelungiri, si da... s`a terminat 4-4 dupa ce Craiova parca era Barcelona, devieri driblinguri viteza incredibila pe jucatori, iar noi parca eram deja cu micul in gura ... Dupa acest meci, am reusit sa nu ma mai enervez... mi`a ajuns... am zis ca imi bat pisica fara sa miaune deloc azi... 

                FC Vaslui, locul 14 in momentul jocului...0-0 dupa un meci in care am aratat ca o formatie modesta... 

               Da... poate am gresit ca l`am folosit pe Domsa, desi era cu gandul la Iasi... dupa ce l`am scos parca a mai jucat echipa ceva...dar refuz sa cred ca jocul chiar e asa de dezvoltat astfel incat un jucator sa joace slab tinand cont ca a semnat cu alta echipa... Mda... poate ar trebui sa schimb formatia , ca nu reusim sa castigam absolut deloc cu echipele mici... nu stim ce sa facem cand avem in fata niste jucatori cu 2 picioare stangi...

            Au urmat 3 etape in care am castigat f f f greu.. 1-0 cu codasa seriei, pe care o bate oricine la scor, LPS SUceava.... 1-0 cu Bacaul care era pe locul 13 ... 2-1 cu Liesti`ul dupa ce am fost condusi 1-0 la pauza... 

                                        H-fixt.jpg

                         Dupa cele 3 victorii... reusim sa ne mai apropiem putin... pare ca nu e pierduta deloc batalia...ce`i drept, fiind 6 echipe in batalia pentru promovare, s`au pierdut puncte la fiecare duel care pe care...CSM Focsani revine pe primul loc... urmatorul meci ,  e cu ei... e clar... batem si reintram in hora... O furam si ne refacem strategia pentru anul viitor... Odorheiul Secuiesc... doamne ce lot slab... or avea antrenor bun ... nu ca Juniorul :))).... FC U Craiova se incurca surprinzator si nu e chiar asa departe de noi... Doar 5 puncte... sau daca e sa privim partea goala a paharului, 5 puncte in 7 etape dar cu 4 formatii in fata noastra, sansele noastre sunt ca ale porcului de Craciun...

                         I-clasametn.jpg

 

                        Dupa ce l`am pierdut pe Domsa, m`am enervat si nu am mai semnat cu nimeni... la finalul sezonului vom vedea cu cine mai semnam, pe cine ne mai bazam . Daca o luam de la Focsani urmatoarea etapa, vom schimba strategia, indiferent ca ne va fi greu sa ne adaptam, o schimbam de acum pt a intra la anul in forta in sezon . 

                        The President, nu mai accepta nimic. Am incercat sa cer macar cresterea salariilor pt Coaches, avand un maxim de 2.3k, iar antrenorii care sunt mai rasariti, vor 7k... nu vrea omul nimic, nu mai zic de trecerea pe Professional sau Youth Training...  

                       Tinand cont de cresterea numarului de virusati, cred ca voi mai sta in casa cel putin 2 saptamani, deci... o sa promovez sigur :))))))

 

                      Hai hai Suceava ! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy