Jump to content
Sign in to follow this  
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

7j3BL5y.png

Associazione Sportiva Bisceglie 1913 este un club de fotbal italian din orașul Bisceglie care joacă în al 3-lea eșalon fotbalistic din peninsulă.

De-a lungul istoriei, Bisceglie a oscilat între Liga a 3-a și a 4-a italiană. În 1999, Bisceglie a fost retrogradată în al 5-lea eșalon din cauza unor probleme financiare și de atunci până în 2016 au fost amatori. Abia în 2016, odată cu promovarea în Serie C, Bisceglie s-a întors la statutul de club profesionist.

WvAesYt.png

Bisceglie își dispută meciurile de acasă pe stadionul Gustavo Ventura, un stadion micuț cu 3.200 de locuri.

4LKKmiv.jpg

Orașul Bisceglie numără aprox. 55.000 de locuitori și este situat în sudul Italiei, în regiunea Puglia.

Ixacq8w.png

Obiectivele mele în această carieră:

- să promovez în Serie B;

- să promovez în Serie A;

- să câștig Coppa Italia;

- să câștig Europa League sau Champions League.

7j3BL5y.png

A.S. BISCEGLIE 1913

LOT SEZONUL 2019/2020

Acesta este lotul pe care l-am găsit la echipa. Câțiva sunt slabi rău și voi încerca să îi vând sau vor merge la U20 să nu-i mai văd în lotul primei echipe.

Am nevoie urgent de un fundaș stânga, un mijlocaș central și un om de bandă... 

NtJgshc.pngBgzcjLf.png

rmdWtuU.jpg

Aceasta este componența Grupei C a Seriei C pentru sezonul 2019/2020. Suntem candidați la retrogradare, vom incerca să ne salvăm.

Ne bucurăm că suntem în aceeași grupă cu Bari, capitala Provinciei Puglia iar meciurile pe Stadio San Nicola vor fi o încântare pentru noi dar mai ales pentru suporterii noștri care vor face deplasarea. Ar fi și păcat să rateze ocazia asta, mai ales că până la Bari sunt aproximativ 40km

hlsJZip.png

On 2/15/2020 at 9:08 PM, kevinluci said:

hmm, deja-vu? Succes!

Multumesc!

Interesantă carieră :) În FM 2015 am avut o experiență în ligile inferioare din Italia, cu Parma, mi-a plăcut mult. Succes! 

11 hours ago, Costin Dumitru said:

Mult succes! :D 

Merci, la fel!

10 hours ago, NicuCJ said:

Interesantă carieră :) În FM 2015 am avut o experiență în ligile inferioare din Italia, cu Parma, mi-a plăcut mult. Succes! 

La FM19 am reușit să ajung in UCL cu AS Bisceglie dar n-am mai avut timp să continui...

Mulțumesc!

rmdWtuU.jpg

Serie C/C Season Preview

Avem cota 9 la câștigarea campionatului iar Bari este principala candidată la titlu. Noi avem ca principal obiectiv salvarea de la retrogradare dar vom încerca o clasare cât mai bună.

zAsm3Ub.png

6TnB1HP.png

Primele meciuri oficiale din acest sezon le-am disputat în cadrul competiției Coppa Italia di Serie C, acolo unde am avut ghinionul să pic în grupă cu Bari.

ZXLNlIx.png

bz2VKTG.png

Calciomercato

În această perioadă de transferuri am reușit să aducem 4 jucători și mă bucur că am reușit să-mi acopăr "găurile" din apărare. Nicoletti a fost singurul jucător pe care am dat bani, 56K € , restul au fost aduși liberi de contract. Am mari așteptări de la N'Dongala și Nicoletti, sper încet-încet să devină oameni de bază.

dbdPwdT.png

8KkB5AE.png

WuKHqT3.png

UqwvUiT.png

7j3BL5y.png

Noiembrie Update

Suntem în căutarea unei tactici și a unei formații de start, ai mei răspund foarte greu la comenzi. Singurul lucru care funcționează e apărarea. Bine, poate că am și eu pretenții prea mari de la ei, totuși obiectivul nostru e evitarea retrogradării iar noi suntem mai mult decât în grafic.

Înițial am pregătit câteva tactici cu instrucțiuni destul de complexe dar pe parcurs mi-am dat seama că nu suntem Manchester City și am simplificat totul la maxim...

Tacticile cu care am început campionatul erau: 4-3-3 cu DMC, 2 MC, 2 Wingeri si 1 ST și 4-2-3-1 cu 2 CM, 2 Wingeri, 1 AMC, 1 ST și acum am ajuns la 4-3-1-2 cu 3 CM, 1 CAM și 2 ST.

Am observat că dacă nu am 2 atacanți, jucătorii mei nu pot să își creeze ocazii... 

Xxrlcqe.png

rmdWtuU.jpg

CLASAMENT NOIEMBRIE 2019

J1ajFXC.png

3 hours ago, kevinluci said:

cam slabutica seria, dar te tii aproape de locul 10. duce in ceva play-off?

Și seria e slabă dar și noi suntem slabi rău...

Locurile 2-10 duc în ceva Playoff cu faze eliminatorii dacă țin bine minte, gen sferturi, semifinale, finala. Nu mai știu dacă se joacă împreuna cu cele din Serie C/A și Serie C/B ... 

Voi vedea, deocamdată suntem praf rău, îmi vine să-mi dau demisia când văd că nu se leagă nimic. 🤬 

Mă calmez și mă gândesc că totuși obiectivul nostru este salvarea de la retrogradare și sper să îl indeplinim fără emoții.

7j3BL5y.png

Aprilie Update

Finalul lunii aprilie coincide și cu finalul sezonului pentru noi. Din păcate n-am reușit o clasare în primele 11 pentru a juca in Playoff, așa că drumul nostru se termină aici. Sperăm ca sezonul viitor să reușim o clasare în primele 11 locuri și să ne batem la promovarea în Serie B.

Din punct de vedere al rezultatelor sunt foarte dezamăgit iar asta m-a determinat să fac curățenie în vară, tocmai de aceea în luna Aprilie am jucat "la mișto", cu foarte mulți jucători U20 și U18 în echipă deoarece nu mai aveam șanse la Playoff și nici să retrogradez nu eram în pericol.

Umf2Zyx.png

rmdWtuU.jpg

CLASAMENT APRILIE 2019

OjOZXha.png

bz2VKTG.png

Calciomercato

În această perioadă de mercato am reușit să ne întărim pe posturile deficitare și chiar cred că avem un lot de Playoff.

YhumJc0.png

7j3BL5y.png

Lot sezon 2020/2021

Consider că avem un lot mult mai puternic ca cel de anul trecut și asta se datorează în primul rând transferurilor reușite în perioada de "Mercato" din această vară. Am mari pretenții de la noii veniți și îmi doresc să-i integrez cât mai repede în primul 11 deoarece sunt jucători foarte buni, peste media echipei.

M-am hotărât și asupra sistemului de joc: 4-3-3 cu 1 CDM, 2 Wingeri și ST. Acum rămâne să mă hotărăsc și asupra unui prim 11...

Probabil că în 5-6 etape îmi voi face o părere asupra titularilor. :) 

DMNk9IR.png3eM3o8m.png

Massimo D`Angelo are nume de baschetbalist. Asta e, o iei de la capat in noul sezon.