Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[UK] -FC Romania


NicuCJ

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

In primul rand, felicitari pentru aceasta cariera. Am urmarito de la inceput chiar daca nu am scris pana acum. As avea o intrebare legata de echipa nationala a Romaniei. La fm18 si fm19 am luat si eu cate o echipa de Premier League si am adus toti jucatorii romani buni dar am constatat ca nici unul n-a mai fost apoi convocat deloc desi erau, repet, cei mai buni, indiferent ca vorbim de NT U21 sau U19. Tu ai jucatori convocati la nationale sau nu? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply
1 hour ago, BurticAndrei said:

In primul rand, felicitari pentru aceasta cariera. Am urmarito de la inceput chiar daca nu am scris pana acum. As avea o intrebare legata de echipa nationala a Romaniei. La fm18 si fm19 am luat si eu cate o echipa de Premier League si am adus toti jucatorii romani buni dar am constatat ca nici unul n-a mai fost apoi convocat deloc desi erau, repet, cei mai buni, indiferent ca vorbim de NT U21 sau U19. Tu ai jucatori convocati la nationale sau nu? 

Salut si mersi! Eu nu am avut aceasta problema, avem in medie aprox 21-22 de jucatori convocati la nationala Romaniei, atat la seniori cat si juniori.

Jan Rotaru a fost la noi dar l-am vandut recent, iar Andrei Mitrita va veni din vara :)  e foarte tare pustiul.

LXgU55j.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BurticAndrei said:

E bine, inseamna ca a fost doar un bug reparat intre timp. Bafta in continuare si nu renunta la aceasta cariera pentru ca e prea frumoasa. 

PS: pentru a o condimenta, daca ai timpul necesar si nervi, poti prelua tu nationala Romaniei in viitor

De trei ani tot urmaresc postul lui Viorel Moldovan, actualmente selectioner,  dar se tine bine, cand va veni momentul, voi aplica pentru post :) . Pot sa merg cu ambele echipe :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca mi-au iesit vreo 2-3 fire albe in aceste ultime etape, mai avem doua etape, Carmona nu ne ajuta deloc , Chirila accidentat, Man accidentat, suntem descoperiti pe partea dreapta, improvizez cu Hagi , cu Newcastle si Watford castigam, Leeds ne bate acasa, la Fulham primim gol in primele minute si Maldarasanu vede rosu, in 10 oameni reusim sa egalam. Urmeaza doua finale, cu Leicester acasa si Brighton in deplasare.

In Europa am trecut fara emotii de Aberdeen, in semi-finala cadem cu Perreira, am castigat cu greu acasa, 2-1, urmeaza meciul retur, sincer bag rezervele, mai mult ma intereseaza campionatul in aceste momente.

Clasamentul ramane la fel, nu stim cine va deveni campioana! E sansa noastra, le-am prelungit contractele, le-am ridicat moralul cu un discurs. Dar Carmona e suparat, vroia sa ii prelungesc contractul dar cerea o suma fff mare, peste 10 milioane EUR/luna. 

u0xI8US.png

Link to comment
Share on other sites

Incredibil, aveam titlu in mana, in ultima etapa daca castigam eram campioni, dar ne-am inecat precum tiganul la mal, cu o echipa slaba, care a venit dupa 4 infrangeri consecutive. Nu ne mai intalnim noi cu o astfel de sansa, de regula, tot timpul este in Premier League o echipa care domina campionatul si se detaseaza la multe puncte de restul echipelor, anul acesta a fost foarte foarte echilibrat.

JN7ixtB.png

mDlTjpw.png

xjAJgS3.png

Ne asteapta finala Euro Cup Conference, impotriva celor de la Bilbao :) 

Link to comment
Share on other sites

Am incheiat si acest sezon, foarte bun, cu doua trofee trecute in palmares

bOnUnAb.png

1. Premier league locul 3 - am avut titlul in mana in ultima etapa

2. Euro Cup Conference - Castigata :)  am intalnit echipe slabute, am avut un singur egal in tot parcursul , iar acela a fost contra FCSB-ului, un 0-0 in deplasare, acasa i-am batut cu 3-0

JAH6s5l.png

In finala contra celor de la Bilbao am avut putine emotii prima repriza, dar ne-am revenit in partea secunda printr-un hatrick a'la Carmona :) 

4HgPXIt.png

3. In FA Cup ne-am oprit in semifinala unde am fost invinsi de West Ham cu 3-2 printr-un gol marcat dintr-un penalty in prelungiri

4. In Carabao ne-am pastrat cupa :)  , competitia aceasta mi se pare foarte usoara deoarece echipele mari isi baga juniorii sau rezervele

njqLMzo.png

Mergem in vacanta si ne vom intoarce cu forte proaspete. 

 

Bravo baietii!!

1W2nf5o.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oare cum as putea inregistra echipa under 23 in campionat? Din cate observ sunt 4 divizii de under 23, primele doua sunt Premier League, in divizia 3 sunt doua grupe, iar in divizia 4 sunt 3 grupe. Avem deja jucatori destul de buni :) , anul trecut ne-am descurcat bine in amicale

7zvbBnQ.png

hqdLd8T.png

b4Ck7is.png

Cred ca am fi competitivi, nu as vrea sa mai imprumut jucatorii, doar echipele din Romania ii doresc :))))vreau sa ii cresc la echipa noastra.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La echipele de Premier League, daca ai nivelul 4 la Youth Rating ar trebui sa fie inscrisa automat echipa U18 si sa te intrebe la inceputul fiecarui sezon daca vrei sa inscrii si echipa U23. Daca nu ai Youth Rating 4 incearca sa-l duci la 4. Totusi s-ar putea sa fie si un bug datorita faptului ca vi cu echipa din liga 8

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2020 at 5:51 PM, Octavian said:

felicitari pt cariera. ce skin folosesti?

Mersi! Dark skin, cel standard 

On 2/23/2020 at 9:09 PM, kevinluci said:

ar trebui sa te inscrie automat.. si la Romania e un bug asemanator.

 

On 2/23/2020 at 10:33 PM, BurticAndrei said:

La echipele de Premier League, daca ai nivelul 4 la Youth Rating ar trebui sa fie inscrisa automat echipa U18 si sa te intrebe la inceputul fiecarui sezon daca vrei sa inscrii si echipa U23. Daca nu ai Youth Rating 4 incearca sa-l duci la 4. Totusi s-ar putea sa fie si un bug datorita faptului ca vi cu echipa din liga 8

Da, m-am documentat puțin și ar avea legătură cu youth level, la un moment dat aveam level 2 dar cum tot am schimbat stadioanele am revenit la level 0, așteptăm upgrade-ul la stadion și pe urmă voi solicita conducerii upgrade la youth level, pana atunci așteptăm. Sper fie aceasta problema, și nu un bug, cum ziceam mai sus am avut level 2 dar nu am primit vreo invitație pentru under 23, asta de vreo 4 sezoane, atunci nici nu aveam jucători. 

Trebuie să ne punem la punct facilitățile pentru juniori, ei sunt viitorul! 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Suntem la mijlocul sezonului 4 din Premier league :)  sa facem o scurta recapitulare :

Perioada de transferuri nu a fost asa spectaculoasa precum sezoanele trecute deoarece baza de selectie este destul de mica, am incercat sa ii aduc pe Razvan Marin si Vlad Dragomir. Pe Razvan am reusit , dar este deja la final de cariera si nu prea ne-a ajutat , pana in acest moment, iar Vlad a ales PSG-ul, imprumut. Am luat doi pusti romani, Andrei Mitrita si Ianis Damasaru, Andrei pare sa fie un inlocuitor perfect pentru ungurului nostru pe flangul stang, dar in Damasaru nu-mi pun mari sperante. Am mai gasit 3 pusti de 17 ani ( la momentul achizitiei) , aveam nevoie neaparat de un DL deoarece Bosoi s-a accidentat in amicale, 3 luni si nu aveam alt jucator pe aceea pozitie, l-am gasit pe David Zurro , nu e wow, dar sper sa creasca frumos. A urmat Mihail Smirnov un atacant tanar si Luiz Lima AMC aici vreau sa il reprofilez pe MC-DLP.  Tot in pauza de vara scouterii mi l-au prezentat pe Didier Junior un atacant bun pe care l-am luat liber de contract pur pentru a-l vinde :) , scot ceva banuti frumosi,  doar in 4 meciuri l-am folosit in tot acest retur, in pauza de iarna il pun pe lista de transferuri :).

Dati click si pe hidden posts

qSpr54G.png

 

XDAP85m.pngVtqlrtV.pngtGcpsov.png 

 

6t0xGY0.pngxZnsO7q.pngiHWXryy.pngtQ7f7Qz.png 

Link to comment
Share on other sites

Am fost macinati de accidentari destul de grave si de durata, pe langa Bosoi care s-a accidentat 3 luni, au mai urmat Chirila 4 luni , Pascanu 3 luni si Razvan Marin 2 luni, Maldarasanu 6 saptamani.

Cu acest prim 11 am atacat acest sezon , dar multe rotatii , avand in vedere accidentarile, Dananae si Carmona fac un cuplu excelent in atac, in defensiva scartaim rau de tot. Barcelona il vrea pe Screciu, dar nu-l dau.

 

dfdfkU3.png4uJavuA.png 

In campionat am mers bine pana acum, vedem ce ne asteapta in retur, trebuie neaparat sa vindem sau sa imprumutam cativa jucatori, multi sunt suparati ca nu au loc in UCL, dar nu am ce face, sunt locuri limitate.

QGmXO8Q.pngkCsHddI.pngxp7sHyw.png 

In UCL am cazut in grupe cu Sevilla, Napoli si Lokomotiv Moscova, am reusit cea mai clara victorie de cand sunt la carma echipei :) , urmeaza meciul cu PSG :)

OsyBA4Y.png

RLzuvJt.png Lq8iJca.png

 

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa castigi un trofeu major cu romani, sunt prea slabi, fac niste greseli incredibile, pase gresite la adversari, penalty-uri in ultimele minute, cartonase rosii in primele minute, Razvan Marin in secunda 45' rosu direct, e prea mare diferenta de valoare, trec adversarii prin defensiva ca prin branza .

La finalul sezonului cred ca ma retrag, mai avem cateva meciuri, nu mai am motivatie, doar ma enervez degeaba, voi astepta oferte de la alte echipe :)

Link to comment
Share on other sites

Final sezon 4 in Premier League , am prins la mustata un loc de UCL, foarte multe greseli de incepatori.

gErgNjM.png

In UCL am avut un parcurs bun pana am dat de Real Madrid si ne-a dat cu terenul in cap pe Bernabeu

B3H3Bti.png

In celelalte competitii am fost eliminati destul de repede

gP5uczG.png

Din sezonul viitor voi face curatenie printre jucatori, vor ramane doar cei mai buni romani, altfel nici o sansa la un trofeu major ( Premier League sau UCL)  si imi pierd motivatia pentru aceasta cariera.

In pauza de iarna chiar in ultima zi l-am adus pe Mejbri, era pe lista de transferuri la Bayern pentru doar 8 milioane EUR, e si home-grown a jucat mult la Man Utd, a jucat modest in acest retur. La mijloc suferim mult si in defensiva, unde la fel, in ultimele zile am platit clauza de reziliere de 23,5 milioane EUR, pentru un DL - Agbo Emmanuel

mscV4xg.png

gxi9Vc1.png

IHIskn3.png

Trebuie sa mai gasim un DC bun si un ML, trebuie sa ne intarim, dar in acelasi timp investim in juniori :) si in facilitatile noastre. Cu level 4 la juniori sper sa primim invitatie pentru Under 23' league

OWsyiBM.png

456K44I.png

avLxamv.png

zUKmSFe.png

 

Lotul cu care am incheiat sezonul acesta

a1B7gg4.png

 

Link to comment
Share on other sites

@kevinluci  a fost cea mai buna varianta, bani putini si destul de bun, chiar daca e mai batranel, Bosoi e prastie , acolo pierdeam foarte mult, parca era un jalon. Pana caut un junior, il folosesc pe el :) 

@Roby  mersi mult!

Am facut putina curatenie, vreau sa ramana doar romanii care merita sa joace, in special cativa juniori care anul viitorul vor fi home-grown, incetul cu incetul sa scap de jucatorii peste 30 de ani, de asemenea ne-am intarit bine cu cativa jucatori tineri. Mi-e ciuda ca nu am primit invitatie pentru inscriere in under 23' league :(   se pare ca este bug care ne va afecta foarte mult, chiar doream sa cresc jucatori romani, doar din amicale nu vor creste asa cum imi doresc, iar sa ii imprumut, nu prea imi place.

Avand in vedere parcursul nostru pana in acest moment a venit o veste interesanta, un investitor este interesat sa cumpere clubului de la Phillips, eu am colaborat exceptional cu actualul board, chiar ne-a sprijinit, in ligile inferioare s-a bagat in bancii pentru a ne putea acorda bani. Mi-a parut rau

9dT5zG1.png

Pot sa spun doar " Bine ai venit Steven " sper sa fi alaturi de noi :) $$$$$ :)))))

xyiXJJN.png

Aveam la dispozitie un buget de aprox 95 milioane EUR pentru transferuri, i-am cheltuit pe toti 4 jucatori tineri :)) al 5-lea a venit din partea patronului :D , acum ce sa vand? Dennis Chirila a ajuns deja la 31 de ani nu mai putea mult, Hagi nu prea s-a pliat pe sistemul meu, are si el 31 de ani, dar inca avea o cota mare de piata, peste 40 de milioane EUR, dar surpriza a fost la Screciu unde am observat ca este dorit de Barcelona si el avea cota de aprox 45 de milioane EUR, pe el nici nu prea l-am mai folosit deoarece imi pun sperante in Nicusor :)  si i-am pus lista de transferuri, Daca nu-i vand acum, la revedere, la anul iau jumate pe ei .

M94qzni.png

GOSVluV.png

ewU1a49.png

ZYujFCc.png

Acest jucatori era cotat la 50 de milioane de EUR , Dortmund mi-a cerut 190 mil :))))  am zis " interact to board " , Steven e meserie baiatul!  - Se rezolva :D

fwbtk0e.png

F7FQhCo.png

Screciu dorit de Barcelona, si mai nou a pus ochii si pe Radu , l-as vinde in iarna daca ar mai fi interesata, deja are 33 de ani, daca imi ofera 25-30 de milioane il dau, Andrei Man creste frumos

lNL6JRg.png

Drept urmare formula noastra de start ar fi aceasta:

oHa0yYE.png

Juniorii pe care ma bazez sezonul acesta

brfpmLv.png

k0ssqeC.png

OJ9EXGN.png

fm2fLBA.png

Mai este si Man Andrei- GK,  dar inca nu risc cu el, il mai las putin la Under 23

 

Dupa primele 5 meciuri stam bine :)

B1tZZBj.png

VKcpTyA.png

In UCL avem o grupa relativ usoara, la prima vedere,  avem sanse destul de mari pentru a iesi din grupe

mgA5yYc.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kevinluci said:

învârți niște bani.. nebunie :D

Cei drept, în PL vin bani frumoși, 110 milioane drepturi TV, aprox 45 mil în funcție de locul în clasament, din sponsorizări, bilete, vreo 10 - 20 de milioane. Din cupele europene iar câteva zeci de milioane. Preturile jucătorii sunt umflate cu pompa, în alte țări nu valorau nici un sfert :))) aveam pe balance undeva la 280 de milioane, am tot investit în facilități, stadion nou, cum se finaliza un upgrade cum ceream iar :))) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy