Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[TUR][Tarsus İdman Yurdu] FM20 Pentagon Challenge


ovidiu10

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

FM20 Pentagon Challenge

O sa incerc castigarea celor 5 trofee continentale: European Champions League, South American Champions League, Asian Champions League, African Champions League, North American Champions League intro singura salvare.

Reguli

No adding new managers.
No in game editors.
Attribute masking.
Start unemployed, Sunday-League experience, no coaching badges. The bars are up to you.
Database, I'm going large and adding as many leagues as possible.

Prima oprire: Liga 2 China.

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Am preluat ultima clasata din L2 China, cu 2 puncte, dupa 12 etape.

Declarativ, trebuie sa ii salvez de la retrogradare.

In realitate, ma intereseaza sa am un prim contract.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primele impresii dupa o luna in L2 China:

  • numele chinezilor imi sunt imposibil de retinut. Deasta nu imi place deloc sa joc in afara Europei
  • salariile in echipa sunt undeva la nivelul Voluntariului, din prima liga de la noi; valoric sunt undeva la nivelul Pandurilor, din a doua liga de la noi
  • suntem cea mai saraca echipa din competitie
  • dupa 4 meciuri, bliantul este 1 victorie/2 egaluri/1 infrangere
  • dupa 16 etape avem 7 puncte in clasament, in continuare pe ultima pozitie, dar cu ceva sperante ca ne-am putea salva de la retrogradare in retur
  • abia astept sa plec de aici :D
  • nu pot semna cu niciun jucator in firea lui
  • abia daca am reusit sa completez stafful lipsa cu cativa antrenori cu atribute de maxim 7

1.PNG2.PNG

Link to comment
Share on other sites

O sa fie un story interesant, iti urez mult succes ! :D Mereu am apreciat/jucat/urmarit challenge-uri de genul..inca de la editia 2007 dar postez in forum abia de anul trecut 😛 astept salariul sa fac un update la pc 😛 si abia astept sa dau si eu drumul la un story de genul :)) cate tari/ligi ai incarcat pentru inceput ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
19 hours ago, kevinluci said:

barajul e cu echipa de L3?

Dap, echipa din L3.

 

18 hours ago, Ita said:

Pe 5 ciocolate bune ca fac challenge-ul inaintea ta? In sezoane...

De dragul competitiei accept. Dar eu sunt slab rau la FM. 😂

 

17 hours ago, Costin Dumitru said:

O sa fie un story interesant, iti urez mult succes ! :D Mereu am apreciat/jucat/urmarit challenge-uri de genul..inca de la editia 2007 dar postez in forum abia de anul trecut 😛 astept salariul sa fac un update la pc 😛 si abia astept sa dau si eu drumul la un story de genul :)) cate tari/ligi ai incarcat pentru inceput ?

 

Multumesc.

WhatsApp Image 2020-02-21 at 20.23.15.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa 0-2 in deplasare si 2 - 0, acasa. Reusesc sa raman in Liga a doua din China, la penaltiuri, cu 5-4.

Desi aplic ca un nebun pe la toate echipele din toata lumea, sa scap dracului de aici..nu ma baga nimeni in seama si se pare ca voi ramane aici, inca un an.

image.png

2 hours ago, Muttley said:

In realitate clubul s-a desfiintat acum 2 saptamani, deci cred ca era un fail programat.

P.S. Doar vreo 800 km pana la Wuhan daca vrei sa faci o vizita sa mananci ceva traditional ;)

Neah, thanks! Nu ma dau in vant dupa supa de lilieci.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
14 hours ago, Costin Dumitru said:

e vreun roman interesat sa joace pentru echipa ta ? :)))

Nici chinezii nu sunt interesati. :)) Cele mai mari salarii sunt de 2-3000 de euro pe luna, deci slabe sanse sa atrag ceva din afara Chinei cu sumele astea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am cazut din lac in putz: Vanarama National League North...

Lowestoft Town este numele clubului la care am ajuns. Cotata la casele de pariuri pe locul 22/24.

1.PNG

 

Daca la chinezi, in Liga 2, aveam un buget de vreo 70k EUR/luna, pentru salarii, aici trebuie sa ma multumesc cu 30k EUR/luna.

Avantajul este ca tot nivelul este mult mai scazut si nu mai joc impotriva a brazilieni, care valoreaza 1 mil de EUR, ci impotriva unor ilustrii necunoscuti din UK, evaluati la 33k EUR,

2.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • ovidiu10 changed the title to [ENG][Lowestoft Town] FM20 Pentagon Challenge
  • 3 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Dupa un parcurs dezastruos, cu doar 2 victorii si 6 egaluri, dupa 22 de etape...sunt la cateva ore de debarcare.

image.png

Cu asemenea jucatori nici nu am putut spera la mai mult...Mcintosh fiind cel mai valoros din lot.

image.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy